Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


Irene_D

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,
Αποφάσισα να γίνω μέλος εδώ ωστε να μοιράζομαι τις ανησυχίες, τις σκέψεις αλλά και τις χαρές
με γυναίκες που σίγουρα θα με καταλάβουν αφού περάσαμε τις ίδιες δυσκολίες.

Από τον άλλο μήνα, μετά την πρώτη περίοδο έχουμε  το ελεύθερο απο τον γιατρό για νέες προσπάθειες 
με τον σύντροφό μου και θα ήθελα πολύ να μου πείτε τις εμπειρίες σας για επιτυχημένη σύλληψη και καλής έκβαση
της εγκυμοσύνης σας ώστε να πάρω δύναμη..
Απο το Δεκέμβρη, μετά το θετικό τεστ (που δυστυχώς κατέληξε σε παλίνδρομη κύηση και απόξεση στις  23/01/2018) παίρνω το Felicin με οδηγίες του γιατρού μου.
Το καλό είναι οτι έμεινα σχεδόν αμέσωςέγκυος  την πρώτη φορά και αυτό λίγο με χαροποιεί όμως κανένας γιατρός δεν σε βεβαιώνει πως δεν θα συμβεί ξανά.
Οι ιστολογικές που βγήκαν δεν δείχνουν κάτι. Μόνο οτι η κύηση ήταν παλίνδρομη.
Θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες σας κορίτσια :) Χαίρομαι πολύ που θα κάνουμε παρέα..

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D καλη επυτυχια να εχεις και ευχομαι γρυγοραα ευχαρηστα!

Δυστηχως δεν ξερω καποιο μυστικο για να πανε ολα καλα σε μια εγκυμοσηνη ειχα και εγω μια παλυνδρομη στην 6η εβδομαδα στην 4η εξωσωματικη. Τον Οκτωμβριο και τωρα παω για την 5η προσπαθεια ελπιζω και η τελευταια!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D καλως ορισες ευχομαι η καινουρια αρχη να παει τελεια και να ξαναμεινεις αμεσως και να ειναι ενα υγιες μωρακι!! εγω δε εχω εμπειρια τετοια αλλα λιγο που ειδα εδω απο αλλα κοριτσια και απο γνωστε που ειχανε τετοιες εμπειριες λενε οτι ειναι και τυχαιο δλδ απλα κατι δε προχωραει!! οποτε θετικη σκεψη και θα πανε ολα καλα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Irene_D καλως ορισες ευχομαι η καινουρια αρχη να παει τελεια και να ξαναμεινεις αμεσως και να ειναι ενα υγιες μωρακι!! εγω δε εχω εμπειρια τετοια αλλα λιγο που ειδα εδω απο αλλα κοριτσια και απο γνωστε που ειχανε τετοιες εμπειριες λενε οτι ειναι και τυχαιο δλδ απλα κατι δε προχωραει!! οποτε θετικη σκεψη και θα πανε ολα καλα !!! 

Μια χαρα τα λες κοπελα μου προνοει η φυση και δεν αφηνει μια εγκυμοσηνη που δεν ειναι καλα ενα εμβρυο να προχρησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30ναι η φυση ξερει καλυτερα βεβαια ειναι πολυ σκληρο να σου περνουν την μπουκια απο το στομα αλλα απο το να αποφυγεις αλλα ισως ειναι καλυτερα!! παντως αυτο ειναι πολυ θετικο που εμεινες αμεσως οποτε παρε τα θετικα και πας για τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,
Αποφάσισα να γίνω μέλος εδώ ωστε να μοιράζομαι τις ανησυχίες, τις σκέψεις αλλά και τις χαρές
με γυναίκες που σίγουρα θα με καταλάβουν αφού περάσαμε τις ίδιες δυσκολίες.

Από τον άλλο μήνα, μετά την πρώτη περίοδο έχουμε  το ελεύθερο απο τον γιατρό για νέες προσπάθειες 
με τον σύντροφό μου και θα ήθελα πολύ να μου πείτε τις εμπειρίες σας για επιτυχημένη σύλληψη και καλής έκβαση
της εγκυμοσύνης σας ώστε να πάρω δύναμη..
Απο το Δεκέμβρη, μετά το θετικό τεστ (που δυστυχώς κατέληξε σε παλίνδρομη κύηση και απόξεση στις  23/01/2018) παίρνω το Felicin με οδηγίες του γιατρού μου.
Το καλό είναι οτι έμεινα σχεδόν αμέσωςέγκυος  την πρώτη φορά και αυτό λίγο με χαροποιεί όμως κανένας γιατρός δεν σε βεβαιώνει πως δεν θα συμβεί ξανά.
Οι ιστολογικές που βγήκαν δεν δείχνουν κάτι. Μόνο οτι η κύηση ήταν παλίνδρομη.
Θα ήθελα να ακούσω τις εμπειρίες σας κορίτσια :) Χαίρομαι πολύ που θα κάνουμε παρέα..

Φιλιά

Κοπελα μου καλησπερα! Ειχα και εγω μια ατυχη εγκυμοσυνη η οποια ειμαι σιγουρη οτι ηταν για καλο. Η φυση και το σωμα μας ξερει καλυτερα απο εμας και αυτα τα πραγματα γινονται για καποιο λογο.  Ειχα την τυχη να μεινω παλι παρα πολυ ευκολα εγκυος και τωρα ειμαι στην 8η βδομαδα. Δεν θα σου πω οτι δεν αγχωνομαι μη συμβει παλι κατι αλλα δεν θα τρελαθω κιολας. Ειμαστε τυχερες που μπορουμε να συλλαβουμε ευκολα ωστε να μην χανεται και πολυτιμος χρονος. Αισθανομαι οτι οι περισσοτερες γυναικες θα περασουν στην ζωη τους εεεστω μια βιοχημικη ισως, κατι. Ειναι νορμαλ οπως μου εχει πει και η γυναικολογος μου. Εφοσον δεν υπαρχει καποιο προβλημα με τις εξετασεις σου να εισαι σιγουρη οτι συντομα θα εχεις μια καλη εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@love30ναι η φυση ξερει καλυτερα βεβαια ειναι πολυ σκληρο να σου περνουν την μπουκια απο το στομα αλλα απο το να αποφυγεις αλλα ισως ειναι καλυτερα!! παντως αυτο ειναι πολυ θετικο που εμεινες αμεσως οποτε παρε τα θετικα και πας για τα καλυτερα!!

Ειναι πολυ θετικο που εμεινε αμεσως ετσι ειναι ξερει πως ο οργανισμος της ειναι οκ μακάρι να πανε σε ολες μας καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλωσηρθες!! Εχεις δυο θετικα: Το ενα οτι εμεινες πολυ γρηγορα και το δευτερο οτι δεν εδειξε κατι η εξεταση, και συνεπως ησουν στις τυχαιες περιπτωσεις. Αυτο σημαινει οτι η επομενη φορα εχει παααααρα πολλες πιθανοτητες να παει τελεια ως το τελος και θα συλλαβεις και γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσια, ευχαριστώ για την άμεση αποδοχή και την υποστήριξη σας!
Δεν έκανα κάποιες εξετάσεις, μόνο ιστολογικές λόγω οικονομικού δυστυχώς..
Είχα κάνει βέβαια ορμονολογικές πριν ξεκινήσουμε να προσπαθούμε.
Ξέρω πως είναι πολύ καλό το ότι έγινε σύλληψη γρήγορα όμως ήταν μεγάλο σοκ για εμένα όσο και για τον
σύντροφο μου ο οποίος πρέπει να απογοητεύτηκε περισσότερο από εμένα!!
Εύχομαι σε όλες τις γυναίκες που θέλουν πολύ ένα μωράκι να τα καταφέρουν :)
Στα 20, περίπου χρόνια μου, φέρθηκα πολύ ανεύθυνα.. έχω στο ιστορικό μου 2 εκτρώσεις τις οποίες μετανιώνω ξανά και ξανά όμως τότε δεν γινόταν αλλιώς..
Τώρα αρχίζω κάπως να το ξεπερνάω και να σκέφτομαι θετικά!
Διαβάζω οτι οι περισσότεροι γιατροί δίνουν περιθώριο 2 τουλάχιστον ολοκληρωμένων κύκλων ενω ο δικός μου, μου είπε μετά την πρώτη περίοδο μπορώ να μείνω ξανά.. Η αλήθεια είναι πως είμαι λίγο επιφυλακτική
γιατί πολλοί γιατροί κοιτάνε το συμφέρον του και αυτό με φοβίζει λίγο..

Με συγχωρείτε για τα κατεβατά όμως έχω πολλά μέσα μου που δεν τα έχω πει σε κάποιον τόσο ανοιχτά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

 

Να μην αισθανεσαι ασχημα και δεν χρωστας και εξηγησεις σε κανεναν για τις επιλογες που εκανες για την ζωη σου και το σωμα σου. Εχεις καθε δικαιωμα να διαλεξεις ποτε θα φερεις ενα παιδι στον κοσμο. Τωρα οντως και εγω ξερω οτι συνηθως περιμενουμε 2 κυκλους πριν την επομενη προσπαθεια αλλα εγω θα εμπιστευομουν τον γιατρο μου. Αν δεν τον εμπιστευεσαι μαλλον πρεπει να τον αλλαξεις γενικα. Οσο για το πρακτικο θεμα των εκτρωσεων δεν το ξερω καθολου εαν μπορει να προκαλεσουν τωρα καποιο προβλημα στην εγκυμοσυνη, αυτο δεν το εχεις συζητησει με τον γυναικολογο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Να μην αισθανεσαι ασχημα και δεν χρωστας και εξηγησεις σε κανεναν για τις επιλογες που εκανες για την ζωη σου και το σωμα σου. Εχεις καθε δικαιωμα να διαλεξεις ποτε θα φερεις ενα παιδι στον κοσμο. Τωρα οντως και εγω ξερω οτι συνηθως περιμενουμε 2 κυκλους πριν την επομενη προσπαθεια αλλα εγω θα εμπιστευομουν τον γιατρο μου. Αν δεν τον εμπιστευεσαι μαλλον πρεπει να τον αλλαξεις γενικα. Οσο για το πρακτικο θεμα των εκτρωσεων δεν το ξερω καθολου εαν μπορει να προκαλεσουν τωρα καποιο προβλημα στην εγκυμοσυνη, αυτο δεν το εχεις συζητησει με τον γυναικολογο;

Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω συζητήσει.. Έχω τον ίδιο γιατρό από τότε και τον εμπιστεύομαι
πλήρως στο χειρουργείο..Είχα πάντα σταθερό κύκλο δεν είχα κανένα πρόβλημα μετα οπότε 
θεώρησα πως δεν ευθύνονται οι 2 εκτρώσεις  για την παλινδρόμηση.
Πιστεύεις οτι πρέπει να ρωτήσω? Του τα βγάζω και λίγο με το τσιγκέλι του γιατρού..
Εγώ τον ρωτάω δηλαδή.. εκείνος λέει λίγα πράγματα γενικά..
Θυμάμαι ακόμα οτι 1 βδομάδα πριν κάνω το τεστ ξεκίνησα αντιβίωση (σε συνεννόηση με τον
γυναικολόγο εννοείται) λόγω ουρολοίμωξης, τη zinadol.. Ο γιατρός μου είχε πει δεν θα προκαλέσει κάποιο 
πρόβλημα εαν είσαι έγκυος το πιο κακό που μπορεί να κάνει είναι να μην επιτρέψει την σύλληψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Κοπελα μου καλησπερα! Ειχα και εγω μια ατυχη εγκυμοσυνη η οποια ειμαι σιγουρη οτι ηταν για καλο. Η φυση και το σωμα μας ξερει καλυτερα απο εμας και αυτα τα πραγματα γινονται για καποιο λογο.  Ειχα την τυχη να μεινω παλι παρα πολυ ευκολα εγκυος και τωρα ειμαι στην 8η βδομαδα. Δεν θα σου πω οτι δεν αγχωνομαι μη συμβει παλι κατι αλλα δεν θα τρελαθω κιολας. Ειμαστε τυχερες που μπορουμε να συλλαβουμε ευκολα ωστε να μην χανεται και πολυτιμος χρονος. Αισθανομαι οτι οι περισσοτερες γυναικες θα περασουν στην ζωη τους εεεστω μια βιοχημικη ισως, κατι. Ειναι νορμαλ οπως μου εχει πει και η γυναικολογος μου. Εφοσον δεν υπαρχει καποιο προβλημα με τις εξετασεις σου να εισαι σιγουρη οτι συντομα θα εχεις μια καλη εγκυμοσυνη.

Κορίτσι μου με συγχωρείς δεν σου ευχήθηκα για τα ευχάριστα..
Εύχομαι νεα έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, να την ευχαριστηθείς πάνω απ'όλα γιατι είναι μοναδικές στιγμές
και με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι σου στην αγκαλιά σου! Να γεμίσει το σπίτι σας ευτυχία και πολλή
πολλή αγάπη !!! :)Το χαμόγελο είναι αληθινό να ξέρεις .. πάντα όταν μιλάω για μωράκια και μανούλες , δεν ξέρω γιατί, αλλά σχηματίζεται πάντα ένα αυθόρμητο χαμόγελο!!
Πραγματικά στις προσευχές μου συμπεριλαμβάνονται όλες οι μανούλες του κόσμου και όοοοολα τα παιδάκια1
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_Dκαταρχας θα συμφωνησω απολυτα με την @Μπλε για το θεμα τις εκτρωσεις εχει το δικαιωμα στο σωμα σου εσυ να κανεις αυτο που πσιτευεις οτι πρεπει και για μενα αν θες την αποψη μου καλυτερα να κανεις αυτο παρα να φερεις ενα παιδι που δε θα ειναι οι συνθηκες σωστες ουτε για αυτο ουτε και για σενα γιατι δε εισαι καλα εσυ κατα επεκταση δε θα ειναι και το παιδι!! τωρα για αν  επηρεαζουν την αποβολη δε ειμαι γιατρος δε μπορω να πω αλλα ο γιατρος εφοσον τον ειχες απο την αρχη ξερει το ιστορικο σου και εφοσον αυτος δε ανεφερε κατι παει να πει οτι δε επηρεαζει και εφοσον και ο κυκλος και ο προγενιτικος σου ελεχγος ητανε οκ παει να πει οτι ολα καλα!! οποτε δυνατα πας για την επομενη ευκαιρια σου!!! τωρα αυτο με τους κυκλους παλι οτι πει ο γιατρος κοριτσαρα μου αν λεει αυτος οκ προχωρας αλλιως αν φοβασαι η περιμενε εναν κυκλο ακομα ενταξε ι θεωρω λιγο παραπανω αναμονη δε ειναι πολυ μεγαλη εννοω να περιμενεις αλλο ενα κυκλο αλλα αμα εμπιστευεσαι  το γιατρο προχωρα και μην φοβασαι τπτ !!! και οσι για τον αγαπημενο σου ξερεις τι εχω καταλαβει οι αντρες επειδη το περναμε εμεις και δε μπορουν να το αισθανθουν στο σωμα τους επηρεαζονται ακομα πιο πολυ βλεπουν και εμας ετσι να ποναμε να περναμε οτι περναμε και πονανε διπλα αλλα ο ενας θα ειναι διπλα στον αλλον και θα προχωρησετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η anni7 είπε:

@Irene_Dκαταρχας θα συμφωνησω απολυτα με την @Μπλε για το θεμα τις εκτρωσεις εχει το δικαιωμα στο σωμα σου εσυ να κανεις αυτο που πσιτευεις οτι πρεπει και για μενα αν θες την αποψη μου καλυτερα να κανεις αυτο παρα να φερεις ενα παιδι που δε θα ειναι οι συνθηκες σωστες ουτε για αυτο ουτε και για σενα γιατι δε εισαι καλα εσυ κατα επεκταση δε θα ειναι και το παιδι!! τωρα για αν  επηρεαζουν την αποβολη δε ειμαι γιατρος δε μπορω να πω αλλα ο γιατρος εφοσον τον ειχες απο την αρχη ξερει το ιστορικο σου και εφοσον αυτος δε ανεφερε κατι παει να πει οτι δε επηρεαζει και εφοσον και ο κυκλος και ο προγενιτικος σου ελεχγος ητανε οκ παει να πει οτι ολα καλα!! οποτε δυνατα πας για την επομενη ευκαιρια σου!!! τωρα αυτο με τους κυκλους παλι οτι πει ο γιατρος κοριτσαρα μου αν λεει αυτος οκ προχωρας αλλιως αν φοβασαι η περιμενε εναν κυκλο ακομα ενταξε ι θεωρω λιγο παραπανω αναμονη δε ειναι πολυ μεγαλη εννοω να περιμενεις αλλο ενα κυκλο αλλα αμα εμπιστευεσαι  το γιατρο προχωρα και μην φοβασαι τπτ !!! και οσι για τον αγαπημενο σου ξερεις τι εχω καταλαβει οι αντρες επειδη το περναμε εμεις και δε μπορουν να το αισθανθουν στο σωμα τους επηρεαζονται ακομα πιο πολυ βλεπουν και εμας ετσι να ποναμε να περναμε οτι περναμε και πονανε διπλα αλλα ο ενας θα ειναι διπλα στον αλλον και θα προχωρησετε!!

Καλημέρα ,

Για τις εκτρώσεις νοιώθω τύψεις που αν και δεν γινόταν αλλιώς εγώ σταμάτησα 2 καρδούλες..έτσι το βλέπω τώρα πια στα 32 μου..
Όσο για τους άντρες είναι κατα βάθος πιο ευαίσθητοι από εμάς.. Σε όλους του υπέρηχους ο σύντροφος μου ήταν τόσο ευτυχισμένος και τόσο αισιόδοξος οτι όλα θα πάνε καλά, εκτός από τον τελευταίο που το πήραμε απόφαση κι οι δυο! Εγώ βέβαια αισθανόμουν πως δεν πάνε και τόσο καλά.. δυστυχώς το ένοιωθα..
Μέσα απο όλο αυτό όμως κατάλαβα πόσο αγαπιόμαστε , πόσο υποστηρικτικός είναι αλλά και πόσο θέλει ένα παιδί μαζί μου!
Κάτι άσχετο που θυμήθηκα τώρα είναι πως 1 βδομάδα πριν το θετικό τεστ ξεκίνησα αντιβίωση zinadol λόγω ουρολοίμωξης , σε συνεννόηση βέβαι με τον γιατρό μου.
Ο γιατρός μου είπε πως δεν προκαλέι ζημιά στο έμβρυο (εαν υπάρχει) ίσως όμως δεν επιτρέψει την εμφύτευση..
Λέτε να φταίει αυτό? Αφού, τελικά, εμβρυάκι ποτέ δεν αναπτύχθηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η love30 είπε:

@Irene_D καλη επυτυχια να εχεις και ευχομαι γρυγοραα ευχαρηστα!

Δυστηχως δεν ξερω καποιο μυστικο για να πανε ολα καλα σε μια εγκυμοσηνη ειχα και εγω μια παλυνδρομη στην 6η εβδομαδα στην 4η εξωσωματικη. Τον Οκτωμβριο και τωρα παω για την 5η προσπαθεια ελπιζω και η τελευταια!!!!?

Εύχομαι να είναι η τελευταία και η τυχερή! Να είσαι αισιόδοξη και να κάνεις όμορφες σκέψεις ..
Να φαντάζεσαι πως θέλεις να έρθουν τα πράγματα και να δεις που έτσι θα γίνουν..
Περιμένω νέα σου :D

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D εγω πιστευω εφοσον ο γιατρος εδωσε το οκ να παρεις το φαρμακο δε επαιξε καποιο ρολο!! χαιρομαι πολυ που εχετε μια τοσο ομορφη σχεση παντα να ειστε τοσο αγαπημενοι και συντομα θα του χαρησεις ενα μωρο που το θελει τοσο !! νομιζω οτι απλα ετυχε και μην αισθανεσαι τυψεις εσυ δε εκανες τπτ κακο !! θα δεις θα ερθει ξανα και θα μεινει συντομα!!οι αντρες ειναι οντως πολυ ευαισθητοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσι μου με συγχωρείς δεν σου ευχήθηκα για τα ευχάριστα..
Εύχομαι νεα έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, να την ευχαριστηθείς πάνω απ'όλα γιατι είναι μοναδικές στιγμές
και με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι σου στην αγκαλιά σου! Να γεμίσει το σπίτι σας ευτυχία και πολλή
πολλή αγάπη !!! :)Το χαμόγελο είναι αληθινό να ξέρεις .. πάντα όταν μιλάω για μωράκια και μανούλες , δεν ξέρω γιατί, αλλά σχηματίζεται πάντα ένα αυθόρμητο χαμόγελο!!
Πραγματικά στις προσευχές μου συμπεριλαμβάνονται όλες οι μανούλες του κόσμου και όοοοολα τα παιδάκια1
 

Σε ευχαριστω πολυ αν και δεν εγινε και τπτ. Εννοουνται οι ευχες εδω μεσα :)
Μην αγχωνεσαι παντως απ οτι καταλαβαινω περα απ την ατυχια που περασατε δεν εχεις κατι αλλο να ανησυχεις. Ο γιατρος σου ξερει και να τον ακους! Θα ερθει το σπορι γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Σε ευχαριστω πολυ αν και δεν εγινε και τπτ. Εννοουνται οι ευχες εδω μεσα :)
Μην αγχωνεσαι παντως απ οτι καταλαβαινω περα απ την ατυχια που περασατε δεν εχεις κατι αλλο να ανησυχεις. Ο γιατρος σου ξερει και να τον ακους! Θα ερθει το σπορι γρηγορα.

Χαχαχα το σποράκι! Αμήν.. 

Ζω για τη στιγμή που όλες μας θα λέμε τα ευχάριστα νέα μας και θα ανταλλάσουμε μηνύματα με μαμαδίστικες συμβουλές!! 

Κορίτσια , πόσες καπνίζετε από εδώ;;  Εγώ μετά το σοκ των 3 τσιγάρων τη μέρα που έκανα μετά το πέρασμα της ατυχίας άρχισα να καπνίζω σαν φουγάρο.. προσπαθώ λίγο να το μετριασω και αν είναι δυνατόν να το κόψω κι ολας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσι μου με συγχωρείς δεν σου ευχήθηκα για τα ευχάριστα..
Εύχομαι νεα έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη, να την ευχαριστηθείς πάνω απ'όλα γιατι είναι μοναδικές στιγμές
και με το καλό να κρατήσεις το μπεμπάκι σου στην αγκαλιά σου! Να γεμίσει το σπίτι σας ευτυχία και πολλή
πολλή αγάπη !!! :)Το χαμόγελο είναι αληθινό να ξέρεις .. πάντα όταν μιλάω για μωράκια και μανούλες , δεν ξέρω γιατί, αλλά σχηματίζεται πάντα ένα αυθόρμητο χαμόγελο!!
Πραγματικά στις προσευχές μου συμπεριλαμβάνονται όλες οι μανούλες του κόσμου και όοοοολα τα παιδάκια1
 

Εισαι πολυ γλυκια κοπελα και μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά! Σου ειπα, όπως και οι άλλες κοπέλες επίσης, ότι εχεις δυο πλεονεκτήματα, άρα ειναι θέμα χρόνου η εγκυμοσύνη!! Επίσης άσχετο φιλόλογος είσαι? (Έχω μια τρέλα με την ορθογραφία και διαπίστωσα πως γράφεις το πολλή όταν προηγείται ουσιαστικό και δεν το βλέπεις συχνά αυτό :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εισαι πολυ γλυκια κοπελα και μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά! Σου ειπα, όπως και οι άλλες κοπέλες επίσης, ότι εχεις δυο πλεονεκτήματα, άρα ειναι θέμα χρόνου η εγκυμοσύνη!! Επίσης άσχετο φιλόλογος είσαι? (Έχω μια τρέλα με την ορθογραφία και διαπίστωσα πως γράφεις το πολλή όταν προηγείται ουσιαστικό και δεν το βλέπεις συχνά αυτό :P )

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!
χαχαχα δεν είμαι φιλόλογος, όχι.. απλά έχω και εγώ κόλλημα  με τη σωστή ορθογραφία από μικρή και τη σωστή σύνταξη των προτάσεων .. Αν και τελευταία έχω ξεχάσει τα περισσότερα..
Μου δίνετε δύναμη και χαρά με τα λόγια σας.. Όλες είστε γεμάτες θετικά συναισθήματα ..
Τελικά έχει διαφορά το να διαβάζεις απλά τις ιστορίες απ' το να συμμετέχεις στη κουβέντα..

 

Υ.Γ.: Εργάζομαι σαν γραμματέας με τον σύντροφο μου που είναι ασφαλιστής και έχει δικό του γραφείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!
χαχαχα δεν είμαι φιλόλογος, όχι.. απλά έχω και εγώ κόλλημα  με τη σωστή ορθογραφία από μικρή και τη σωστή σύνταξη των προτάσεων .. Αν και τελευταία έχω ξεχάσει τα περισσότερα..
Μου δίνετε δύναμη και χαρά με τα λόγια σας.. Όλες είστε γεμάτες θετικά συναισθήματα ..
Τελικά έχει διαφορά το να διαβάζεις απλά τις ιστορίες απ' το να συμμετέχεις στη κουβέντα..

 

Υ.Γ.: Εργάζομαι σαν γραμματέας με τον σύντροφο μου που είναι ασφαλιστής και έχει δικό του γραφείο.

Καλά έχει μεγάλη διαφορά να τις διαβάσεις και αντίστοιχα να συμμετέχεις. Το Γενάρη ξεκίνησα να γράφω και εγώ και το διαπίστωσα. Επίσης έχω το ίδιο κόλλημα με την ορθογραφία, αν και όπως είπες, τα έχω ξεχάσει πλέον πολλά, άσε που από τη γρήγορη και παράλληλη πληκτρολόγηση μπορεί να φύγουν και μπαρούφες. Ελπίζω σε όλες μας καλά αποτελέσματα να φέρει η άνοιξη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας !!! Είχες κι εσυ κάποια ατυχία ή απλά είσαι σε διαδικασία να κανεις μωράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2018 at 6:11 ΜΜ, ο/η Irene_D είπε:

 

Καλησπερα σε όλα τα κοριτσια!

@Irene_D ποσο ταιριάζουν οι ιστορίες μας έχω συγκινηθεί..Είμαι 36 χρόνων αρραβωνιασμένη και είχαμε και εμείς δυστυχώς άσχημη κατάληξη.Τον Δεκέμβριο στην 13η εβδομάδα κύησης μετά από λήψη τροφοβλαστης λόγω κακής αυχενικης το μωράκι μας έπασχε από σύνδρομο Τέρνερ αλλα και η καρδούλα του δεν ήταν καλα και έτσι προχώρησα σε απόξεση.Το σοκ τεράστιο και εγω δεν ξεχάσω την θλίψη του συντρόφου μου που θέλω τόσο να τον ξανά δω ευτυχισμένο!Εχω και εγω δυο εκτρώσεις δυστυχώς στο παρελθόν περίπου για τους ίδιους λόγους και ξέρω δεν ξεχνιέται.Ομως τώρα πάμε μπροστά γιατί έτσι πρέπει και με πιστη όλα θα γίνουν!Οσον αφορά τους κύκλους περιοδου είναι ανάλογα την εβδομάδα κύησης για αυτό άλλοι λένε έναν άλλοι δυο άλλοι τρεις.Εμενα μου ζήτησε τρεις κυκλους όμως μου διευκρίνησε πως εάν συμβεί νωρίτερα δεν θα υπάρξει πρόβλημα απλώς να αφήσω μια περιοδο οπωσδήποτε.Με το καλό να ξεκινήσετε τις προσπάθειες χωρίς άγχος και είμαι σίγουρη πως όλα θα πάνε καλα!Και εμείς ξεκινάμε σιγά σιγά ... Ότι χρειαστείς θα χαρώ να βοηθήσω όπως όλα τα κοριτσια εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2018 at 7:14 ΜΜ, ο/η Irene_D είπε:

Η αλήθεια είναι πως δεν το έχω συζητήσει.. Έχω τον ίδιο γιατρό από τότε και τον εμπιστεύομαι
πλήρως στο χειρουργείο..Είχα πάντα σταθερό κύκλο δεν είχα κανένα πρόβλημα μετα οπότε 
θεώρησα πως δεν ευθύνονται οι 2 εκτρώσεις  για την παλινδρόμηση.
Πιστεύεις οτι πρέπει να ρωτήσω? Του τα βγάζω και λίγο με το τσιγκέλι του γιατρού..
Εγώ τον ρωτάω δηλαδή.. εκείνος λέει λίγα πράγματα γενικά..
Θυμάμαι ακόμα οτι 1 βδομάδα πριν κάνω το τεστ ξεκίνησα αντιβίωση (σε συνεννόηση με τον
γυναικολόγο εννοείται) λόγω ουρολοίμωξης, τη zinadol.. Ο γιατρός μου είχε πει δεν θα προκαλέσει κάποιο 
πρόβλημα εαν είσαι έγκυος το πιο κακό που μπορεί να κάνει είναι να μην επιτρέψει την σύλληψη..

Σοβαρά;;Πήρα ζιναντολ για τον ίδιο λόγο πριν μια εβδομάδα και δεν μου είπε κάτι.Ξερει πως είχα επαφή πιστεύω θα μου το τόνιζε αυτό..Ο κύκλος μου πριν την απόξεση ήταν 26-29 μέρες.Τωρα μετά την πρώτη περιοδο στις 31 Ιανουαρίου δεν ξέρω ποτε να περιμένω γιατί μετά την επέμβαση αδιαθέτησα περίπου στις 40 μερες.Απλα  την 11η μέρα αυτου του κύκλου έχοντας πόνο ωορρηξιας(αν ήταν ωορρηξία δηλαδή)ήρθα σε επαφή.Και σήμερα 13 μέρες μετά είχα λίγα ροζ υγρα στο σκούπισμα και πονακια που τώρα πέρασαν βέβαια.Ειχες και εσυ τέτοια υγρα μετά την θεραπεία μήπως είναι από την ουρολοίμωξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kikitsa888 είπε:

Σοβαρά;;Πήρα ζιναντολ για τον ίδιο λόγο πριν μια εβδομάδα και δεν μου είπε κάτι.Ξερει πως είχα επαφή πιστεύω θα μου το τόνιζε αυτό..Ο κύκλος μου πριν την απόξεση ήταν 26-29 μέρες.Τωρα μετά την πρώτη περιοδο στις 31 Ιανουαρίου δεν ξέρω ποτε να περιμένω γιατί μετά την επέμβαση αδιαθέτησα περίπου στις 40 μερες.Απλα  την 11η μέρα αυτου του κύκλου έχοντας πόνο ωορρηξιας(αν ήταν ωορρηξία δηλαδή)ήρθα σε επαφή.Και σήμερα 13 μέρες μετά είχα λίγα ροζ υγρα στο σκούπισμα και πονακια που τώρα πέρασαν βέβαια.Ειχες και εσυ τέτοια υγρα μετά την θεραπεία μήπως είναι από την ουρολοίμωξη;

Καλημέρα,
Μία βδομάδα αφού ξεκίνησα αντιβίωση  έκανα τεστ και ήταν θετικό.. Οπότε λογικά δεν έκανε κάτι κακό η αντιβίωση.. Λογικά  ήταν τυχαίο το γεγονός της παλινδρόμησης.. 
Ο γιατρός μου μετά από ερώτηση που του έκανα μου το είπε αυτό..
Τι να σου πω?Ο κάθε γιατρός τα λέει διαφορετικά.
Για να είσαι ήσυχη ζήτα του διευκρίνιση για το συγκεκριμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...