Μετάβαση σε περιεχόμενο

θεόδωρός Καλαμπόκας


Recommended Posts

Καλήμερα. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει επισκευτει τον Θεοδωρο Καλαμπόκα για εξωσωματική και ποια η γνώμη σας γι αυτόν. Σκέφτομαι να τον επισκευτώ μετά την 4η αποτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η loralora είπε:

Καλήμερα. Υπάρχει κάποια κοπέλα που να έχει επισκευτει τον Θεοδωρο Καλαμπόκα για εξωσωματική και ποια η γνώμη σας γι αυτόν. Σκέφτομαι να τον επισκευτώ μετά την 4η αποτυχία.

τον ειχε μια φιλη αλλα απο φυσικη συλληψη. στον συστησαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Γειά σου Loralora.

Πήγες τελικά στον Καλαμπόκα; αν ναι πως τα πηγατε;

Σε ρωτάω γιατί θα πάω κι εγω σ αυτόν και έχω την ιδια απορία με αυτή που είχες κι εσυ πριν μήνες αλλά δεν απάντησε κάποιος άλλος για να μαθουμε οπότε ελπιζω να μου πεις εσυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η dmam είπε:

Γειά σου Loralora.

Πήγες τελικά στον Καλαμπόκα; αν ναι πως τα πηγατε;

Σε ρωτάω γιατί θα πάω κι εγω σ αυτόν και έχω την ιδια απορία με αυτή που είχες κι εσυ πριν μήνες αλλά δεν απάντησε κάποιος άλλος για να μαθουμε οπότε ελπιζω να μου πεις εσυ...

Δεν πήγα ποτέ οπότε δεν ξέρω να σου πω. Γνωστή μου είπε οτι ήταν καλός αλλά μεγάλη αναμονή. Πότε έχεις ραντεβού? Με το καλό, καλή αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2018 at 1:05 ΜΜ, ο/η loralora είπε:

Δεν πήγα ποτέ οπότε δεν ξέρω να σου πω. Γνωστή μου είπε οτι ήταν καλός αλλά μεγάλη αναμονή. Πότε έχεις ραντεβού? Με το καλό, καλή αρχή!!!

χθες ξεκινήσαμε τις διαδικασίες. Ελπίζω να μην απογοητευτώ. Φαίνεται γνώστης, είναι φιλικός και έχω ακουσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν ξέρω κάποια που να έχει κάνει εξωσωματική σ αυτόν. Σε ευχαριστώ πάντως που μου απάντησες. Εσύ τελικά σε ποιον πήγες; και τι αποτέλεσμα είχες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 7/12/2018 at 10:10 ΠΜ, ο/η dmam είπε:

χθες ξεκινήσαμε τις διαδικασίες. Ελπίζω να μην απογοητευτώ. Φαίνεται γνώστης, είναι φιλικός και έχω ακουσει πολύ καλά λόγια αλλά δεν ξέρω κάποια που να έχει κάνει εξωσωματική σ αυτόν. Σε ευχαριστώ πάντως που μου απάντησες. Εσύ τελικά σε ποιον πήγες; και τι αποτέλεσμα είχες;

Γεία σας κορίτσια. Διάβασα την συζήτησή σας και ήθελα να ρωτήσω πως πήγε τελικά η διαδικασία με το συγκεκριμένο γιατρό, γιατί σκεφτόμουν και εγώ να τον επισκεφθώ μετά από αποτυχίες σε άλλους γιατρούς. Ελπίζω να μας πεις καλά νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η DimiV είπε:

Γεία σας κορίτσια. Διάβασα την συζήτησή σας και ήθελα να ρωτήσω πως πήγε τελικά η διαδικασία με το συγκεκριμένο γιατρό, γιατί σκεφτόμουν και εγώ να τον επισκεφθώ μετά από αποτυχίες σε άλλους γιατρούς. Ελπίζω να μας πεις καλά νέα!!!

Γειά σου Dimi! Καταρχήν να πω οτι εγω δεν έκανα εξωσωματική αλλά κατάψυξη ωαρίων, οπου η διαδικασία ειναι ακριβώς η ίδια αλλά τερματίζει στο σημείο της ωοληψίας και φυσικά στην κατάψυξη των ωαρίων αμέσως μετα.

Τωρα όσον αφορά τον γιατρό. Απ ότι μου είπε ο ίδιος είναι από τους λίγους γυναικολόγους στην Αθήνα που έχουν κάνει σπουδές εξειδίκευσης στην εξωσωματική (στην Αγγλία), ενω οι υπόλοιποι έχουν αποκτήσει γνώσεις μόνο από εμπειρια στο αντικείμενο. Πιστευω οτι είναι γνώστης του αντικειμένου και των τελευταίων εξελίξεων. Ειναι νεος σε ηλικία (40χρονών), πολύ φιλικός με τους ασθενής του και σε κάνει να αισθάνεσαι πολύ ανετα. Επίσης αν θες να τον ρωτησεις κάτι εκτος ωρων εργασίας, αν δεν απαντησει εκεινη τη στιγμή θα σε παρει τηλ αργοτερα. Αυτά ειναι τα θετικά...

Πάμε τωρα στα αρνητικά... έχει πάρα πολύ αναμονή στα ραντεβού του (ενα δίωρο καθυστέρηση στα σιγουρα) γιατί εκτος του οτι εχει μεγαλο πελατολόγιο, κάνει ιατρείο μόνο Δευτέρα και Πέμπτη απόγευμα μεχρι αργα το βράδυ. Για μένα που εκανα ενεσεις κάθε μέρα θα ήθελα να έβλεπε την πορεία μου πιο συχνά, φταίει όμως και που είμαι γενικά αγχώδες άτομο εκ φύσεως οπότε οι δυο φορές την εβδομάδα μου φαινονται πολύ λιγες. Anyway... το χειρότερο για μενα ήταν η συμπεριφορά του την ημέρα της ωοληψίας, πρώτον γιατί ενω η ωοληψια ήταν κανονισμένη να γινει στις 11:00 το πρωί (από την στιγμή που είχα κανει την ένεση που προγραμματιζει την ωορρηξια σε 36 ωρες στις 23:00 το βραδυ πριν 2 μερες) εκείνος δεν είχε καν εμφανιστεί στο χειρουργείο στις 10:58, οποτε κατα-αγχώθηκα (και εγω και οι νοσοκόμες) και τον πήρα τηλεφωνο. Εκείνος τσαντίστηκε που τον πηρα τηλεφωνο και τον ρωτησα που είναι και την ωρα που ήμασταν στην αίθουσα του χειρουργείου και με ετοίμαζαν οι κοπέλες και ο αναισθησιολόγος με σχολίαζε στις νοσοκόμες λέγοντάς τους: "ακου να δεις! με πήρε τηλέφωνο παρα πέντε να με ρωτήσει που είμαι!". Επίσης πριν την αναισθησία θεωρώ οτι έπρεπε να μου κάνει έναν υπέρηχο να δούμε πόσα ωάρια βλέπει, τουλάχιστον έτσι είχε κάνει προηγούμενος γιατρός σε μια προηγούμενη εξωσωματική που είχα κάνει. Γιατί χτύπα ξύλο μπορεί να είχαν σκάσει τόση ωρα τα ωάρια και να έκανα τσαμπα την ωοληψια κι τη μεθη. Δεν ξέρω σου λέω μπορεί ολα αυτά να είναι δικές μου αγωνίες. Μετα οταν συνήλθα μου είπε οτι κατα την διάρκεια της μέθης έκανα συνεχώς σπασμούς, "χτυπιόσουν σαν ψάρι" οπως μου είπε και οταν τον ρωταω πως εξηγείται αυτό, μου είπε: αυτο συμβαίνει μετά από έντονο στρες. Ε σώπα! ποιος φταίει που είχα κατα-αγχωθει εκεινη την ώρα; που δεν φτανει που άργησε αλλά με ειρωνευόταν στις αλλες λιγο πριν την ναρκωση. Τωρα δεν ξέρω αν τραυματιστηκα λόγω αυτού γιατι όλη την υπόλοιπη ημέρα πονούσα μετά, ενώ στις προηγούμενες ωοληψιες δεν είχα τιποτα. Επίσης κατα τη διάρκεια της ανάνηψης από την νάρκωση ενω ήταν στο διπλανο δωμάτιο δεν ήρθε ουτε μια στιγμή να μου πει οτι όλα πήγαν καλά παρόλο που άκουσα μια κοπέλα να του λέει οτι κλαίω. Οντως με ειχαν πιασει κάτι κλάματα χωρίς να καταλαβαίνω γιατί, μετα μου εξηγησε η εμβρυολόγος ότι συμβαίνει σε καποιες κοπέλες λόγω της μέθης. Τελοσπάντων... αυτα είναι λεπτομέρειες, όπως επίσης μετά από κεινη τη μέρα δεν με πήρε ουτε μια φορά τηλέφωνο για να μου πεί τα τελικά αποτελέσματα (εκεινη τη μέρα μου είπε πόσα είδε η εμβρυολόγος αλλά θα μου έλεγε πόσα είναι τα ώριμα μετα από κάποια επεξεργασία που τους κάνουν) (πήρα εγω τηλέφωνο το κέντρο και ρώτησα δυο μέρες μετά) ούτε για να με ρωτήσει πώς είμαι. Όλα αυτά έγιναν πριν ενα μήνα.

Δεν λέω πως είναι κακός σαν γιατρός, το αντίθετο! Εγω όμως σπάστηκα πολύ απο εκείνη τη μέρα και δεν νομίζω οτι θα ήθελα να μου ξανακάνει ωοληψία. Ήθελα να είναι πιο σοβαρός και τυπικός σαν γιατρός και να σεβαστεί το γεγονός οτι ημουν πολύ φορτισμένη λόγω των τόσων ορμονών που είχα πάρει αλλά και λόγω του ευαίσθητου και αγχώδη χαρακτήρα μου.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα... ξέρω μια περιπτωση πελάτισσάς του που έκανε εξωσωματική σ αυτόν και γέννησε δίδυμα. Αν έχεις ακούσει κι εσύ θετικά σχόλια γι αυτόν από άλλους , σκέψου το !

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ dmam για όλες αυτές τις πληροφορίες!!

Θα κάνω μια επίσκεψη και βλέπουμε.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία σε ό,τι επιθυμείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου, δε μπορείς να ανεβάσεις φωτο γιατί είσαι δοκιμαστικό μέλος. Για τον ίδιο λόγο αργούν να ανέβουν οι αναρτήσεις σου. Μόλις συμπληρώσεις τις 20 αναρτήσεις θα φαίνονται κατευθείαν κ θα μπορείς να ανεβάσεις κ φωτο. Τί δείχνει το τεστάκι σου;
    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...