Μετάβαση σε περιεχόμενο
Maritina89

Ωορρηξια κ πονος...

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. 

Ειμαι περιπου στον 3 μηνα προσπαθειων...με μεγαλους κυκλους αλλα οχι πολυκυστικες...Εδω κ ενα μηνα ξεκινησα ινοφερτ ενα φακελακι τη μερα. Την προηγουμενη Δευτερα-Τριτη εγινε η ωορρηξία την οποια παρακολουθω με μετρηση πρωινης θερμοκρασίας. Το θεμα ειναι οτι απο Τριτη εχουν ξεκινησει πονοι σαν περιοδου...την τριτη το μεσημερι ηταν αρκετα εντονος κ κράτησε αρκετα ο πονος. Δεν μπορω να διακρινω δεξια ή αριστερα π λενε οι περισσοτερες πιο πολυ για γενικό πονο χαμηλα φαινεται. Απο τεταρτη κ μετα ειναι πιο ηπιος κ κραταει μερικα λεπτά μεσα στην ημερα...Εγω γενικα πονους ενιωθα μεχρι τωρα μονο στην περίοδο. Επαφες ειχα αρκετές τις γονιμες ημερες αλλα προφανως κ δεν προκειται για συμπτωμα εγκυμοσύνης απο τωρα. Εχει καμια παρομοια εμπειρία?

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα πονους στην πρώτη εγκυμοσυνη μου αλλά μετά την καθυστέρηση....οπότε χαλαρωσε και σου εύχομαι θετικο τεστακι!

Ευχομαι καλη επιτυχια!! Να μας πεις εντυπωσεις και απο τα inofert. Εχω ακουσει και αλλες κοπελες εδω μεσα!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημέρα κορίτσια  άρα μείναμε η @Λενι κι εγώ . Αναμονή ακόμα... εγώ είμαι 30η μέρα αλλά δεν το πιάνω ακόμη σαν καθυστέρηση καθώς ο μεγαλύτερος κύκλος μου έχει πάει και 32 ημέρες . Αυτή τη φορά δεν κάνω βλακείες με τεστακια νωρίτερα . Εάν είναι τυχερό Σάββατο ίσως κάνω ένα τεστ . 
    • Να πω κάτι, με το χέρι στην καρδιά?  Συμβουλές του τύπου "δώσε ξένο" σε μια μανούλα που προσπαθεί να εδραιώσει τον θηλασμό της, σε μια τόσο ευάλωτη στιγμή της, θα έλεγα Πως εγκυμονούν τον κίνδυνο να δυσκολευτεί ακόμη περισσότερο με τον θηλασμό, ακόμη και για οδηγηθεί σε προωρο από θηλασμό, με ό, τι αυτό συνεπάγεται στην ψυχολογία της νέας μανούλας. Οι περισσότερες γυναίκες-ακόμα κ οι πιο υπέρμαχες του θηλασμού  είχαν Τις δύσκολες στιγμές τους και φλέρταραν με το φόβο του από θηλασμού κ της παράνοιας που προκαλεί η τόση κούραση, η τόση αϋπνία τα κλάματα και αυτή η τεράστια αλλαγή γενικά.  Αν θες να συνεχίσεις με θηλασμό ενημερώσου σωστά κ από έγκυρες πηγές. Θα καταλάβεις πώς το θήλαστρο ούτε αυξάνει την παραγωγή ούτε αποδίδει περισσότερο γάλα... αντιθέτως δίνει εντολή για την παραγωγή λιγότερου γάλακτος, σε σχέση με την παραγωγή που θα είχες αν αυτήν την χρονική στιγμή που εσύ αντλείς έβαζες το μωρό στο στήθος.  Και για να μην παρεξηγηθώ, δε λέω ότι μία μητέρα που δίνει ξένο γάλα είναι λιγότερο καλή μητέρα από μία που θηλάζει, αλλά τουλάχιστον αξίζει μία στήριξη η θηλάζουσα μαμά σε αυτήν της την προσπάθεια.  Σε λίγο καιρό μπλε όλα θα είναι καλύτερα! Και κλείνω με το σλόγκαν....  "για να είναι καλά η μαμά πρέπει να είναι καλά και το μωρό" (γιατί συνήθως ακούμε το ανάποδο)  και το μωρό είναι θα καλά οσο πιο κοντά νιώθει μαμά του..! 
    • Καλο σημάδι που νιώθεις περισσότερο τα συμπτώματα μέσα στον κύκλο σου! Άντε καλή επιτυχία 😉
    • @Πιου-πιου τις ακους;γυρίστηκαν νύφη κ πετάχτηκαν!τώρα που άκουσε ή @Eleni73 και ψηλή κ με προίκα την εκατσα.ναι μην αγχωνεσαι για το ύψος θα σου πω από τον υπέρηχο πόσα εκατοστά θα είναι να μου πεις κι εσύ να δούμε αν θα ταιριαξουμε.
    • Α ωραία κ εγώ κάτι τέτοιο υπολόγιζα... Γιατί γενικότερα εγώ ποτέ δνε είχα υγρά κ τώρα ξέρεις μου φαίνεται παράξενο.... Οπότε κάπου την Παρασκευή νομίζω θα χω ωορρηξια... 
  • Νέες συζητήσεις