Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ολα αρνητικα αλλα....


alexandraki

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!!!

Έχω τελείως άστατο κύκλο εδώ και χρόνια, είμαι 29. Πριν κανα 2μηνο κάναμε προσπάθεια με τον αντρούλη μου για μωράκι. Δεν έχω ιδέα πότε ήταν η μέρα ωορηξίας γιατί λόγω κύκλου... δεν μπορώ να την υπολογίσω. Δεν έκανα ποτέ τεστ ωορηξίας. Τις τελευταίες 3 βδομάδες έχω κάποιες ζαλάδες, νιώθω αρκετά συχνά κουρασμένη, είχα κάποια καφέ υγρά για 5 μέρες τα οποία μετά εξαφανίστηκαν, πρήστηκε το στήθος μου, είχα αναγούλες.... έχω και καθυστέρηση αρκετή... πονάκια χαμηλά στην κοιλιά εδώ και 4 μέρες περίπου....ΌΜΩΣ, έκανα χοριακή πριν 10 μέρες, βγήκε αρνητική, έκανα τεστ χθες το πρωί κι αυτό αρνητικό. Η περίοδος άφαντη. Πήρα σήμερα τη γιατρό μου και μου πε να ξανακάνω ένα τεστάκι σε 5 μέρες. Πως γίνεται να έχω τόσα συμπτώματα και να βγαίνουν αρνητικά. Έτυχε σε καμία?? Ευχαριστώ για το χρόνο σας βρε κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλωσόρισες! Δε μου έχει τύχει κάτι παρόμοιο, αλλά υπάρχει κοπέλα εδώ από ότι θυμάμαι που είχε μεγάλη καθυστέρηση, αρνητικά τεστ, αρνητική χοριακη και τελικά ήταν έγκυος! @ditaki

Σου εύχομαι να είσαι τυχερή και να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να εισαι. Αν οχι, δοθεντος οτι εχεις αστατο κυκλο, παρακολουθησε λιγο την ωορρηξια σου με τον επομενο κυκλο που θα ρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως πάρω αντισυλληπτικά για να φτιάξει πρώτα ο κύκλος μου και έπειτα να προσπαθήσω πάλι. Θυμάμαι έπαιρνα χάπια πιο μικρή αλλά τα σταμάτησα γτ είχα πρηστεί πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελα μου και καλως ήλθες..Ευχομαι συντομα να χεις θετικά αποτελέσματα..Επειδη εχω πάθει κατι παρόμοιο στο παρελθόν..υστερα απο αρνητικό τεστ και αρνητική χοριακη ο γιατρός μου μου είπε πως το πιο πιθανό ηταν πως τα καφε υγρά μου ηταν η περίοδος μου..και πως μαλλον εκανα ανωρικτικο κύκλο..δεν ήξερα πως υπαρχει τετοια πιθανότητα..ειχα παντα στο μυαλό μου πως το αίμα η τα καφε υγρά ηταν αμμεσα συνδυασμένα με ωορρηξία..με τα χρονια όμως έμαθαν πως δεν ειναι απόλυτα..δλδ μπορει να υπαρξει ωορηξια αλλα οχι περίοδος..και περίοδος χωρις ωορηξια..Άβυσσος η ανατομία της γυναίκας..Ευχομαι στην δικη σου περίπτωση να προκειτε για μια καθυστερημένη εμφύτευση και να μας εκπλήξεις ευχαριστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι!! Μου ειπε η γιατρος να περιμενω να αδιαθετησω μεχρι και την Τεταρτη. Αν δεν ερθει, να κανω τεστ παλι, κι αναλογα το αποτελεσμα να δω τι παιζει. Εν τω μεταξυ εχω και θυρεοειδη 13 χρονια (απο τα 17 μου) και εκανα κι εξετασεις αιματος να δω αν υπαρχει καποιο προβλημα που δεν ξερω. Ειδομεν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μου το παν κι αλλοι που ρωτησα, αλλα εχω διαβασει επισης, πως αυτα τα καφε υγρα ενδεχεται να ειναι και υγρα απο την εμφυτευση του ωαριου στη μητρα, αν εχει γινει συλληψη βεβαιως βεβαιως.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@alexandraki γεια σου. Τα υγρα της εμφύτευσης είναι λιγες σταγόνες σαν το κεφάλι της καρφιτσας ίσως και λίγο μεγαλύτερες.. Ομως είναι τόσο λίγα που πρέπει να είσαι αρκετά παρατηρητικη για να τα δεις. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν διαρκούν 5 μερες. Όπως και  να χει το οτιδήποτε συμβαίνει εν τέλει μονο ο γιατρός σου θα στο πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ο γιατρος μου ειπε οτι διαρκουν απο 2 εως 5 μερες. Τεσπα.... οτι ειναι, ας ειναι για καλο. Σ ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2018 at 12:58 ΜΜ, ο/η alexandraki είπε:

Μα ο γιατρος μου ειπε οτι διαρκουν απο 2 εως 5 μερες. Τεσπα.... οτι ειναι, ας ειναι για καλο. Σ ευχαριστω πολυ!

Εγώ είχα υγρα εμφυτευσης στη δεύτερη κορούλα μου 6 μέρες περίπου. Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να εισαι καλα!!!! Να τονισω οτι αυτα τα υγρα τα ειχα πριν 19 μερες. Πριν 2 Δευτερες εκανα χοριακη κ βγηκε αρνητικη. Οκ, δεν ειμαι εγκυος.... αλλα ακομα δεν εχω αδιαθετησει (ο θυρεοειδης μου νορμαλ, εκανα εξετασεις, μονο ελλειψη σιδηρου ως συνηθως εχω). Αν υποθεσουμε οτι ο κυκλος μου ειναι 40 μερες, εχω καθυστερηση 6 ημερων. Αν ομως υποθεσουμε οτι ειναι 30, εχω 15 μερες!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η alexandraki είπε:

Να εισαι καλα!!!! Να τονισω οτι αυτα τα υγρα τα ειχα πριν 19 μερες. Πριν 2 Δευτερες εκανα χοριακη κ βγηκε αρνητικη. Οκ, δεν ειμαι εγκυος.... αλλα ακομα δεν εχω αδιαθετησει (ο θυρεοειδης μου νορμαλ, εκανα εξετασεις, μονο ελλειψη σιδηρου ως συνηθως εχω). Αν υποθεσουμε οτι ο κυκλος μου ειναι 40 μερες, εχω καθυστερηση 6 ημερων. Αν ομως υποθεσουμε οτι ειναι 30, εχω 15 μερες!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ!!!!!

Μήπως πρέπει να πας στο γυναικολογο να κάνεις ένα κολπικό υπέρηχο να δεις τι γίνεται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η alexandraki είπε:

Να εισαι καλα!!!! Να τονισω οτι αυτα τα υγρα τα ειχα πριν 19 μερες. Πριν 2 Δευτερες εκανα χοριακη κ βγηκε αρνητικη. Οκ, δεν ειμαι εγκυος.... αλλα ακομα δεν εχω αδιαθετησει (ο θυρεοειδης μου νορμαλ, εκανα εξετασεις, μονο ελλειψη σιδηρου ως συνηθως εχω). Αν υποθεσουμε οτι ο κυκλος μου ειναι 40 μερες, εχω καθυστερηση 6 ημερων. Αν ομως υποθεσουμε οτι ειναι 30, εχω 15 μερες!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΩ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ!!!!!

Μήπως αυτη τη φορα εχεις εναν ανωορρηκτικό κύκλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Μήπως πρέπει να πας στο γυναικολογο να κάνεις ένα κολπικό υπέρηχο να δεις τι γίνεται? 

Θα κάνω κι αύριο ένα τεστάκι όπως μου πε η γιατρος μου, κι αναλογα το αποτελεσμα, θα μου πει τι θα κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/2/2018 at 7:19 ΜΜ, ο/η alexandraki είπε:

Θα κάνω κι αύριο ένα τεστάκι όπως μου πε η γιατρος μου, κι αναλογα το αποτελεσμα, θα μου πει τι θα κανω.

Τι νεα εχεις κορίτσι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα!!!!! Έκανα τεστακι το πρωι, αρνητικο οπως περιμενα. Αυτο που με χαροποιησε ομως, ειναι ο υπερηχος θυρεοειδους που εκανα (εχω Χασιμοτο πολλα χρονια), ολα ειναι καλα, περιμενω κι αιματολογικες τωρα να δω οτι ολα ειναι καλα μεσα μου. Παραλληλα ξεκιναω και φυλλικο οξυ, μου πε ο γιατρος οτι καλο ειναι να το παρω πριν την εγκυμοσυνη!!! Σ ευχαριστω πααααααααρα πολυ που με ρωτας αν εχω νεα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η alexandraki είπε:

Καλησπερααααα!!!!! Έκανα τεστακι το πρωι, αρνητικο οπως περιμενα. Αυτο που με χαροποιησε ομως, ειναι ο υπερηχος θυρεοειδους που εκανα (εχω Χασιμοτο πολλα χρονια), ολα ειναι καλα, περιμενω κι αιματολογικες τωρα να δω οτι ολα ειναι καλα μεσα μου. Παραλληλα ξεκιναω και φυλλικο οξυ, μου πε ο γιατρος οτι καλο ειναι να το παρω πριν την εγκυμοσυνη!!! Σ ευχαριστω πααααααααρα πολυ που με ρωτας αν εχω νεα!!!!!

Ευτυχως οι εξετάσεις σου ειναι καλες..Μιλησες με τον γιατρό σου?τι θα κάνετε?μηοως πρεπει να σε δει υπερηχογραφικα??

Οσον αφορά το φολικο ναι..ολοι λενε πως ειναι καλο να εχεις αποθέματα πριν την εγκυμοσυνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 15/2/2018 at 1:51 ΜΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Ευτυχως οι εξετάσεις σου ειναι καλες..Μιλησες με τον γιατρό σου?τι θα κάνετε?μηοως πρεπει να σε δει υπερηχογραφικα??

Οσον αφορά το φολικο ναι..ολοι λενε πως ειναι καλο να εχεις αποθέματα πριν την εγκυμοσυνη..

Εκανα υπερηχο, εχω μικρες κυστουλες!! Προλακτινη λιιιιιγο υψηλη και μου δωσε η γιατρος dostinex, ρυθμιζω και το θυρεοειδη.... ειδομεν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 15/4/2018 at 2:11 ΠΜ, ο/η alexandraki είπε:

Εκανα υπερηχο, εχω μικρες κυστουλες!! Προλακτινη λιιιιιγο υψηλη και μου δωσε η γιατρος dostinex, ρυθμιζω και το θυρεοειδη.... ειδομεν!!

Αντε με το καλο κορίτσι μου!Για τις κυστουλες σου είπε κατι ο γιατρός?σε τι επιρρεαζουν ας πούμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αντε με το καλο κορίτσι μου!Για τις κυστουλες σου είπε κατι ο γιατρός?σε τι επιρρεαζουν ας πούμε?

Κατερινακι τι κανεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αντε με το καλο κορίτσι μου!Για τις κυστουλες σου είπε κατι ο γιατρός?σε τι επιρρεαζουν ας πούμε?

Ναι μου ειπε οτι λογω πολυκυστηκων εχω αστατο κυκλο και δε δυστυχως δεν μπορω να ξερω γονιμες μερες... οποτε δε χρειαζεται καν να αγχωθω για εγκυμοσυνη, οποτε θελει ας ερθει... δεν μπορω καθε φορα να "τσεκαρω" συμπτωματα... να παιζει παιχνιδια το μυαλο μου... αν και προσπαθω σχετικα λιγο καιρο, δλδ 4 μηνες, ε ψιλοβαρεθηκα.... οποτε θελει ας ερθει μονο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η alexandraki είπε:

Ναι μου ειπε οτι λογω πολυκυστηκων εχω αστατο κυκλο και δε δυστυχως δεν μπορω να ξερω γονιμες μερες... οποτε δε χρειαζεται καν να αγχωθω για εγκυμοσυνη, οποτε θελει ας ερθει... δεν μπορω καθε φορα να "τσεκαρω" συμπτωματα... να παιζει παιχνιδια το μυαλο μου... αν και προσπαθω σχετικα λιγο καιρο, δλδ 4 μηνες, ε ψιλοβαρεθηκα.... οποτε θελει ας ερθει μονο του.

Αν εχεις αστα στο κύκλο με τεστακια ωορρηξιας θα βοηθηθεις πολυ ώστε να κάνετε λιγάκι πιο στοχευμένα..Αλλα οπως είπες προσπαθειτε μονο τέσσερις μήνες!!με το καλο να παρεις ευχαριστα νεα πριν κλείσει καν το εξάμηνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Κατερινακι τι κανεις;;;

Κορίτσι μου όμορφο ειμαι καλα,εσυ??χαθηκα ε?το ξέρω..εχω περάσει μεγάλο λούκι και ακομα προσπαθω να βρω ισορροπίες!Εσυ τι μου κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...