Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS...!! utrogestan και ζαλαδες


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εχω πολλη δουλειά και δυσκολη δουλεια η οποια δε θα τελειωσει καν αυτην την εβδομαδα. Η εγκυμοσυνη αγνωστο καθως ουτε το πρωτο ραντεβου δεν εχω κανει ακομα. Ελπιζω την παρασκευή να έχω μια πρώτη εικονα. Ακομα δεν το ξερει κανεις ουτε οι γονεις γιατι εχω μεγαλο φοβο... (Γιαυτο σου λεω, μετα ερχονται αλλα αγχη....)

καλα θα σου πανε ολα γλυκια μουυυ!!

θα πας στο γιατρο και θα δεις και το φασολακι σου!!

σου ευχομαι οτι καλυτεροο!!❤❤

υπομονη..σιγα - σιγα και ολα θα γινουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλα θα σου πανε ολα γλυκια μουυυ!!

θα πας στο γιατρο και θα δεις και το φασολακι σου!!

σου ευχομαι οτι καλυτεροο!!❤❤

υπομονη..σιγα - σιγα και ολα θα γινουν?

:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για συμπτώματα πραγματικά μη ψάχνεις ΠΟΤΈ άλλες με 1000 συμπτώματα δεν ήταν κ άλλες με κανένα ηταν...μην συγκρίνεις ποτέ σύμπτωματα είσαι μοναδική όπως κάθε κοπέλα απλά σε κάποιες είναι ίδια κάποιες οχι...περιμενε τοτε ως την Πέμπτη η αν δε κρατιέσαι κάνε αύριο ενα..αν είναι πιο έντονο με τα πρώτα πρωινά δεν είναι από την ένεση αλλά από μπεμπε ??σου εύχομαι τα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rena28 είπε:

Για συμπτώματα πραγματικά μη ψάχνεις ΠΟΤΈ άλλες με 1000 συμπτώματα δεν ήταν κ άλλες με κανένα ηταν...μην συγκρίνεις ποτέ σύμπτωματα είσαι μοναδική όπως κάθε κοπέλα απλά σε κάποιες είναι ίδια κάποιες οχι...περιμενε τοτε ως την Πέμπτη η αν δε κρατιέσαι κάνε αύριο ενα..αν είναι πιο έντονο με τα πρώτα πρωινά δεν είναι από την ένεση αλλά από μπεμπε ??σου εύχομαι τα καλύτερα!!

θα κανω αυριο ενα και αν ειναι πιο εντονο θα παω για χοριακη..αλλοως θα το αφησω μεχρι πεμπτη!!

σευχαριστω πολυυ??

και σε σενα οτι καλυτερο Ρενα μ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλησπερα κοριτσια μου!

εδω και 5 μερες παιρνω utrogestan 100mg 1 τη μερα κι ενω τις αλλες μερες δεν μου ειχαν δημιουργησει κανενα συμπτωμα..

σημερα εχω τρομερους πονοκεφαλους και γυριζει το ταβανι..!! και λιγη ανακατωσουρα..!! μηπως ειναι απο τα uttogestan ή να αρχισω να χαιρομαι??

σας παρακαλω ας με βοηθησει καποια..

Καλημέρα Γωγώ πολλές μας πειράζει η προγεστερόνη δοκίμασε να τα βάλεις κολπικά σου εύχομαι οτι καλύτερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλησπερα κοριτσια μου!

εδω και 5 μερες παιρνω utrogestan 100mg 1 τη μερα κι ενω τις αλλες μερες δεν μου ειχαν δημιουργησει κανενα συμπτωμα..

σημερα εχω τρομερους πονοκεφαλους και γυριζει το ταβανι..!! και λιγη ανακατωσουρα..!! μηπως ειναι απο τα uttogestan ή να αρχισω να χαιρομαι??

σας παρακαλω ας με βοηθησει καποια..

Καλημέρα , τα utrogestan εμένα μου έφερναν πολύ ζαλάδα γι’αυτο τα έπαιρνα είτε βράδυ είτε κολπικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω καλημέρα! εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς! Απλώς να σου πω ότι με την ένεση pregnyl μπορει να δεις ψευδες αποτελεσμα, κανοντας χοριακη η τεστ νωριτερα απ οτι σου χει πει ο γιατρος. Στην ουσια απελευθερωνει την ιδια ορμονη με αυτη που μετραει η χοριακη στο αιμα ή το τεστ στα ουρα! Οποτε κανε λιιιιγη υπομονη ακομα μεχρι την Πεμπτη! Σου ευχομαι ο,τι καλυτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με τα κορίτσια. Η ένεση αυτή περιέχει ακριβώς αυτήν την ουσία γιαυτό την ανιχνευσε το τεστ.

Ευχομαι να πηγαν όλα καλά.

Κάνε λίγη υπομονή να ερθει η σωστή μέρα για την εξεταση της χοριακής.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω καλημερα!! Ότι σου είπαν κ οι παραπανω κοπέλες. Εμενα κιολας μου το ειχε πει κ ο γιατρός μου ξεκάθαρα. ΜΕΤΑ τις 14 ημέρες εφόσον δεν εχεις αδιαθετησει θα κανεις χοριακη. Οποιαδήποτε μερα νωριτερα θα βγει θετικό είσαι δεν είσαι έγκυος λόγω της ορμόνης που περιέχει η ένεση.

Κάνε λίγο υπομονη κ προσπάθησε να ξεαγχωθείς κ να ηρεμήσεις γενικότερα. Εισαι τωρα μέρες στην τσίτα. Αντε άντε!

κ θα ερθει κ το θετικό αποτέλεσμα κ μετα θα εχεις χρονο για άγχη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω κ εγώ με τα κορίτσια για την ένεση..επίσης το χαπάκι που παίρνεις φέρνει όλα αυτά τα συμπτώματα που περιγράφεις..μπορεί να μην ισχύει για όλες τις γυναίκες αλλά ισχύει..όπως κ να χει πάντως κάνε λίιγη υπομονή ακόμα κ καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

εγω εχω πολλα τεστ στο σπιτι και απο περιεργεια εκανα σημερα ενα και νομιζω ειναι θετικο..!!

κανονικα ειναι να κανω χοριακη τη πεμπτη αλλα εγω απο περιεργεια εκανα ενα..!!

 

IMG-058a4dce5cfa55aada75d279c2fcf191-V.jpg

IMG-f1932494d835a9cf5b114e933968473d-V.jpg

Αν έκανες την ένεση πιθανόν το τεστ να είναι ψευδώς θετικό. η χοριακή από την  ένεση κάνει 7-8 μέρες να πέσει. ξανακάνε τεστ τις επόμενες μέρες, εφόσον έχεις και κάνε χοριακή όταν σου είπε ο γιατρός σου. καλά αποτελέσματα σου εύχομαι να έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα @γωγω γωγω κι εμένα θετικότατο μου φαίνεται! έκανες σήμερα?

ναι κοριτσακι μου..

και ειναι λιγο πιο εντονο απο το χθεσινο..

αχ μακαρι!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι κοριτσακι μου..

και ειναι λιγο πιο εντονο απο το χθεσινο..

αχ μακαρι!!?

Μακάρι μακάρι!! Αλλά τώρα επαναλαβε το τη μερα που σου ειπε ο γιατρός σου, μην ξανακανεις έως τότε!! Ελπίζω να το επιβεβαιώσεις σε λίγες μερούλες από σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακάρι μακάρι!! Αλλά τώρα επαναλαβε το τη μερα που σου ειπε ο γιατρός σου, μην ξανακανεις έως τότε!! Ελπίζω να το επιβεβαιώσεις σε λίγες μερούλες από σημερα!

δεν ειναι πιο εντονο??

αχ μακαριιιι!!!!

οχι δςν κανω αλλο...!!

20180312_140545.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως ναι. Εστω ειναι ιδιο οπως το χθεσινο. Εγώ οταν εκανα το τεστάκι, ειχα στοκ 4 τεστάκια γιατι τα χα παρει μεσω ιντερνετ (εχουν περισσεψει και τα δυο). εκανα το ενα στην αρχη που ηταν με σταυρο και βγηκε θετικο, και το βραδυ της ιδιας μερας το επιβεβαιωσα με ενα εκπληκτικο ψηφιακο που σου γραφει και ποσες εβδομαδες πριν εγινε η συλληψη. Τρομερα ευχρηστο, λεει με γραμματα αν εισαι ή δεν είσαι και σου γραφει και εβδομαδες. Βεβαια δε νομιζω να αλλαζει κατι στην περιπτωση σου. Εχεις δυο θετικα τεστακια. Στον αντιποδα εχεις τις ενεσεις pregnyl. Τωρα μενουν λιγες μερουλες να επιβεβαιωθει το νεο και να γινει χαμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι στην 22η εβδ. κύησης και είχα κάτι πόνους την προηγούμενη εβδομάδα.

Ο γιατρός μου μου έδωσε utrogestan των 200μγ ανά 8 ώρες μέχρι να σταματήσουν οι πόνοι.

Το έπαιρνα κανονικά αλλά δεν είχα καμία ζαλάδα ούτε πονοκέφαλο. Θεωρώ είναι άσχετο με το φάρμακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

@γωγω γωγω μου εύχομαι να είναι από εγκυμοσύνη και να γινει χαμός που λέει και η @Kat-Cat!

ευχαριστω  κοριτσια μου..

αλλα ηδη ξεκινησαν τα σπυρακια της περιοδου..οποτε παμε για αλλο κυκλο..

δεν πειραζειι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ευχαριστω  κοριτσια μου..

αλλα ηδη ξεκινησαν τα σπυρακια της περιοδου..οποτε παμε για αλλο κυκλο..

δεν πειραζειι!!

Kalispera koritsii...auto pou perneis einai apo exosomatikh?epidi den ta xerw...oso gia ta spirakia min ta perneis upopsin sou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χαρα123 είπε:

Kalispera koritsii...auto pou perneis einai apo exosomatikh?epidi den ta xerw...oso gia ta spirakia min ta perneis upopsin sou..

οχι τα κανα σε φυσικο κυκλο!!

αυτη τη φορα πηρα και σερπαφαρ για 5 μερες στην αρχη του κυκλου..αλλα αν δω οτι δεν πετυχε τον αλλον μηνα θα κανω πρεγνυλ!!

κι εσυ στη προαπαθεια εισαι κοριτσι μ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχι τα κανα σε φυσικο κυκλο!!

αυτη τη φορα πηρα και σερπαφαρ για 5 μερες στην αρχη του κυκλου..αλλα αν δω οτι δεν πετυχε τον αλλον μηνα θα κανω πρεγνυλ!!

κι εσυ στη προαπαθεια εισαι κοριτσι μ?

K efw sthn prospathia fusiologika alla den pernw kapoia farmaka...kai ithela na mathw ti einai auta ta farmaka pou perneis?kai giati sta edwsan?signwmh kiolas alla psaxnome k egw...ti einai h pregnyl?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχι τα κανα σε φυσικο κυκλο!!

αυτη τη φορα πηρα και σερπαφαρ για 5 μερες στην αρχη του κυκλου..αλλα αν δω οτι δεν πετυχε τον αλλον μηνα θα κανω πρεγνυλ!!

κι εσυ στη προαπαθεια εισαι κοριτσι μ?

Eida kai ena testaki sou thetiko telika emathes?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...