Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι εγκυος;


Angie26

Recommended Posts

Καλησπερα!! Σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης, πιο πολυ για να μου φυγει η ιδεα.. Και βγηκε θετικο! Ο σταυρος φαινεται καθαρα οχι αχνα! Το αγχος μου ομως ειναι.. Οτι συμφωνα με την εφαρμογη που υπολογογιζει εβδομαδες, ειμαι 4.2 εβδ. Δηλαδη μετραω δυο ημερες καθυστερηση!  Και φοβάμαι μήπως είναι ψευδως θετικο! Γινεται να μην ειμαι και να δειχνει λαθος; δεν αισθανομαι τιποτα! Μια ελαφρια ενοχληση στο στηθος το οποιο ειναι πιο ξεπρησμενο τις τελευταιες ημερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angie26 είπε:

Καλησπερα!! Σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης, πιο πολυ για να μου φυγει η ιδεα.. Και βγηκε θετικο! Ο σταυρος φαινεται καθαρα οχι αχνα! Το αγχος μου ομως ειναι.. Οτι συμφωνα με την εφαρμογη που υπολογογιζει εβδομαδες, ειμαι 4.2 εβδ. Δηλαδη μετραω δυο ημερες καθυστερηση!  Και φοβάμαι μήπως είναι ψευδως θετικο! Γινεται να μην ειμαι και να δειχνει λαθος; δεν αισθανομαι τιποτα! Μια ελαφρια ενοχληση στο στηθος το οποιο ειναι πιο ξεπρησμενο τις τελευταιες ημερες!

Κοριτσι μου εφόσον εχεις ήδη καθυστέρηση νομίζω πως ειναι όντως θετικό. Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου και εγω δεν είχα τίποτα και το έμαθα τυχαία.. κανε μια χοριακη να είσαι σίγουρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angie26 είπε:

Καλησπερα!! Σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης, πιο πολυ για να μου φυγει η ιδεα.. Και βγηκε θετικο! Ο σταυρος φαινεται καθαρα οχι αχνα! Το αγχος μου ομως ειναι.. Οτι συμφωνα με την εφαρμογη που υπολογογιζει εβδομαδες, ειμαι 4.2 εβδ. Δηλαδη μετραω δυο ημερες καθυστερηση!  Και φοβάμαι μήπως είναι ψευδως θετικο! Γινεται να μην ειμαι και να δειχνει λαθος; δεν αισθανομαι τιποτα! Μια ελαφρια ενοχληση στο στηθος το οποιο ειναι πιο ξεπρησμενο τις τελευταιες ημερες!

Και γω αυτο με το σταυρο εκανα την ημερα που περιμενα περιοδο βγηκε θετικο και μετα το επιβεβαιωσα με αλλο ενα τεστ και την επομενη μερα με χοριακη. Μονο πρηξιμο στηθος ειχα και εγω και τιποτα αλλο!! Ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και περα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angie26 είπε:

Καλησπερα!! Σημερα το πρωι εκανα ενα τεστ εγκυμοσυνης, πιο πολυ για να μου φυγει η ιδεα.. Και βγηκε θετικο! Ο σταυρος φαινεται καθαρα οχι αχνα! Το αγχος μου ομως ειναι.. Οτι συμφωνα με την εφαρμογη που υπολογογιζει εβδομαδες, ειμαι 4.2 εβδ. Δηλαδη μετραω δυο ημερες καθυστερηση!  Και φοβάμαι μήπως είναι ψευδως θετικο! Γινεται να μην ειμαι και να δειχνει λαθος; δεν αισθανομαι τιποτα! Μια ελαφρια ενοχληση στο στηθος το οποιο ειναι πιο ξεπρησμενο τις τελευταιες ημερες!

Καλησπεραααα!και εγω σημερα εκανα επειδη ειχα 3 μερες καθυστερη! Και ναι βγηκε .....θετικοτατο!!! Εγω ενιωθα πριν μερες τσιμπηνατακια στ κοιλια και ευερεθιστο τ στηθος μ! Αλλα ουτε αναγουλες,ουτε τπτ αλλο! Για μενα και εσενα θετικο ειναι γιατι οντως εισαι :):) συγχαρητηριαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ιδιο κ εγω! Οταν εκανα τεστ ήμουν 4+ εβδομάδων. Κ το τεστ βγήκε σε 30 δευτερόλεπτα θετικό! Εγω ειχα μονο υψηλή θερμοκρασία...κανενα απολύτως αλλο σύμπτωμα! Σου Εύχομαι μια μεγαλη χοριακη! Να μας ενημερώσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαρεις παρα πολυ και να απολαυσεις το ταξιδι που ξεκιναει να παρεις τον γιατρο σου να τον ενημερωσεις για να σου πει τι πρεπει να κανεις αν χρειαζεται να παρεις καμια βιταμινη και να προσεχεις τον εαυτο σου!!!!! καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι με υγει αγια σενα και το μωρακι σου και τελειομηνη να κρατησεις το σπορακι σου στην αγκαλια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ ολες!!! Δεν το εχω συνειδητοποιησει ακομη! Μου φαινεται πως ειναι ονειρο και θα ξυπνησω! Πηγα στη γυναικολογο και της εδωσα τα αποτελεσματα, μαζι με καποια παλαιοτερα ορμονικα και θυροειδη που δεν ειχε μηπως τα χρειαστει.. Και περιμενω τηλεφωνο για να μου πει τι κανουμε! Κοριτσια το ειπαμε μονο στην αδερφη του συντροφου μου που εχει δυο παιδια Και επιμενει πως φαινεται σακος απο τωρα και να ζητησω επισκεψη. Εσεις τι λετε; εγω γνωριζα οτι μετα τις 1000 μοναδες φαινεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις οτι πει ο γιατρο σου !!!! εγω αυτο θα εκανα φυσικα ολοι οι γυρο μας που μας αγαπανε και μπορει να εχουνε και εμπειρια οτι λενε το λενε απο αγαπη και ενδιαφερων αλλα πιστευω οτι ο γιατρος ξερει καλυτερα απο ολους οτι πει αυτος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχάς συγχαρητήρια @Angie26 ολα να πανε περίφημα κ απόλαυσε το ταξιδι που ξεκίνησε !

Σε εμενα παντως δεν βλέπαμε σάκο μεχρι να παει η χοριακη 1500. Προσπαθούσε ο γιατρός για να μου κανει το χατήρι (ενώ μου ειχε πει πως δεν θα δουμε) να βρει έψαχνε έψαχνε αλλα τπτ. Ως αποτέλεσμα ειχε να  αγχωθώ τρομερά κ στις 2 επισκέψεις μεχρι να παει 1500 κ να ανησυχω πως κατι δεν παει καλα. Ενώ ολα μεχρι στιγμης φτου φτου ειναι τελικα μια χαρα!

αρα δεν χρειάζεται να βιαστείς...βήμα βήμα... θα κανεις λογικα αλλη μια χοριακη Κυριακή με δευτερα κ θα προχωρήσεις όπως όλες μας. 

Ψυχραιμα αισιόδοξα κ χαμογελαστά!

καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην πιεσεις για ραντεβου. Εγω το πρωτο ραντεβου θα το κανω σε μια βδομαδα δηλαδη θα ειμαι κοντα επτα εβδομαδων. Ο ιδιος ο γιατρος μου το ειπε. Κανε ο.τι σου πει γιατι θα αγχωθεις τζαμπα αν δε δεις κατι. Τουλαχιστον πιο μετα τα αποτελεσματα θα ειναι πιο safe. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Μην πιεσεις για ραντεβου. Εγω το πρωτο ραντεβου θα το κανω σε μια βδομαδα δηλαδη θα ειμαι κοντα επτα εβδομαδων. Ο ιδιος ο γιατρος μου το ειπε. Κανε ο.τι σου πει γιατι θα αγχωθεις τζαμπα αν δε δεις κατι. Τουλαχιστον πιο μετα τα αποτελεσματα θα ειναι πιο safe. 

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!! Και σε εσας ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εχω νεα! Μιλησα με τη γιατρο μου! Μου ζητησε χωριακη τεταρτη και παρασκευη, και για υπερηχο απο την επομενη δευτερα! Βρε κοριτσια στο διαστημα αυτο δεν εχετε αγωνια; αν ολα πανε καλα; εγω ευχομαι να περασουν οι μερες να δω τουλαχιστον τη χωριακη να σιγουρευτω! Αφηστε που το ειπαμε σε γονεις Και η μανα μου δεν μπορει να καταλαβει γιατι να περιμενει μεχρι τον υπερηχο! Γιατι ζητησα να μην βγει παραεξω ακομη! Εχει τρελη αγωνια να το πει! Εσεις το ειπατε πριν τον υπερηχο και η μανα μου δεν μπορει να καταλαβει γιατι να περιμενει μεχρι τον υπερηχο! Γιατι ζητησα να μην βγει παραεξω ακομη! Εχει τρελη αγωνια να το πει! Εσεις το ειπατε πριν τον υπερηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Angie26 είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!! Και σε εσας ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εχω νεα! Μιλησα με τη γιατρο μου! Μου ζητησε χωριακη τεταρτη και παρασκευη, και για υπερηχο απο την επομενη δευτερα! Βρε κοριτσια στο διαστημα αυτο δεν εχετε αγωνια; αν ολα πανε καλα; εγω ευχομαι να περασουν οι μερες να δω τουλαχιστον τη χωριακη να σιγουρευτω! Αφηστε που το ειπαμε σε γονεις Και η μανα μου δεν μπορει να καταλαβει γιατι να περιμενει μεχρι τον υπερηχο! Γιατι ζητησα να μην βγει παραεξω ακομη! Εχει τρελη αγωνια να το πει! Εσεις το ειπατε πριν τον υπερηχο και η μανα μου δεν μπορει να καταλαβει γιατι να περιμενει μεχρι τον υπερηχο! Γιατι ζητησα να μην βγει παραεξω ακομη! Εχει τρελη αγωνια να το πει! Εσεις το ειπατε πριν τον υπερηχο

Φυσικα κ είχαμε αγωνία παντα υπάρχει αγωνία ακομα κ σε πιο προχωρημένη εγκυμοσυνη δεν νομιζω πως τελειωνει η αγωνία!’

εγω κοπέλα μου μονο οι γονεις μου,τα πεθερικά μου,η κολλητή μου κ ο κολλητός του αντρα μου το γνώριζαν. Μετα κ την αυχενική μου το ανακοινώνουμε σε υπόλοιπους συγγενείς κ φιλους κ οχι να το βγάλουμε παράρτημα...οταν μιλαμε με κάποιον του το λεμε.ουτε στις δουλειες μας δεν το ήξεραν..

καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη. Εδω θα ειμαστε να τις μοιραζόμαστε όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Angie26 είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!! Και σε εσας ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εχω νεα! Μιλησα με τη γιατρο μου! Μου ζητησε χωριακη τεταρτη και παρασκευη, και για υπερηχο απο την επομενη δευτερα! Βρε κοριτσια στο διαστημα αυτο δεν εχετε αγωνια; αν ολα πανε καλα; εγω ευχομαι να περασουν οι μερες να δω τουλαχιστον τη χωριακη να σιγουρευτω! Αφηστε που το ειπαμε σε γονεις Και η μανα μου δεν μπορει να καταλαβει γιατι να περιμενει μεχρι τον υπερηχο! Γιατι ζητησα να μην βγει παραεξω ακομη! Εχει τρελη αγωνια να το πει! Εσεις το ειπατε πριν τον υπερηχο και η μανα μου δεν μπορει να καταλαβει γιατι να περιμενει μεχρι τον υπερηχο! Γιατι ζητησα να μην βγει παραεξω ακομη! Εχει τρελη αγωνια να το πει! Εσεις το ειπατε πριν τον υπερηχο

Εμενα δεν το ξερει κανεις. Ουτε γονεις ουτε φιλοι. Ακριβως γιαυτο το λογο. Προσπαθησε να τους κανεις να καταλαβουν πως θες να σεβαστουν την αποφαση σου. Ευχομαι να πανε ολα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2018 at 12:21 ΠΜ, ο/η Angie26 είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια!! Και σε εσας ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!! Εχω νεα! Μιλησα με τη γιατρο μου! Μου ζητησε χωριακη τεταρτη και παρασκευη, και για υπερηχο απο την επομενη δευτερα! Βρε κοριτσια στο διαστημα αυτο δεν εχετε αγωνια; αν ολα πανε καλα; εγω ευχομαι να περασουν οι μερες να δω τουλαχιστον τη χωριακη να σιγουρευτω! Αφηστε που το ειπαμε σε γονεις Και η μανα μου δεν μπορει να καταλαβει γιατι να περιμενει μεχρι τον υπερηχο! Γιατι ζητησα να μην βγει παραεξω ακομη! Εχει τρελη αγωνια να το πει! Εσεις το ειπατε πριν τον υπερηχο και η μανα μου δεν μπορει να καταλαβει γιατι να περιμενει μεχρι τον υπερηχο! Γιατι ζητησα να μην βγει παραεξω ακομη! Εχει τρελη αγωνια να το πει! Εσεις το ειπατε πριν τον υπερηχο

Εγω και στις 2 εγκυμοσύνες μου δεν ειπα τίποτα σε κανέναν πέρα απο τους συγγενείς μεχρι να μπω στον 4ο.. την Παρασκευή μάλιστα κάναμε τα γενέθλια της κόρης μου και ήρθαν φίλοι μας και με έβλεπαν ψιλό φουσκωμένοι και το καταλάβαιναν μόνοι τους.. παντα φοβόμουν λιγο τους πρώτους μήνες μεχρι να δέσει που λένε το μωρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς και γω το ίδιο. Έκανα τεστ χωρίς να έχω κανένα σύμπτωμα στις 2 μέρες καθυστέρηση. Μόνο πρησμένο στήθος είχα και πρήξιμο γενικότερο, όπως είχα σε κάθε περίοδο που περίμενα. Μετά πήγα έκανα β χοριακή και το σιγουρεψα. Τώρα είμαι στον 6ο μήνα. Η χοριακή θα σου λύσει όλες τις απορίες, αν και είμαι σίγουρη ότι μια χαρά εγκυούλα είσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...