Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS...!! utrogestan και ζαλαδες


Recommended Posts

Τα outrogestan δημιουργούν παρενεργειες. Όχι σε όλους τους οργανισμούς.

Το ότι έβγαλες σπυράκια δεν αποδεικτικό στοιχείο ότι θα σου έρθει περίοδος.

Κάνε υπομονή κορίτσι μέχρι την χοριακή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Eida kai ena testaki sou thetiko telika emathes?

οχι αγαπη !!

ο γιατρος μου ειπε να περιμςνω μεχρι πεμπτη!!

μακαρι να εχουν παει ολα καλαα!!

αυτη η ενεση (pregnyl ή ovitrelle) ειναι για προκληση ωορρηξιας..θα κανεις σιγουρα ωορρηξια .Στη κανει ο γιατρος σου μολις ειναι ετοιμο το ωοθηλακιο σου..!!

Εγω την εκανα γιατι τα ωοθηλακια μου μεγαλωνουν πολυ γρηγορα και οταν φτανουν στη μερα για να σκασουν γινονται κυστικα..

προσπαθεις καιρο??+

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Τα outrogestan δημιουργούν παρενεργειες. Όχι σε όλους τους οργανισμούς.

Το ότι έβγαλες σπυράκια δεν αποδεικτικό στοιχείο ότι θα σου έρθει περίοδος.

Κάνε υπομονή κορίτσι μέχρι την χοριακή σου.

προσπαθωωωω...

μακαρι να πανε ολα καλααα!!

σευχαριστωω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχι αγαπη !!

ο γιατρος μου ειπε να περιμςνω μεχρι πεμπτη!!

μακαρι να εχουν παει ολα καλαα!!

αυτη η ενεση (pregnyl ή ovitrelle) ειναι για προκληση ωορρηξιας..θα κανεις σιγουρα ωορρηξια .Στη κανει ο γιατρος σου μολις ειναι ετοιμο το ωοθηλακιο σου..!!

Εγω την εκανα γιατι τα ωοθηλακια μου μεγαλωνουν πολυ γρηγορα και οταν φτανουν στη μερα για να σκασουν γινονται κυστικα..

προσπαθεις καιρο??+

7 mines koritsaki mou...apo kalokairaki tha paw gia exetaseis kai apo kei tha keinoume ti tha kanoume...esu poso kairo prospatheis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

7 mines koritsaki mou...apo kalokairaki tha paw gia exetaseis kai apo kei tha keinoume ti tha kanoume...esu poso kairo prospatheis?

5 μηνες ... που θα παει θα μας ερθει κοριτσι μμμ... απλα εγω εχω πολυκυστικες ωοθηκες κ με δυσκολευουν λιγο μονο στο θεμα της ωορρηξιας..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

5 μηνες ... που θα παει θα μας ερθει κοριτσι μμμ... απλα εγω εχω πολυκυστικες ωοθηκες κ με δυσκολευουν λιγο μονο στο θεμα της ωορρηξιας..!!

Egw rwtisa ton giatro gia tous 7 mines kai mou eipe oti einai noris akoma...tha mas erthei pou tha paei...edw oles mazi na leme tis amfivolies mas makari grigora na exoume kala nea...k egw sthn anamonh eimai..ante na doume an tha erthei h kokkinh kuria..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

5 μηνες ... που θα παει θα μας ερθει κοριτσι μμμ... απλα εγω εχω πολυκυστικες ωοθηκες κ με δυσκολευουν λιγο μονο στο θεμα της ωορρηξιας..!!

Egw exw arxisei kai skeutome gia exosomatikh eidh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Egw exw arxisei kai skeutome gia exosomatikh eidh...

γιατι κοριτσι μου?,

ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?

και εχετε κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις?

εμενα μια μου εχει μεινει η σαλπιγγογραφια αλλα ειναι λεει νωρις ο γιατρος.μετα το χρονο λεει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Egw rwtisa ton giatro gia tous 7 mines kai mou eipe oti einai noris akoma...tha mas erthei pou tha paei...edw oles mazi na leme tis amfivolies mas makari grigora na exoume kala nea...k egw sthn anamonh eimai..ante na doume an tha erthei h kokkinh kuria..

ναι ναι εδ  θα τα λεμε γλυκια μ!!

που να μην ερθει η ατιμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

γιατι κοριτσι μου?,

ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?

και εχετε κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις?

εμενα μια μου εχει μεινει η σαλπιγγογραφια αλλα ειναι λεει νωρις ο γιατρος.μετα το χρονο λεει.

Eimai 24 xronwn...den exoume kanei exetaseis to kalokairaki pou tha gurisei o antras mou apo taxidi tha kanoume..apla niothw oti den tha piasw fusiologika..twra tha deuxei mporei na erthei fusiologika kai na min xriastei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

γιατι κοριτσι μου?,

ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?

και εχετε κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις?

εμενα μια μου εχει μεινει η σαλπιγγογραφια αλλα ειναι λεει νωρις ο γιατρος.μετα το χρονο λεει.

Aaa kai sena meta to xrono ee?? Opote noris einai akoma kai gia tis duo mas ante koritsaki mou na doumee..esu thn pempth exeis xoriakh h testaki?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Aaa kai sena meta to xrono ee?? Opote noris einai akoma kai gia tis duo mas ante koritsaki mou na doumee..esu thn pempth exeis xoriakh h testaki?

χοριακη εχω αλλα δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη..

εγω ειναι 27 και ο αντρας μ 28!!

ναι ναι αντε να δουμεεε!!

θα ρθει που θα παειι!!.

εγω βεβαια σκεφτομαι να καβω σαλπιγγογραφια και ας μην θελει ο γιατρος μ ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

χοριακη εχω αλλα δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη..

εγω ειναι 27 και ο αντρας μ 28!!

ναι ναι αντε να δουμεεε!!

θα ρθει που θα παειι!!.

εγω βεβαια σκεφτομαι να καβω σαλπιγγογραφια και ας μην θελει ο γιατρος μ ακομα!

Na kaneis gia na sou figei apo to mialoudaki sou.  Me tis polikistikes ti sou leei o giatros.?exei parei kapoia therapia?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

χοριακη εχω αλλα δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξη..

εγω ειναι 27 και ο αντρας μ 28!!

ναι ναι αντε να δουμεεε!!

θα ρθει που θα παειι!!.

εγω βεβαια σκεφτομαι να καβω σαλπιγγογραφια και ας μην θελει ο γιατρος μ ακομα!

Entometaxu simera exw kati krampes xamila sth mesh akrivos kai den xerw ti einai stis 20-22 perimenw periodo..ti na einai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Na kaneis gia na sou figei apo to mialoudaki sou.  Me tis polikistikes ti sou leei o giatros.?exei parei kapoia therapia?

 

οχι δεν κανω καποια θεραπεια γιατι δεν μ εχουν προκαλεσει θεμα.μονο στην ωορρηξια.ο κυκλος μ ειναι σταθερος 27-29 ημερων..

αλλα θακανω κ σαλπιγγογραφια να μ φυγει και ας μ λεει οχι!!

 

κοριτσακι μ μπορει να ειναι νινι!!

περιμενε λιγο ακομη 10 μερουλες ειναι ακομη!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχι δεν κανω καποια θεραπεια γιατι δεν μ εχουν προκαλεσει θεμα.μονο στην ωορρηξια.ο κυκλος μ ειναι σταθερος 27-29 ημερων..

αλλα θακανω κ σαλπιγγογραφια να μ φυγει και ας μ λεει οχι!!

 

κοριτσακι μ μπορει να ειναι νινι!!

περιμενε λιγο ακομη 10 μερουλες ειναι ακομη!!

 

Twra me exei piasei san periodou alla einai kai nwris elpizw na min mou erthoun giati pempth exw giatro...h alithia einai oti meta apo 7 mines apogoiteushs den eimai kai polu aisiodoxh..alla o ponos den einai sinexomenos mia me pianei mia m afinei..alla miazei kai san na mou erxontai...einai o ponos pou mas pianei sth kilia kai mas varaei kai sthn mesh..twra tha doume .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@γωγω γωγω βγηκαν τα αποτελεσματα της χοριακης; Περιμένουμε νεα σου!

γεια σου κοριτσακι μ!!

εχθες εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε αρνητικο αλλα εκανα σημερα αλλο ενα και ηταν δυο γραμμες και η δευτερη πιο αχνη..

Λες να επεσε χθες η ορμονη της pregnyl και σημερα 9η μερα μετα την ενεση να ανεβαινει σιγα σιγα??

πηγα στο γιατρο και ειδε 18χιλ ενδομητριο και ειναι πολυ καλο!!

μου ειπε να κανω χοριακη τη παρασκευη και οχι αυριο!!

θελει να περασουν λεει 10 μερες απο την ωορρηξια για να βγει σωστο αποτελεσμαα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

γεια σου κοριτσακι μ!!

εχθες εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε αρνητικο αλλα εκανα σημερα αλλο ενα και ηταν δυο γραμμες και η δευτερη πιο αχνη..

Λες να επεσε χθες η ορμονη της pregnyl και σημερα 9η μερα μετα την ενεση να ανεβαινει σιγα σιγα??

πηγα στο γιατρο και ειδε 18χιλ ενδομητριο και ειναι πολυ καλο!!

μου ειπε να κανω χοριακη τη παρασκευη και οχι αυριο!!

θελει να περασουν λεει 10 μερες απο την ωορρηξια για να βγει σωστο αποτελεσμαα!!

Αχ σωστα! Μπερδεψα τις μερες! Νομιζα, οτι σημερα ειναι Πεμπτη.. οποτε δυο μερες ακομα αναμονή...

Μακαρι, πολυ πιθανο κι αυτο!!! Η χοριακη θα λυσει καθε απορια! Ευχομαι διψηφιο-τριψηφιο νουμερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vivi.Nik. είπε:

Αχ σωστα! Μπερδεψα τις μερες! Νομιζα, οτι σημερα ειναι Πεμπτη.. οποτε δυο μερες ακομα αναμονή...

Μακαρι, πολυ πιθανο κι αυτο!!! Η χοριακη θα λυσει καθε απορια! Ευχομαι διψηφιο-τριψηφιο νουμερο!

ευχαριστωω καλη μ!!

το θελω τοσο πολυ..

το στηθος μ εχει πρηστει τις τελευταιες μερες αλλα δεν ποναει..αλλα διαβαζω σε περισσοτερες οτι ποναει και εχω βγαλει 3-4 σπυρακια στο προσωπο..!!

εσυ απ'οτι ειδα εχεις κουτσουνακι!! να σου ζησει!!??

ειχε συμπτωματα στην αρχη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

ευχαριστωω καλη μ!!

το θελω τοσο πολυ..

το στηθος μ εχει πρηστει τις τελευταιες μερες αλλα δεν ποναει..αλλα διαβαζω σε περισσοτερες οτι ποναει και εχω βγαλει 3-4 σπυρακια στο προσωπο..!!

εσυ απ'οτι ειδα εχεις κουτσουνακι!! να σου ζησει!!??

ειχε συμπτωματα στην αρχη?

Να μην αγχωνεσαι οσο μπορεις και θα ερθει το μωρακι, ειμαι σιγουρη! Με τα συμπτωματα δε μπορεις παντα να βγαλεις συμπερασμα! Οποτε αναμονη αναγκαστικά!

Σ ευχαριστω πολύ! Εγω ειχα συμπτωματα περιοδου, δηλαδή κράμπες στην κοιλιά και πρήξιμο στο στηθος, τα συνηθισμενα δηλαδη! Εκανα τεστακι μετα απο αρκετες μερες καθυστερησης, γιατι ειχα αστατο κυκλο,βγηκε θετικο και μετα κατευθειαν χοριακη με 4ψηφιο νουμερο:)

Αναμενουμε νεοτερο αυριο!!!!!

Υπομονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/3/2018 at 9:32 ΜΜ, ο/η γωγω γωγω είπε:

ευχαριστωω καλη μ!!

το θελω τοσο πολυ..

το στηθος μ εχει πρηστει τις τελευταιες μερες αλλα δεν ποναει..αλλα διαβαζω σε περισσοτερες οτι ποναει και εχω βγαλει 3-4 σπυρακια στο προσωπο..!!

εσυ απ'οτι ειδα εχεις κουτσουνακι!! να σου ζησει!!??

ειχε συμπτωματα στην αρχη?

Κορίτσι τι κάνεις; Εχεις να μας πεις κανένα νέο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα.

οχι δεν πηγα γιατι με καλεσαν να παω στη δουλεια κι ετσι θα παω δευτερα..

εκανα ονως ενα τεστ εχθες αλλα ηταν αρνητικο!!

οποτε μαλλον ακυροο..το μοκο συμπτωμα που εχω ειναι κατι πονοκεφαλοι και αλλες φορες οταν περιμενω βγαχω καφε υγρα ενω τωρα τιποτα βγαζω κατι ασπρα υγρα .. ειμαι συνεχεια υγρη και νιωθω οτι μ φευγουν..

μακαρι ρε κοριτσια μ να ειναι συμπτωμα..

αλλα απελπιζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσακια καλησπερα.

οχι δεν πηγα γιατι με καλεσαν να παω στη δουλεια κι ετσι θα παω δευτερα..

εκανα ονως ενα τεστ εχθες αλλα ηταν αρνητικο!!

οποτε μαλλον ακυροο..το μοκο συμπτωμα που εχω ειναι κατι πονοκεφαλοι και αλλες φορες οταν περιμενω βγαχω καφε υγρα ενω τωρα τιποτα βγαζω κατι ασπρα υγρα .. ειμαι συνεχεια υγρη και νιωθω οτι μ φευγουν..

μακαρι ρε κοριτσια μ να ειναι συμπτωμα..

αλλα απελπιζομαι...

Ωχ, κριμα που παρατεινεται η αναμονη σου... 

Υπομονη μεχρι αυριο!

Μη μας ξεχασεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...