Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυμοσυνη??


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η klio27 είπε:

Όμως μια απορία που σε ρώτησε η μπλε πως είσαι σίγουρη ότι είχες στις 18 ωορρηξία και δεν είχες στις 16 π.χ ΈΚΑΝΕΣ τεστ?

Οχι χωρις τεστ χωρις τπτ!ετυχε!συμφωνα με τα δεδομενα ειχα 18 αλλα ναι δν ειναι σιγουρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/3/2018 at 6:11 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σου κοπελα μου ομορφη. Εγω να σε στεναχωρησω λιγο;;; Απλα για να μην απογοητευτεις! Φυσικα απ την στιγμη που εχεις ελευθερες επαφες ειναι παρα πολυ πιθανο στον κυκλο να προκυψει εγκυμοσυνη και σου ευχομαι οντως να ειναι αυτο. Περιμενουμε και νεοτερα αλλωστε.
Ομως , μια επαφη 4 μερες πριν την ωορρηξια (αν καταλαβα καλα) δεν ειναι καλη επαφη. Ειναι πολλες οι 4 μερες για να θεωρησουμε οτι εχει παραμεινει το σπερμα. Οχι οτι δεν γινεται αλλα ειναι λιγες οι πιθανοτητες (φυσικα με την προυποθεση οτι οντως η ωορρηξια σου ηταν 18...εκανες τεστακια;)
Κανονικα δηλαδη θα επρεπε να συνεχισετε τις επαφες για μεχρι και τις 18 του μηνα. Επισης εφοσον ειχες ωορρηξια μετα απο 4 μερες τα πονακια μπορει να ηταν απο την ωορρηξια σου.
Οπως και να χει εγω σου ευχομαι να εχεις τα αποτελεσματα που επιθυμεις πολυ γρηγορα απλα σου δινω 1-2 παραδειγματα να αποφυγεις στο μελλον γιατι βλεπω οτι αγχωνεσαι οποτε καλο θα ειναι να κανεις πιο σωστες προσπαθειες ωστε να ερθει και πιο γρηγορα το σπορι! Φιλια!

Καλημερα !!!κ ομως τ σπερμα εμεινε και περιμενε 5 μερες! Ειμαι τελικαααααα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Καλημερα !!!κ ομως τ σπερμα εμεινε και περιμενε 5 μερες! Ειμαι τελικαααααα :)

Πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου πολύ χάρηκα για σένα! Λένε (εννοείται ότι δεν αληθεύει πάντα αλλά το έχει πει ένας επιστήμονας-δε θυμάμαι ποιος- και σε εμένα τουλάχιστον έπιασε!)  ότι αν η σύλληψη γίνει με σπέρμα που έχει παραμείνει περισσότερες μέρες μέχρι να πέσει το ωάριο (αν δλδ είχες επαφή αρκετές μέρες πριν κ όχι την ημέρα της ωορρηξιας) ότι μάλλον είναι κορίτσι!. Αυτό για πλάκα το σημαντικό είναι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό! Στο εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου πολύ χάρηκα για σένα! Λένε (εννοείται ότι δεν αληθεύει πάντα αλλά το έχει πει ένας επιστήμονας-δε θυμάμαι ποιος- και σε εμένα τουλάχιστον έπιασε!)  ότι αν η σύλληψη γίνει με σπέρμα που έχει παραμείνει περισσότερες μέρες μέχρι να πέσει το ωάριο (αν δλδ είχες επαφή αρκετές μέρες πριν κ όχι την ημέρα της ωορρηξιας) ότι μάλλον είναι κορίτσι!. Αυτό για πλάκα το σημαντικό είναι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό! Στο εύχομαι! 

Κοριτσι θα αντεχε τοσο πολυ βεβαιαααα!χαχαχα!μακαρι να πανε ολα καλα και να ειναι υγιες :) σε ευχαριστω πολυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katerinaki_love συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σουυυυ!!!!! 

Λοιπον κορίτσια διάβαζα τις συζητήσεις σας περί ωορηξιας και περιόδου και θέλω να σας πω ότι εγώ όταν βλέπω την κολπικη βλέννα (αυτή η αηδία που είναι σαν μυξα) αδιαθετώ μετά από 16-20 ημέρες! Έχω κ άστατο κύκλο....αλλά με το που το δω αδιαθετώ εκεί μετά από τοτες μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katerinaki_love είπε:

Καλημερα !!!κ ομως τ σπερμα εμεινε και περιμενε 5 μερες! Ειμαι τελικαααααα :)

Το σπερμα δεν εμεινε απλα προφανώς ειχες νωρίτερα ωορρηξία!! Συγχαρητήρια κοπέλα μου σου εύχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Το σπερμα δεν εμεινε απλα προφανώς ειχες νωρίτερα ωορρηξία!! Συγχαρητήρια κοπέλα μου σου εύχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Λεεες???ειχα στις 18 κανονικα! Ποτε λες να εγινε δλδ περιπου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki_love είπε:

Λεεες???ειχα στις 18 κανονικα! Ποτε λες να εγινε δλδ περιπου?

Αν θυμαμαι καλα δεν εκανες τεστ ωορρηξιας οποτε εσυ το υπολογιζεις ως το μεσο του κυκλου; Ε η ωορρηξια σου μπορει να εγινε και 2 μερες πριν και 3 δεν εχει να λεει! Τα λεω αυτα γιατι ξερεις βλέπουν τις συζητησεις και κοπελες που ψαχνουν για την δικη τους περιπτωση και πιο πολυ για αυτες τα διευκρινιζω!!! Εσενα δεν σε νοιαζει τωρα ποτε εκανες ωορρηξια! Σημασια εχει οτι εχεις σπορακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki_love είπε:

Λεεες???ειχα στις 18 κανονικα! Ποτε λες να εγινε δλδ περιπου?

Η αληθεια ειναι οτι 5 μερες ειναι πολλες ακομα και για την καλυτερη ποιοτητα. Μαλλον εκανες καναδυο μερες πιο νωρις. Σε καθε περιπτωση δε μας νοιαζουν αυτα! Μια καλη εγκυμοσυνη ευχομαστεεε!!! Συγχαρητηριααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...