Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα ήθελα την γνώμη σας


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Ναι σταματαει. Δεν κλεινει νεα ραντεβου, απλα οσες εχει θα τις παρακολουθει.

Οπότε άμα θέλουμε να την δούμε πρέπει Θεσσαλονίκη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! @Kat-Cat @Dim83 μιλησα με λευκου και νταξ ειδικα για το χασιμοτο οτι μου ειπατε... Ειστε κ επισημα οι πρωτες συμβουλατορες μου ? απο δω κ στο εξης! 

Λοιπον ο συζυγος (αυτος ντε που λεγαμε με τις πρωτοβουλιες ? για ποτισματα κλπ) πολυ χαμηλο φυλλικο, φουλ σαλατες , λαχανικα & χαμηλη ωμοκυστεινη, αυτα δεν αφηνουν να ειναι καλα τα σπερματ (ξεκιναει φυλλικο κ εγω το συνεχιζω). Και οι 2 βιταμινη d3 στα ταρταρα (ξεκιναμε αμπουλες). Εγω ειμαι σε αρχη χασιμοτο (μου ειπε εχει κ η ιδια με 5.500 μοναδες... οποτε το δικο μου 514 ειναι μια χαρα),  γενικα η θυροειδ λειτουργια μου πολυ καλη, η tsh πολυ καλη επισης επομενως ναι μεν να δω ενδοκριν (οχι ομως σε πανικο)  για να κανω και ενα υπερηχο αλλα ειναι σιγουρη ουτε αγωγη δε θα παρω. Ξεκιναω σελινιο. Το οτι ομως ειμαι σε αρχη κλπ οπως και να χει εμποδιζει εμφυτευση... 

επι λεξει μου ειπε: εγω πιστευω σε φυσιολ συλληψη και ειδικα αν ησουν 25 χρονων, ουτε 1 στο εκατομ δε σε αφηνα να πας για εξωσωματικη. 

Μου πε καλυτερα που δεν εχω στην καταψυξη γτ δε ξερουμε ποσο καλα θα ηταν.. 

κανουμε αγωγη κ οι 2 με αυτα και σε 1,5 μην επανελεγχο και βλεπουμε. Μου πε για τεστ ωορηξιας να εχω αλλα οπως και να χει μετα το μηνα θα ναι πιο καλες οι προυποθεσεις! 

Ουφ νομιζω δεν ξεχασα κατι... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! @Kat-Cat @Dim83 μιλησα με λευκου και νταξ ειδικα για το χασιμοτο οτι μου ειπατε... Ειστε κ επισημα οι πρωτες συμβουλατορες μου ? απο δω κ στο εξης! 

Λοιπον ο συζυγος (αυτος ντε που λεγαμε με τις πρωτοβουλιες ? για ποτισματα κλπ) πολυ χαμηλο φυλλικο, φουλ σαλατες , λαχανικα & χαμηλη ωμοκυστεινη, αυτα δεν αφηνουν να ειναι καλα τα σπερματ (ξεκιναει φυλλικο κ εγω το συνεχιζω). Και οι 2 βιταμινη d3 στα ταρταρα (ξεκιναμε αμπουλες). Εγω ειμαι σε αρχη χασιμοτο (μου ειπε εχει κ η ιδια με 5.500 μοναδες... οποτε το δικο μου 514 ειναι μια χαρα),  γενικα η θυροειδ λειτουργια μου πολυ καλη, η tsh πολυ καλη επισης επομενως ναι μεν να δω ενδοκριν (οχι ομως σε πανικο)  για να κανω και ενα υπερηχο αλλα ειναι σιγουρη ουτε αγωγη δε θα παρω. Ξεκιναω σελινιο. Το οτι ομως ειμαι σε αρχη κλπ οπως και να χει εμποδιζει εμφυτευση... 

επι λεξει μου ειπε: εγω πιστευω σε φυσιολ συλληψη και ειδικα αν ησουν 25 χρονων, ουτε 1 στο εκατομ δε σε αφηνα να πας για εξωσωματικη. 

Μου πε καλυτερα που δεν εχω στην καταψυξη γτ δε ξερουμε ποσο καλα θα ηταν.. 

κανουμε αγωγη κ οι 2 με αυτα και σε 1,5 μην επανελεγχο και βλεπουμε. Μου πε για τεστ ωορηξιας να εχω αλλα οπως και να χει μετα το μηνα θα ναι πιο καλες οι προυποθεσεις! 

Ουφ νομιζω δεν ξεχασα κατι... ?

αχαχαχαχαχ, Νταξει, οπως στα ειπαμε! αχαχαχα. Θεα η  Λευκου. Βιταμινη d3 παιρνω και εγω και κανει πολυ γρηγορα καλη δουλεια θα δεις. Φυλλικο δεν ειχα σκεφτει να δωσω στον αντρα μου. αχαχαχαχαχαχ. ΛΕς?

επισης τα ακουω ολα τελεια κοριτσι!!! Πολυ πολυ ενθαρρυντικα. Τωρα βουρ βουρ στο επομενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει τη ακριβώς είναι η λευκου; δλδ τι ακριβώς σας βάζει να κάνετε.; και που σας βοηθάει; κι εσεις τι της είπατε δλδ όταν πήγατε της είπατε ας πούμε προσπαθούμε για παιδί τόσο καιρό και δεν έρχεται.; συγγνώμη που ρωτάω απλά έχω σκεφτεί να ανέβω Θεσσαλονίκη να την επισκεφτούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχαχ, Νταξει, οπως στα ειπαμε! αχαχαχα. Θεα η  Λευκου. Βιταμινη d3 παιρνω και εγω και κανει πολυ γρηγορα καλη δουλεια θα δεις. Φυλλικο δεν ειχα σκεφτει να δωσω στον αντρα μου. αχαχαχαχαχαχ. ΛΕς?

επισης τα ακουω ολα τελεια κοριτσι!!! Πολυ πολυ ενθαρρυντικα. Τωρα βουρ βουρ στο επομενο!

Δωστου!!! Καλο ειναι το φυλλικο οπως και να χει.. χαχαχα εγω τον πηρα τηλ και του πα θα σιχαθεις φρουτα και λαχανικα απο εδω και περα, να το ξερεις! 

Μου ειπε σας ξετιναξα στις εξετασεις, ολα ειναι πολυ καλα. 2-3 μικρα που εχουμε θεματακι διορθωνονται, αλλα παιζουν το ρολο τους στο οτι δεν προχωραει κατι! 

Πηρα τα πανω μου σιγουρα.. δε ξερω αν το πιστευω για φυσιολ συλληψη (το χω φοβηθει να σου πω χωρις βεβαια να το απορριπτω) αλλα οπως και να χει ειπα: τις καναμε κ τις εξετασεις μας ξερουμε τι να διορθωσουμε..  

ρε σεις ομως πραγματικα μου τα ειπατε ακριβως!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κορίτσια εγώ να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει τη ακριβώς είναι η λευκου; δλδ τι ακριβώς σας βάζει να κάνετε.; και που σας βοηθάει; κι εσεις τι της είπατε δλδ όταν πήγατε της είπατε ας πούμε προσπαθούμε για παιδί τόσο καιρό και δεν έρχεται.; συγγνώμη που ρωτάω απλά έχω σκεφτεί να ανέβω Θεσσαλονίκη να την επισκεφτούμε 

Γεια σου κοριτσι μου. Ειναι αιματολογος κυησης που ειδικευεται και σε θρομβωση κλπ. 

Μας εβαλε εμας να κανουμε παααρα πολλες εξετασεις (σκεψου πχ οτι η αδερφη του αντρα μου εχει ψωριαση και τον εβαλε να εξεταστει, σου δινω ενα παραδειγμα). 

Σου παιρνει μια κοπελα πληρες ιστορικο, για σενα και για πρωτου βαθμου συγγενεις. Εχεις κ μαζι σου οτι εξετασεις εχεις κανει μεχρι τωρα. 

Μετα συζητας με τη λευκου τι βηματα εχεις κανεις κλπ κλπ. Εκεινη μετα θα σου πει τι εξετασεις θελει αναλογα και με το ιστορικο που εδωσες.. 

αν μπορεις να πας πηγαινε και μην το σκεφτεσαι αληθεια! Καταρχην ειναι ανθρωπος..!!! Πολυ σημαντικο, σου μιλαει, σου αναλυει, σου εξηγει! 

Ο αντρας μου οταν φυγαμε μου λεει, οταν με το καλο κανουμε παιδι, εγω σε εκεινη θα το χρωσταω! (πρωτου καν παμε για τις εξετασεις..). 

Σε αγκαλιαζει ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Γεια σου κοριτσι μου. Ειναι αιματολογος κυησης που ειδικευεται και σε θρομβωση κλπ. 

Μας εβαλε εμας να κανουμε παααρα πολλες εξετασεις (σκεψου πχ οτι η αδερφη του αντρα μου εχει ψωριαση και τον εβαλε να εξεταστει, σου δινω ενα παραδειγμα). 

Σου παιρνει μια κοπελα πληρες ιστορικο, για σενα και για πρωτου βαθμου συγγενεις. Εχεις κ μαζι σου οτι εξετασεις εχεις κανει μεχρι τωρα. 

Μετα συζητας με τη λευκου τι βηματα εχεις κανεις κλπ κλπ. Εκεινη μετα θα σου πει τι εξετασεις θελει αναλογα και με το ιστορικο που εδωσες.. 

αν μπορεις να πας πηγαινε και μην το σκεφτεσαι αληθεια! Καταρχην ειναι ανθρωπος..!!! Πολυ σημαντικο, σου μιλαει, σου αναλυει, σου εξηγει! 

Ο αντρας μου οταν φυγαμε μου λεει, οταν με το καλο κανουμε παιδι, εγω σε εκεινη θα το χρωσταω! (πρωτου καν παμε για τις εξετασεις..). 

Σε αγκαλιαζει ❣️

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες.. Τώρα κατάλαβα με την πρώτη εφκερια θα πάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Δωστου!!! Καλο ειναι το φυλλικο οπως και να χει.. χαχαχα εγω τον πηρα τηλ και του πα θα σιχαθεις φρουτα και λαχανικα απο εδω και περα, να το ξερεις! 

Μου ειπε σας ξετιναξα στις εξετασεις, ολα ειναι πολυ καλα. 2-3 μικρα που εχουμε θεματακι διορθωνονται, αλλα παιζουν το ρολο τους στο οτι δεν προχωραει κατι! 

Πηρα τα πανω μου σιγουρα.. δε ξερω αν το πιστευω για φυσιολ συλληψη (το χω φοβηθει να σου πω χωρις βεβαια να το απορριπτω) αλλα οπως και να χει ειπα: τις καναμε κ τις εξετασεις μας ξερουμε τι να διορθωσουμε..  

ρε σεις ομως πραγματικα μου τα ειπατε ακριβως!! ?

Ολα τελεια τα βλεπω. Ενα δυο θεματακια ΟΛΟΙ εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eriv είπε:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! @Kat-Cat @Dim83 μιλησα με λευκου και νταξ ειδικα για το χασιμοτο οτι μου ειπατε... Ειστε κ επισημα οι πρωτες συμβουλατορες μου ? απο δω κ στο εξης! 

Λοιπον ο συζυγος (αυτος ντε που λεγαμε με τις πρωτοβουλιες ? για ποτισματα κλπ) πολυ χαμηλο φυλλικο, φουλ σαλατες , λαχανικα & χαμηλη ωμοκυστεινη, αυτα δεν αφηνουν να ειναι καλα τα σπερματ (ξεκιναει φυλλικο κ εγω το συνεχιζω). Και οι 2 βιταμινη d3 στα ταρταρα (ξεκιναμε αμπουλες). Εγω ειμαι σε αρχη χασιμοτο (μου ειπε εχει κ η ιδια με 5.500 μοναδες... οποτε το δικο μου 514 ειναι μια χαρα),  γενικα η θυροειδ λειτουργια μου πολυ καλη, η tsh πολυ καλη επισης επομενως ναι μεν να δω ενδοκριν (οχι ομως σε πανικο)  για να κανω και ενα υπερηχο αλλα ειναι σιγουρη ουτε αγωγη δε θα παρω. Ξεκιναω σελινιο. Το οτι ομως ειμαι σε αρχη κλπ οπως και να χει εμποδιζει εμφυτευση... 

επι λεξει μου ειπε: εγω πιστευω σε φυσιολ συλληψη και ειδικα αν ησουν 25 χρονων, ουτε 1 στο εκατομ δε σε αφηνα να πας για εξωσωματικη. 

Μου πε καλυτερα που δεν εχω στην καταψυξη γτ δε ξερουμε ποσο καλα θα ηταν.. 

κανουμε αγωγη κ οι 2 με αυτα και σε 1,5 μην επανελεγχο και βλεπουμε. Μου πε για τεστ ωορηξιας να εχω αλλα οπως και να χει μετα το μηνα θα ναι πιο καλες οι προυποθεσεις! 

Ουφ νομιζω δεν ξεχασα κατι... ?

μια χαρα ειστε λοιπον! αρα δεν υπαρχει κατι παθολογικο, απλα λιγες βιταμινουλες προτεινει. αυτο που κατ' εμε ειναι σημαντικο για περιπτωσεις που καποιος εχει καποιες ατυχιες στο ιστορικο του ειναι οτι οταν εχειες ψαχτει (και τπτ να μην βρηκες) αλλαζει κ η ψυχολογια.γιατι πριν φοβασαι περισσοτερο.

ευχομαι λοιπον στο εξης... μονο επιτυχη εκβαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

μια χαρα ειστε λοιπον! αρα δεν υπαρχει κατι παθολογικο, απλα λιγες βιταμινουλες προτεινει. αυτο που κατ' εμε ειναι σημαντικο για περιπτωσεις που καποιος εχει καποιες ατυχιες στο ιστορικο του ειναι οτι οταν εχειες ψαχτει (και τπτ να μην βρηκες) αλλαζει κ η ψυχολογια.γιατι πριν φοβασαι περισσοτερο.

ευχομαι λοιπον στο εξης... μονο επιτυχη εκβαση!

Οπως το πες.. αλλαζει λιγο και η ψυχολογια !! 

Ευχαριστω πολυ και ελπιζω συντομα οοοολες να εχουμε ευχαριστα ρε παιδια... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 26/2/2018 at 7:47 ΜΜ, ο/η Finally είπε:

Eπειδξ κι εμενα ανεξήγητα υπογονιμότητα με ελεγαν χρωστάω κ τα 2 παιδιά μου στη Λευκού που τημ λατρεύω..σκέψου ότι εγω στο πρώτο πήγαινα θεσ.κη να τη δω δεν εκανε ιατρείο Αθηνα

Επειδη και εμενα ανεξηγητη υπογονιμότητα μου λενε (δεν ειχα ποτέ καμια κύηση) μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι εξετασεις σου πρότεινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2018 at 2:51 ΠΜ, ο/η NIKOLETA1 είπε:

Επειδη και εμενα ανεξηγητη υπογονιμότητα μου λενε (δεν ειχα ποτέ καμια κύηση) μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις τι εξετασεις σου πρότεινε?

Oλες τις βιταμίνεςολα τα αιματολογικά όλα τα ανοσολογικά όλα τα ενδοκρινολογικά( με παρέπεμψε κ σε ενδοκρινολόγο) κ έκανα κ ορμονικές..

Χρειαστηκα κ μαγνητική στην υπόφυση μήπως έχω κάποιο θέμα εκεί..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...
στις On 1/4/2018 at 1:05 ΜΜ, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Νίκη μου είδα που ρώτησες για τον Κελλαρη και σκέφτηκα να σου γράψω.Ξεκινησα το Δεκέμβριο να τον επισκέπτομαι ύστερα από επιμονή των γονιών μου καθώς ο πατέρας του ο Δημήτρης Κελλαρης ξεγεννησε τη μητερα μου και στις 3 γέννες της.Μεχρι πρότινος είχα άλλη γυναικολόγο αλλά είπα να πάρω δεύτερη γνώμη. Από την πρώτη στιγμή που μπήκαμε στο ιατρείο του ένιωσα τη διαφορά. Μας άκουσε προσεκτικά και εμένα και το σύζυγο και αφού ανέφερα το πρόβλημα με το θυρεοειδή μου έγραψε πλήρης ενδοκρινολογικες εξετάσεις όπου είδαμε ανεβασμένη προλακτινη .Η προηγούμενη γιατρός μου είχε γράψει πριν κάνα χρόνο εξετάσεις αίματος κι ύστερα από παράκληση μου. Επίσης ο Κελλαρης μου πρότεινε αμέσως σαλπιγγογραφια δεδομένου ότι προσπαθούμε πάνω από δύο χρόνια και μάλιστα ήταν παρών στην εξέταση και ένιωσα πραγματικά εμπιστοσύνη.

Ένταξη μετά από καιρό μεν αλλά είναι ακριβός όπως μου τα είπες..!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/1/2019 at 12:21 ΜΜ, ο/η Niki94 είπε:

Ένταξη μετά από καιρό μεν αλλά είναι ακριβός όπως μου τα είπες..!!!! 

Χαίρομαι Νίκη μου εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του και τον προτείνω ανεπιφύλακτα... Άλλωστε με την καθοδήγηση του είχαμε και το πρώτο θετικό αποτέλεσμα τον Αύγουστο άσχετα αν δεν ολοκληρώθηκε... Είναι πολύ καλός γιατρός και πολύ καλός άνθρωπος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...