Μετάβαση σε περιεχόμενο

Dikairi mitra


Kleiw21

Recommended Posts

Kalispera sas.. tha ithela opoios mporei n me boithisei poli mperdemeni... prin ena mina exasa to mwraki mou 19 bdomades poli diskoli periodo gia mas prospathoume n to kseperasoume alla i zoi den einai eukoli... exw dikairi mitra k mikro traxilo.. exw koitaksei giatrous oi misi m lene n kanw mia epemvasi stin mitra k perideli oi alloi misi mou lene na to prospathisw ksana alli mia fora mia pou me tin epemvasi iparxei kindino na min mporw meta na piasw paidi.. tha ithela na mou peite an kserete tpt gia dikairi mitra?? An iparxei kapoia pou n exei kanei tin epemvasi i an to exei prospathisei kapoia..??genika gia dikairi mitra an gnwrizete kati??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kleiw21 καλημερα. δεν εχω γνωση περι δικαιρου μητρας αλλα εχασα κ εγω το μωρακι μου πριν λιγους μηνες σε ακομη πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη. ψαξου λιγο, παρε κ αλλη γνωμη, να σου πουν κ τα κοριτσια που ξερουν και ευχομαι την επομενη φορα να πανε ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι, δε γνωρίζω και εγώ για το συγκεκριμένο πρόβλημα, ωστόσο ειχα δει στο φορουμ ενα τοπικ περι αυτου. για ψάξτο λίγο στα θέματα, εκτός αν το δουν τα ιδια τα κορίτσια εδώ και το απαντήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Παιδική φίλη μου είχε το ίδιο θέμα και γέννησε φυσιολογικά. Δεν ξέρω αν υπάρχουν πάνω σε αυτό το  "μορφολογικο" θέμα διαφορετικές περιπτώσεις φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν.Όπως σου είπε και η @Kat-Cat κάπου υπήρχε ένα topic γι αυτό από μια κοπέλα οπότε θα βρεις τις απαντήσεις που θες.Ελπίζω να πάνε όλα καλά στη συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@Kleiw21 καλημερα. δεν εχω γνωση περι δικαιρου μητρας αλλα εχασα κ εγω το μωρακι μου πριν λιγους μηνες σε ακομη πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη. ψαξου λιγο, παρε κ αλλη γνωμη, να σου πουν κ τα κοριτσια που ξερουν και ευχομαι την επομενη φορα να πανε ολα καλα.

Kalimera lipame poli gia to mwraki sou kserw pws niwtheis k den iparxoun logia gi afto to sinestima dinami sou euxomai k tin epomeni fora n mporeis n to kratiseis stin aggalia sou :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα. Παιδική φίλη μου είχε το ίδιο θέμα και γέννησε φυσιολογικά. Δεν ξέρω αν υπάρχουν πάνω σε αυτό το  "μορφολογικο" θέμα διαφορετικές περιπτώσεις φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν.Όπως σου είπε και η @Kat-Cat κάπου υπήρχε ένα topic γι αυτό από μια κοπέλα οπότε θα βρεις τις απαντήσεις που θες.Ελπίζω να πάνε όλα καλά στη συνέχεια.

Se euxaristw ksereis mipws s pio mina gennise?? K an ipirxan epiplokes kata tin diarkia ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleiw21 είπε:

Se euxaristw ksereis mipws s pio mina gennise?? K an ipirxan epiplokes kata tin diarkia ?

Γέννησε στον 9ο μήνα και επιπλοκές....από όσα ξέρω και μου έλεγε (είναι Θεσσαλονίκη η κοπέλα)δεν είχε.Αυτό που θυμάμαι επειδή φοβόταν πολύ είναι ότι ο γιατρός της της είχε πει ότι είχε ξεγεννησει αρκετές κοπέλες με αυτό το θέμα και επέμβαση γίνεται σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ για οτι σου συνεβει ευχομαι να πανε ολα καλα !!!!

Εγω ειχα δικαιρη μυτρα και διαφραγμα αλλα εκανα μια μικροεπεμβαση υστεροσκοπηκα..... και ολα μια χαρα τωαρ για την περυδηση που ειπες μην σε φοβιζει εχει κανει η κουμπαρα μου μετα απο μια αποβολη σε προχωρημενη εγκυμοσυνη μετα απο ενα προβλημα που συμβαινει μια στο τοσο δινει εντολη και ανοιγει ο τραχυλος για γεννα !!!! Μετα εκανε στην επομενη εγκυμοσηνη ολα πηγανε καλα και τωρα που ξαναεμεινε εγκυος ξανα γιατι απο τη στιγμη που θα το κανεις μια φορα μετα θα το κανεις σε ολες τις εγκυμοσηνες!!!!!! Καλη επυτυχια σε ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2018 at 4:13 ΜΜ, ο/η love30 είπε:

Λυπαμαι πολυ για οτι σου συνεβει ευχομαι να πανε ολα καλα !!!!

Εγω ειχα δικαιρη μυτρα και διαφραγμα αλλα εκανα μια μικροεπεμβαση υστεροσκοπηκα..... και ολα μια χαρα τωαρ για την περυδηση που ειπες μην σε φοβιζει εχει κανει η κουμπαρα μου μετα απο μια αποβολη σε προχωρημενη εγκυμοσυνη μετα απο ενα προβλημα που συμβαινει μια στο τοσο δινει εντολη και ανοιγει ο τραχυλος για γεννα !!!! Μετα εκανε στην επομενη εγκυμοσηνη ολα πηγανε καλα και τωρα που ξαναεμεινε εγκυος ξανα γιατι απο τη στιγμη που θα το κανεις μια φορα μετα θα το κανεις σε ολες τις εγκυμοσηνες!!!!!! Καλη επυτυχια σε ολα!!!

Gia tin epembasi ti s eipan? Einai pragmati epikindini? Egines manoula? Fobamai pws tha bgw apo afto gt oi giatroi edw stin germania den to sinistane... gia to perideli den fobamai me tin epembasi den kserw t n kanw 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστηχως οχι ακομη γιατι το ειδανε μετα απο 3εξωσωματικες την μυτρα και το διαφραγμα!!!!!την 4η που εκανα πηγανε ολα καλα αλλα δυστηχως παλυνδρομησε στην 6η εβδομαδα!!!!!! Οχι δεν ηταν τιποτα ποραγματικα πηγα απο το απογευμα και την επομενη το πρωι εγινε η επεμβαση υστεροσκοπικα και βγηκα το. Βραδυ! Ειχα κανε λαπαροσκοπηση για αφαιρεση σαλπιγγας που ηταν ποιο εποδινο! Ευχομαι να παρεις τη σωστη αποφαση και ολα να πανε καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/2/2018 at 1:41 ΜΜ, ο/η zoi.ko είπε:

Γέννησε στον 9ο μήνα και επιπλοκές....από όσα ξέρω και μου έλεγε (είναι Θεσσαλονίκη η κοπέλα)δεν είχε.Αυτό που θυμάμαι επειδή φοβόταν πολύ είναι ότι ο γιατρός της της είχε πει ότι είχε ξεγεννησει αρκετές κοπέλες με αυτό το θέμα και επέμβαση γίνεται σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις.

Κ μένα οι γυναικολόγοι δεν μ συνηστανε να κάνω την επέμβαση αλλά οι γιατροί στο νοσοκομείο όπως κ ενασχόληση στην Ελλάδα μ είπαν ν την κάνω (μένω εξοτερικο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου εγω σε ενα μηνα μπαινω για υστεροσκοπιση-λαπαροσκοπιση για να αφαιρεσω τπ διαφραγμα στη μητρα και ενα ινομυωμα.Εχασα πριν 5μηνες το μωρακι μου στις 13βδομ αλλα οχι λογω μητρας.Λογω λοιμωξης.Επισης το ινομυωμα δε δημιουργησε θεμα ουτε στη συλληψη ουτε στην εγκυμ γιατι ειναι εκτος μητρας αλλα αφου θα μπω να κανω το διαφραγμα θα το βγαλω και αυτο.Ζω και γω στο εξωτεροκο και θα παω Ελλαδα να κανω την επεμβαση γιατι εδω νομιζω οτι οι γιατροι γενικα εχουν ενα θεματακι.Ο γιατρος μου στην ελλαδα το χε δει το διαφραγμα απο οταν ημιυν 17 χρονων με εναν απλο υπερηχο και εδω στον κοσμο τους.Αυτο που μου πε ο γιατρος μου απο οταν η ουν 17 ειναι το οτι μπορει να χεις 2-3 αποβολες ανα πασα στιγμη στην εγκυμ η να μην επηρεασει καθολου.Τοτε μου πε οτι προληπτιξα δε θα σε βαλω χειρουργειο.Τωρα μου ειπε καλυτερα να το κανουμε γιατι ειναι ρισκο .Και γω φοβαμαι γιατι καθε επεμβαση εχει το ρισκο της αλλα δε μπορω να ζησω με το αγχος αν ξαναμεινω εγκυος να χασω το μωρο για κατι που θα μπορουσα να διορθωσω.Βρες ενα γιατρο που να εμπιστευεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσι μου εγω σε ενα μηνα μπαινω για υστεροσκοπιση-λαπαροσκοπιση για να αφαιρεσω τπ διαφραγμα στη μητρα και ενα ινομυωμα.Εχασα πριν 5μηνες το μωρακι μου στις 13βδομ αλλα οχι λογω μητρας.Λογω λοιμωξης.Επισης το ινομυωμα δε δημιουργησε θεμα ουτε στη συλληψη ουτε στην εγκυμ γιατι ειναι εκτος μητρας αλλα αφου θα μπω να κανω το διαφραγμα θα το βγαλω και αυτο.Ζω και γω στο εξωτεροκο και θα παω Ελλαδα να κανω την επεμβαση γιατι εδω νομιζω οτι οι γιατροι γενικα εχουν ενα θεματακι.Ο γιατρος μου στην ελλαδα το χε δει το διαφραγμα απο οταν ημιυν 17 χρονων με εναν απλο υπερηχο και εδω στον κοσμο τους.Αυτο που μου πε ο γιατρος μου απο οταν η ουν 17 ειναι το οτι μπορει να χεις 2-3 αποβολες ανα πασα στιγμη στην εγκυμ η να μην επηρεασει καθολου.Τοτε μου πε οτι προληπτιξα δε θα σε βαλω χειρουργειο.Τωρα μου ειπε καλυτερα να το κανουμε γιατι ειναι ρισκο .Και γω φοβαμαι γιατι καθε επεμβαση εχει το ρισκο της αλλα δε μπορω να ζησω με το αγχος αν ξαναμεινω εγκυος να χασω το μωρο για κατι που θα μπορουσα να διορθωσω.Βρες ενα γιατρο που να εμπιστευεσαι

Tha simfonisw oso afora tous giatrous edw den bgazei eukola akri exw tromaksei pou m eipan oti an paei kati straba mporei n min mporeis n piaseis paidi meta k opws diabasa k sto internet iparxei periptwsi flegmoni k n to prokalesi :( edw to kanoun mono se ena nosokomio ekei pou genisa k etixe n eixe ellines giatrous k mou eipan n tin kanw oso gia empistosini den empisteuomai kanena m osa ezisa k zw akoma...fobamai min parw lathos apofasi k t kanw xirotera t pragmata an epitrepete gia ellada poso sou zitisan? K pou tha tin kaneis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα βακτηριο που εχουμε φυσιολογικα στο εντερο «εχασε» το δρομο και πηγε στον πλακουντα και μετα στο αιμα μου η το αντιθετο και επαθα σηψαιμια .Ξαφνικα ανεβασα πυρετο που δεν επεφτε και εσπασαν τα νερα.Τι λοιμωξη εχεις??Μην αγχωνεσαι απλα και το παραμικρο συμπτωμα να επιμενεις να το ελεγχουν.Εγω πχ 5-6 μερες πριν ειχα περιεργα υγρα αλλα ο γιατρος ελεγε οτι ειναι φυσιολ υγρα εγκυμοσυνης.Δεν ηταν ομως...Στην αρχη της εγκυμ ειχα e coli ,πηρα αντιβιωση και στην επομ εξεταση εδειξε απλα αυξημενα βακτηρια αλλα οχι ουρολοιμωξη.Ε ενα απο αυτα τα αυξημενα βακτηρια την εκανε τη ζημια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleiw21 είπε:

Tha simfonisw oso afora tous giatrous edw den bgazei eukola akri exw tromaksei pou m eipan oti an paei kati straba mporei n min mporeis n piaseis paidi meta k opws diabasa k sto internet iparxei periptwsi flegmoni k n to prokalesi :( edw to kanoun mono se ena nosokomio ekei pou genisa k etixe n eixe ellines giatrous k mou eipan n tin kanw oso gia empistosini den empisteuomai kanena m osa ezisa k zw akoma...fobamai min parw lathos apofasi k t kanw xirotera t pragmata an epitrepete gia ellada poso sou zitisan? K pou tha tin kaneis?

Α καλα και μενα εδω μου ειπαν ολα τα στραβα που μπορουν να συμβουν.Δε τους εμπιστευομαι!!!Θα το κανω Θεσσαλονικη και μου ζητησαν περιπου 2500 αλλα θα κανω και λαπαροσκ μαζι για αφαιρεση ινομυωματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Α καλα και μενα εδω μου ειπαν ολα τα στραβα που μπορουν να συμβουν.Δε τους εμπιστευομαι!!!Θα το κανω Θεσσαλονικη και μου ζητησαν περιπου 2500 αλλα θα κανω και λαπαροσκ μαζι για αφαιρεση ινομυωματος

Emena etixe ekei pou genisa na eixe 2 ellines giatrous k aftoi m eipan gia tin epembasi alla akoma den exw katalabei ti ginete m aftin..aftoi m eipan prota tha m koitaksoun apo eksw stin kilia gia na doune tin mitra meta m mia kamera apo mesa k m ena leizer sto ksinoun stin ousia... kati poli aplo dld akougete otan piga omws s ginaikologi itan arnitiki m tin epembasi k m eipan oti twra mporw k pianw paidi apla an paei kati straba mporei n min mporw oute afto ekei t exasa...leme twra n psaksoume kanenan idiko s afto to thema n doume t tha mas pei.. alla pros gremo k piso reuma dne kserw t exw xasei :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που σου ειπαν ειναι οτι πρεπει να κανεις υστεροσκοπιση -λαπαροσκοπιση.Αυτο που θα κανω εγω.Η υστεροσκοπιση γινεται απο τον κολπο αλλα παντα ειναι καλυτερα να γινεται ταυτοχρονα και λαπαροσκοπιση για να βλεπουβ απο πανω τη μητρα.Με ενα «τροχο» θα σου κοψουν το διαφραγμα.Γιατι να μη μπορεις να μεινεις εγκυος μετα??Πως στο αιτιολογησαν?Αν βρεις καλο γιατρο δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Τοσες γυναικες εχουν κανει την ιδια επεμβαση χωρις προβλημα.Φυσιξα και καθε επεμβαση εχει το ρισκο της αλλα ζυγιζεις λιγο τα πραγματα και αποφασιζεις.Στο εξωτερικο οι γιατροι ειναι τελειως ψυχροι.Και μενα επειδη θα αφαιρεσω και ενα ινομυωμα μιυ ειπαν ολα τα στραβα.Οτι μπορει να δημιουργηθει μετα αινατωμα στα εαμματα  οτι μπορει να παθω ριξη μητρας σε μελλοντ εγκυμοσυνη κτλ και πηρα το γιατρο μου στην ελλαδα κλαιγοντας και μου λεει καλα ειναι τρελοι??Ααα επισης να σου πω οτι στο εξωτετοκο εμενα αρχικα μου παν οτι δε μπορουν να το διορθωσουν γιατι ειναι μεγαλο το διαφραγμα μου και τους λεω στη. Ελλαδα δηλ πως το κανοθν??Κοριτσι μου δε μπορεις να πας Ελλαδα να το δεις??Δεν ειμαστε μαθημενες στο συστημα του εξωτερικοθ.Εχουν αλλη λογικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Αυτο που σου ειπαν ειναι οτι πρεπει να κανεις υστεροσκοπιση -λαπαροσκοπιση.Αυτο που θα κανω εγω.Η υστεροσκοπιση γινεται απο τον κολπο αλλα παντα ειναι καλυτερα να γινεται ταυτοχρονα και λαπαροσκοπιση για να βλεπουβ απο πανω τη μητρα.Με ενα «τροχο» θα σου κοψουν το διαφραγμα.Γιατι να μη μπορεις να μεινεις εγκυος μετα??Πως στο αιτιολογησαν?Αν βρεις καλο γιατρο δεν εχεις να φοβασαι τιποτα.Τοσες γυναικες εχουν κανει την ιδια επεμβαση χωρις προβλημα.Φυσιξα και καθε επεμβαση εχει το ρισκο της αλλα ζυγιζεις λιγο τα πραγματα και αποφασιζεις.Στο εξωτερικο οι γιατροι ειναι τελειως ψυχροι.Και μενα επειδη θα αφαιρεσω και ενα ινομυωμα μιυ ειπαν ολα τα στραβα.Οτι μπορει να δημιουργηθει μετα αινατωμα στα εαμματα  οτι μπορει να παθω ριξη μητρας σε μελλοντ εγκυμοσυνη κτλ και πηρα το γιατρο μου στην ελλαδα κλαιγοντας και μου λεει καλα ειναι τρελοι??Ααα επισης να σου πω οτι στο εξωτετοκο εμενα αρχικα μου παν οτι δε μπορουν να το διορθωσουν γιατι ειναι μεγαλο το διαφραγμα μου και τους λεω στη. Ελλαδα δηλ πως το κανοθν??Κοριτσι μου δε μπορεις να πας Ελλαδα να το δεις??Δεν ειμαστε μαθημενες στο συστημα του εξωτερικοθ.Εχουν αλλη λογικη

Oi ginaikologoi m eipan afto k meta to epsaksa sto internet k elege oti enas apo tous kindinoua einai n patheis flegmoni m apotelesma stirosi.. oi giro m lene na to ksana proapathisw alli mia fora k meta n kanw tin epevasi iparxoun ginete pou exoun genisei kanonika skeftika n paw k stin ellada alla pleon den empisteuomai kanena eimai poli tromagmeni iparxoun fores pou lew pane kanto k oti ginei alla thelw n ginw mitera k fobamai toso poli min kanw kati lathos eixa poli diskoli egimosini k ola osa pera me tromokratisan :( diabasa pou polles to kanoun k afto m dinei mia elpida k gia mena 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου οτι εγχειριση και να κανεις υπαρχει ο κινδυνος να παθεις λοιμωξη η φλεγμονη.Σε εχουν τρομοκρατησει.Εχω περασει πολλα τους τελευτ μηνες και πιστεψε με εγω πρωτη εχασα την εμπιστοσυνη μου σε ολους τους γιατρους αλλα κανε μια ερευνα πανε καπου που να στα εξηγησουν και μετα αποφασιζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα το διαφραγμα το κανανε υστεροσκοπηκα θυμαμε! Και πριν χρονια που εβγαλα την σαλπιγγα την καναμε λαπαροσκοπηκα αλλα καναμε και υστεροσκοπηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Εμενα το διαφραγμα το κανανε υστεροσκοπηκα θυμαμε! Και πριν χρονια που εβγαλα την σαλπιγγα την καναμε λαπαροσκοπηκα αλλα καναμε και υστεροσκοπηση!

Ναι υστεροσκοπικα το κανουν το διαφραγμα απλα αν θες να χεις καλυτερη εικονα του τι γινεται μεσα κανουν και λαπαροσκοπιση για να βλεπουν τη μητρα απο πανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cecilaki κι εμένα e.coli μου βρήκαν χωρίς να έχω συμπτώματα. Απλώς στον τυπικό έλεγχο ούρων που έκανα λόγω της εγκυμοσύνης, βρέθηκε. Πήρα αντιβίωση με βαριά καρδιά και λόγω του ότι μου εξήγησε τα χειρότερα ο γιατρός που είναι μάλλον αυτο που έπαθες εσύ γιατί μου μίλησε για πυρετο κλπ. Πήρα αντιβίωση λοιπόν αλλά μια μέρα πριν τελειώσει, μου εμφανίστηκαν ελαφριά συμπτώματα όπως το να κατουράω καποιες φορές μόνο σταγόνες κ λίγο τσούξιμο που και που. Αυτο με ανησύχησε γιατί σκέφτομαι πως ίσως δεν έφυγε το μικρόβιο ή έγινε πιο ισχυρό ή η αντιβίωση μου προκάλεσε τίποτα άλλο. Ο γιατρός δεν μου ειπε να κανω τπτ αφου τελειώσει η αντιβίωση. Μάλλον θα περιμένει το επόμενο ραντεβού για να μου γράψει παλι εξεταση ούρων. Λέτε να τον ενημερώσω;  Πππφφφ δεν θέλω κι άλλη αντιβίωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η beauty bunny είπε:

@Cecilaki κι εμένα e.coli μου βρήκαν χωρίς να έχω συμπτώματα. Απλώς στον τυπικό έλεγχο ούρων που έκανα λόγω της εγκυμοσύνης, βρέθηκε. Πήρα αντιβίωση με βαριά καρδιά και λόγω του ότι μου εξήγησε τα χειρότερα ο γιατρός που είναι μάλλον αυτο που έπαθες εσύ γιατί μου μίλησε για πυρετο κλπ. Πήρα αντιβίωση λοιπόν αλλά μια μέρα πριν τελειώσει, μου εμφανίστηκαν ελαφριά συμπτώματα όπως το να κατουράω καποιες φορές μόνο σταγόνες κ λίγο τσούξιμο που και που. Αυτο με ανησύχησε γιατί σκέφτομαι πως ίσως δεν έφυγε το μικρόβιο ή έγινε πιο ισχυρό ή η αντιβίωση μου προκάλεσε τίποτα άλλο. Ο γιατρός δεν μου ειπε να κανω τπτ αφου τελειώσει η αντιβίωση. Μάλλον θα περιμένει το επόμενο ραντεβού για να μου γράψει παλι εξεταση ούρων. Λέτε να τον ενημερώσω;  Πππφφφ δεν θέλω κι άλλη αντιβίωση...

Κοριτσι μου να παρεις ξανα αντιβιωση!!!Κοιτα εγω ειμαι σπανια περιπτωση.Συνηθως δε υπαρχει κανενα θεμα γι αυτο μην αγχωνεσαι αλλα και γω αρχικα δεν ειχα συμπτωματα.Πηρα αντιβιωση και μετα αρχισα να χω ενα πονο σα βαρος κατω στην ουρηση .Ξανακανα εξετασρις ουρων και βγηκαν καθαρες αλλα με πολλα βακτηρια(οχι τοσα ομως ωστε να θεωρηθει ουρολ) τη ζημια την εκανε αλλο βακτηριο που συχνα συνυπαρχει με το e coli.Δε προλαβα να παρω δευτ αντιβιωση...Την αγορασα και θα την ξεκινουσα την επομ μερα.Να κανεις ξανα εξεταση και αν χρειαστει αντιβιωση να ξαναπαρεις.Δε παθαινει τιποτα το μωρο απο την αντιβιωση αλλα απο το βακτηριο μπορει να παθει πολλα.Να παρεις το γιατρο να τον ενημερωσεις!!!Σε παρακαλω μη το αφηνεις ναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσι μου οτι εγχειριση και να κανεις υπαρχει ο κινδυνος να παθεις λοιμωξη η φλεγμονη.Σε εχουν τρομοκρατησει.Εχω περασει πολλα τους τελευτ μηνες και πιστεψε με εγω πρωτη εχασα την εμπιστοσυνη μου σε ολους τους γιατρους αλλα κανε μια ερευνα πανε καπου που να στα εξηγησουν και μετα αποφασιζεις

Den les tpt sto nosokomio mou to eipan kati aplo meta m eipan n min tin kanw gt iparxoun oi kindinoi meta me eipan an den tin kanw tha t xanw ola t mwra tromagmeni den les tpt

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...