Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γνωμες για το ΜΗΤΕΡΑ


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Ρε κορίτσια ισχύουν οι τιμές που ανέβασε η @Kat-Cat ???

Έπαθα ΣΟΟΟΟΚΚΚΚΚ!! Είναι τόσο ακριβά στην Αθήνα τα μαιευτήρια?  

Αισθανομαι οτι υπάρχουν δημόσια στα οποια ειναι καμια σχέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ditaki είπε:

Ρε κορίτσια ισχύουν οι τιμές που ανέβασε η @Kat-Cat ???

Έπαθα ΣΟΟΟΟΚΚΚΚΚ!! Είναι τόσο ακριβά στην Αθήνα τα μαιευτήρια?  

η αληθεια ειναι σε μια ερευνα στο ιντερνετ το ειδα και επαθα και εγω σοκ, αλλα η κολλητη μου πχ μου πε εδωσε καπου 3 με 3500 ολο μαζι με γιατρο αρα πανω κατω θα ισχυουν μαλλον δεν ξερω.....πανακριβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Αισθανομαι οτι υπάρχουν δημόσια στα οποια ειναι καμια σχέση.

τα δημοσια ΚΑΜΙΑ σχεση σε τιμες. Το μονοκλινο νομιζω καπου 200 ευρω μου ειχαν πει τη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επανερχομαι! καλα κ εγω @Kat-Cat καπως ετσι. γραφω report κ σταματαω να απαντησω μην και χασω τπτ! θα γραψω κ εγω καμια μπουρδα κ θα γελαμε.

@Μπλε η προλαλησασα εχει δικιο στο θεμα του γιατρου κατα τη δικη μου παντα ταπεινη αποψη. σιγουρα να μην ειναι χασαπης, αλλα προτιμω εναν καλο γιατρο που ασχολειται και με κανει να  νιωθω καλα σε σχεση με τον μεγαλοεπιστημονα. κυριως σε περιπτωσεις που δεν συντρεχει κιολας λογος ανησυχιας. εμενα η αλλαγη μου καπως ετσι εγινε. ο παλιος γιατρος ηταν μεγαλος κ ακριβος κατ επεκταση με μεγαλη εμπειρια την οποια σεβομαι. αλλα στο ιατρειο παντα αναμονη. πηγαινα 10 χρονια κ ουδεποτε σκεφτηκα να αλλαξω. στην εγκυμοσυνη ομως ειναι αλλιως. ισως εγω ειμαι ευαισθητη. ισως επαιξε ρολο το οτι ειχα θεμα στην εγκυμοσυνη. το αποτελεσμα ηταν παντως να "φοβαμαι" να παρω το γιατρο. ο νεος γιατρος ειναι νεοτεροσ αφενως αλλά δεν ξερω. ισως ειναι χημεια. ειναι εκει. νιωθω ανετα να τον παρω ή να του στειλω μηνυμα κλπ.

τελος σε οτι αφορα το μαιαυτηριο @zoi.ko. στα ιδιωτικα το πιο φτηνο αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στα 1.500   σε τρικλινο. αν κατσεις 3 μερες φυσικα. μετα ανεβαινει. μια φιλη μου στο ιασω φετος εδωσε γυρω στα 5000 για μονοκλινο. στο ελενα η σις μου πηγε σε μονοκλινο και εκτος αυτου που σου καλυπτει η ασφαλεια, εδωσε αν θυμαμαι καλα γυρω στα 400 για μια βδομαδα. συν το γιατρο φυσικα. χωρις αμοιβη γιατρου φυσικα κ τα 2. δεν συγκρινω βεβαια την πολυτελεια. σε καμια περιπτωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Ρε κορίτσια ισχύουν οι τιμές που ανέβασε η @Kat-Cat ???

Έπαθα ΣΟΟΟΟΚΚΚΚΚ!! Είναι τόσο ακριβά στην Αθήνα τα μαιευτήρια?  

ναι τοσο ειναι @ditaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕω να μην αγχωθώ από τώρα και για τα λεφτά του μαιευτηρίου και όχι μονο! Παντως πέραν της πλακας ειναι τραγικα τα έξοδα, αν σκεφτείτε πως βεβαια δεν ειναι μονο η γεννα, αλλα κουνιες/καροτσια/αξεσουαρ/θηλαστρα/καθισματακια και ο,τι αλλο απαιτείται που μου διαφεύγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως εκτος του μαιευτηριου παιζει πολυ κ η αμοιβη του γιατρου στα ιδιωτικα. ξερω κ γιατρους που παιρνουν 1500-προφανως οπως της φιλης σου @Kat-Cat. εμενα ο παλιος στο μητερα επαιρνε 3500 (ελπιζω να εχετε μαλλια ακομη). επιμενω παντως πως αν καποιος δεν εχει οικονομικο θεμα κ εχει καλη σχεση με το γιατρο, τοτε ειναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ΛΕω να μην αγχωθώ από τώρα και για τα λεφτά του μαιευτηρίου και όχι μονο! Παντως πέραν της πλακας ειναι τραγικα τα έξοδα, αν σκεφτείτε πως βεβαια δεν ειναι μονο η γεννα, αλλα κουνιες/καροτσια/αξεσουαρ/θηλαστρα/καθισματακια και ο,τι αλλο απαιτείται που μου διαφεύγει.

συν ολα τα εκτακτα που μπορουν να σου τυχουν με επιπλεον εξετασεις κλπ. εμενα ολα αυτα (αμνιο, καρυοτυποι,κλπ) μου πηγαν καποιες χιλιαδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

συν ολα τα εκτακτα που μπορουν να σου τυχουν με επιπλεον εξετασεις κλπ. εμενα ολα αυτα (αμνιο, καρυοτυποι,κλπ) μου πηγαν καποιες χιλιαδες. 

πω ρε συ, ναι οι εκτακτες εξετασεις μεγαλο μανικι!!! Πανακριβες ολες. Εμενα η αμνιοπαρακεντηση με αγχωνει και σα διαδικασια πολυ, αλλα ειπαμε, ας επικεντρωθω στις σαλπιγγες (που το χω βρει απο μονη μου :P), μη φορτωνομαστε με περιττα αγχη απο τωρα. Αφου βλεπετε την κατασταση. αχαχαχαχαχΤιποτα στο γενικου περιεχομενου θα μπαινω μονο για να λεω βλακειες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

παντως εκτος του μαιευτηριου παιζει πολυ κ η αμοιβη του γιατρου στα ιδιωτικα. ξερω κ γιατρους που παιρνουν 1500-προφανως οπως της φιλης σου @Kat-Cat. εμενα ο παλιος στο μητερα επαιρνε 3500 (ελπιζω να εχετε μαλλια ακομη). επιμενω παντως πως αν καποιος δεν εχει οικονομικο θεμα κ εχει καλη σχεση με το γιατρο, τοτε ειναι οκ.

3500!!!!!! o Χριστος και η Παναγια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας επρηξα. απλα ηθελα να προσθεσω οτι ειναι θεμα προτεραιοτητων και συγκυριων φυσικα. η φιλη μου που σας ειπα εδωσε στο ιασω μαζι με το (μεγαλο) γιατρο γυρω στα 10.000. ειχε ομως μια φανταστικη εγκυμοσυνη και απλα δεν μπορουσε να διανοηθει να παει στις παλιες εγκαταστασεις του δημοσιου. συν του οτι ειχε τα χρηματα φυσικα. εγω πχ. εχοντας καει μια φορα, θελω απλα να μου πανε καλα τα πραγματα και να εχω κοντα μου γιατρο κ ομαδα να μου κανει support. καθολου δεν με ενδιαφερει αν το μπανιο ειναι η τελευταια λεξη της μοδας ή αν ειναι γδαρμενη η πολυθρονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

πω ρε συ, ναι οι εκτακτες εξετασεις μεγαλο μανικι!!! Πανακριβες ολες. Εμενα η αμνιοπαρακεντηση με αγχωνει και σα διαδικασια πολυ, αλλα ειπαμε, ας επικεντρωθω στις σαλπιγγες (που το χω βρει απο μονη μου :P), μη φορτωνομαστε με περιττα αγχη απο τωρα. Αφου βλεπετε την κατασταση. αχαχαχαχαχΤιποτα στο γενικου περιεχομενου θα μπαινω μονο για να λεω βλακειες :P

συγνωμη γλυκουλα μου αν σε αγχωσα. ας πουμε τπτ αλλο! εκανες ταγκ κανεναν ασχετο?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

επανερχομαι! καλα κ εγω @Kat-Cat καπως ετσι. γραφω report κ σταματαω να απαντησω μην και χασω τπτ! θα γραψω κ εγω καμια μπουρδα κ θα γελαμε.

@Μπλε η προλαλησασα εχει δικιο στο θεμα του γιατρου κατα τη δικη μου παντα ταπεινη αποψη. σιγουρα να μην ειναι χασαπης, αλλα προτιμω εναν καλο γιατρο που ασχολειται και με κανει να  νιωθω καλα σε σχεση με τον μεγαλοεπιστημονα. κυριως σε περιπτωσεις που δεν συντρεχει κιολας λογος ανησυχιας. εμενα η αλλαγη μου καπως ετσι εγινε. ο παλιος γιατρος ηταν μεγαλος κ ακριβος κατ επεκταση με μεγαλη εμπειρια την οποια σεβομαι. αλλα στο ιατρειο παντα αναμονη. πηγαινα 10 χρονια κ ουδεποτε σκεφτηκα να αλλαξω. στην εγκυμοσυνη ομως ειναι αλλιως. ισως εγω ειμαι ευαισθητη. ισως επαιξε ρολο το οτι ειχα θεμα στην εγκυμοσυνη. το αποτελεσμα ηταν παντως να "φοβαμαι" να παρω το γιατρο. ο νεος γιατρος ειναι νεοτεροσ αφενως αλλά δεν ξερω. ισως ειναι χημεια. ειναι εκει. νιωθω ανετα να τον παρω ή να του στειλω μηνυμα κλπ.

τελος σε οτι αφορα το μαιαυτηριο @zoi.ko. στα ιδιωτικα το πιο φτηνο αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στα 1.500   σε τρικλινο. αν κατσεις 3 μερες φυσικα. μετα ανεβαινει. μια φιλη μου στο ιασω φετος εδωσε γυρω στα 5000 για μονοκλινο. στο ελενα η σις μου πηγε σε μονοκλινο και εκτος αυτου που σου καλυπτει η ασφαλεια, εδωσε αν θυμαμαι καλα γυρω στα 400 για μια βδομαδα. συν το γιατρο φυσικα. χωρις αμοιβη γιατρου φυσικα κ τα 2. δεν συγκρινω βεβαια την πολυτελεια. σε καμια περιπτωση. 

Ε ναι εννοείται αλλά σε πακέτα που είχα δει πριν 2 μήνες .....συγκεκριμένα από ΡΕΑ,ΜΗΤΈΡΑ και ΛΗΤΏ ήταν περίπου στις 2000 με μια διαφορά γύρω στα 150€ σε περίπτωση καισαρικης.Δεν ξέρω κάτι άλλο μια και τέθηκε τέτοιο θέμα θα ρωτήσω τον γιατρό μου γιατί ακόμα και στην μικροεπεμβαση που έκανα μου πειρε πολύ λιγότερα από ότι αν πήγαινα ξεκαρφωτη στο ΜΗΤΈΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταξει οκ αμα τα έχεις τα δινεις αλλα απ την αλλη εμεις φτιάχνουμε το σπιτι το οποιο πρεπει να ειναι ετοιμο για το μωρο καθως τωρα ειμαστε σε γκαρσονιέρα 50τμ.... και πχ 3χιλιάρικα ειναι η κουζίνα ξερω γω. Ε το σκέφτεσαι! Δεν ξερω, ισως πρεπει να μιλησω στο επομενο ραντεβού με την γυναικολόγο μου. Προσωπικά δεν με νοιάζει καθολου ποσο μοντέρνο θα ειναι το μπάνιο με νοιαζει να εχω ενα υγιες μωρό και τπτ αλλο και θεωρω πως εφοσον αυτο μπορει να εξασφαλιστεί με χαμηλότερο κοστος ιιιισως να είναι αξιο αναθεώρησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

πω ρε συ, ναι οι εκτακτες εξετασεις μεγαλο μανικι!!! Πανακριβες ολες. Εμενα η αμνιοπαρακεντηση με αγχωνει και σα διαδικασια πολυ, αλλα ειπαμε, ας επικεντρωθω στις σαλπιγγες (που το χω βρει απο μονη μου :P), μη φορτωνομαστε με περιττα αγχη απο τωρα. Αφου βλεπετε την κατασταση. αχαχαχαχαχΤιποτα στο γενικου περιεχομενου θα μπαινω μονο για να λεω βλακειες :P

Αμνιοπαρακεντηση; καλε εσυ δεν εισαι μικρούλα!? Αχαχαχα 

@Dim83 καθόλου δεν μας επρηξες ισα ισα εγω γνωμες ψάχνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

συγνωμη γλυκουλα μου αν σε αγχωσα. ας πουμε τπτ αλλο! εκανες ταγκ κανεναν ασχετο?????

αχαχα, σημερα ημουν υπόδειγμα! Τιποτα τιποτα! Παντως συμφωνω στις προτεραιοτητες, εγω θα τα δωσω εκει που πραγματικα πρεπει και δε θα τα εδινα πχ για μονοκλινο. Επισης αν ο γιατρος μου ηταν σε δημοσιο παρολο που στο Αλεξανδρα που πηγα επαθα ενα ψιλοσοκ και παλι θα προτιμουσα να παω εκει κι να φαω τα 2χιλιαρικα σε πραγματα του παιδιου. Αλλα οπως ειπαμε ακομα εχουμε καιρο να αγχωθουμε για αυτα!

@Μπλε εγω μικρη??? Σε μπερδεψε το οτι προσπαθω μονο 3 μηνες για παιδι. χιχιχι, αλλα μικρή δεν ειμαι! Ειμαι 35 χρονων μουλάρα. Μεσα μου νιωθω παιδι ομως (:whistle:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει...είμαι πολύ σοκαρισμένη!

1800€ πλήρωσα μονόκλινο (την lux κιόλας γιατί δεν υπήρχε άλλο μονόκλινο κενό) πρίν περίπου 2 χρόνια με τις extra εξετάσεις που έκανα στο μωρό για αλλεργίες, καισαρική, και μου είχαν φανεί πολλά. Τώρα είδα μείωσαν και κανά 200 τις τιμές. 

Δεν ξαναπαραπονιέμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat χαχα σε εμενα νομιζω αναφεροταν η @Μπλε. το μικρουκα ειναι σχετικο λοιπον. κ εγω 35 ειμαι. αμνιο εκανα γιατι στη β επιπεδου ειδαμε οτι το μωρο εμενε πισω.δεν κανουν μονο λογω ηλικιας αμνιο.αν καποιο ευρημα σε υπερηχο προβληματισει το γιατρο τοτε κανεις ανεξαρτητως ηλικιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Εντάξει...είμαι πολύ σοκαρισμένη!

1800€ πλήρωσα μονόκλινο (την lux κιόλας γιατί δεν υπήρχε άλλο μονόκλινο κενό) πρίν περίπου 2 χρόνια με τις extra εξετάσεις που έκανα στο μωρό για αλλεργίες, καισαρική, και μου είχαν φανεί πολλά. Τώρα είδα μείωσαν και κανά 200 τις τιμές. 

Δεν ξαναπαραπονιέμαι!

που??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat χαχα σε εμενα νομιζω αναφεροταν η @Μπλε. το μικρουκα ειναι σχετικο λοιπον. κ εγω 35 ειμαι. αμνιο εκανα γιατι στη β επιπεδου ειδαμε οτι το μωρο εμενε πισω.δεν κανουν μονο λογω ηλικιας αμνιο.αν καποιο ευρημα σε υπερηχο προβληματισει το γιατρο τοτε κανεις ανεξαρτητως ηλικιας.

Γιατί δε φαίνομαι εγώ μικρή? αχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Γιατί δε φαίνομαι εγώ μικρή? αχαχαχαχ

δεν σε εχω δει για να ξερω!!! για την αμνιο εννοουσα οτι ρωταει εμενα....

εσυ να μην χρειαστεις ποτε να κανεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

δεν σε εχω δει για να ξερω!!! για την αμνιο εννοουσα οτι ρωταει εμενα....

εσυ να μην χρειαστεις ποτε να κανεις!!!

ναι μωρε πλακα κανω! αχαχαχ! Γιαυτο λεω δε φαινομαι εγω μικρη! :P Kαλά αν μεινω ποτε τη βλεπω να ρχεται αλλα τελοσπαντων, ειπαμε θα αγχωθω στο σωστο χρονο για το σωστο πραγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Στην Πάτρα. Σκέψου το....:P

χαχα!αν κ ερχομαι για δουλειες..... μου ειναι λιγο μακρια!! αλλα ας φτασει αυτη η καλη η ωρα και ας παω στο βορειο πολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

χαχα!αν κ ερχομαι για δουλειες..... μου ειναι λιγο μακρια!! αλλα ας φτασει αυτη η καλη η ωρα και ας παω στο βορειο πολο!

Άντε καλέ που να τρέχεις μέσα στο κρύο...εδώ στην Ελλαδίτσα θα γεννήσεις ένα όμορφο μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...