Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελικα πόσες προσπαθούμε ακομα;


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου αναμενουμε νεα σου!!

Κατερινακι αν δεις πιο πανω τα γραφω τα χαλια μου... ε... τα νεα μου ηθελα να πω.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Κατερινακι αν δεις πιο πανω τα γραφω τα χαλια μου... ε... τα νεα μου ηθελα να πω.. :P

Τα χάλια??θα αρχίσω να σε μαλώνω ναι??

το ειδα τελικά και σου εχω γράψει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου τωρα διάβασα τα νεα σου..και εμεινα..Πραγματικά οντως δεν γνωρίζουμε τιποτα..Εχω μια απορία..Αν οντως πες ισχύει πως δεν ανοίγεις το παράθυρο της εμφύτευσης..τι γινεται μετα?πως το χειρίζεται?

τωρα το είδα...

Το συνηθες πρωτοκολλο προετοιμασίας είναι όταν κρίνει ο γιατρός οτι εχει παχύνει αρκετα το ενδομήτριο ξεκινας προγεστερόνη, την 7η μερα πας για εμβρυομεταφορα που ειναι ανοιχτό το παραθυρο εμφυτευσης. Το era test δείχνει αν ανοιγεις το παραθυρο νωρίτερα ή αργότερα... αν είναι νωρίτερα το τροποποιουν με λιγότερες μερες προγεστερόνη κ.ο.κ. παίζουν με τη ποσοτητα και τη διάρκεια της προγεστερόνης.

Παντως μου ειπε οτι σε όσες γυναίκες βρεθηκε κατι στο τεστ και τοποποίησαν μετα το πρωτοκολλο είχαν επιτυχία...

Τι να πω... σε δουλεια να βρισκόμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η peacock είπε:

τωρα το είδα...

Το συνηθες πρωτοκολλο προετοιμασίας είναι όταν κρίνει ο γιατρός οτι εχει παχύνει αρκετα το ενδομήτριο ξεκινας προγεστερόνη, την 7η μερα πας για εμβρυομεταφορα που ειναι ανοιχτό το παραθυρο εμφυτευσης. Το era test δείχνει αν ανοιγεις το παραθυρο νωρίτερα ή αργότερα... αν είναι νωρίτερα το τροποποιουν με λιγότερες μερες προγεστερόνη κ.ο.κ. παίζουν με τη ποσοτητα και τη διάρκεια της προγεστερόνης.

Παντως μου ειπε οτι σε όσες γυναίκες βρεθηκε κατι στο τεστ και τοποποίησαν μετα το πρωτοκολλο είχαν επιτυχία...

Τι να πω... σε δουλεια να βρισκόμαστε...

Μαλιστα..Οπως τα λες..σε δουλεια να βρισκόσαστε..Τι να πω...αφου θα το κάνετε..ευχομαι ειλικρινα βρε κοριτσακι μου να ναι εκει το θέμα..και η επόμενη προσπάθεια να σας φέρει το η τα πολυπόθυτα θαυματακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η karen είπε:

Να και τα τηλεφωνα επιτελους χτυπησα,παρασκευη ωοληψια  

Αντε βρε Καρεν μας!!!!! Πόσο χαίρομαι που προχωραει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

τωρα το είδα...

Το συνηθες πρωτοκολλο προετοιμασίας είναι όταν κρίνει ο γιατρός οτι εχει παχύνει αρκετα το ενδομήτριο ξεκινας προγεστερόνη, την 7η μερα πας για εμβρυομεταφορα που ειναι ανοιχτό το παραθυρο εμφυτευσης. Το era test δείχνει αν ανοιγεις το παραθυρο νωρίτερα ή αργότερα... αν είναι νωρίτερα το τροποποιουν με λιγότερες μερες προγεστερόνη κ.ο.κ. παίζουν με τη ποσοτητα και τη διάρκεια της προγεστερόνης.

Παντως μου ειπε οτι σε όσες γυναίκες βρεθηκε κατι στο τεστ και τοποποίησαν μετα το πρωτοκολλο είχαν επιτυχία...

Τι να πω... σε δουλεια να βρισκόμαστε...

Ρε κοριτσια μου μια απορια εχω... στις  κοπελες που μενουν φυσιολογικα οοοοοολα λειτουργουν ρολοι;;; 

Τα παραθυρα ανοιχτα, το era test, το ενδομητριο, η οιστραδιολη ολα μα ολα δηλαδη συντονιζονται;;;; ?

@karen ελπιζω οοοολα να πανε κατ ευχην ? και να μας πεις τα πρωτα ευχαριστα του Μαρτιου... (λογικα τοτε ε;;) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Μα τι γινεται??Περναμε την μελαγχολία των εορτών αργότερα??

Μαλλον ειναι λιγο παρατεταμενη η δικια μας ?!! 

Αλλα που θα παει... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας παρακολουθώ κ εύχομαι σε όλες σας σύντομα ένα μωράκι γτ Όχι κ δυο.

@eriv Όχι φυσικά. Κανένας οργανισμός δ είναι τέλειος. Μου το χε πει κ ο γιατρός όταν κάναμε εξετάσεις. Όλο κ κάποια τιμή θα παίζει. Απλά όταν πας πλέον σε εξωσωματική προσπάθεις να τελειοποιήσεις όλες τις περιπτώσεις ο να πας με τις καλύτερες δυνατές συνθήκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2018 at 2:19 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Κοίτα τώρα με βάζεις να μετράω κάτσε να υπολογίσω πω πω πω ποτέ πέρασαν εσύ σε λίγο θα γεννήσεις γύρω 6μηνων είσαι η κάνω λάθος? Χέρομαι κοριτσάκι Ε? Αντε με το καλό γλυκιά μου. Εγώ σε καταστολή και αναμονή για τα δανεικά πιστεύω μέχρι τέλος μήνα να έχω τελείωσει

Ναι εχω μπει στον 6ο.. Τον κλείνω στις 28 Φεβρουαρίου... Περνάει ο καιρός..Γενναω τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου..! Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι η τελευταία και τυχερή σου!!!!! ☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια σας παρακολουθώ κ εύχομαι σε όλες σας σύντομα ένα μωράκι γτ Όχι κ δυο.

@eriv Όχι φυσικά. Κανένας οργανισμός δ είναι τέλειος. Μου το χε πει κ ο γιατρός όταν κάναμε εξετάσεις. Όλο κ κάποια τιμή θα παίζει. Απλά όταν πας πλέον σε εξωσωματική προσπάθεις να τελειοποιήσεις όλες τις περιπτώσεις ο να πας με τις καλύτερες δυνατές συνθήκες.

Με αγχωνει (παραπανω) το οτι διαβαζω για εξετασεις που ουτε καν εχω ακουσει.. ? πρεπει να τις κανω; Δεν πρεπει; Δεν μου τις εχει αναφερει ο γιατρος, γιατι; υπαρχει προβλημα;;; Τι να κανω;;; Να παω με σημειωσεις την επομενη φορα;; Οποτε του λεω κατι μου απανταει μεν, αλλα πεταει και το κλασσικο «σταματα να διαβαζεις συνεχεια».

Αααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eriv μου σου εύχομαι σύντομα να ακούσεις τα πολυποθητα ευχάριστα νέα......!!!Όσο για αυτό που ειπες συμφωνω απολυτα με τη @Diwni .. απειροελάχιστοι οργανισμοι λειτουργουν ρολοι... τουλαχιστον σε εμάς τις κοινές θνητες... Γενικά το να μείνεις είναι ένα σύνολο συμπτώσεων... κάτι σαν το ντομινο το παιχνίδι (το ξερεις φανταζομαι)...... Πρέπει δεκαδες τουβλάκια να πέσουν παρασύροντας το ένα το άλλο.. Ένα μόνο από αυτά να μην πεσει με τον τρόπο που πρέπει χτυπωντας το επόμενο, σταματάει η διαδικασία και η συλληψη αποτυγχανει.. Εγώ συγκεκριμένα οπως εχω αναφερει πολλες φορες εδω στο φορουμ προσπαθούσα επί 27 συνεχόμενους μήνες αδιάκοπα.. ουτε μηνα δεν το αφησαμε στην τύχη του..Ενα μηνα εγχειριση αποκατάστασης γονιμότητας ο άντρας μου, 22 μηνες με τεστ ωορρηξιας, 1 μήνα με εξωσωματικη που απέτυχε, 3 μηνες με προσπάθεια εξωσωματικής γονιμοποιησης του φυσικού μου ωαρίου μου δεν απέδωσαν...... Παραλληλα τονους βιταμινες.... εξετασεις ατελειωτες... δακρια, αγχος... Τελικά με τη βοήθεια του Θεου  και ενος ακομη τεστ ωορρηξίας έμεινα τον 28ο μήνα......!!! Από αυτό καταλαβαίνεις πως για κάποιους η επιτευξη αυτού του στόχου είναι Τζακ ποτ..!!!!! Κάτι σαν τζόκερ κυριολεκτικά.. Αλλά για να πιάσεις κάποτε το ρημάδι το τζόκερ αναγκαστικά πρέπει συνέχεια να παίζεις..... αδιακοπα και ακουραστα... Εγω πιστεύω πως οι κοπέλες που δεν τα έχουν καταφέρει ως τώρα είναι αυτές που δεν έχουν πει ακόμη την τελευταια τους λεξη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gelie είπε:

@eriv μου σου εύχομαι σύντομα να ακούσεις τα πολυποθητα ευχάριστα νέα......!!!Όσο για αυτό που ειπες συμφωνω απολυτα με τη @Diwni .. απειροελάχιστοι οργανισμοι λειτουργουν ρολοι... τουλαχιστον σε εμάς τις κοινές θνητες... Γενικά το να μείνεις είναι ένα σύνολο συμπτώσεων... κάτι σαν το ντομινο το παιχνίδι (το ξερεις φανταζομαι)...... Πρέπει δεκαδες τουβλάκια να πέσουν παρασύροντας το ένα το άλλο.. Ένα μόνο από αυτά να μην πεσει με τον τρόπο που πρέπει χτυπωντας το επόμενο, σταματάει η διαδικασία και η συλληψη αποτυγχανει.. Εγώ συγκεκριμένα οπως εχω αναφερει πολλες φορες εδω στο φορουμ προσπαθούσα επί 27 συνεχόμενους μήνες αδιάκοπα.. ουτε μηνα δεν το αφησαμε στην τύχη του..Ενα μηνα εγχειριση αποκατάστασης γονιμότητας ο άντρας μου, 22 μηνες με τεστ ωορρηξιας, 1 μήνα με εξωσωματικη που απέτυχε, 3 μηνες με προσπάθεια εξωσωματικής γονιμοποιησης του φυσικού μου ωαρίου μου δεν απέδωσαν...... Παραλληλα τονους βιταμινες.... εξετασεις ατελειωτες... δακρια, αγχος... Τελικά με τη βοήθεια του Θεου  και ενος ακομη τεστ ωορρηξίας έμεινα τον 28ο μήνα......!!! Από αυτό καταλαβαίνεις πως για κάποιους η επιτευξη αυτού του στόχου είναι Τζακ ποτ..!!!!! Κάτι σαν τζόκερ κυριολεκτικά.. Αλλά για να πιάσεις κάποτε το ρημάδι το τζόκερ αναγκαστικά πρέπει συνέχεια να παίζεις..... αδιακοπα και ακουραστα... Εγω πιστεύω πως οι κοπέλες που δεν τα έχουν καταφέρει ως τώρα είναι αυτές που δεν έχουν πει ακόμη την τελευταια τους λεξη....

Σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και μονο δακρυα χαρας απο εδω και στο εξης ❣️

Και το ντομινο και τα τουβλακια και ολα τα ξερω ? πολυ κουραγιο μου δινεις να ξερεις.. εμεις ειμαστε στα 3.5 χρονια αλλα τον τελευταιο 1.5 με στενη-σωστη παρακολουθηση. 2 σπερματ, 2 εξωσωμ η 1η βιοχημικη. Τωρα λιγο «διαλειμμα» γιατι λυγισα. Αλλα πραγματικα παιρνω δυναμη απο οσες τα εχετε καταφερει μεσα απο δυσκολο δρομο και πιστευω, ελπιζω και ευχομαι οτι και με τη βοηθεια του Θεου παντα, καποια στιγμη θα τα καταφερω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.χωραω και γω στην παρεουλα σας?ειμαι νεο μελος.σας διαβαζω αρκετες φορες..ειμαι και γω στον δρομο της προσπαθειας..δεν προσπαθω πολυ καιρο,εναν χρονο,αλλα μεσα σε αυτο το διαστημα εγιναν πολλα..αρχικα μετα απο ενα πολυ χαλια σπερμοδιαγραμμα,ο αντρουλης διαγνωστηκε με κιρσοκηλη αμφω.τον οκτωβριο χειρουργειθηκε και τον ιανουαριο καναμε το πρωτο σπερμοδιαγρ.μετα το χειρουργειο.τα αποτελεσματα χειροτερα απο πριν!απο 5%κινητικοτητα μας πηγε 0% και απο 6 εκατομμ./ml μας πηγε 2μιση και 1 εκατομμ.πυοσφαιρια που πριν το χειρουργ.δεν ειχε καθολου.καναμε καλλιεργεια υγρου για τυχον μικροβια και βγηκαν ολες αρνητικες.τωρα εχουμε ξεκινησει ομοιοπαθητικη μηπως και βοηθησει και γλυτωσουμε τελικα την εξωσωματικη γιατι εκει μας βλεπω.απο ηλικια ειμαστε 30 και οι δυο.θελω να πω επισης ενα μεγαλο μπραβο στα κοριτσια που προσπαθουνε πολλα χρονια και παρ ολα αυτα δε το βαλανε κατω!ολες θα δικαιωθουμε κοριτσια,που θα παει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η karen είπε:

Να και τα τηλεφωνα επιτελους χτυπησα,παρασκευη ωοληψια  

Γιούπιιιιιιιιιιιι! Υπέροχα νέα επιτέλους! Όλα να πάνε τέλεια εύχομαι κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η karen είπε:

Να και τα τηλεφωνα επιτελους χτυπησα,παρασκευη ωοληψια  

Με τοτο καλο!!! Ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen γλυκια μου με το καλο!!!θα περιμένουμε νεα σου με αγωνία!!!

@Nektarinaki87 καλως μας ήλθες..και ευχομαι συντομα να μας "φύγεις" σε άλλο θέμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karenμου τελεια!!!! να σου πανε οοοοοοοολα οπως πραγματικα επιθυμεις σαν να εισαι μεσα σε ενα παραμυθι και να ειναι ολα ροδινα απο'δω και στο εξης !!!!καλα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μου ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/2/2018 at 4:19 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Να και τα τηλεφωνα επιτελους χτυπησα,παρασκευη ωοληψια  

Με το καλό κοριτσακι μου!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!

Καταρχην ευχομαι σε ολες καλη δυναμη και συντομα με ενα μωρακι?Εγω μενω εξωτερικο και εχω  μητρα με διαφραγμα 2 τραχηλους και μπλοκαρισμενες σαλπιγγες και ολοι οι γιατροι μου λενε μπορω αλλα με εξωσωματικη? μενω αισιοδοξη εσεις εχετε μηπως καμια γνωση πανω σε αυτο! 

Ευχαριστω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερινάκι/only love @love30 Καλώς σας βρήκα κορίτσιααα!αχ απ το στόμα σας και στου θεου το αφτι βρε κοριτσιααα!και σε σας ευχομαι το ιδιο:)τωρα ειμαι στις γονιμες και κανω πολλες πολλες αγκαλιτσες μπας και γινει το θαυματακι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Maria1993 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!

Καταρχην ευχομαι σε ολες καλη δυναμη και συντομα με ενα μωρακι?Εγω μενω εξωτερικο και εχω  μητρα με διαφραγμα 2 τραχηλους και μπλοκαρισμενες σαλπιγγες και ολοι οι γιατροι μου λενε μπορω αλλα με εξωσωματικη? μενω αισιοδοξη εσεις εχετε μηπως καμια γνωση πανω σε αυτο! 

Ευχαριστω ?

Καλη επυτυχια!!! Συγνωμη αλλα πως θα γινει εφοσον εχεις διαφραγμα στο λεω γιατι ειχα και εγω εκανα 3 εξωσωματικες και φυσηκα ασκοπα και επρεπε να το φτιαξω την 4 πετυχε αλλα αλλο που παλυνδρομησε !!!! Εχω μια σαλπιγγα !?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...