Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα! Προσπαθούσαμε εδώ κ δύο χρόνια να μείνω έγκυος. Κ δεν τα καταφέραμε μέχρι τώρα... Είχαμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ στον άντρα μου βρήκαν στίγμα μεσογειακής αναιμία κ σε μένα θυρεοειδήτιδα χασιμοτο. Ξεκίνησα αγωγή κ πάλι τίποτα. Κ τον προηγούμενο μήνα με ελάχιστες μέρες επαφής τα καταφέραμε!! Τελικά όλα είναι στο μυαλό. Το άγχος είναι το μεγαλύτερο εμπόδιο σε όλα. 

• Like 5
  • Thanks 2

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Ιωάννα!! Με το καλό!! Συμφωνώ ότι όλα είναι το μυαλό, δε πρέπει να το βάζουμε κάτω. Αποτελείς παράδειγμα για πολλές γυναίκες! 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ιωάννα Μπ είπε:

Καλημέρα! Προσπαθούσαμε εδώ κ δύο χρόνια να μείνω έγκυος. Κ δεν τα καταφέραμε μέχρι τώρα... Είχαμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ στον άντρα μου βρήκαν στίγμα μεσογειακής αναιμία κ σε μένα θυρεοειδήτιδα χασιμοτο. Ξεκίνησα αγωγή κ πάλι τίποτα. Κ τον προηγούμενο μήνα με ελάχιστες μέρες επαφής τα καταφέραμε!! Τελικά όλα είναι στο μυαλό. Το άγχος είναι το μεγαλύτερο εμπόδιο σε όλα. 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου, με το καλο σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

2 χρονια προσπαθούσαμε κ εμεις.. κ ετσι απλα σε έναν μήνα άλλαξαν όλα. Βαδίζουμε τον 4ο μηνα κ ακομα να συνειδητοποιήσουμε πως τα καταφέραμε. Να εισαι καλά κ να έχεις μια υπέροχη ομαλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! 

Καλημέρα και πολλά συγχαρητήρια!  Εύχομαι μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.Όντως αυτό το άγχος..... μας τσακίζει χωρίς να το καταλαβαίνουμε.....αυτά όμως πέρασαν κοίτα να το χαρείς και να απολαύσεις την κάθε στιγμή!😊👶

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! 

Όταν θέλεις κάτι πολύ τα καταφέρνεις πάντα αρκεί να μην σταματάς την προσπάθεια!! 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου !

ευχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη !

μπραβοοοο❤️❤️❤️❤️💪🏻💪🏻

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• καλαειναια... ετσι δειχνει δηλαδη..εχθες οταν ηπιε τα χαπια νε εδιωξε γτ δεν ηθελα να ειμαι εκει.. κ το πρωι το απεβαλλε μονη της.. δεν χρειαστηκε να κανει φυσιολογικη γεννα.. παλι καλα..ειχε μια επιπλοκη με αιμορραγια και το εμαθα μολις ενω ημουν εκει μου το ειπε πριν λιγο ο γαμπρος μου.. ειμαι ενα ρακος ..προσπαθω ομως για εκεινη.. ειμαστε τοσο δεμενες.. αχωριστες.. και την αγαπω τοσο πολυ.. αν παθαινε κατι..?? δεν μπορω ουτε να το σκεφτομαι.. ολα καλα τωρα. Πινει αντιβιωση.. τουλαχιστον δεν το εχει παρει απο κατω.. και μ ειπε οταν θα ειμαι ετοιμη θα ξαναπροσπαθησω!! Θελω να ειναι καλα!! Μονο αυτο..!! Ο Θεος θα της δωσει κουραγιο και δυναμη γιατι το αξιζει!! Θα παω ξανα αυριο να την δω!!😭🙁
    • Καλησπέρα καλή μου. Φταίει γενικώς το μπιμπερό, καταπίνουν αέρα και είναι ακόμα ανώριμο το πεπτικό τους σύστημα. Ένα μπιμπερό, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των κατασκευαστών, δεν μπορεί να προσομοιάσει απολύτως το στήθος της μαμάς. Σε αυτήν την ηλικία επίσης βγάζουν όλα τα μωράκια πολλές γουλίτσες, κάποια κάνουν και ρουκετίτσες (μέχρι 3 ρουκέτες είναι οκ λένε), δεν καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι τόσο.  Εύχομαι μόνο η παιδίατρός σου να μη θέλει (όπως η πλειοψηφία δυστυχώς των παιδιάτρων στην Ελλάδα) να σαμποτάρει έστω και αυτό το κάποιο μητρικό γάλα που προσφέρεις στο παιδάκι σου. Μην αγχώνεσαι λοιπόν. Όπως μου λέει και η μαμά μου όταν πανικοβάλλομαι με τέτοια, δεν μεγαλώνουν έτσι τα παιδιά!   Υ.Γ. Μήπως τρως τίποτα καυτερά ή πολλά λαχανικά και πειράζουν το στομαχάκι του παιδιού; Ρώτα και αυτό τη γιατρό σου. Εμένα μου είχε απαγορεύσει διάφορα ο παιδίατρος.
    • Δεν το έψαξα. Θεώρησα πως ήταν η περίοδος και τελείωσε νωρίτερα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, δεν πήρα τεστ, δεν πήγα για χοριακη. Ήταν κανονικό αίμα, άσχετα αν ήταν λιγότερο από άλλες περιόδους ή κράτησε ούτε 3 μέρες. Τέλη Αυγούστου θα πάω κι εγώ για το ετήσιο τσεκ απ. Μα να δημιουργούνται προσδοκίες ακόμη και με περίοδο δεν το περίμενα, γι αυτό το λέω ανωμαλία του κύκλου και προχωρώ. Εξάλλου αν ήταν κάτι άλλο θα είχα ένα σύμπτωμα... 
    • Κ εγώ τα ίδια σήμερα. Πήγα για μπάνιο κ τώρα που γύρισα ξεκινησανε να αχνοφαινονται τα καφέ υγρά.. νομίζω δε θα προλάβω να πάω για χοριακη αύριο.. έρχεταιιι..
    • Ά ωραια σε ευχαριστώ.. 
  • Νέες συζητήσεις