Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ολα αρνητικα αλλα....


alexandraki

Recommended Posts

στις On 10/2/2018 at 1:39 ΜΜ, ο/η alexandraki είπε:

Ίσως πάρω αντισυλληπτικά για να φτιάξει πρώτα ο κύκλος μου και έπειτα να προσπαθήσω πάλι. Θυμάμαι έπαιρνα χάπια πιο μικρή αλλά τα σταμάτησα γτ είχα πρηστεί πολύ. 

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η alexandraki είπε:

Ναι μου ειπε οτι λογω πολυκυστηκων εχω αστατο κυκλο και δε δυστυχως δεν μπορω να ξερω γονιμες μερες... οποτε δε χρειαζεται καν να αγχωθω για εγκυμοσυνη, οποτε θελει ας ερθει... δεν μπορω καθε φορα να "τσεκαρω" συμπτωματα... να παιζει παιχνιδια το μυαλο μου... αν και προσπαθω σχετικα λιγο καιρο, δλδ 4 μηνες, ε ψιλοβαρεθηκα.... οποτε θελει ας ερθει μονο του.

Καλησπερα καλη επυτυχια σου ευχομαι !!! Αντισυλληπτικα δεν ειναι καλο να περνουμε μου ειπε γιατρος πως οσο καιρο περνουμε αντισυλληπτικα αλλο τοσο καιρο θα παρει για να επιτευχθει εγκυμοσνη π.χ. αν παρουμε 1 χρονο αλλο ενα χρονο θα κανουμε να μεινουμε εγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η love30 είπε:

 

Καλησπερα καλη επυτυχια σου ευχομαι !!! Αντισυλληπτικα δεν ειναι καλο να περνουμε μου ειπε γιατρος πως οσο καιρο περνουμε αντισυλληπτικα αλλο τοσο καιρο θα παρει για να επιτευχθει εγκυμοσνη π.χ. αν παρουμε 1 χρονο αλλο ενα χρονο θα κανουμε να μεινουμε εγκυος!

Κοριτσακι μου δεν ισχυει αυτό, σίγουρα στο είπε? μηπως καταλαβες κατι λαθος?

Στο λεω με απόλυτη σιγουρια γιατί σε περιπτωσεις με πολυκυστικες για παραδειγμα τα δίνουν και μόλις τα κόψουν οι κοπέλες εχουν μεγαλες πιθανότητες για εγκυμοσύνη από τον επόμενο μηνα κιόλας. Το είχαν πει και σε μενα (ασχετα που δεν εγινε ετσι) και επίσης γνωρίζω 2 κοπέλες που τα καταφεραν με τη λήψη αντισυλληπτικών - διακοπή τους και εγκυμοσύνη σε πολυ μικρό διάστημα. Και υπάρχει εδω μεσα και η @STIRELLA που απ οτι θυμαμαι ετσι εκανε το πρωτο παιδακι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγουρα υπαρχει η περιπτωση που λες γιατι και η ξαδερφη μου επερνε χαπια και με το που τα σταματησε εμεινε εγκυος απλα υπαρχουν και οι περπτωσεις που μου ειχε πει παλαιοτερα ο τοτε γιατρος πως αργει η συληψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη ειναι πολυ ελαφρια τα αντισυλληπτικά πλεον τα δίνουν σε περιπτωσεις με διαταραχη στην ωοθηλακιορρηξία για να ερθει συντομα η συλληψη. ειναι το πρωτο πραγμα που κανουν πριν προχωρησουν σε κατι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσι μου όμορφο ειμαι καλα,εσυ??χαθηκα ε?το ξέρω..εχω περάσει μεγάλο λούκι και ακομα προσπαθω να βρω ισορροπίες!Εσυ τι μου κανεις?

Ναι ...σε χασαμε!Ευχομαι να εισαι καλα και ολα να ειναι περαστικα.Οτι και να ειναι να το ξεπερασεις συντομα.Τα δικα μου ,ειναι οπως τα ηξερες.Καμμια ιδιαιτερη κινηση προς το σχετικο θεμα και οτι γινει...Κατι πηγε να προκυψει το μηνα αυτο ,που σταματησε πριν ακομα παρει μπρος...Ολα για καλο γινονται.Τα φιλια μου!!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

 

Καλησπερα καλη επυτυχια σου ευχομαι !!! Αντισυλληπτικα δεν ειναι καλο να περνουμε μου ειπε γιατρος πως οσο καιρο περνουμε αντισυλληπτικα αλλο τοσο καιρο θα παρει για να επιτευχθει εγκυμοσνη π.χ. αν παρουμε 1 χρονο αλλο ενα χρονο θα κανουμε να μεινουμε εγκυος!

η αληθεια ειναι οτι τα τρεμω και εγω τα αντισυλληπτικα ακριβως επειδη θεωρω οτι ο οργανισμος κανει και λιγο καιρο να συνελθει. Δεν ξερω αν κανει τοσο πολυ αλλα το φοβαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Κοριτσακι μου δεν ισχυει αυτό, σίγουρα στο είπε? μηπως καταλαβες κατι λαθος?

Στο λεω με απόλυτη σιγουρια γιατί σε περιπτωσεις με πολυκυστικες για παραδειγμα τα δίνουν και μόλις τα κόψουν οι κοπέλες εχουν μεγαλες πιθανότητες για εγκυμοσύνη από τον επόμενο μηνα κιόλας. Το είχαν πει και σε μενα (ασχετα που δεν εγινε ετσι) και επίσης γνωρίζω 2 κοπέλες που τα καταφεραν με τη λήψη αντισυλληπτικών - διακοπή τους και εγκυμοσύνη σε πολυ μικρό διάστημα. Και υπάρχει εδω μεσα και η @STIRELLA που απ οτι θυμαμαι ετσι εκανε το πρωτο παιδακι της.

α ναι??? Μακαρι. Εγω εχω μια κυστη στην ωοθηκη που προεκυψε μετα την παλινδρομη λογω ορμονικων σκαμπανεβασματων. Λειτουργικη και με νερο ειναι. Περιμενουμε να δουμε αν θα φυγει μονη της με τους επομενους 2-3 κυκλους και αν δε φυγει εκει το καλοκαιρι ισως να παρω και εγω χαπια αντισυλληπτικα και τα ετρεμα ακριβως γιατι φοβομουν μη μου χαλασουν το συστημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2018 at 4:56 ΜΜ, ο/η Athena D. είπε:

Ναι ...σε χασαμε!Ευχομαι να εισαι καλα και ολα να ειναι περαστικα.Οτι και να ειναι να το ξεπερασεις συντομα.Τα δικα μου ,ειναι οπως τα ηξερες.Καμμια ιδιαιτερη κινηση προς το σχετικο θεμα και οτι γινει...Κατι πηγε να προκυψει το μηνα αυτο ,που σταματησε πριν ακομα παρει μπρος...Ολα για καλο γινονται.Τα φιλια μου!!!!?

Καλα ειμαι..καλυτερα τωρα..παλεύουμε οπως ολοι..

Ειδα το μνμ σου και πικράθηκα..Οπως ειπες όμως ολα γίνονται για κάποιο λόγο..ασχετως που δεν τον ξέρουμε και βασανιζόμαστε!!!Ευχομαι συντομα να ανταμειφθεις για τον κόπο και την ταλαιπωρία σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλα ειμαι..καλυτερα τωρα..παλεύουμε οπως ολοι..

Ειδα το μνμ σου και πικράθηκα..Οπως ειπες όμως ολα γίνονται για κάποιο λόγο..ασχετως που δεν τον ξέρουμε και βασανιζόμαστε!!!Ευχομαι συντομα να ανταμειφθεις για τον κόπο και την ταλαιπωρία σου..

Κι εσυ επίσης κοπέλα μου!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/4/2018 at 4:26 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Κοριτσακι μου δεν ισχυει αυτό, σίγουρα στο είπε? μηπως καταλαβες κατι λαθος?

Στο λεω με απόλυτη σιγουρια γιατί σε περιπτωσεις με πολυκυστικες για παραδειγμα τα δίνουν και μόλις τα κόψουν οι κοπέλες εχουν μεγαλες πιθανότητες για εγκυμοσύνη από τον επόμενο μηνα κιόλας. Το είχαν πει και σε μενα (ασχετα που δεν εγινε ετσι) και επίσης γνωρίζω 2 κοπέλες που τα καταφεραν με τη λήψη αντισυλληπτικών - διακοπή τους και εγκυμοσύνη σε πολυ μικρό διάστημα. Και υπάρχει εδω μεσα και η @STIRELLA που απ οτι θυμαμαι ετσι εκανε το πρωτο παιδακι της.

ΑΡΓΗΣΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΑΝΤΙΣΥΛΛΙΠΤΙΚΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΙΟΥΛΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...