Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτο 2μηνο


Recommended Posts

Καλησπερααααα! Να ρωτησω....τι πρεπει να προσεχουμε το πρωτο 2μηνο??? Τεταρτη εχω ραντεβου με τον γυναικολογο για πρωτη φορα αφοτου εμαθα για την εγκυμοσυνη μου...και μεχρι να μου πει θα ηθελα τις γνωσεις σας!ευχαριστωωωωω :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 199
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki_love είπε:

Καλησπερααααα! Να ρωτησω....τι πρεπει να προσεχουμε το πρωτο 2μηνο??? Τεταρτη εχω ραντεβου με τον γυναικολογο για πρωτη φορα αφοτου εμαθα για την εγκυμοσυνη μου...και μεχρι να μου πει θα ηθελα τις γνωσεις σας!ευχαριστωωωωω :):)

Ποσο εισαι τωρα; στην 6η; Λοιπον στην αρχη προσεχεις σιγουρα πολυ περισσοτερο απ'οτι μετα. Δεν εισαι αρρωστη αλλα προσεχε μην σηκωνεις βαρος, την διατροφη σου , δλδ οχι σαλατες χωρις να εχεις κανει καλο πλυσιμο (ουτε απ εξω φυσικα γιατι δεν ξερεις) τα κρεατα καλα ψημενα , επισης, Προσπαθησε να μην τρως πολυ ζαχαρη , οχι καφες, οχι τσιγαρο, οχι αλκοολ φυσικα. Γενικα θα δεις οτι σιγα σιγα θα αρχιζεις να κουραζεσαι πιο ευκολα και θα χρειαστει να ακους το σωμα σου και να ξεκουραζεσαι πιο συχνα. Οταν νοιωθεις καποια ενοχληση πρεπει να σταματας και να ξεκουραζεσαι. Εγω γενικα ειμαι της σχολης "το πρωτο τριμηνο κανεις οσο λιγοτερα γινεται" ωστε να μην χρειαστει να κρεβατωθεις αν δεις λιγο αιματακι. Αλλα και παλι...θα δεις οτι θα σου λεει το σωμα σου τα ορια του. Α και καλο θα ηταν να ρωτησεις τον γιατρο σου για τις επαφες...καποιοι τις απαγορευουν εντελως, καποιοι σου λενε απλα με περισσοτερη προσοχη. Αυτα νομιζω! Κανε μια λιστα με ερωτησεις για τον γιατρο για το πρωτο ραντεβου ωστε να μην ξεχασεις να ρωτησεις κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Ποσο εισαι τωρα; στην 6η; Λοιπον στην αρχη προσεχεις σιγουρα πολυ περισσοτερο απ'οτι μετα. Δεν εισαι αρρωστη αλλα προσεχε μην σηκωνεις βαρος, την διατροφη σου , δλδ οχι σαλατες χωρις να εχεις κανει καλο πλυσιμο (ουτε απ εξω φυσικα γιατι δεν ξερεις) τα κρεατα καλα ψημενα , επισης, Προσπαθησε να μην τρως πολυ ζαχαρη , οχι καφες, οχι τσιγαρο, οχι αλκοολ φυσικα. Γενικα θα δεις οτι σιγα σιγα θα αρχιζεις να κουραζεσαι πιο ευκολα και θα χρειαστει να ακους το σωμα σου και να ξεκουραζεσαι πιο συχνα. Οταν νοιωθεις καποια ενοχληση πρεπει να σταματας και να ξεκουραζεσαι. Εγω γενικα ειμαι της σχολης "το πρωτο τριμηνο κανεις οσο λιγοτερα γινεται" ωστε να μην χρειαστει να κρεβατωθεις αν δεις λιγο αιματακι. Αλλα και παλι...θα δεις οτι θα σου λεει το σωμα σου τα ορια του. Α και καλο θα ηταν να ρωτησεις τον γιατρο σου για τις επαφες...καποιοι τις απαγορευουν εντελως, καποιοι σου λενε απλα με περισσοτερη προσοχη. Αυτα νομιζω! Κανε μια λιστα με ερωτησεις για τον γιατρο για το πρωτο ραντεβου ωστε να μην ξεχασεις να ρωτησεις κατι!

Ευχαριστω πολυ @Μπλε:) πονους στην μεση κ πλατη εχω,και στη κοιλια μικροενοχλησεις! Απλως επειδη η δουλεια μ ειναι λιγο απαιτητικη(ειμαι γυμναστρια) εχω φοβηθει λιγο και αποφευγω να κανω κινησεις περιεργες κλπ! Θα ρωτησω και την γυναικολογο ναι! Ευχαριστω πολυ γ τις συμβουλες σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρτάται από την εγκυμοσύνη που έχεις.  Θα σου πω ότι εγώ κατάλαβα ότι ειμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα.  Λόγω φόρτου εργασίας είχα ξεχάσει ότι δεν είχα περίοδο. Αυτό λοιπόν το πρώτο δίμηνο που δεν το ήξερα έκανα δίαιτα εγώ... και πολύ γυμναστική...και πολλές ώρες δουλειάς... και πολλές βόλτες! Ήταν Μάιος και Ιούνιος.  Κ τώρα έχω έναν γιόκα 1 μηνών. Γι αυτό μη θεωρείς ότι πρέπει κάτι να κάνεις.  Απλά σωστή διατροφή! Και ότι σε συμβουλέψει ο γιατρός σου! Δεν περνάς αρρώστια... πρέπει να ευχαριστηθείς την περίοδο αυτή... Είναι από τις πιο όμορφες! Από τώρα να βάζεις κρέμα για ραγάδες... οπωσδήποτε και πολύ νερό! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι με ένα γερό μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω παρα πολυ! Με ξεαγχωσες λιγο! Ποια κρεμουλα προτινεις για ραγαδες???να χαιρεσαι τον γιοκαααα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lini είπε:

Εξαρτάται από την εγκυμοσύνη που έχεις.  Θα σου πω ότι εγώ κατάλαβα ότι ειμαι έγκυος στην 9η εβδομάδα.  Λόγω φόρτου εργασίας είχα ξεχάσει ότι δεν είχα περίοδο. Αυτό λοιπόν το πρώτο δίμηνο που δεν το ήξερα έκανα δίαιτα εγώ... και πολύ γυμναστική...και πολλές ώρες δουλειάς... και πολλές βόλτες! Ήταν Μάιος και Ιούνιος.  Κ τώρα έχω έναν γιόκα 1 μηνών. Γι αυτό μη θεωρείς ότι πρέπει κάτι να κάνεις.  Απλά σωστή διατροφή! Και ότι σε συμβουλέψει ο γιατρός σου! Δεν περνάς αρρώστια... πρέπει να ευχαριστηθείς την περίοδο αυτή... Είναι από τις πιο όμορφες! Από τώρα να βάζεις κρέμα για ραγάδες... οπωσδήποτε και πολύ νερό! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι με ένα γερό μωράκι!

αληθεια λες????? Αχ και μενα λιγο με ξεαγχωσες!!! Να σου ζησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ! Με ξεαγχωσες λιγο! Ποια κρεμουλα προτινεις για ραγαδες???να χαιρεσαι τον γιοκαααα σου! 

ποσων εβδομάδων εισαι??? Για ραγαδες εγω θα προτιμησω αν όλα πανε καλα το bio oil. θα το βαζω και σε ολο το σωμα σαν ενυδατικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

αληθεια λες????? Αχ και μενα λιγο με ξεαγχωσες!!! Να σου ζησει!!!!

Σ ευχαριστώ! Αλήθεια λέω Κ λίγα λέω δλδ. Δεν υπάρχει κανένα θέμα άγχους!  Εγώ έβαζα μια κρέμα prevenstria σε συνδυασμό με bio oil ή αμυγδαλελαιο. Δεν έκανα καθόλου ραγάδες. Βέβαια δεν είχα Κ μεγάλη κοιλιά... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα ευχαριστω πολυ!μακαρι να πανε ολα καλα :) σε ευχαριστωωω ??? οποτε να κανω γυμναστικη χαλαρα λες ε? Θα ρωτησω κ την γιατρο βεβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας πω κατι; κ ας παρεξηγηθώ το τι έτυχε σε μια κοπελα δεν ειναι κανονας να ακολουθείτε. Εμενα η μητερα μου με κατάλαβε όταν ηταν στον 4ο μήνα προφανώς δεν επαθε κατι ουτε αυτη ουτε εγω παροτι έκανε κ δουλειές κ κάπνιζε και ειχε κ την αδερφη μου στο νοσοκομείο. Απ'την αλλη εγω στην πρωτη μου εγκυμοσύνη που το κατάλαβα στις 9-10 βδομάδες , το εχασα το παιδι γιατι ουτε προσεχα ουτε στηρίξαμε την εγκυμοσύνη. Μεχρι να μιλήσεις με τον γιατρό προσέχεις τα πάντα και μετα ακους τον γιατρό σου ΜΟΝΟ. Κανενα ακρο δεν ειναι σωστο ουτε το αγχος ουτε και η χαλαρότητα.

@Katerinaki_love ποτε ειχες τελευταία περίοδο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι σωστα γιαυτο αλλωστε λενε να προσεχουμε το πρωτο 2μηνο με 3μηνο πολυ! Εγω προσεχω απλως με ειχαν φοβησει λιγο γτ ειναι κ η φυση της δουλειας μ τετοια! Τελευταια μερα περιοδου μου ηταν στις 11 φλεβαρη @Μπλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κορίτσια να σας πω κατι; κ ας παρεξηγηθώ το τι έτυχε σε μια κοπελα δεν ειναι κανονας να ακολουθείτε. Εμενα η μητερα μου με κατάλαβε όταν ηταν στον 4ο μήνα προφανώς δεν επαθε κατι ουτε αυτη ουτε εγω παροτι έκανε κ δουλειές κ κάπνιζε και ειχε κ την αδερφη μου στο νοσοκομείο. Απ'την αλλη εγω στην πρωτη μου εγκυμοσύνη που το κατάλαβα στις 9-10 βδομάδες , το εχασα το παιδι γιατι ουτε προσεχα ουτε στηρίξαμε την εγκυμοσύνη. Μεχρι να μιλήσεις με τον γιατρό προσέχεις τα πάντα και μετα ακους τον γιατρό σου ΜΟΝΟ. Κανενα ακρο δεν ειναι σωστο ουτε το αγχος ουτε και η χαλαρότητα.

@Katerinaki_love ποτε ειχες τελευταία περίοδο ;

ε, καλα αντιλαμβανεσαι απο οσα εχουμε γραψει εδω μεσα οτι δεν απευθυνεσαι σε πολυ χαλαρες. Τιγκα στο αγχος ειμαστε γιαυτο της ειπαμε οτι μας ξεαγχωσε λιγο. Εξαλλου καποια πραγματα τα προσεχεις δεν τα προσεχεις ειναι να συμβουν ή να μη συμβουν. Απο κει και περα εννοειται ο,τι μπορεις απο μονη σου να προστατευσεις/βελτιωσεις/βοηθησεις θα το κανεις, και παλι χωρις υστερια και υπερβολη. Μεσα σε οσα διαβαζουμε εδω μεσα, καλο ειναι να ακουγεται και μια θετικη/ομορφη ιστορια χωρις πολλα αγχη, πολλα προβληματα και στρες. Δε θα παμε να κανουμε διαιτα και σκληρη γυμναστικη :P (Καλα διαιτα δεν εκανα τις καλες μερες...πειναω αδιαλειπτως!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ναι σωστα γιαυτο αλλωστε λενε να προσεχουμε το πρωτο 2μηνο με 3μηνο πολυ! Εγω προσεχω απλως με ειχαν φοβησει λιγο γτ ειναι κ η φυση της δουλειας μ τετοια! Τελευταια μερα περιοδου μου ηταν στις 11 φλεβαρη @Μπλε

4 εβδομαδων ακριβως εισαι. Δεν ειναι λιγο νωρις για πρωτο ραντεβου σε γιατρο? Στο λεω γιατι δε θα μπορει να δει κατι τοσο νοωρις, απο την αλλη αν θελει να σε δει, εννοειται ο,τι πει ο γιατρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ναι σωστα γιαυτο αλλωστε λενε να προσεχουμε το πρωτο 2μηνο με 3μηνο πολυ! Εγω προσεχω απλως με ειχαν φοβησει λιγο γτ ειναι κ η φυση της δουλειας μ τετοια! Τελευταια μερα περιοδου μου ηταν στις 11 φλεβαρη @Μπλε

Αυτο κορίτσια αυτό! Προσέχουμε οσο μπορουμε φυσικα για να έχουμε!! Φοβάμαι μερικες φορές την πολυ χαλαρότητα οσο και το πολυ άγχος. Και οχι τοσο πχ για εσένα @Kat-Cat που ας πουμε σε ξέρω αλλα πιο πολυ για τις κοπελες που μπορει απλα να τα διαβάσουν. Ειμαι υπερβολική ετσι δείχνω το ενδιαφέρον μου. Θα γίνω πολυ καταπιεστική μανα. Χαχαχαχα.

@Katerinaki_love Αγαπη θα μετρήσεις απ την πρώτη μερα περιόδου κ οχι την τελευταία. Επίσης η χοριακη σου ποσο ήταν; για να δει κάτι ο γιατρός πρεπει να περασει τις 1500 μονάδες περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Αυτο κορίτσια αυτό! Προσέχουμε οσο μπορουμε φυσικα για να έχουμε!! Φοβάμαι μερικες φορές την πολυ χαλαρότητα οσο και το πολυ άγχος. Και οχι τοσο πχ για εσένα @Kat-Cat που ας πουμε σε ξέρω αλλα πιο πολυ για τις κοπελες που μπορει απλα να τα διαβάσουν. Ειμαι υπερβολική ετσι δείχνω το ενδιαφέρον μου. Θα γίνω πολυ καταπιεστική μανα. Χαχαχαχα.

@Katerinaki_love Αγαπη θα μετρήσεις απ την πρώτη μερα περιόδου κ οχι την τελευταία. Επίσης η χοριακη σου ποσο ήταν; για να δει κάτι ο γιατρός πρεπει να περασει τις 1500 μονάδες περίπου.

χιχιχι, ε ναι αφο με ξερεις. Αν και περπατησα κατι κουλα χιλιομετρα, αλλα ενιγουει. χτυπησα 14 χιλιομετρα χωρις να το καταλαβω. Τωρα ειδα οτι γραφει τελευταια μερα, ειναι 4 εβδομαδων και κατι ημερων αναλογα με το ποτε της ηρθε. Λογικα θα κλεινει την 5η σε κανα δυο μερες αν πουμε οτι κραταει κανα 5αρι μερες η περιοδος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

4 εβδομαδων ακριβως εισαι. Δεν ειναι λιγο νωρις για πρωτο ραντεβου σε γιατρο? Στο λεω γιατι δε θα μπορει να δει κατι τοσο νοωρις, απο την αλλη αν θελει να σε δει, εννοειται ο,τι πει ο γιατρος!

Ειχα ραντεβου για τεστ παπ και προεκυψε η εγκυμοσυνη :) οποτε θα παω να με δει,να μου πει τι να προσεχω γτ ειμαι πρωταρα και να κανονισουμε το επομενο ραντεβου :) εγω νομιζα πως εχω αργησει κιολας φαντασου @Μπλε ποσο ασχετη ειμαι :)πρωτη μερα περιοδου 6 φλεβαρη σωστα!χωριακη δν εχω κανει!θα μ την γραψει η γιατρος ειπε 

Επεξεργάστηκε από Katerinaki_love
Προσθεση
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki_love είπε:

Ειχα ραντεβου για τεστ παπ και προεκυψε η εγκυμοσυνη :) οποτε θα παω να με δει,να μου πει τι να προσεχω γτ ειμαι πρωταρα και να κανονισουμε το επομενο ραντεβου :) εγω νομιζα πως εχω αργησει κιολας φαντασου @Μπλε ποσο ασχετη ειμαι :)

Α ωραία. Να το κανεις και το τεστ παπ μια χαρα. Απλα μην αγχωθεις που δεν θα δειτε κάτι!!! Θα στο πει και ο ιδιος αλλα στο λεω και εγω να ξέρεις τι να περιμένεις. Ποσες χοριακες σε εβαλε να κάνεις; απο περιέργεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω κ κατι αλλο?ειναι φυσιολογικο π δεν εχω καθολου αναγουλες κ εμετους??μονο ειμαι κουρασμενη,ποναω μεση κ πλατη και λιγο στην κοιλια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Α ωραία. Να το κανεις και το τεστ παπ μια χαρα. Απλα μην αγχωθεις που δεν θα δειτε κάτι!!! Θα στο πει και ο ιδιος αλλα στο λεω και εγω να ξέρεις τι να περιμένεις. Ποσες χοριακες σε εβαλε να κάνεις; απο περιέργεια.

να σου πω ασχετο τωρα μια και το εθιξες. Σου κανε και παπ εσενα αφου εμεινες? Ειχες να κανεις καιρο το προηγουμενο? Εγω εκανα το Δεκεμβριο κατα τυχη, δε θα θελα να το επαναλαβω γαμωτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Α ωραία. Να το κανεις και το τεστ παπ μια χαρα. Απλα μην αγχωθεις που δεν θα δειτε κάτι!!! Θα στο πει και ο ιδιος αλλα στο λεω και εγω να ξέρεις τι να περιμένεις. Ποσες χοριακες σε εβαλε να κάνεις; απο περιέργεια.

Μου ειπε να παω εκει και πως θα μου γραψει την χωριακη!δν μ ειπε λεπτομερειες!τι εννοεις ποσες???(ασχετη ειμαι σορρυ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

να σου πω ασχετο τωρα μια και το εθιξες. Σου κανε και παπ εσενα αφου εμεινες? Ειχες να κανεις καιρο το προηγουμενο? Εγω εκανα το Δεκεμβριο κατα τυχη, δε θα θελα να το επαναλαβω γαμωτο....

Καλα τι σε ενοχλει το τεστ παπ αχαχαχα. Σε ποναει; βασικα εμενα δεν με πονουσε ποτε η συγκεκριμένη αλλα τωρα πονεσα αλλα μου ειπε οτι πόνεσα λόγω εγκυμοσύνης... Ήταν σχεδόν η ωρα να κάνω οποτε το κάναμε. Δεν νομίζω να σου ζητήσει εφοσον ειχατε πρόσφατα ισως καμια καλλιέργεια μονο;;; αλλα και αυτο δεν το ζητάνε ολοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Καλα τι σε ενοχλει το τεστ παπ αχαχαχα. Σε ποναει; βασικα εμενα δεν με πονουσε ποτε η συγκεκριμένη αλλα τωρα πονεσα αλλα μου ειπε οτι πόνεσα λόγω εγκυμοσύνης... Ήταν σχεδόν η ωρα να κάνω οποτε το κάναμε. Δεν νομίζω να σου ζητήσει εφοσον ειχατε πρόσφατα ισως καμια καλλιέργεια μονο;;; αλλα και αυτο δεν το ζητάνε ολοι.

μου τη σπαει η διαδικασια δε με ποναει. αχαχαχαχαχ. Τελοσπαντων θα δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katerinaki_love είπε:

Μου ειπε να παω εκει και πως θα μου γραψει την χωριακη!δν μ ειπε λεπτομερειες!τι εννοεις ποσες???(ασχετη ειμαι σορρυ)

Θα σου γράψει την χοριακη; πρωτη φορά το ακούω. Όντως;;;; δεν εχεις κανει καλε ακομα χοριακη να επιβεβαιώσετε την κύηση; τι γιατρος ειναι αυτος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

μου τη σπαει η διαδικασια δε με ποναει. αχαχαχαχαχ. Τελοσπαντων θα δουμε.

Δεν θα χρειάζεσαι τεστ παπ καλε αφου τωρα εκανες!!Παντως αααν σου ζητησει καμια καλλιέργεια άραξε!! Σου βάζουν σκετες μπατονετες λογω εγκυμοσύνης και δεν καταλαβαίνεις τπτ. Εγω δεν το ηξερα και ειχα αγχωθεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...