Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα ήθελα την γνώμη σας


Recommended Posts

Καλημέρα.!! Άνοιξα αυτό το θέμα για να μου πείτε κι εσεις μια γνώμη

σκέφτομαι αυτές της ημέρες μήπως πρέπει να πάρω και άλλη γνώμη και από άλλον γυναικολόγο στο θέμα για Παιδί ή να κάτσω σε αυτόν που πάω; να ενημερώσω με καλύπτει απόλυτα αλλά είδα ότι λίγο με φρενάρει για Παιδί και σκέφτηκα να πάρω και άλλη γνώμη αξίζει ή θα με μπερδέψει; και θα με ξανά βάλει να κάνω από την αρχή τόσες εξετάσεις; (δεν θα μπορώ να πάω αυτές που έχω κάνει είδη λόγο ότι όλες γράφουν τα στιχια του γιατρού μου απανο). Εσείς τι θα κάνατε θα περνάτε και από αλλού γνώμη; 

προσπαθούμε για Παιδί από το 2014 αλλά με διάφορες παύσης ενδιάμεσα.

και αν ναι να πάρω και άλλη γνώμη έχετε να μου προτείνετε κάποιον; σε ιδιωτικό θα ήθελα αλλά να είναι Αθήνα και αν γίνεται να μου πείτε σε προσωπικό μνμ γιατί καλό είναι να μην λέμε δημόσια ονόματα.

σας ευχαριστώ...!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @NikhNikh! Και εγω τα ιδια σκεφτομουν με εσενα, για να παρω δευτερη γνωμη, μηπως μπερδευτω, μηπως με βαλει σε αλλες εξετασεις η ακομα και τις ιδιες κλπ. Κατεληξα οτι δεν ειναι κακο σε καμια περιπτωση να παμε να συζητησουμε με καποιον αλλο γιατρο, να ακουσουμε μια γνωμη και βλεπουμε τι εχει να μας πει, χωρις καποια δεσμευση.

Και εγω τωρα σκεφτομαι να ξεκινησω λιγο τις επαφες με αλλον. 

Τωρα για τις εξετασεις που λες μηπως θα μπορουσες να βγαλεις καποια φωτοτυπια χωρις τα στοιχεια του δικου σου γιατρου;

αν θελεις να σου πω ονοματα γιατρων ενημερωσε με ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Αν θεωρείς Ότι δεν κάνει σωστά αυτό που πρέπει ο γιατρός σου, ίσως πρέπει οντωσ να πάρεις άλλη γνώμη... 

εγω έχω το γιατρό μου τον οποίο και εμπιστεύομαι (ακόμα δεν με έχει ξεγεννησει) αν θέλεις να σου πω στοιχεία του. 

Αυτο που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να μην έχεις τις εξετάσεις σου επειδή έχει τα δικά του στοιχεία πάνω;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθείς 4 χρόνια για παιδί κ σκέφτεσαι ακόμα αν πρέπει να αλλάξεις γιατρό; Έπρεπε χτες..καλώς ή κακώς όταν οι γιατροί κάνουν αυτό που μπορούν κλείνει ένας κύκλος..εγώ άλλαξα 5 γυναικολόγους κ δύο εξωσωματικής για να κάνω παιδιά..κ φυσικά δε μετανιώνω..κ πήγαινα με της εξετάσεις του ενος στον αλλο δεν είναι ντροπή ίσα ίσα έχει μέτρο σύγκρισης του τι είχες κάνει ώστε να κάνει κάτι άλλο.Τα έχεις μπερδεμένα στο κεφάλι σου..σκέψου ότι όταν πχ κανείς εξωσωματικές κ αλλάζεις γιατρό παίρνεις οοοολο σου το φάκελο που γράφει τα πάντα κ φυσικά τα στοιχεία κ τα κέντρα που έκανες κ το γιατρό για αλλού..Οι γιατροί είναι για να βοηθάνε δε τους παντρευόμαστε.εδω άλλες αλλάζουν πριν γεννήσουν..για μένα τα 4 χρόνια προσπάθειας είναι πολλά( εγώ 6 πάλεψα) για να μείνεις σε μια γνώμη..και δύο κ τρεις να πάρεις κ να κάνεις τα ραντεβού σου κανονικά με το φάκελο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα ως αναφορά το άλλο κομμάτι λέμε δημόσια ονόματα από τη στιγμή που δεν το απαγορεύει η διαχείριση γιατί καταθέτει την εμπειρία μας κ γιατί το δικό σου θέμα θα το διαβάσει κι άλλη που μπορεί να βοηθηθεί( κ εxει αποδειχτεί αυτό)..

Θα αναφέρω μόνο τους γιατρούς που έκανα εξωσωματική διότι ουσιαστικά είναι γιατροί υπογονιμότητας2 έκανα στο Μαντούδη στο Γέννημα( πέτυχαν αλλά παλλινδρομησαν τα μωρά)

Και 2 στον Τζεφερακο στο Ρέα όπου έχω τα παιδιά μου( σημειώνω ότι φάρμακα πήρα 2 φορές) κ μετά έβαζα κατεψυγμένα..

Είχα κουραστεί με τους απλούς γυναικολόγους διότι δεν γνωρίζουν τι να ψάξουν..έκαστος στο είδος του

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Προσπαθείς 4 χρόνια για παιδί κ σκέφτεσαι ακόμα αν πρέπει να αλλάξεις γιατρό; Έπρεπε χτες..καλώς ή κακώς όταν οι γιατροί κάνουν αυτό που μπορούν κλείνει ένας κύκλος..εγώ άλλαξα 5 γυναικολόγους κ δύο εξωσωματικής για να κάνω παιδιά..κ φυσικά δε μετανιώνω..κ πήγαινα με της εξετάσεις του ενος στον αλλο δεν είναι ντροπή ίσα ίσα έχει μέτρο σύγκρισης του τι είχες κάνει ώστε να κάνει κάτι άλλο.Τα έχεις μπερδεμένα στο κεφάλι σου..σκέψου ότι όταν πχ κανείς εξωσωματικές κ αλλάζεις γιατρό παίρνεις οοοολο σου το φάκελο που γράφει τα πάντα κ φυσικά τα στοιχεία κ τα κέντρα που έκανες κ το γιατρό για αλλού..Οι γιατροί είναι για να βοηθάνε δε τους παντρευόμαστε.εδω άλλες αλλάζουν πριν γεννήσουν..για μένα τα 4 χρόνια προσπάθειας είναι πολλά( εγώ 6 πάλεψα) για να μείνεις σε μια γνώμη..και δύο κ τρεις να πάρεις κ να κάνεις τα ραντεβού σου κανονικά με το φάκελο σου

Καλημερα!! Εχεις δικιο σε αυτα που λες.. κ εμενα μου το λενε αλλα δε ξερω εχω δεθει με τον δικο μου και δε θελω να φυγω.. επισης ντρεπομαι καπως να ζητησω τα χαρτια μου. Θα εχει και αλλα εκτος απο τις εξετασεις; 

Να σε ενημερωσω εχω κανει 2 σπερματ και 2 εξωσωμ. Ξεκινησα οκτ 2016. 

Τωρα εχω παρει αποφαση να παω αλλου εστω για μια γνωμη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εχω φιλη που πάλευε 3,5 χρονια για παιδι κ φιλη που πάλευε 5. Κ οι δυο έπιασαν αφού άλλαξαν γιατρο. Η μία μάλιστα στην Πάτρα..ουτε καν αθηνα. Δεν ξερω αν έφταιξε ο γιατρός,ένα άλλο φρέσκο ματι, ή η ψυχολογία των κοριτσιών του «παμε με νεα δεδομένα» ουτε μπορει κανεις να κατηγορήσει τον γιατρο..λεω απλα πως εχουν τα πραγματα! 

Γνωμη μου ειναι πως δεν υπάρχει ντροπή στα ζητήματα υγείας αν ξέραμε εμεις να το λύσουμε μόνες μας θα ημασταν εμεις οι γιατροί! Ζήτησε τα χαρτιά σου δικαίωμα σου ειναι να θες μια γνώμη παραπανω,μπορει να σου πουνε τα ιδια κ οι επόμενοι γιατροί όποτε να ξαναγυρίσεις στον δικό σου δεν υπογράφουμε κανενα συμβόλαιο με κανεναν γιατρο!

Παντως κ ο δικός μου Χρήστος Βαλακώστας του ΡΕΑ ειναι άριστος για εμενα κ εγω τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.αλλα ακομα κ αυτο ειναι πολυ προσωπική υποθεση του ποιος γιατρός θα ταιριάξει με την καθεμια ! 

Παρε τα χαρτιά σου κ μην χάνεις αλλο χρονο. Ελπίζω να εχεις σύντομα θετικά αποτελέσματα. Καλη συνέχεια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλημέρα! Εχω φιλη που πάλευε 3,5 χρονια για παιδι κ φιλη που πάλευε 5. Κ οι δυο έπιασαν αφού άλλαξαν γιατρο. Η μία μάλιστα στην Πάτρα..ουτε καν αθηνα. Δεν ξερω αν έφταιξε ο γιατρός,ένα άλλο φρέσκο ματι, ή η ψυχολογία των κοριτσιών του «παμε με νεα δεδομένα» ουτε μπορει κανεις να κατηγορήσει τον γιατρο..λεω απλα πως εχουν τα πραγματα! 

Γνωμη μου ειναι πως δεν υπάρχει ντροπή στα ζητήματα υγείας αν ξέραμε εμεις να το λύσουμε μόνες μας θα ημασταν εμεις οι γιατροί! Ζήτησε τα χαρτιά σου δικαίωμα σου ειναι να θες μια γνώμη παραπανω,μπορει να σου πουνε τα ιδια κ οι επόμενοι γιατροί όποτε να ξαναγυρίσεις στον δικό σου δεν υπογράφουμε κανενα συμβόλαιο με κανεναν γιατρο!

Παντως κ ο δικός μου Χρήστος Βαλακώστας του ΡΕΑ ειναι άριστος για εμενα κ εγω τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια.αλλα ακομα κ αυτο ειναι πολυ προσωπική υποθεση του ποιος γιατρός θα ταιριάξει με την καθεμια ! 

Παρε τα χαρτιά σου κ μην χάνεις αλλο χρονο. Ελπίζω να εχεις σύντομα θετικά αποτελέσματα. Καλη συνέχεια!

 

Εχεις απολυτο δικιο οτι δεν υπογραφουμε συμβολαιο με κανεναν, αλλα να κατι αλλο που κολλαω. Εχουν αναφερθει ονοματα απο ΡΕΑ και εμενα εκει ειναι. Αντε πες παω σε αλλον και με βλεπει εκει στο σαλονακι, πωωω να ανοιξει η γη να με καταπιει! 

Κολλαω σε χαζομαρες ε; Πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NikhNikh εννοείται να πας και σε άλλον!! Και όχι να μην ντρέπεσαι που έχουν οι εξετάσεις όνομα αλλού γιατρού. Ίσα ίσα θα ξέρουν ότι ψάχνεσαι κ ότι έχεις απαιτήσεις από τους ιατρούς σου. Προχώρα λοιπόν και αν δεν σε καλύψει κάποιος συνεχίζεις με τον ιατρό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Εχεις απολυτο δικιο οτι δεν υπογραφουμε συμβολαιο με κανεναν, αλλα να κατι αλλο που κολλαω. Εχουν αναφερθει ονοματα απο ΡΕΑ και εμενα εκει ειναι. Αντε πες παω σε αλλον και με βλεπει εκει στο σαλονακι, πωωω να ανοιξει η γη να με καταπιει! 

Κολλαω σε χαζομαρες ε; Πφφφ

Υπαρχουν κ αλλοι γιατροί εξίσου καλοί που ειναι σε Ιασώ ή αλλα μαιευτήρια. Μην κολλάς σε αυτο. Βαλε σε σειρα τις προτεραιότητες σου κ η απάντηση θα σου δοθεί αυτόματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Υπαρχουν κ αλλοι γιατροί εξίσου καλοί που ειναι σε Ιασώ ή αλλα μαιευτήρια. Μην κολλάς σε αυτο. Βαλε σε σειρα τις προτεραιότητες σου κ η απάντηση θα σου δοθεί αυτόματα. 

Εχεις δικιο, σ ευχαριστω! Απλα και απο εδω εχω διαβασει αρκετους για ΡΕΑ και απο γνωστες εκει εχουν γιατρους και εναν αλλο που εχω υποψη μου εκει ειναι.. γι αυτο «κολλησα» με το συγκεκριμενο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eriv είπε:

Καλημερα!! Εχεις δικιο σε αυτα που λες.. κ εμενα μου το λενε αλλα δε ξερω εχω δεθει με τον δικο μου και δε θελω να φυγω.. επισης ντρεπομαι καπως να ζητησω τα χαρτια μου. Θα εχει και αλλα εκτος απο τις εξετασεις; 

Να σε ενημερωσω εχω κανει 2 σπερματ και 2 εξωσωμ. Ξεκινησα οκτ 2016. 

Τωρα εχω παρει αποφαση να παω αλλου εστω για μια γνωμη.. 

Κορίτσι μου εφ όσων έκανες ήδη με αυτόν σπετματεγχυσεις κ εξωσωματικές έκλεισε ο κύκλος..Τι άλλο να σου κάνει; Πας ποια στην τύχη..ο κανόνας είναι μετά από 2 εξωσωματικές γεια σας..κι εγώ στο Μαντούδη πέτυχα δύο κυήσεις κ παλλινδρομησαν και;;θα εμένα εκεί; Εξήγησα πολύ γλυκά ότι θέλω να δοκιμάσω κι αλλού ζήτησα το φάκελο( μπορείς κ με μέιλ) κ έφυγα. Μπορεί όντως να πετύχαινα στην τρίτη μπορεί να πήγαινα κι αλλού κ να αποτύγχαναν..θα δοκίμαζα όμως κάτι διαφορετικό..δεν ξέρω αν ο γιατρός σου είναι όνομα..πάρε τη γραμματεία του ζητά να σου ετοιμάσου αντιγραφή πες πως δεν ξέρεις τι θα κάνεις κ ποτέ( πες ότι για οικονομικούς λόγους ίσως δεις δημόσιο αν σώνει κ ντε θες δικαιολογία που ειλικρινά δε χρειάζεται) εγώ θα χα φύγει..από κει κ έπειτα το πιυ θα πας έχει να κάνει με πολλούς παραγοντες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπόψιν το Ρέα έχει ένα από τα καλύτερα εμβριολογος αν όχι το καλύτερο( δεν είναι δική μου κρίση αυτό επειδή η εργασία μου είναι παρεμφερή με το χώρο υγείας το γνωρίζω από δημοσιεύσεις τους κ στατιστικά τους σε ευρωπαϊκό επιπεδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ευχαριστώ για της απάντησης σας.

@eriv αν μπορείς πες μου ονόματα. Και εγώ μιλάω να πάω σε γιατρό στο Ρέα που είναι και ο δικός μου εκεί αυτό σκεφτομαι κι εγώ μην πάω και πέσω μούρη με μούρη γιατί ειμαι και γκαβτεμο μου έτυχε να πάω στο Ρέα και έπεσα μούρη με μούρη με την ενδοκρινολογο μου άστα.. κοίταξε σε αλλά μαιευτήρια μπας και βρεις εγώ αυτό θα κάνω δεν θέλω να σκεφτώ καν σαν ιδέα να πέσω μούρη με μούρη με τον γιατρό μου..

@Λευτέρης δεν μπορώ να πω μια χαρά κάνει την δουλειά του με ακάλυπτη απόλυτα ως τώρα αλλά με φρενάρει μπορεί και λόγο ηλικίας και επειδή έχω λίγα κιλά παραπάνω και μου λέει να τα χάσω 

@Finally έχεις δίκιο απόλυτα θα πάω να πάρω και άλλη γνώμη μάλλον αυτό που φοβαμε είναι να μην πάω σε κανέναν που είναι περίπτωση πριν πάω σε αυτόν που πάω έπεσα σε 3 μεγάλες περιπτώσεις. δεν ήξερα ότι μας το επιτρέπει να πούμε δημόσια ονόματα νόμιζα ότι απαγορεύετε. Ποιός είναι ο εμβριολογος ;

@NicolVall αυτό θα κάνω καλά όλες της εξετάσεις της έχω εγώ εκτός από σπερματοδιαγραμμα του άντρα μου και και την Κυστική ινωση πρέπει να πάω να της πάρω. Πολύ σωστό αυτό που λες αν πουν τα ίδια πάω ξανά στο παλιό. 

@joy2 σωστό αυτό που είπες.. 

Πιστεύω να μην ξέχασα σε κάποια να απαντήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ευχαριστώ για της απάντησης σας.

@eriv αν μπορείς πες μου ονόματα. Και εγώ μιλάω να πάω σε γιατρό στο Ρέα που είναι και ο δικός μου εκεί αυτό σκεφτομαι κι εγώ μην πάω και πέσω μούρη με μούρη γιατί ειμαι και γκαβτεμο μου έτυχε να πάω στο Ρέα και έπεσα μούρη με μούρη με την ενδοκρινολογο μου άστα.. κοίταξε σε αλλά μαιευτήρια μπας και βρεις εγώ αυτό θα κάνω δεν θέλω να σκεφτώ καν σαν ιδέα να πέσω μούρη με μούρη με τον γιατρό μου..

@Λευτέρης δεν μπορώ να πω μια χαρά κάνει την δουλειά του με ακάλυπτη απόλυτα ως τώρα αλλά με φρενάρει μπορεί και λόγο ηλικίας και επειδή έχω λίγα κιλά παραπάνω και μου λέει να τα χάσω 

@Finally έχεις δίκιο απόλυτα θα πάω να πάρω και άλλη γνώμη μάλλον αυτό που φοβαμε είναι να μην πάω σε κανέναν που είναι περίπτωση πριν πάω σε αυτόν που πάω έπεσα σε 3 μεγάλες περιπτώσεις. δεν ήξερα ότι μας το επιτρέπει να πούμε δημόσια ονόματα νόμιζα ότι απαγορεύετε. 

@NicolVall αυτό θα κάνω καλά όλες της εξετάσεις της έχω εγώ εκτός από σπερματοδιαγραμμα του άντρα μου και και την Κυστική ινωση πρέπει να πάω να της πάρω. Πολύ σωστό αυτό που λες αν πουν τα ίδια πάω ξανά στο παλιό. 

@joy2 σωστό αυτό που είπες.. 

Πιστεύω να μην ξέχασα σε κάποια να απαντήσω.. 

Τώρα λοιπόν για να απαντήσω στο αρχικό σου ερώτημα όχι δεν είναι αργά εφ όσων ψαχνεσαι...αν μένεις στατικός είναι..

Έκανα 4 σπετματεγχυσεις κι εγώ πριν τις εξωσωματικες..

Έχεις ψαξει αιματολογικά ανοσολογικά ενδοκρινολογικά; Αν όχι κάνε κι αυτά( εγώ τη λευκου είχα ισως έχεις ακούσει) εμένα εκει ηταν το θεμα τελικά...

Συνήθως οι γιατροί δεν τα απιδεχονται κ τα ρίχνουν ολα στο ωαριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Υπόψιν το Ρέα έχει ένα από τα καλύτερα εμβριολογος αν όχι το καλύτερο( δεν είναι δική μου κρίση αυτό επειδή η εργασία μου είναι παρεμφερή με το χώρο υγείας το γνωρίζω από δημοσιεύσεις τους κ στατιστικά τους σε ευρωπαϊκό επιπεδο

Αυτο μου ειπε και ο γιατρος που εχω τωρα. Ειναι και στο λητω και ρεα και μου ειπε οταν ξεκινησαμε εξωσωμ οτι θα παμε ρεα οχι λητω γιατι εχει τους καλυτερους εμβρυολογους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Κορίτσι μου εφ όσων έκανες ήδη με αυτόν σπετματεγχυσεις κ εξωσωματικές έκλεισε ο κύκλος..Τι άλλο να σου κάνει; Πας ποια στην τύχη..ο κανόνας είναι μετά από 2 εξωσωματικές γεια σας..κι εγώ στο Μαντούδη πέτυχα δύο κυήσεις κ παλλινδρομησαν και;;θα εμένα εκεί; Εξήγησα πολύ γλυκά ότι θέλω να δοκιμάσω κι αλλού ζήτησα το φάκελο( μπορείς κ με μέιλ) κ έφυγα. Μπορεί όντως να πετύχαινα στην τρίτη μπορεί να πήγαινα κι αλλού κ να αποτύγχαναν..θα δοκίμαζα όμως κάτι διαφορετικό..δεν ξέρω αν ο γιατρός σου είναι όνομα..πάρε τη γραμματεία του ζητά να σου ετοιμάσου αντιγραφή πες πως δεν ξέρεις τι θα κάνεις κ ποτέ( πες ότι για οικονομικούς λόγους ίσως δεις δημόσιο αν σώνει κ ντε θες δικαιολογία που ειλικρινά δε χρειάζεται) εγώ θα χα φύγει..από κει κ έπειτα το πιυ θα πας έχει να κάνει με πολλούς παραγοντες

Σ ευχαριστω για το σπρωξιμο που μου δινεις! Το χρειαζομαι μπας και ξεκολλησω γιατι τελικα μαλλον κολλημα του μυαλου μου ειναι. 

Ο αντρας μου απο την πρωτη εξωσωμ μου ελεγε να παμε να παρουμε γνωμη αλλα εγω δεν ηθελα! 

Επισης ειδα που εγραψες για εξετασεις αιματος ανοσολογικα κλπ. Δεν εχω κανει και ελεγα απο μονη μου να παρω να κλεισω ραντεβου στη λευκου γιατι εχω δει πολλες κοπελες που αναφερονται σε αυτην! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Finally μόνο σε ενδοκρινολογο έχω πάει αυτή που ανέφερες τη ειναι; όχι δεν την έχω ακουστά καθολου

@eriv α σε νιώθω απόλυτα δεν φαντάζεσαι κι εγώ θέλω να άνοιξη η γη να με καταπιεί..

Κορίτσια ξέρετε για τον κελλαρη ; θα με ενδιέφερε μια γνώμη. Για αυτό τον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω και εγω να παρεις μιαδευτερη γνώμη. Παλια που αντιμετώπιζα ενα προβληματάκι, είχα αλλαξει 2-3 γυναικολογους μεχρι να βρω αυτον που τελικά εμπιστεύτηκα και μου το έλυσε. Επίσης γνώμη μου, ειναι όσα κορίτσια αντιμετωπίζουν πρόβλημα υπογονιμότητας, να κάνουν εναν συνδυαστικό έλεγχο με ενδοκρινολόγο και γυναικολόγο, γιατί πολλές φορές το πρόβλημα ειναι ενδοκρινολογικό. Θα πάνε όλα καλά κορίτσια! Ακριβώς επειδή το ψάχνετε και προβληματίζεστε και επιμένετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat μέχρι τώρα ακριβώς αυτό έκανα συνδυασμό ενδοκρινολογος με τον γυναικολόγο μου. Αλλά αλλάζω ενδοκρινολογο θα και γη τη θα μου πει και αυτή που θα πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

@Kat-Cat μέχρι τώρα ακριβώς αυτό έκανα συνδυασμό ενδοκρινολογος με τον γυναικολόγο μου. Αλλά αλλάζω ενδοκρινολογο θα και γη τη θα μου πει και αυτή που θα πάω.

καλα το πήγαινες, Αλλά καμια φορά αν νιώθεις ότι κάτι δε σου δουλεύει ή δε σε καλύπτει, ειναι καλύτερο να παρεις μια δευτερη γνώμη. Δε συμφωνω με το να παρεις 10 διαφορετικές γνώμες γιατί εκεί θα ειναι σιγουρα πιο μπερδευτικο. Αλλα μια δευτερη αξίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ενδοκρινολογο αλλάζω λογο ότι δεν μπορώ να την βρω ποτέ. Καλά Ναι δεν θα πάρω 10 γνώμες θα χάσω την μπάλα μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@Finally μόνο σε ενδοκρινολογο έχω πάει αυτή που ανέφερες τη ειναι; όχι δεν την έχω ακουστά καθολου

@eriv α σε νιώθω απόλυτα δεν φαντάζεσαι κι εγώ θέλω να άνοιξη η γη να με καταπιεί..

Κορίτσια ξέρετε για τον κελλαρη ; θα με ενδιέφερε μια γνώμη. Για αυτό τον γιατρό.

Aιματολογος Ανοσολογία..να τα ψάξεις ολα κορίτσι μου πριν πας σε επόμενη προσπαθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η eriv είπε:

Σ ευχαριστω για το σπρωξιμο που μου δινεις! Το χρειαζομαι μπας και ξεκολλησω γιατι τελικα μαλλον κολλημα του μυαλου μου ειναι. 

Ο αντρας μου απο την πρωτη εξωσωμ μου ελεγε να παμε να παρουμε γνωμη αλλα εγω δεν ηθελα! 

Επισης ειδα που εγραψες για εξετασεις αιματος ανοσολογικα κλπ. Δεν εχω κανει και ελεγα απο μονη μου να παρω να κλεισω ραντεβου στη λευκου γιατι εχω δει πολλες κοπελες που αναφερονται σε αυτην! 

Κι εμένα άλλες με έσπρωξαν..κοίτα εν έτη 2018 είναι θέμα χρόνου να τα καταφέρεις! Απλά το θέμα θέλει σπρώξιμο..λοιπόν κλείσε στη Λευκού..να τελειώνεις κ από αυτές τις εξετάσεις κ ταυτόχρονα ζήτησε από τη γραμματεία του γιατρού σου ένα αντίγραφο όλου του φακέλου σου αν πρέπει να πεις γιατί κ κόλλας( πολύ κακώς) πες πως για οικονομικούς λόγους θέλεις να απευθυνθείτε κ σε δημόσιο...

Κ μετά ξεκίνησε α ραντεβού..

Το ότι έμεινες έγκυος εμένα με κάνει πολύ αισιόδοξη ότι σταθηκες άτυχη απλά κ ειναι θέμα χρόνου..ωστόσο πρέπει να δει κάποιος όλες τις εξετάσεις σου...αμη και fsh πόσο έχεις;( Σε ρωτάω γιατί είπες ότι σου έριξε το θέμα στα ωάρια...

Λοιπόν κορίτσι μου καλή δύναμη.η

Κ να ακούμε τους άντρες μας έχουν ένστικτο κ καθαρό μυαλό κάτι που εμείς δεν έχουμε φιλιά κ συγγνώμη αν ο τρόπος μου ήταν κάπως( πολλές φορές παρεξηγήθηκαν εδώ γιατί τα λέω χύμα) αλλά τον πόνο σου τον βίωσα...κ δεν τον ξέχασα..για τους γιατρούς είμαστε νούμερα..τίποτα παραπάνω..μη θεοποιεί κανένα..απλά εκμεταλλεύσιμο την επιστημονική τους καλή δύναμη κ αν μπορώ να βοηθήσω κάπου πες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...