Μετάβαση σε περιεχόμενο

21η μερα ροζ αιμα


γωγω γωγω

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια μου!!

Σημερα 21η μερα του κυκλου μετα απο επαφη στο σκουπισμα ειχα ροζ αιμα ! και το πρωι ξυπνησα με πονοκεφαλο!

ο κυκλος μου ειναι 28-29 ημερες!

ωορρηξια μιυ την βρηκα με τεστ 13η μερα!

ειχα κανονικα επαφες!

τι να ειναι αυτο αιμα ρε κοριτσιααα??

εμφυτευση?? ή πρωιμη περιοδος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωιμη περιοδος χλωμο, εκτος αν εχεις εναλλαγες μεγαλες στον κυκλο σου. ελπίζω να ειναι εμφυτευση γιατι κολλαει ημερολογιακα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Πρωιμη περιοδος χλωμο, εκτος αν εχεις εναλλαγες μεγαλες στον κυκλο σου. ελπίζω να ειναι εμφυτευση γιατι κολλαει ημερολογιακα!!!

οχι δεν εχω!!

ειμαι παντα 28 και καποιες φορες 29ημερων!

ποτε πιο νωρις ή πιο αργα..!!

αχ μακαρι γλυκια μου να ειναι εμφυτευση!! το θελω τοσο πολυ αλλα δεν ειμαι αισιοδοξη! εκανα ενα τεστ αλλα ματαια ειναι αρνητικοτατο!! αν ημουν δεν επρεπε να δειξει??

ΟΥΦΦ...!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ειναι δυνατον.. Κ πριν καμια βδομαδα αν δε κανω λαθος ειχες αναφερει ροζ μετα απο επαφη.

Εσυ πρεπει να το παρατηρησεις αυτο. Αν δηλαδη εχεις συχνα αιμα μετα την επαφη.. Η΄τι επαφη ηταν αυτη? Μηπως ηταν λιγο πιο...αγρια... Μηπως πονεσες...? Φυσικα κ συμπιπτει η ημερα με μια πιθανη εμφυτευση αλλα εσυ ξερεις καλυτερα αν ειναι ή οχι απο επαφη. Επισης αν εχεις παρατηρησει κ αλλες φορες αιματακι απο επαφες πρεπει να δεις μηπως εχεις καποια ευαισθησια στον τραχηλο, καποια κολπιτιδα κλπ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν ηταν αγριο...χχχ!!?

αλλα το θελω τοσο πολυ που ειμαι λιγο αγχωμενη!

συνηθως το παθαινα 27η μερα και μετα απο λιγο μου ερχοταν!

ομως αυτη τη φορα σκουπιστηκα και ηταν αχνο αχνο ροζ..

αχ μακαρι!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Ναι, ειναι δυνατον.. Κ πριν καμια βδομαδα αν δε κανω λαθος ειχες αναφερει ροζ μετα απο επαφη.

Εσυ πρεπει να το παρατηρησεις αυτο. Αν δηλαδη εχεις συχνα αιμα μετα την επαφη.. Η΄τι επαφη ηταν αυτη? Μηπως ηταν λιγο πιο...αγρια... Μηπως πονεσες...? Φυσικα κ συμπιπτει η ημερα με μια πιθανη εμφυτευση αλλα εσυ ξερεις καλυτερα αν ειναι ή οχι απο επαφη. Επισης αν εχεις παρατηρησει κ αλλες φορες αιματακι απο επαφες πρεπει να δεις μηπως εχεις καποια ευαισθησια στον τραχηλο, καποια κολπιτιδα κλπ..

 

αλλα βρε Rosemary μου το τεστ δεν θα εδειχνε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Είναι πολύ νωρίς για να δείξει το τεστ... αφού γίνει η εμφύτευση μετά Ανεβαινει η χοριακη και μέχρι να την πιάσει το τεστ έχεις φτάσει κοντά στην περίοδο... την μέρα που περιμένεις ή ιδανικά με μια έστω μέρα καθυστέρηση! 

Είσαι σίγουρη ότι δεν είναι κάποιος τραυματισμός; η όπως λέει η @Rosemary καμία κολπίτιδα τραχηλιτιδα καμία κυστουλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω, Γωγω, Γωγω, παιρνω το δασκαλε στυλακι μου που να ξερεις δε μου παει και καθολου. Σε παρακολουθω οσο καιρο μπαινω και εχω να πω, οτι αν εμεις ειμαστε αγχωμενες μια εσυ εισαι δεκα και δεν κανεις καθολου καλο στον εαυτο σου. Ψαχνεις να βρεις συνεχεια συμπτωματα, κανεις κινήσεις λιγο αψυχολογητες που δε θα επρεπε (πολύ προωρα τεστ εγκυμοσυνης), και γενικα εισαι σε τρελη τσιτα. Αλήθεια κανεις πολυ κακο στον εαυτο σου με αυτο. Ευχομαι να ειναι πραγματικα εγκυμοσυνη. Ειναι σημαδι αλλα με κανεις να σκεφτομαι να μη σου πω οτι ειναι σημαδι ακριβως γιατι αν τελικα δεν ειναι εγκυμοσυνη, νιωθω οτι θα πεσεις στα πατωματα. Νομιζω οτι πρέπει λιιιιγο να χαλαρωσεις. Δε σου λεω να μην το σκεφτεσαι καθολου, αυτο δε γινεται απο τη στιγμη που το χεις βαλει στοχο, αλλα προσπαθησε να βρεις κατι να απασχολεις το μυαλο και κυριως εκπαιδευσε το να μη δινει σημασια σε κανενα συμπτωμα παρα μονο στην καθυστερηση. Κανε αντιστροφη ψυχολογια. Βλεπε συμπτωματα και λεγε μπα ιδεα μου ειναι, δεν το νιωθω, δεν το εχω, δεν το βλεπω :P (Αντιλαμβάνεσαι ότι δεν στο λεω με κακια). Αν ξαναδεις αιμα γιατι και γω κατι θυμαμαι οτι ειχες ξανα αναφερει, και το οποιο δεν ειναι ωορρηξια πχ αλλα τελικα ουτε εγκυμοσυνη κανε και ενα τηλεφωνο στον γυναικολογο σου. Θυμαμαι οτι δεν κανεις ωορρηξιες συχνα, αλλα ακομα και αυτο, απο το να πεθαινεις καθε μηνα στο αγχος με τα τεστ ωορρηξιας για το αν θα κανεις, αν το θες τοσο πολυ και τοσο αμεσα(αν και εχεις ηλικιακο περιθωριο απο οσο θυμαμαι), μιλα με γυναικολογο μηπως σουκανει προκληση ωορρηξιας με χαπάκι ή κατι αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΓ. ακομα τα πολυυυυ ευαισθητα τεστ δειχνουν εως και 6 μερες πριν την περιοδο και παλι με 75% επιτυχια. Εσυ εισαι 7-8 μερες πριν, δηλαδη και που το κανες και που δεν το κανες ενα και το αυτο και προσθεσες επιπλεον αγχος και απογοητευση σε σενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...