Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λαθος διαγνωση σαλπιγγογραφιας?


Recommended Posts

Καλημέρα σας!! Είμαι 30 χρόνων και θέλω πολύ να γίνω μανούλα.. αλλά δυστυχώς μέχρι τώρα τίποτα,έχουν γίνει όλες οι εξετάσεις και όλα ήταν καλα...αλλά νιώθω πως κάτι δεν πήγε καλά με την σαλπιγγογραφια.. υπάρχει κάποια που να είχε λάθος διάγνωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσι. Δεν έχω κάνει τη συγκεκριμένη εξέταση αλλά από φίλες που την έχουν κάνει θεωρώ αρκετά σπάνιο να γίνει λάθος.Δεν υπάρχει δλδ κάτι που πρέπει να ψάξουν η να κάνουν βιοψία οι γιατροί έτσι ώστε να υπάρχει αστοχία. Προσπαθείτε στοχευμένα με τεστ κλπ η όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός..οπότε οι προσπάθειες γίνονται λίγο στα τυφλά..είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου γιατί υπάρχουν τόσες λύσεις που ο γιατρός μου ούτε καν μου τις συζήτησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Babymom είπε:

Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός..οπότε οι προσπάθειες γίνονται λίγο στα τυφλά..είμαι σε αναζήτηση γυναικολόγου γιατί υπάρχουν τόσες λύσεις που ο γιατρός μου ούτε καν μου τις συζήτησε..

Φυσικά και στις μέρες μας υπάρχουν λύσεις για τα πάντα.Στη θέση σου θα έβρισκα έναν καλό γυναικολόγο ο οποίος αφού του έλεγα το ιστορικό μου και δείχνοντας του ότι εξετάσεις έχω κάνει θα με καθοδηγούσε. Όταν έχεις άστατο κύκλο μπορεί να ευθύνονται πολλοί παράγοντες Γυναικολογικοί η μη. Εύχομαι να βρεις την άκρη και να έχεις ευχάριστα αποτελέσματα στην προσπάθεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλησπέρα κι από μενα!

Εχεις καποιο ενδοκρινολογικό πρόβλημα και δεν υπάρχει σταθερός κύκλος?

 

Έχω κάνει ορμονολογικες εξετάσεις και όλα είναι καλά.θα βρω καινούργιο γυναικολόγο και θα το ξεκινήσω από την αρχή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Φυσικά και στις μέρες μας υπάρχουν λύσεις για τα πάντα.Στη θέση σου θα έβρισκα έναν καλό γυναικολόγο ο οποίος αφού του έλεγα το ιστορικό μου και δείχνοντας του ότι εξετάσεις έχω κάνει θα με καθοδηγούσε. Όταν έχεις άστατο κύκλο μπορεί να ευθύνονται πολλοί παράγοντες Γυναικολογικοί η μη. Εύχομαι να βρεις την άκρη και να έχεις ευχάριστα αποτελέσματα στην προσπάθεια σου.

Ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Babymom είπε:

Καλημέρα σας!! Είμαι 30 χρόνων και θέλω πολύ να γίνω μανούλα.. αλλά δυστυχώς μέχρι τώρα τίποτα,έχουν γίνει όλες οι εξετάσεις και όλα ήταν καλα...αλλά νιώθω πως κάτι δεν πήγε καλά με την σαλπιγγογραφια.. υπάρχει κάποια που να είχε λάθος διάγνωση?

Καλησπέρα! Εγω την εχω κανει αυτη την εξέταση ... σου βρήκαν διαβατές σάλπιγγες ή σου είπαν κάτι; Τι σε κανει να πιστεύεις πως ειναι λάθος η διάγνωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλησπέρα! Εγω την εχω κανει αυτη την εξέταση ... σου βρήκαν διαβατές σάλπιγγες ή σου είπαν κάτι; Τι σε κανει να πιστεύεις πως ειναι λάθος η διάγνωση;

Καλησπέρα! Την ώρα της εξέτασης μου είπε η γιατρός πως από την δεξιά πέρασε το σκιαγραφικό ενώ από την αριστερή όχι,και μόλις βγήκε η ακτινογραφία είπε πως έκανε λάθος και πως πέρασε τελικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Babymom είπε:

Καλησπέρα! Την ώρα της εξέτασης μου είπε η γιατρός πως από την δεξιά πέρασε το σκιαγραφικό ενώ από την αριστερή όχι,και μόλις βγήκε η ακτινογραφία είπε πως έκανε λάθος και πως πέρασε τελικά..

Σε πόνεσε σαν εξέταση; Ρωτάω γιατι λένε κορίτσια που είχαν θεμα πως υπέφεραν. Εμενα που ηταν διαβατές με πόνεσε στιγμιαία έντονα αλλα οχι να λιποθυμήσω όπως λενε ...

επισης πολλες φορες με την ένταση του σκιαγραφικου «ξεβουλώνει» η σάλπιγγα που ισως εχει κάποιο θεμα. Όποτε μπορει να συνέβη αυτο...

δεν στην εδωσαν την σαλπιγγογραφια; Δεν μπορεις να διακρίνεις την ροή του σκιαγραφικού αν «κάνει ολο τον δρομο»;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρα βγήκε η εξέταση..οι ακτινολόγοι έχουν εικόνα αφού γίνει...εμένα μου πε πως έχω στενό τράχηλο κ τελικά δεν είχα..

Πόσο καιρό προσπαθείς; Πριν το επόμενο βήμα εξαντλούν το παρόν βήμα..

Άποψη μου είναι πρώτα να δεις έναν καλό ενδοκρινολόγο..μαζί να φτιάξετε τον κύκλο( αν βρει κάτι) κ μετά να αλλάξεις γυναικολόγο..τη σαλπιγγογραφια εννοείται δε χρειάζεται να την ξανακάνεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

Σε πόνεσε σαν εξέταση; Ρωτάω γιατι λένε κορίτσια που είχαν θεμα πως υπέφεραν. Εμενα που ηταν διαβατές με πόνεσε στιγμιαία έντονα αλλα οχι να λιποθυμήσω όπως λενε ...

επισης πολλες φορες με την ένταση του σκιαγραφικου «ξεβουλώνει» η σάλπιγγα που ισως εχει κάποιο θεμα. Όποτε μπορει να συνέβη αυτο...

δεν στην εδωσαν την σαλπιγγογραφια; Δεν μπορεις να διακρίνεις την ροή του σκιαγραφικού αν «κάνει ολο τον δρομο»;

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

Ένιωσα στιγμιαίο πόνο περιόδου όπως το λες..η σαλπιγγογραφια δείχνει όπως μου είπε κ ο γιατρός μου πως το υγρό φαίνεται πως μένει στις σάλπιγγες κ μάλλον τις διαπερνά δηλαδή κάνει όλο τον δρόμο..η καλύτερη λύση είναι να επισκεφτώ και έναν άλλο γυναικολόγο και ίσως την επαναλάβω!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/3/2018 at 4:02 ΜΜ, ο/η Babymom είπε:

Καλησπέρα! Την ώρα της εξέτασης μου είπε η γιατρός πως από την δεξιά πέρασε το σκιαγραφικό ενώ από την αριστερή όχι,και μόλις βγήκε η ακτινογραφία είπε πως έκανε λάθος και πως πέρασε τελικά..

Καλησπερα καλη επυτυχια σε ολα !!!! Αυτο μπορει να πιεσε περισσοτερο και να περασε το υγρο αλωστε αυτο μπορεις να το δεις και μονη σου η και σε οποιον δηποτε γιατρο και αν πας σε ακτινολογο την εκανες? Πρεπει να δεις και αν τοσο καιρο προσπαθητε τις σωστες μερες εχω φιλη που ελεγε ναι ναι προσπαθουμε και δεν πετυχε ποτε γονιμη μερα γιατι αντι για 12η 13η 14η ημερα ειθχε γονιμη 19η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!! Την έκανα σε διαγνωστικό κέντρο..Είχαμε παρακολουθήσει έναν κύκλο με τον γιατρό μου και είχα ωορρηξία στην 21η αλλά ο κύκλος μου κάθε μήνα είναι διαφορετικός..είμαι σε αναζήτηση καινούργιου γυναικολόγου και θα τα ελέγξουμε όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Babymom είπε:

Καλησπέρα!! Την έκανα σε διαγνωστικό κέντρο..Είχαμε παρακολουθήσει έναν κύκλο με τον γιατρό μου και είχα ωορρηξία στην 21η αλλά ο κύκλος μου κάθε μήνα είναι διαφορετικός..είμαι σε αναζήτηση καινούργιου γυναικολόγου και θα τα ελέγξουμε όλα!!

Οπως και να πρχωρησεις καλη επυτυχια και να σου πανε ολα καλα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι 38 ετών και προσπαθούσαμε με τον άντρα μου 15 μήνες για παιδάκι. Έκανα την σαλπιγγογραφία, η οποία πόνεσε πάρα πολύ και σωριάστηκα, και ακριβώς 5 μέρες μετά έμεινα έγκυος.

Ήταν λίγο βουλωμένη η αριστερή, αλλά όχι κάτι σοβαρό. Με το σκιαγραφικό ανοίξαν τα περάσματα και έτσι διευκολύναμε αρκετά τους μικρούς κολυμβητές και φτάσανε στον στόχο σου!

Πιστεύω ότι μέσα στο επόμενο τρίμηνο θα μείνεις έγκυος. Βασικό είναι να έχεις όλο το μήνα επαφές ανά 2-3 μέρες γιατί ποτέ δεν ξέρες πότε θα έχεις ωορηξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...