Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελικα πόσες προσπαθούμε ακομα;


Recommended Posts

@karen γλυκιά μ κοπέλα Καλά ειναι η μπέμπα μου. Ζωηρευει μέρα τη μέρα! Περιμένουμε σύντομα ν3α σου! Σε έχω στο μυαλό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Π

στις πριν 3 ώρες, ο/η karen είπε:

Που είστε κορίτσια ??????όλες στα καρναβάλια? @Finally τι κάνεις τα μωράκια σου? @love30τι έκανες που βρίσκεSai? @Athena D. @Diwni η μπέμπα σου @Rosemary γέννησες καρδιά μου η ακομη@Κατερινάκι/only love που είσαι? Χαθήκατε Όλες ?? @peacock ?? @Gelieγλυκιά μου εσύ Καλά? @Παρασκευαιδου ????  

Καρεν μου!! Ειμαι ακομα στην αναμονη κ εχω τρελη ανυπομονησια!! Τωρα θα μπω να διαβασω κ τα δικα σου νεα!!

Αυτες τις ημερες προσπαθουσα να μπω απο το κινητο μου στο φορουμ κ με πεταγε συνεχεια εξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η karen είπε:

Κοίτα τώρα με βάζεις να μετράω κάτσε να υπολογίσω πω πω πω ποτέ πέρασαν εσύ σε λίγο θα γεννήσεις γύρω 6μηνων είσαι η κάνω λάθος? Χέρομαι κοριτσάκι Ε? Αντε με το καλό γλυκιά μου. Εγώ σε καταστολή και αναμονή για τα δανεικά πιστεύω μέχρι τέλος μήνα να έχω τελείωσει

Ναι εχω μπει στον 6ο.. Τον κλείνω στις 28 Φεβρουαρίου... Περνάει ο καιρός..Γενναω τέλη Μαΐου αρχές Ιουνίου..! Εύχομαι η επόμενη προσπάθεια να είναι η τελευταία και τυχερή σου!!!!! ☺☺☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Π

Καρεν μου!! Ειμαι ακομα στην αναμονη κ εχω τρελη ανυπομονησια!! Τωρα θα μπω να διαβασω κ τα δικα σου νεα!!

Αυτες τις ημερες προσπαθουσα να μπω απο το κινητο μου στο φορουμ κ με πεταγε συνεχεια εξω..

Ελα να κοντευεις τους εφαγες τους μηνες.Αντε με το καλο να αγκαλιασεις το μπεμπακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@karen γλυκιά μ κοπέλα Καλά ειναι η μπέμπα μου. Ζωηρευει μέρα τη μέρα! Περιμένουμε σύντομα ν3α σου! Σε έχω στο μυαλό μου.

Παντα καλα να ειναι ,5_6ποσο πηγαμε;Εχω μπερδευτει και ξεχαστει περναει ο καιρος τακα τακα σαν χθες μου φαινονται ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? @karen μου εσυ πως εισαι?εγω τα ιδια αναμονη για υστεροσκοπηση την Τεταρτη και βλεπουμε!!!!! Αντε να ξεμπερδευεις και να εχεις ευχαρηστα νεα!!!! @Gelieπερναει ο καιρος!!! @Rosemary με το καλο με ενα πονο...., κοριτσακι μου!!!τα υπολοιπα κοριτσια τι κανεως περασατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου καλα λέω ότι είμαι... ακόμα στη προσπαθεια.... 2η αποτυχία επειτα από μεταφορά κατεψυγμένων... ψυχολογία στα πατωματα αλλα οκ το παλευω... Σημερα εχω ραντεβού με το γιατρό να δουμε τι θα κανουμε, πως θα κινηθούμε..

Εσυ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα @Xoris πώς είσαι;

@peacock μου τι έγινε? Πήγες στο γιατρό χτες?

 

Ειμαι καλα OLYακι!! Δουλειά και χαρα! Το παλεύω. Δυστυχώς για μένα τα ευχάριστα δεν έρχονται. Οδεύω ψυχολογικά στο χορό της σπερματέγχυσης ή εξωσωματική. . Εσυ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Ειμαι καλα OLYακι!! Δουλειά και χαρα! Το παλεύω. Δυστυχώς για μένα τα ευχάριστα δεν έρχονται. Οδεύω ψυχολογικά στο χορό της σπερματέγχυσης ή εξωσωματική. . Εσυ;;;

Κι εγώ μια από τα ίδια! Εντός ολίγων ημερών θα ξέρω και περισσότερα να σας πω πώς θα πορευτώ! Αλλά είμαι αισιόδοξη! ΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ! Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Καλημέρα @Xoris πώς είσαι;

@peacock μου τι έγινε? Πήγες στο γιατρό χτες?

 

Πήγαμε χθες στον γιατρό, μας ειπε ότι το 20% των γυναικων δεν ανοιγουν το παραθυρο εμφυτευσης όπως άλλες γυναίκες και αυτό το βρίσκουν με το era test το οποιο από ενα κομματακι από το ενδομήτριο βλεπει 230 γονίδια που αλλαζουν όταν είναι ανοιχτό το παραθυρο εμφυτευσης. Μας ειπε ότι καλό είναι να γίνει και δεν με προχωραει σε επόμενη εμβρυομεταφορα αν δεν το κανουμε αυτό, στοιχίζει 750€ και γίνεται μόνο στην Ισπανία. Οπότε θα πρεπει να παρω αγωγή σαν να πήγαινα για εμβρυομεταφορα cyclacur-προγεστερονη κτλ και την ημερα που θεωρητικα θα μου εβαζαν τα εμβρυα ο γιατρός θα παρει κομματακι από το ενδομήτριο και θα το στείλει στην Ισπανία.

Μακαρι να βρουν κατι σε αυτό γιατί αλλιως πάμε σε προεμφυτευτικό ελεγχο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Πήγαμε χθες στον γιατρό, μας ειπε ότι το 20% των γυναικων δεν ανοιγουν το παραθυρο εμφυτευσης όπως άλλες γυναίκες και αυτό το βρίσκουν με το era test το οποιο από ενα κομματακι από το ενδομήτριο βλεπει 230 γονίδια που αλλαζουν όταν είναι ανοιχτό το παραθυρο εμφυτευσης. Μας ειπε ότι καλό είναι να γίνει και δεν με προχωραει σε επόμενη εμβρυομεταφορα αν δεν το κανουμε αυτό, στοιχίζει 750€ και γίνεται μόνο στην Ισπανία. Οπότε θα πρεπει να παρω αγωγή σαν να πήγαινα για εμβρυομεταφορα cyclacur-προγεστερονη κτλ και την ημερα που θεωρητικα θα μου εβαζαν τα εμβρυα ο γιατρός θα παρει κομματακι από το ενδομήτριο και θα το στείλει στην Ισπανία.

Μακαρι να βρουν κατι σε αυτό γιατί αλλιως πάμε σε προεμφυτευτικό ελεγχο....

Χριστε μου ποσα πραγματα υπαρχουν που δεν εχουμε ιδεα και τα ακουμε πρωτη φορα?? ?? 

ενα εξτρα αγχος με επιασε να σου πω την αληθεια... μηπως πρεπει να το αναφερω στον δικο μου;!; 

Μαζεψε τα κουραγια σου κοριτσι μου και κανε οτι ειναι να κανεις για να φτασεις επιτελους στο σημειο που τα δακρυα σου να ειναι μονο απο χαρα και ευτυχια ?!! 

(Τα λεω να τα ακουσω κ εγω που προς το παρον τα κουραγια μου ειναι διασπαρτα..?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Χριστε μου ποσα πραγματα υπαρχουν που δεν εχουμε ιδεα και τα ακουμε πρωτη φορα?? ?? 

ενα εξτρα αγχος με επιασε να σου πω την αληθεια... μηπως πρεπει να το αναφερω στον δικο μου;!; 

Μαζεψε τα κουραγια σου κοριτσι μου και κανε οτι ειναι να κανεις για να φτασεις επιτελους στο σημειο που τα δακρυα σου να ειναι μονο απο χαρα και ευτυχια ?!! 

(Τα λεω να τα ακουσω κ εγω που προς το παρον τα κουραγια μου ειναι διασπαρτα..?)

Τι να σου πω τωρα..? να μην αγχωνεσαι? ειλικρινα ας μας πει καποιος πως να το κανουμε..! Δε ξερω αν για την δική σας περιπτωση είναι απαραίτητο το era test, ρωτησε τον αν θες, δε χανεις τιποτα... Γιατροί θα γίνουμε στο τελος!

Κι εμενα τα κουραγια μου είναι διάσπαρτα... ελπίζω να τα μαζεψουμε και στο τελος να βγουμε νικήτριες από όλο αυτό όλες μας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η peacock είπε:

@karen μου καλα λέω ότι είμαι... ακόμα στη προσπαθεια.... 2η αποτυχία επειτα από μεταφορά κατεψυγμένων... ψυχολογία στα πατωματα αλλα οκ το παλευω... Σημερα εχω ραντεβού με το γιατρό να δουμε τι θα κανουμε, πως θα κινηθούμε..

Εσυ πως είσαι?

Τι έγεινε γλυκιά μου ?Ναι είχες τακατεψυγμενα σου ξέχασα .Μη βιάζεστε πάρε το χρόνο σου φτιάξε ψυχολογία ξανά τσεκαρετε όλες τις εξεταστικές και μετά.Εγω χθες πήγα γιατρό υπέρηχο ενδομήτριο 7 συνεχίζω την καταστολή και η δουλειά είναι σε εξέλιξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η karen είπε:

Τι έγεινε γλυκιά μου ?Ναι είχες τακατεψυγμενα σου ξέχασα .Μη βιάζεστε πάρε το χρόνο σου φτιάξε ψυχολογία ξανά τσεκαρετε όλες τις εξεταστικές και μετά.Εγω χθες πήγα γιατρό υπέρηχο ενδομήτριο 7 συνεχίζω την καταστολή και η δουλειά είναι σε εξέλιξη

@karen μου στο ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να ερθει πολυ πολυ συντομα η θετική χοριακή και όοολα να σου πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock εύχομαι αυτή η εξέταση να δείξει κάτι κι έτσι να βρείτε την αιτία και να την διορθώστε. Υπομονή σύντομα εύχομαι να ανταμειφθείς για όλο αυτό που περνάς.

@karen μου χαίρομαι που προχωράτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Πήγαμε χθες στον γιατρό, μας ειπε ότι το 20% των γυναικων δεν ανοιγουν το παραθυρο εμφυτευσης όπως άλλες γυναίκες και αυτό το βρίσκουν με το era test το οποιο από ενα κομματακι από το ενδομήτριο βλεπει 230 γονίδια που αλλαζουν όταν είναι ανοιχτό το παραθυρο εμφυτευσης. Μας ειπε ότι καλό είναι να γίνει και δεν με προχωραει σε επόμενη εμβρυομεταφορα αν δεν το κανουμε αυτό, στοιχίζει 750€ και γίνεται μόνο στην Ισπανία. Οπότε θα πρεπει να παρω αγωγή σαν να πήγαινα για εμβρυομεταφορα cyclacur-προγεστερονη κτλ και την ημερα που θεωρητικα θα μου εβαζαν τα εμβρυα ο γιατρός θα παρει κομματακι από το ενδομήτριο και θα το στείλει στην Ισπανία.

Μακαρι να βρουν κατι σε αυτό γιατί αλλιως πάμε σε προεμφυτευτικό ελεγχο....

Όχι όχι όχι άλλο και τούτο πάλι εξέταση σαν του Νίκα την είχαμε συζητήσει και εμείς στο παρελθόν.ουτε ηλικιακά είσαι μεγάλη ούτε έχεις τις πολλές εξωσωματικες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

@peacock εύχομαι αυτή η εξέταση να δείξει κάτι κι έτσι να βρείτε την αιτία και να την διορθώστε. Υπομονή σύντομα εύχομαι να ανταμειφθείς για όλο αυτό που περνάς.

@karen μου χαίρομαι που προχωράτε!

Καλημέρα  ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Όχι όχι όχι άλλο και τούτο πάλι εξέταση σαν του Νίκα την είχαμε συζητήσει και εμείς στο παρελθόν.ουτε ηλικιακά είσαι μεγάλη ούτε έχεις τις πολλές εξωσωματικες 

Nαι είναι σαν την εξεταση του Νίκα, μόνο που ο Νίκας βλεπει σε μικροσκόπιο μόνο τα πινοπόδια του ενδομητρίου ενώ το era test εξεταζει τις γονιδιακες μεταλλαξεις που εχει το ενδομητριο όταν εχει ανοιξει το παραθυρο εμφυτευσης. Μου είπε ό γιατρός οτι για το συγκεκριμενο δε παίζει ρόλο η ηλικία, απλά καποιες γυναίκες ίσως χρειαζονται διαφορετικό πρωτόκολλο στην προετοιμασία του ενδομητριου για την εμβρυομεταφορά. Προτιμώ να ψαχτώ παρα να εχω κι άλλες αποτυχίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/2/2018 at 6:55 ΜΜ, ο/η eriv είπε:

Σε καταλαβαινω απολυτα! Και εγω ακριβως τα ιδια ?

Μα τι γινεται??Περναμε την μελαγχολία των εορτών αργότερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/2/2018 at 12:35 ΜΜ, ο/η karen είπε:

Που είστε κορίτσια ??????όλες στα καρναβάλια? @Finally τι κάνεις τα μωράκια σου? @love30τι έκανες που βρίσκεSai? @Athena D. @Diwni η μπέμπα σου @Rosemary γέννησες καρδιά μου η ακομη@Κατερινάκι/only love που είσαι? Χαθήκατε Όλες ?? @peacock ?? @Gelieγλυκιά μου εσύ Καλά? @Παρασκευαιδου ????  

Κορίτσι μου κορίτσι μου!!!Καλη Σαρακοστή κοριτσακι μου!!!ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου Αυτο το Πασχα να εχεις τα καλυτερα νεα της ζωης σας!!!Εδω εγω..με χει κουράσει πολυ το φορουμ..ολο κολλήματα ρε παιδί μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/2/2018 at 1:15 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

@karen μου καλα λέω ότι είμαι... ακόμα στη προσπαθεια.... 2η αποτυχία επειτα από μεταφορά κατεψυγμένων... ψυχολογία στα πατωματα αλλα οκ το παλευω... Σημερα εχω ραντεβού με το γιατρό να δουμε τι θα κανουμε, πως θα κινηθούμε..

Εσυ πως είσαι?

Κοριτσακι μου τωρα διάβασα τα νεα σου..και εμεινα..Πραγματικά οντως δεν γνωρίζουμε τιποτα..Εχω μια απορία..Αν οντως πες ισχύει πως δεν ανοίγεις το παράθυρο της εμφύτευσης..τι γινεται μετα?πως το χειρίζεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...