Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τελικα πόσες προσπαθούμε ακομα;


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Καλή επιτυχία σου εύχομαι να έχετε. Μετά τι σκέφτεστε?

Μετα κοριτσι στο χορό της εξωσωματικής κι εγω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η love30 είπε:

Και εγω ακομα εδω !!!!!!!!!!!! Ουφ ουφ αντε σας ευψομαι να μην υπαρχει καμια σε αυτη τη συζητηση σε λιγο καιρο!!!?

Οτι πιο ωραίο άκουσα σήμερα... Σευχαριστω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nifma είπε:

Καλησπερα....κ εγω ακομα εδω...παει κ αυτος ο μηνας ηρθε περιοδος....

Κοριτσι ξερω ειναι δύσκολο. Εδω ειμαστε. Και ακομα κι όταν πέφτουμε ξανασηκωνομαστε και τραβάμε πιο μπροστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι κορίτσια πάμε μπροστά. Πάντως παιδιά χρειάζεται πολύ θετική σκέψη και πολύ καλή ψυχολογία (πιστέψτε με ξέρω πόσο δύσκολο είναι να το κάνεις). 

@nikona Πότε σου είπαν ότι θα μπορέσεις να προχωρήσεις μετά την υστεροσκοπηση? Σου λενε αποτελεσματα άμεσα?  Σε κλινική την έκανες Η στην μονάδα που πας?

@eriv 3ο διεγερτικό κυκλο θα κάνεις? Οι προηγούμενοι 2 ήταν με μακρύ η με βραχύ?αποτελέσματα?

@Xoris  δλδ τι εννοείς μόνο με clomiphene γονιμοποιούνται? Εχεις δοκιμάσει και άλλες μεθόδους η φυσικά?

Peacock love30  και οι προαναφερθεισες άντε όλες μαζί να δώσουμε μια θετική ενέργεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dora77 τα αποτελέσματα ναι μου τα είπαν άμεσα και μου τα έδωσαν και εγγράφως με το πόρισμα. Είχα ένα πολύποδα 1 εκ. Εστάλησαν φυσικά και για βιοψία η οποία θα βγει στο τέλος της εβδομάδας. Την έκανα στο κέντρο εξωσωματικής. Έχω ξεκινήσει ήδη θεραπεία με οιστρογόνα για το ενδομήτριο και μετά την περίοδο θα άκνουμε την εμβρυομεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona οκ ευχαριστώ. Το φανταστηκα οτι στη μοναδα θα γινοταν. Ευτυχως ολα τα κοριτσια εκει ειναι προσχαρα. Περίμενω να αδιαθετησω και να το κανονίσω. Ο κύκλος σου μετά την αποτυχημένη ήταν στα κανονικα του?Εμβρυομεταφορα σε ποια μερα περιπου θα κανεις?

Καλή μας τύχη ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dora77 ναι 3ο κυκλο απο την αρχη ?. 

1ο μακρυ -βιοχημικη

2ο βραχυ-αρνητικο 

Προσπαθω να φτιαξω ψυχολογια για να παω σε επομενη προσπαθεια.. 

Εσυ ποτε υπολογιζεις την εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dora77 είπε:

@nikona οκ ευχαριστώ. Το φανταστηκα οτι στη μοναδα θα γινοταν. Ευτυχως ολα τα κοριτσια εκει ειναι προσχαρα. Περίμενω να αδιαθετησω και να το κανονίσω. Ο κύκλος σου μετά την αποτυχημένη ήταν στα κανονικα του?Εμβρυομεταφορα σε ποια μερα περιπου θα κανεις?

Καλή μας τύχη ☺

@Dora77 ακόμη δεν ξέρω πότε θα κάνω εμβρυομεταφορά. Θα εξαρτηθεί από το πότε θα είναι έτοιμο το ενδομήτριο.

Ο κύκλος μου ήταν σχεδόν κανονικός, με 3-4 μέρες καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nifma είπε:

Καλησπερα....κ εγω ακομα εδω...παει κ αυτος ο μηνας ηρθε περιοδος....

Καλημέρα! Χτες ήρθε και σε μενα....χααχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια χτες όταν αδιαθέτησα μου φάνηκε κωμικοτραγική η κατάσταση. Πάω κάθε μήνα τους τελευταίους 7 μήνες για υπέρηχο στο γιατρό να δούμε ωορρηξία καθότι έχω άστατο κύκλο και δεν την καταλαβαίνω με πονάκια ή κάτι άλλο. Από τότε ξέρω ακριβώς ποια μέρα θα αδιαθετήσω και σκεφτόμουν: "α,επιτέλους μπορώ να ξέρω να μην περιμένω στα τυφλά". Από την άλλη λέω: Το ότι ξέρω  την ωορρηξία μου πλέον και δεν τη χανουμε ποτε με τον άντρα μου αλλά παρόλα αυτά δεν πιάνουμε παιδί είναι αρκετά απογοητευτικό....Τουλάχιστον πριν είχα και την αμφιβολία μήπως δεν την πετύχαμε...ΧΑΧΑΧΑ Γιαυτό σας λέω απτη μία είπα χτες ωρέ πάλι στην ώρα της κι ευτυχώς πετύχαμε ωορρηξία!

Σας μπέρδεψα! χααχχα ε καπου ηθελα να τα πω κι εγω,.....:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

Ρε κορίτσια χτες όταν αδιαθέτησα μου φάνηκε κωμικοτραγική η κατάσταση. Πάω κάθε μήνα τους τελευταίους 7 μήνες για υπέρηχο στο γιατρό να δούμε ωορρηξία καθότι έχω άστατο κύκλο και δεν την καταλαβαίνω με πονάκια ή κάτι άλλο. Από τότε ξέρω ακριβώς ποια μέρα θα αδιαθετήσω και σκεφτόμουν: "α,επιτέλους μπορώ να ξέρω να μην περιμένω στα τυφλά". Από την άλλη λέω: Το ότι ξέρω  την ωορρηξία μου πλέον και δεν τη χανουμε ποτε με τον άντρα μου αλλά παρόλα αυτά δεν πιάνουμε παιδί είναι αρκετά απογοητευτικό....Τουλάχιστον πριν είχα και την αμφιβολία μήπως δεν την πετύχαμε...ΧΑΧΑΧΑ Γιαυτό σας λέω απτη μία είπα χτες ωρέ πάλι στην ώρα της κι ευτυχώς πετύχαμε ωορρηξία!

Σας μπέρδεψα! χααχχα ε καπου ηθελα να τα πω κι εγω,.....:)

Κατανοητα ειναι ολα αυτα τα αναμεικτα συναισθηματα από οσες κοπελες προσπαθουν/με. Απο τη μια ειναι μεγαλη απογοητευση η περιοδος οταν περιμενεις να μην τη δεις, απο την αλλη προσπαθεις να σκεφτεσαι το θετικο της σκελος και να λες πχ ήρθε στην 'ωρα της, άρα κανω ωορρηξια σταθερα και άλλα τετοια. Υπομονη άπειρη θελει και οσο το δυνατον καθε μηνα να μην καλλιεργουμε προσδοκιες στον εαυτο μας, να μην προσπαθουμε να βρισκουμε συμπτωματα και σημαδια και να μην κανουμε μακροπνοα σχεδια. Βημα βημα και που θα παει θα ρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εγώ από τότε που ξέρουμε ότι υπάρχει πρόβλημα έχω ηρεμήσει εντελώς! ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Με περνάτε για μουρλή???? Απλώς δεν ελπίζω σε φυσιολογική σύλληψη  άρα δεν αγχώνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dora77 είπε:

Έτσι είναι κορίτσια πάμε μπροστά. Πάντως παιδιά χρειάζεται πολύ θετική σκέψη και πολύ καλή ψυχολογία (πιστέψτε με ξέρω πόσο δύσκολο είναι να το κάνεις). 

@nikona Πότε σου είπαν ότι θα μπορέσεις να προχωρήσεις μετά την υστεροσκοπηση? Σου λενε αποτελεσματα άμεσα?  Σε κλινική την έκανες Η στην μονάδα που πας?

@eriv 3ο διεγερτικό κυκλο θα κάνεις? Οι προηγούμενοι 2 ήταν με μακρύ η με βραχύ?αποτελέσματα?

@Xoris  δλδ τι εννοείς μόνο με clomiphene γονιμοποιούνται? Εχεις δοκιμάσει και άλλες μεθόδους η φυσικά?

Peacock love30  και οι προαναφερθεισες άντε όλες μαζί να δώσουμε μια θετική ενέργεια 

Καλημερααα!!! Δεν εχω δοκιμάσει αλλες μεθόδους. Απλα με το φυσικό τροπο δε γονιμοποιουνται με τιποτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γειά σας, 

Είμαι καινούργια, Μόλις έκανα εγγραφη! Και εγώ στον αγώνα για μια ακόμη προσπάθεια!!! Καλή επιτυχία σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κατι τη @Xoris γιατι ειμαι ασχετη βασικα. Οταν λες δε γονιμοποιουνται τι εννοεις? Ηλικιακά είδα εισαι μια χαρά, προσπαθειτε με φυσικό τρόπο, λαμβάνεις κλομιφαίνη για να κάνεις ωορρηξια και τα ωάρια που βγαινουν πχ δεν ειναι ωριμα? ή δεν ειναι διαπερατα από το σπέρμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Να ρωτήσω κατι τη @Xoris γιατι ειμαι ασχετη βασικα. Οταν λες δε γονιμοποιουνται τι εννοεις? Ηλικιακά είδα εισαι μια χαρά, προσπαθειτε με φυσικό τρόπο, λαμβάνεις κλομιφαίνη για να κάνεις ωορρηξια και τα ωάρια που βγαινουν πχ δεν ειναι ωριμα? ή δεν ειναι διαπερατα από το σπέρμα?

Ειναι σκληρα(κάνω αντίσταση στην ινσουλίνη) και κάποιες φορες δεν ωριμάζουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Xoris είπε:

Ειναι σκληρα(κάνω αντίσταση στην ινσουλίνη) και κάποιες φορες δεν ωριμάζουν. 

Καπου το χω ξανακουσει αυτο με την υφη του ωαριου. Ενταξει σκεψου τουλάχιστον ότι αυτό ξεπερνιέται πολύ ευκολα. Θα κανετε τις προσπαθειες σας φυσιολογικα και βλεπετε, αλλα θεωρω πως ειναι προβλημα που δεν ειναι καθολου ανησυχητικο σε σχεση με αλλα που ακουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η OLY10 είπε:

Ρε κορίτσια χτες όταν αδιαθέτησα μου φάνηκε κωμικοτραγική η κατάσταση. Πάω κάθε μήνα τους τελευταίους 7 μήνες για υπέρηχο στο γιατρό να δούμε ωορρηξία καθότι έχω άστατο κύκλο και δεν την καταλαβαίνω με πονάκια ή κάτι άλλο. Από τότε ξέρω ακριβώς ποια μέρα θα αδιαθετήσω και σκεφτόμουν: "α,επιτέλους μπορώ να ξέρω να μην περιμένω στα τυφλά". Από την άλλη λέω: Το ότι ξέρω  την ωορρηξία μου πλέον και δεν τη χανουμε ποτε με τον άντρα μου αλλά παρόλα αυτά δεν πιάνουμε παιδί είναι αρκετά απογοητευτικό....Τουλάχιστον πριν είχα και την αμφιβολία μήπως δεν την πετύχαμε...ΧΑΧΑΧΑ Γιαυτό σας λέω απτη μία είπα χτες ωρέ πάλι στην ώρα της κι ευτυχώς πετύχαμε ωορρηξία!

Σας μπέρδεψα! χααχχα ε καπου ηθελα να τα πω κι εγω,.....:)

Αστα να πανε...και που ξερουμε κ που δεν ξερουμε ποτε εχουμε ωορρηξια ενα κ το αυτο...αλλες πιανουνε με τον αερα παιδι κ αλλες παιδευομαστε...τελικα ξερεις τι καταλαβα δεν πα να τρεχουμε απο δω κ απο εκει αμα αυτος που ειναι εκει ψηλα θελει να μας το στειλει θα το στειλει...αλλα οταν θελει εκεινος..παει κ τελειωσε...αει στο καλο..οποτε ζαμανφου..χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εδω..Αρκετά προβληματισμένη..πεσμένη και απογοητευμένη αυτο το διάστημα..Ξέρω,..φάση ειναι και θα περάσει..ο σκοπός μας ειναι ιερος..και αξιζει καθε αγώνα..Απλα ειναι περίοδος που αισθάνομαι κουρασμένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Και εγω εδω..Αρκετά προβληματισμένη..πεσμένη και απογοητευμένη αυτο το διάστημα..Ξέρω,..φάση ειναι και θα περάσει..ο σκοπός μας ειναι ιερος..και αξιζει καθε αγώνα..Απλα ειναι περίοδος που αισθάνομαι κουρασμένη..

Σε καταλαβαίνω συνονόματη! Στο επιτρέπουμε αλλά μόνο για λίγο,ε?Και ξανά προς τη δόξα τραβά.......χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και εγώ στις προσπάθειες είμαι ακόμη. Ξεκίνησα τα γνωστά σαλοσπιρ φιλικό και και τ  ασπρα για ενδομητριο Σάββατο ραντεβού υπέρηχο και το τελευταίο φάρμακο της δότριας αι να δούμε τι θα δούμε .Εσεις που βρίσκεστε? Εσύ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...