Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Εμάς μας δώσανε ένα της prenatal για το οποίο δεν κατάφερα να βρω την αντίστοιχη βάση της μπανιέρας και έτσι αγόρασα 2 πλαστικά σκαμπό και το έβαζα επάνω εντός της μπανιέρας. Εμείς το έχουμε καταργήσει το μπανάκι εδώ και 3 μήνες, κάνει μπάνιο πλέον όρθιος.
    • @Vivi.Nik. ο μικρός είναι καλύτερα, τον πήγα παιδίατρο γιατί φοβήθηκα για ακροαστικά και βρογχιολίτιδα αλλά είναι κομπλέ. Εγώ δυσκολέυομαι περισσότερο να ανακάμψω, γεράματα βλέπεις 😁😁 Εσείς πως είσαστε? Κορίτσια, διάβασα σήμερα ότι θα μπορούν τα ανεμβολίαστα παιδιά να κάνουν εγγραφή κανονικά στα σχολεία απλά με χαρτι ιδιώτη παιδιάτρου! Τα συγχαρητήριά μου στο Υπουργείο Παιδείας!
    • Να σου πω την δική μου γνώμη απ την εμπειρία μου κ τους γιατρούς που πήγα(ήταν κ πολλοί)!!Παίζει ρόλο αν ήταν κενός σάκος,σάκος με εμβρυικά στοιχεία,σποράκι που ξαφνικά σταμάτησε η καρδιά!!Δν είναι όλες οι αποβολές το ίδιο!!Αρκέτες περιπτώσεις φταίει ή το ωάριο εκείνο τον μήνα δν είχε καλό υλικό ή το  συγκεγκριμένο σπερματοζωάριο!!!Συνήθως στην 2η αποβολή κάνουν εξετάσεις αλλά είναι σεβαστό η κάθε γυναίκα να κάνει αυτό που νομίζει σωστό!!Οι εξετάσεις που γίνονται είναι συνήθως θρμομφοφιλίας(300ε όλες οι μεταλλάξεις,καρυότοπος ζεύγους μέσω αίματος,κατακερματισμός dna σπέρματος 150ε,κ αυτοάνοσα όπως το χασιμότο)ας με διορθώσει κάποια φίλη αν κάνω λάθος στις τιμές!! Φέτος πήγα σε αιματολόγο γιατί είχα χαμηλά λευκά αιμοσφαίρια!!Την ρώτησα για τις αποβολές κ μου είπε όταν έχουμε καθαρές εξετάσεις στο μόνο που πάει το μυαλό μου είναι ότι έχει χαλάσει το Dna μας γι αυτό ακούμε τόσο συχνά!!Εκανα κ κάποια αυτοάνοσα τα οποία γραφόντουσαν κ δν πλήρωσα πολλά τα οποία ήταν κ για γονιμότητα αλλά πιο πολύ λόγω χαμηλών λευκών μου!!  
    • Σου εδωσε φωτο τον υπερηχο? Οι κυστες ενδομητριωσης στον υπερηχο φαινονται να "ασπριζουν" ειναι λιγο γκρι ενώ οι απλες κυστες φαινονται μαυρες. Εχω κι εγω ενδομητριωση κ δυο κυστες στην δεξια ωοθηκη. Μην ανησυχεις. Ολα θα πανε καλα.   
    • Νομίζω σε κάποιον αιματολόγο θα μπορούσες να πάρεις μια γνώμη!!!Αυτοί κοιτουν κ θυροειδή!!!
  • Νέες συζητήσεις