Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα! Προσπαθούσαμε εδώ κ δύο χρόνια να μείνω έγκυος. Κ δεν τα καταφέραμε μέχρι τώρα... Είχαμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ στον άντρα μου βρήκαν στίγμα μεσογειακής αναιμία κ σε μένα θυρεοειδήτιδα χασιμοτο. Ξεκίνησα αγωγή κ πάλι τίποτα. Κ τον προηγούμενο μήνα με ελάχιστες μέρες επαφής τα καταφέραμε!! Τελικά όλα είναι στο μυαλό. Το άγχος είναι το μεγαλύτερο εμπόδιο σε όλα. 

• Like 5
  • Thanks 2

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Συγχαρητήρια Ιωάννα!! Με το καλό!! Συμφωνώ ότι όλα είναι το μυαλό, δε πρέπει να το βάζουμε κάτω. Αποτελείς παράδειγμα για πολλές γυναίκες! 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ιωάννα Μπ είπε:

Καλημέρα! Προσπαθούσαμε εδώ κ δύο χρόνια να μείνω έγκυος. Κ δεν τα καταφέραμε μέχρι τώρα... Είχαμε κάνει όλες τις εξετάσεις κ στον άντρα μου βρήκαν στίγμα μεσογειακής αναιμία κ σε μένα θυρεοειδήτιδα χασιμοτο. Ξεκίνησα αγωγή κ πάλι τίποτα. Κ τον προηγούμενο μήνα με ελάχιστες μέρες επαφής τα καταφέραμε!! Τελικά όλα είναι στο μυαλό. Το άγχος είναι το μεγαλύτερο εμπόδιο σε όλα. 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου, με το καλο σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

2 χρονια προσπαθούσαμε κ εμεις.. κ ετσι απλα σε έναν μήνα άλλαξαν όλα. Βαδίζουμε τον 4ο μηνα κ ακομα να συνειδητοποιήσουμε πως τα καταφέραμε. Να εισαι καλά κ να έχεις μια υπέροχη ομαλή κ τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!! 

Καλημέρα και πολλά συγχαρητήρια!  Εύχομαι μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη.Όντως αυτό το άγχος..... μας τσακίζει χωρίς να το καταλαβαίνουμε.....αυτά όμως πέρασαν κοίτα να το χαρείς και να απολαύσεις την κάθε στιγμή!😊👶

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!! 

Όταν θέλεις κάτι πολύ τα καταφέρνεις πάντα αρκεί να μην σταματάς την προσπάθεια!! 

Συγχαρητήρια κοριτσι μου !

ευχομαι μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσυνη !

μπραβοοοο❤️❤️❤️❤️💪🏻💪🏻

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Μακάρι να σου πάνε και εσένα όλα καλα να τελειώσει αυτη η ταλαιπωρία!!!
    • Ναι κορίτσι μου από την στιγμή που υπάρχει φλεγμονή δύσκολα εμφυτευεται ένα έμβρυο αλλά και να εμφυτευτει το πιο πιθανό είναι να πάει για αποβολή!!! Όσο για το πώς είμαι πιο πολυ πονάω ψυχικά πάρα σωματικα!!! Ειμαι βέβαια εξαντλημενη και έχω και λίγο αιμα αλλά σε γενικές γραμμές είναι καλα!!! Έχω διαβάσει στα σάιτ για όλα αυτά που ειπες αλλά μου το είπαν και οι δύο γιατροί το θέμα μου είναι ότι εγώ ήμουν δεκτική σε όλα ας μου το έλεγε έστω ας μου έδινε την επιλογή!!!
    • Έλα ντε και με βάση το ιστορικό σου που έχεις αποξεση πρέπει να το υποψιαστει.εγω κατάλαβα ότι πάντα ή πρώτη εξωσωματική είναι πειραματική τζόκερ να δούνε πως θα πάει.τωρα υπομονή να πάνε όλα καλά με το καλό να προχωρησεις στην επόμενη.εχω κ εγώ τη τρίτη ραντεβου με τη καινούργια γιατρό μου φάνηκε πολύ καλή από το τηλ.να δούμε τι θα μου πει.
    • Εχεις δικιο @elviraice που το σκεφτεσαι αυτο. Απολυτο δικιο. Ομως αν δεις κ σε φορουμ κ σε ιατρικα site πολυ λιγοι γιατροι προτεινουν πριν την εξωσωματικη υστεροσκοπηση αν δεν εχουν καποια ενδειξη. Κι εγω πιστευω οτι θα επρεπε ολες να κανουμε πριν την εξωσωματικη.  Σου ειπε δηλαδη οτι λογω της ενδομητριτιδας δεν εγινε η εμφυτευση;  Πως εισαι τωρα; Εχεις πονακια; Αιματακι; 
  • Νέες συζητήσεις