Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ποτε να κάνω το τεστ;


Guest

Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας! Κάθε 33-40 ημερες.Έχω άστατο κύκλο γενικά είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την 19η μέρα! (Δυστυχώς μόνο μια φορά λόγο του ότι έπρεπε να φύγει εξωτερικό)

τελευταια περίοδος 4/2 

εκανα το τεστ σήμερα 27η μερα(το ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά δεν κρατιόμουν) και σαν να βλέπω μια γκρι γραμμή! Να ελπίζω ή όχι 

το clear blue plus εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και καλωσήρθες! 

Εφοσον υπάρχουν ελεύθερες επαφές φυσικά και ελπίζεις! 

Αν έχεις από 33-40 μέρες κύκλο όπως λες το έκανες παρά πολύ νωρίς! Δεν θα έδειχνε κάτι μια εβδομάδα νωρίτερα (αν αδιάθετησεις στις 33) όπως κι αν υπομονη να περάσουν οι μέρες :) 

η γκρι γραμμή εμφανίστηκε μετά από ώρα; λένε ότι αν είναι γκρι δεν έχει να κάνει με το τεστ αλλά είναι σαν να εξατμίζονται τα ουρα και δεν είναι θετικό! 

Ευχομαι να μην αδιαθετησεις και να είσαι έγκυουλα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Fairyc είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Κάθε 33-40 ημερες.Έχω άστατο κύκλο γενικά είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την 19η μέρα! (Δυστυχώς μόνο μια φορά λόγο του ότι έπρεπε να φύγει εξωτερικό)

τελευταια περίοδος 4/2 

εκανα το τεστ σήμερα 27η μερα(το ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά δεν κρατιόμουν) και σαν να βλέπω μια γκρι γραμμή! Να ελπίζω ή όχι 

το clear blue plus εκανα

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις σας και τις ευχές φυσικά!! Η γκρι γραμμουλα εμφανίστηκε μετά από ένα τέταρτο αλλ πιστεύω πως είναι αρνητικό! Πρέπει να σας πω ότι τον προηγούμενο μήνα είχα αγοράσει τεστ ωορηξιας με τα οποία δεν έβγαλα άκρη και μόνο άγχος μου προκάλεσαν και εννοείται τα πέταξα στα σκουπίδια!! Έκανα έναν ορμονολογικο έλεγχο και π γιατρός εντόπισε ανεβασμένη την προλακτινη μου στο 32(παλιά ήταν 50) και παίρνω dostinex! Μου είπε ότι ανέβηκε απ το άγχος όποτε πρέπει να το αποβαλω....

σας ζάλισα!!!!

συγνωμη δεν άντεχα άλλο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anna mommy είπε:

Καλησπέρα....!!! 

Μακάρι να είσαι...

Ξανά κανε σε λίγες  μέρες μια χοριακη...

Ευχαριστώ πααααρα πολύ! Απ το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Fairyc είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Κάθε 33-40 ημερες.Έχω άστατο κύκλο γενικά είχα ελεύθερη επαφή με τον άντρα μου την 19η μέρα! (Δυστυχώς μόνο μια φορά λόγο του ότι έπρεπε να φύγει εξωτερικό)

τελευταια περίοδος 4/2 

εκανα το τεστ σήμερα 27η μερα(το ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς αλλά δεν κρατιόμουν) και σαν να βλέπω μια γκρι γραμμή! Να ελπίζω ή όχι 

το clear blue plus εκανα

Καλημέρα εγω δεν τα παω καλα με κύκλους ωορηξιες νούμερα, θελω να σου ευχηθω να τα χεις καταφέρει και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα γιατι δεν κανεις μια χοριακη;Ο κύκλος γιατι άστατος ;δεν τον εχεις ρυθμίσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλωσηρθες!! Βασικά εκανες πολύ νωρίς το τεστ. Επισης τα τεστ σε περίπου 3-5 λεπτά δείχνουν το αποτέλεσμα. Τα 15 λεπτα που το ειδες εσύ δε νομίζω ότι ειναι κατι για την ώρα. Να το επαναλάβεις αφου περάσει έστω ο μικρότερος κύκλος σου. Ισως θα πρέπει να ελέγξεις λιγάκι το θεμα του άστατου κύκλου με τον γιατρό σου. Θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις τεστάκια που ενδείκνυνται σε άστατους κύκλους, ώστε να εντοπίζεις τις ημέρες της ωορρηξίας σου! Καλή επιτυχία σε αυτή την προσπάθεια! Μακάρι να μας φέρεις θετικά νεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Καλημέρα εγω δεν τα παω καλα με κύκλους ωορηξιες νούμερα, θελω να σου ευχηθω να τα χεις καταφέρει και να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα γιατι δεν κανεις μια χοριακη;Ο κύκλος γιατι άστατος ;δεν τον εχεις ρυθμίσει! 

Καλημέρα!!! Λέω να περιμένω λίγο για να κάνω χοριακη....ας μη φάω τα μούτρα μου δεύτερη φορά...Χαχαχα!

οσον αφορά τον κύκλο πίστεψε με έχω προσπαθήσει να τον φτιάξω αλλά δεν ξέρω τι φταίει! Κάνω συχνά πυκνά ορμονολογικές εξετάσεις και η μόνη ορμόνη που δεν είναι στην θέση της είναι η προλακτινη!

Υ.Γ στο παρελθόν είχα πολυκυστικες ωοθήκες κ πλέον έχουν φυγει

δεν ξέρω ίσως πρέπει να αλλάξω γιατρό να πάρω κ άλλη γνώμη διότι είναι κ το θέμα της ωορηξιας που δεν ξέρω ποτε είναι...αλλά δεν είναι κ ευχάριστο να μην ξέρω ποτε θα αδιαθετησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα και καλωσηρθες!! Βασικά εκανες πολύ νωρίς το τεστ. Επισης τα τεστ σε περίπου 3-5 λεπτά δείχνουν το αποτέλεσμα. Τα 15 λεπτα που το ειδες εσύ δε νομίζω ότι ειναι κατι για την ώρα. Να το επαναλάβεις αφου περάσει έστω ο μικρότερος κύκλος σου. Ισως θα πρέπει να ελέγξεις λιγάκι το θεμα του άστατου κύκλου με τον γιατρό σου. Θα σου πρότεινα επίσης να πάρεις τεστάκια που ενδείκνυνται σε άστατους κύκλους, ώστε να εντοπίζεις τις ημέρες της ωορρηξίας σου! Καλή επιτυχία σε αυτή την προσπάθεια! Μακάρι να μας φέρεις θετικά νεα!

Καλημέρα Kat-cat μου,ευχαριστώ για τις συμβουλές κ τις ευχές σου φυσικά! Τι τεστακια εννοείς ωορηξιας;; Πήρα τον προηγούμενο μήνα κ μου προκάλεσαν τρομερό άγχος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fairyc είπε:

Ξέρει κανένας πως μπορώ να ανεβάσω μια φωτογραφία να σας δείξω το τεστ; Είμαι λίγο άσχετη :geek:

Εγώ δεν έχω ιδεα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Fairyc είπε:

Καλημέρα Kat-cat μου,ευχαριστώ για τις συμβουλές κ τις ευχές σου φυσικά! Τι τεστακια εννοείς ωορηξιας;; Πήρα τον προηγούμενο μήνα κ μου προκάλεσαν τρομερό άγχος ?

Σε αγχωνουν τα ωορρηξιας? Αν σε αγχωνουν αστα, απλα ετσι ξερεις οτι θα το κανεις στοχευμενα! Εκτος αν μιλησεις λιγο με το γιατρο σου σχετικα με τον κυκλο σου. Φωτογραφια δεν μπορεις να ανεβασεις ακομα γιατι εχουν περιορισμο στο φορουμ, και απο τις 20 δημοσιευσεις και πανω, ανεβαζεις φωτογραφιες, αρχεια, και δεν επεξεργαζεται το μηνυμα σου. Γραφε καθε μερα οσο περισσοτερες σε αφηνει, ωστε σε 3-4 μερες να μπορεις να ανεβασεις ανετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Fairyc είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις απαντήσεις σας και τις ευχές φυσικά!! Η γκρι γραμμουλα εμφανίστηκε μετά από ένα τέταρτο αλλ πιστεύω πως είναι αρνητικό! Πρέπει να σας πω ότι τον προηγούμενο μήνα είχα αγοράσει τεστ ωορηξιας με τα οποία δεν έβγαλα άκρη και μόνο άγχος μου προκάλεσαν και εννοείται τα πέταξα στα σκουπίδια!! Έκανα έναν ορμονολογικο έλεγχο και π γιατρός εντόπισε ανεβασμένη την προλακτινη μου στο 32(παλιά ήταν 50) και παίρνω dostinex! Μου είπε ότι ανέβηκε απ το άγχος όποτε πρέπει να το αποβαλω....

σας ζάλισα!!!!

συγνωμη δεν άντεχα άλλο! 

 

Κοπελα μου να σου πω την γνωμη μου; Ετσι κ αλλιως εισαι μεσα στο αγχος (οπως οι περισσοτερες απο εμας) οποτε τουλαχιστον συνεχισε με τεστακια ωορρηξιας που θα σε βοηθησουν πολυ πιο αμεσα απ το σκετο αγχος.
Αν ησουν χαλαρη και ελεγες "οποτε ερθει" θα σου ελεγα οκ καλα κανεις κοριτσι! Αλλα αφου ετσι κ αλλιως αγχωνεσαι! Ας αγχωθεις και λιγο με τα τεστακια να μαθεις την ωορρηξια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας! 

Fairyc και γω ειμαι περιπου στα ιδια με σενα. εχω ΣΠΩ και κυκλο 35 με 40 ημερες καθως παιρνω primolut ωστε να μου ερθει γιατι αλλιως δεν βλεπω φως στο τουνελ. επομενως δεν ξερω καθολου τις γονιμες ημερες και δεν μπορω να τις υπολογισω. :? μπερδεμα πολυ η κατασταση! θα κανω τεστ μετα τις 35 μερες να δουμε!

καλη τυχη μας ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2018 at 6:18 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

Κοπελα μου να σου πω την γνωμη μου; Ετσι κ αλλιως εισαι μεσα στο αγχος (οπως οι περισσοτερες απο εμας) οποτε τουλαχιστον συνεχισε με τεστακια ωορρηξιας που θα σε βοηθησουν πολυ πιο αμεσα απ το σκετο αγχος.
Αν ησουν χαλαρη και ελεγες "οποτε ερθει" θα σου ελεγα οκ καλα κανεις κοριτσι! Αλλα αφου ετσι κ αλλιως αγχωνεσαι! Ας αγχωθεις και λιγο με τα τεστακια να μαθεις την ωορρηξια σου.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Στην ουσία το άγχος μου έχει δημιουργηθεί διότι δεν βγάζω άκρη με τα τεστ και θα σου εξηγήσω γιατί...είχα  αγοράσει τα τεστ ωορηξιας της hometest στα οποία υποτίθεται ότι η δεύτερη γραμμή σκουραίνει 24-48 ώρες πριν την ωορηξια! Εμένα δεν σκουρινε ποτε 100% αντιθέτως κάθε μέρα επι 10 μέρες ήταν έντονη αλλά όχι το ίδιο χρωμα με το σημείο αναφορας(κάπως έτσι λέγεται) και αγχωνόμουν και έλεγα τώρα ποτε έχω ωορηξια; Κάθε μέρα το ίδιο μου βγάζει! 

Πήγα μετά τις 10 μέρες στον γιατρό μου και μου λέει όντως έχει γίνει η ωορηξια αλλά δεν μπορώ να σου πω ποια μέρα ακριβώς; Γι αυτό δεν βγάζω άκρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Fairyc είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Στην ουσία το άγχος μου έχει δημιουργηθεί διότι δεν βγάζω άκρη με τα τεστ και θα σου εξηγήσω γιατί...είχα  αγοράσει τα τεστ ωορηξιας της hometest στα οποία υποτίθεται ότι η δεύτερη γραμμή σκουραίνει 24-48 ώρες πριν την ωορηξια! Εμένα δεν σκουρινε ποτε 100% αντιθέτως κάθε μέρα επι 10 μέρες ήταν έντονη αλλά όχι το ίδιο χρωμα με το σημείο αναφορας(κάπως έτσι λέγεται) και αγχωνόμουν και έλεγα τώρα ποτε έχω ωορηξια; Κάθε μέρα το ίδιο μου βγάζει! 

Πήγα μετά τις 10 μέρες στον γιατρό μου και μου λέει όντως έχει γίνει η ωορηξια αλλά δεν μπορώ να σου πω ποια μέρα ακριβώς; Γι αυτό δεν βγάζω άκρη 

Εχεις τσεκαρει μηπως υπαρχει καποια ανωμαλια στην lh σου;;; Γιατι εγω αυτο καταλαβαινω αλλα δεν ειμαι γιατρος. Ισως να δοκιμαζες αλλη μαρκα τεστακια παντως γενικα δεν σκουραινει εντελως σε ολες τις γυναικες.... και ως θετικο λαμβανεις το τελευταιο σκουρο πριν αρχισει παλι να ανοιγει.  Αν οποτε και να κανεις το τεστ σου βγαινει το ιδιο τοτε σιγουρα μιλαμε για ανωμαλια της lh ρωτα τον γιατρο σου παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Εχεις τσεκαρει μηπως υπαρχει καποια ανωμαλια στην lh σου;;; Γιατι εγω αυτο καταλαβαινω αλλα δεν ειμαι γιατρος. Ισως να δοκιμαζες αλλη μαρκα τεστακια παντως γενικα δεν σκουραινει εντελως σε ολες τις γυναικες.... και ως θετικο λαμβανεις το τελευταιο σκουρο πριν αρχισει παλι να ανοιγει.  Αν οποτε και να κανεις το τεστ σου βγαινει το ιδιο τοτε σιγουρα μιλαμε για ανωμαλια της lh ρωτα τον γιατρο σου παντως.

Δεν το είχα σκεφτεί αυτό! Σ ευχαριστώ πολύ! Θα τον ρωτήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...