Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιμα την 5η εβδομαδα


Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα!ειμαι 5+5 εβδομαδων και χθες βραδυ γυρνωντας απο τη δουλεια μετα απο μια πολυ κουραστικη μερα ειδα αιμα.Στο σκουπισμα και στη συνεχεια δεν ειδα τιποτα απολυτως.Πηρα το γιατρο μου και μου ειπε να παιρνω utrogestan καθε 8 ωρες και επειτα αν συνεχισει το αιμα να παω να με δει ή αλλιως να παω την Δευτερα στο προγραμματισμενο μας ραντεβου.Παρ´ολ´αυτα λογω αγχους χθες πηγαμε στο Αλεξανδρα που ο γυναικολογος ειδε σακο και εμβρυο αλλα δεν καταφερε να δει αν υπαρχει αποβολη;;πως θα καταλαβω τι εχει γινει;;;;;ευχαριστω πολυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η vanessoula είπε:

Κοριτσια μου καλημερα!ειμαι 5+5 εβδομαδων και χθες βραδυ γυρνωντας απο τη δουλεια μετα απο μια πολυ κουραστικη μερα ειδα αιμα.Στο σκουπισμα και στη συνεχεια δεν ειδα τιποτα απολυτως.Πηρα το γιατρο μου και μου ειπε να παιρνω utrogestan καθε 8 ωρες και επειτα αν συνεχισει το αιμα να παω να με δει ή αλλιως να παω την Δευτερα στο προγραμματισμενο μας ραντεβου.Παρ´ολ´αυτα λογω αγχους χθες πηγαμε στο Αλεξανδρα που ο γυναικολογος ειδε σακο και εμβρυο αλλα δεν καταφερε να δει αν υπαρχει αποβολη;;πως θα καταλαβω τι εχει γινει;;;;;ευχαριστω πολυ...

Κοριτσι μου, καταλαβαινω την ταραχή σου. Νομιζω οτι η αποβολή (φτου μακρυα), αν συμβεί εχεις πολυ αιμα και πόνο, δεν γίνεται έτσι. Αν δε δεις αλλο αιμα τοτε ολα καλα και μην ανησυχεις. Κανε ο,τι σου λεει ο γιατρος σου. Στη χειροτερη αν δεις θα πας σε ραντεβου την ιδια στιγμη ωστε να ηρεμήσεις κιολας. Δε γινεται η αποβολη με λιγο αιμα που ειδες στο σκουπισμα! Πολλες κοπελες βλεπουν λιγο ειδικα στο πρωτο τριμηνο και μετα απο κουραση. Αν μπορεις να δηλωσεις και ασθενεια για 2 μερουλες θα ηταν υπεροχο ωστε να επανελθεις πληρως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μέχρι την 14-15 βδομάδα κ στις 2 εγκυμοσύνες ειxα αιμορραγίες( όχι αιματακι..ποτάμι..έχω 2 παιδιά..ηρέμησε κάποια αποκόλληση ίσως είναι κτλ..στην αποβολή( είχα 2) έχεις πόνο...δεν είναι τόσο απλό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ στην 5η εβδομάδα είχα αίμα στο σκούπισμα αλλα δεν ήταν τίποτα! Όλα πήγαν καλά κ τώρα είμαι 28 εβδομάδων. Στην αποβολή (είχα δυστυχώς 1), οπως είπε και η Finally, είχα πολυ αίμα και πόνο. Καταλαβαίνω απόλυτα την ανησυχία σου αλλα προσπάθησε όσο γίνεται να ηρεμήσεις, να ξεκουραστείς κ να ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού σου. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...