Μετάβαση σε περιεχόμενο
Λευτέρης

7ος μήνας πόνοι περιόδου

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είμαι 26+5 εβδομάδων..Εδώ και κάποιες μέρες έχω πόνους περιόδου, ήπιους, αρκετές φορές μέσα στη μέρα που κρατάνε πολύ λίγο (τύπου δευτερόλεπτα) σήμερα το πρωί ήταν λιιιγο πιο έντονοι την ώρα που ξυπνούσα και ένιωθα και από τη μια μεριά θα πετάγεται το κεφάλι; ο πωπός το μωρού, όποτε να είναι σκληρό το σημείο και μετά από λίγο να επανέρχεται σε άλλη θέση... αυτό το έχω  νιώσει κι αλλά πρωινά χωρίς τα πονάκια περιόδου.... ο γιατρός που μίλησα μου είπε να πάρω buscopan plus 3 φορές η μέρα για 2-3 μέρες και από ξεκουραστώ... τι είναι αυτό; μου Είπε ότι μάλλον είναι συσπάσεις. Έχω ραντεβού τη δευτερα έτσι κι αλλιώς... 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 6 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Καλησπέρα! Είμαι 26+5 εβδομάδων..Εδώ και κάποιες μέρες έχω πόνους περιόδου, ήπιους, αρκετές φορές μέσα στη μέρα που κρατάνε πολύ λίγο (τύπου δευτερόλεπτα) σήμερα το πρωί ήταν λιιιγο πιο έντονοι την ώρα που ξυπνούσα και ένιωθα και από τη μια μεριά θα πετάγεται το κεφάλι; ο πωπός το μωρού, όποτε να είναι σκληρό το σημείο και μετά από λίγο να επανέρχεται σε άλλη θέση... αυτό το έχω  νιώσει κι αλλά πρωινά χωρίς τα πονάκια περιόδου.... ο γιατρός που μίλησα μου είπε να πάρω buscopan plus 3 φορές η μέρα για 2-3 μέρες και από ξεκουραστώ... τι είναι αυτό; μου Είπε ότι μάλλον είναι συσπάσεις. Έχω ραντεβού τη δευτερα έτσι κι αλλιώς... 

Τι θα γινει ρε κοπελια??? Την ιδια εγκυμοσυνη εχουμε?? Ειχα κι εγω πονους περιοδου (λιγο πιο νωρις απο΄σενα) κ μου ειπε οτι ειναι συσπασεις!! Για να διαφοροποιηθουμε ομως κ λιγο, εγω πηρα σκετο buscopan-οχι plus!!

Μην αγχωνεσαι-φαντασου οτι ενω ειχα απο νωρις συσπασεις τωρα ο γιατρος μου ειπε να περπαταω αβερτα, μπας κ ενταθουν λιγο οι συσπασεις..!

• Thanks 1

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Τι θα γινει ρε κοπελια??? Την ιδια εγκυμοσυνη εχουμε?? Ειχα κι εγω πονους περιοδου (λιγο πιο νωρις απο΄σενα) κ μου ειπε οτι ειναι συσπασεις!! Για να διαφοροποιηθουμε ομως κ λιγο, εγω πηρα σκετο buscopan-οχι plus!!

Μην αγχωνεσαι-φαντασου οτι ενω ειχα απο νωρις συσπασεις τωρα ο γιατρος μου ειπε να περπαταω αβερτα, μπας κ ενταθουν λιγο οι συσπασεις..!

Ουφ οκ... όποτε να μην αγχώνομαι.... από τη μια λέω αν είναι οι προπαρασκευαστικές που λένε τότε γιατί να πάρω φάρμακο που να τις σταματήσει αφού υποτίθεται ότι προετοιμάζουν τη μήτρα για όταν έρθει η ώρα.... από την άλλη για να το λένε κάτι θα ξέρουν... και μετά αγχώθηκα μήπως δεν είναι προπαρασκευαστικές αλλά ιμάμη κανονικές και για αυτό θέλει να τις σταματησω;!;

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο εχω, είμαι 24+ 5 εβδομάδων. Πριν 2-3 εβδομάδες ήταν πολυ πιο έντονο και συχνό και είχα ανησυχήσει πολυ. Ο γιατρος μου είπε είναι συσπάσεις και αν δεν έχουν περιοδικότητα να μην αγχωνομαι καθόλου. Επισης μου είπε, και το παρατήρησα και μόνη μου, οτι πέρα απο το φυσιολογικό (για μένα) που είναι να συμβαίνει κάποιες φορές τη μερα απο δω και απο κει εντείνονται πολυ λόγω 1) στρες, στεναχώριας, κούρασης, 2) δυσκοιλιότητας και 3) αφυδάτωσης. Ζω στην Αμερική και φάρμακο για αυτο δεν μου έδωσε αν και όταν είναι έντονο θα ήθελα να μπορώ να παίρνω κατι γι να με χαλαρώνει. 

• Like 1

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gina83 είπε:

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο εχω, είμαι 24+ 5 εβδομάδων. Πριν 2-3 εβδομάδες ήταν πολυ πιο έντονο και συχνό και είχα ανησυχήσει πολυ. Ο γιατρος μου είπε είναι συσπάσεις και αν δεν έχουν περιοδικότητα να μην αγχωνομαι καθόλου. Επισης μου είπε, και το παρατήρησα και μόνη μου, οτι πέρα απο το φυσιολογικό (για μένα) που είναι να συμβαίνει κάποιες φορές τη μερα απο δω και απο κει εντείνονται πολυ λόγω 1) στρες, στεναχώριας, κούρασης, 2) δυσκοιλιότητας και 3) αφυδάτωσης. Ζω στην Αμερική και φάρμακο για αυτο δεν μου έδωσε αν και όταν είναι έντονο θα ήθελα να μπορώ να παίρνω κατι γι να με χαλαρώνει. 

Για άλλη μια φορά πάμε μαζί στα συμπτώματα 😂😂😂😂

στις πριν 9 ώρες, ο/η Λευτέρης είπε:

Για άλλη μια φορά πάμε μαζί στα συμπτώματα 😂😂😂😂

Ναι!!! 😂😂😂

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Πως είστε κορίτσια;;;; πως πάτε; ήθελα να μεταφέρω την πληροφορία που μου έδωσε η @Rosemaryγια την μπάλα πιλάτες! Κολικούς; αϋπνίες; ανησυχία; αγκαλιά και ντοινγκ ντοινγκ πάνω στην μπάλα και ηρεμεί αμέσως!   
    • Κοριτσιαα σημερα κλείνουμε 4η μέρα χωρίς κακακια!πήρα την παιδίατρο προχθές αλλά ακόμα ήταν νωρίς και μου είπε θα ξαναμιλησουμε..Θα την πάρω και σήμερα..Όμως σας έχει συμβεί ;
    • Κορίτσια μου είχα πάλι λίγο αιματακι χθες με πήγαν για να δουν τον τραχηλο. Είχε κανει μια μικρή διαστολή. Σχισμή δηλαδή. Μίλησα με το γιατρό μου.μου είπε να βάζω και κολπικα utrogestan και αν γίνει κάτι θα κάνουμε περιδεση. Αλλά πρέπει να ηρεμήσω. Χθες είχα και ρίγη!Κατερίνακι μου έχεις δίκιο. Ο Θεός ας μας βοηθήσει εμένα και το μωράκι μου!!!  
    • Α ναι συμφωνώ!Ναι βέβαια είναι γιατροί που κάνουν μόνο απονευρωσεις γιατί ένας απλός οδοντίατρος δε μπορεί-δεν έχει τα εργαλεία για να ταριχευσει ένα δόντι (ειδικά αν είναι περίεργο). Πολλοί οδοντίατροι δε(οπως αυτή που έχω τώρα)σου λένε από την αρχή ότι δεν αναλαμβάνουν απονευρωσεις και σε στέλνουν κατευθείαν σε ενδοδοντιστη ειδικά όταν στην ακτινογραφία δουν τίποτα περίεργα ζικ-ζακ στο δόντι. Προσωπικά αν τύχει ξανά να χρειαστώ απονεύρωση κατευθείαν σε ενδοδοντιστη θα πάω από μόνη μου.... γλυτώνεις την ταλαιπωρία και είσαι και σίγουρη για το αποτέλεσμα!😉
    • Παντως το συζητουσα με μια συναδερφο ,οτι το να ξεχωριζουν καποιους και να ειναι για τους μισους αργια και για τους υπολοιπους οχι ,ειναι μεγαλη μπουρδα,να μην το πω αλλιως...Δεν μπορει οι δημόσιοι υπάλληλοι να ειναι του πνευματος και οι αλλοι οχι...Τι πραγματα ειναι αυτα;;Αλλα τι γινεται σωστο και θα γινει και αυτο;; Οσο για την ειδικοτητα που μου αναφερεις ,πρωτη φορα την ακουω..Μακαρι να μην μου χρειαστει ποτε!!!!!! Τα φιλια μου!😘
  • Νέες συζητήσεις