Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτώματα &Πόσες ημέρες μετά την σύλληψη δείχνει η β χοριακή


minilove

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου και καλός σας βρήκα!!!! :)

Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και να που χρειάζομαι και εγώ μια μικρή βοήθεια από την πολύτιμη εμπειρία σας.

Λοιπόν, για να μην μακρηγορώ θα μπώ με την μια στο θέμα.

Τελευταία ακατονόμαστη είχα στις 18.01.2018 ο κύκλος μου τον τελευταίο χρόνο είναι κουλουβάχατα. Έρχεται κάθε φορά με 5 έως δέκα μέρες καθυστερημένα και δεν λέει να ισιώσει με τίποτα. Στο ημερολόγια του κινητού υπολογίζει τον κύκλο μου στις 39 ημέρες. Μόλις ακριβώς μου τελείωσε η ακατανόμαστη δηλαδή 26.27.28/01.2018 είχαμε ελεύθερες επαφές με το αγόρι μου με την σιγουριά ότι δεν θα συμβεί τίποτα απολύτως. Έλα όμως που μετά από δέκα μέρες εγώ ζαλίζομαι κάνω εμετούς και έχω πόνο χαμηλά κάτω στην κοιλιά....

Έχετε ακούσει ή σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχό??? 

Θεωρητικά εγώ περιμένω να αδιαθετήσω τέλος του μήνα. Η β χοριακή εαν έχει γίνει σύλληψη πόσες ημέρες μετά την σύλληψη δείχνει....

Σας ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Μου φαίνεται πολυ νωρις για να εχεις συμπτώματα από τώρα. Μηπως ειναι καποια ίωση ή οτιδήποτε άλλο... η β χοριακη νομιζω δείχνει περίπου 10 μερες από την σύλληψη. Αρα όπως κ να εχει θεωρώ πως ειναι νωρις... χαλάρωσε κ μην αγχωνεσαι κ κοντα στην αναμενόμενη περίοδο αν εχεις ακομα άγχος πηγαινε κανε μία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NicolVall είπε:

Καλησπερα! Μου φαίνεται πολυ νωρις για να εχεις συμπτώματα από τώρα. Μηπως ειναι καποια ίωση ή οτιδήποτε άλλο... η β χοριακη νομιζω δείχνει περίπου 10 μερες από την σύλληψη. Αρα όπως κ να εχει θεωρώ πως ειναι νωρις... χαλάρωσε κ μην αγχωνεσαι κ κοντα στην αναμενόμενη περίοδο αν εχεις ακομα άγχος πηγαινε κανε μία. 

Σευχαριστω πολυ για την απαντηση κοπελα μου!!!!! Ναι ειναι νωρις το ξερω αλλα ηθελα να μαθω αν καποια κοπελα ξερει κατι ή αν βίωσε κάτι αντίστοιχο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η minilove είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και καλός σας βρήκα!!!! :)

Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και να που χρειάζομαι και εγώ μια μικρή βοήθεια από την πολύτιμη εμπειρία σας.

Λοιπόν, για να μην μακρηγορώ θα μπώ με την μια στο θέμα.

Τελευταία ακατονόμαστη είχα στις 18.01.2018 ο κύκλος μου τον τελευταίο χρόνο είναι κουλουβάχατα. Έρχεται κάθε φορά με 5 έως δέκα μέρες καθυστερημένα και δεν λέει να ισιώσει με τίποτα. Στο ημερολόγια του κινητού υπολογίζει τον κύκλο μου στις 39 ημέρες. Μόλις ακριβώς μου τελείωσε η ακατανόμαστη δηλαδή 26.27.28/01.2018 είχαμε ελεύθερες επαφές με το αγόρι μου με την σιγουριά ότι δεν θα συμβεί τίποτα απολύτως. Έλα όμως που μετά από δέκα μέρες εγώ ζαλίζομαι κάνω εμετούς και έχω πόνο χαμηλά κάτω στην κοιλιά....

Έχετε ακούσει ή σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχό??? 

Θεωρητικά εγώ περιμένω να αδιαθετήσω τέλος του μήνα. Η β χοριακή εαν έχει γίνει σύλληψη πόσες ημέρες μετά την σύλληψη δείχνει....

Σας ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!  

Γεια σου κοπελα μου. Βασικη ερωτηση...Οταν λες ελευθερες επαφες τι εννοεις; Απλα χωρις προφυλακτικο; γιατι αν δεν μιλαμε για εκσπερματιση ε δεν μπορουμε να εχουμε εγκυμοσυνη. Με αυτο ως δεδομενο σου λεω τα παρακατω...Προσωπικα στην δικη μου τωρινη εγκυμοσυνη ειχα συμπτωματα ηδη στις μερες που λες εσυ αλλα ΕΤΥΧΕ καθως ειχε αυξηθει και η ορμονη αρκετα ωστε να εχω συμπτωματα, πραγμα σπανιο.. Γενικα ειναι οντως νωρις  αλλα εγω θα σου ελεγα να περιμενεις 1 βδομαδα και να κανεις μια χοριακη. Παντως μιλα με τον γυναικολογο σου καθως αντιλαμβανομαι πως η εγκυμοσυνη δεν ειναι στα σχεδια σου και ισως πρεπει να το μαθεις οσο νωριτερα γινεται. Επισης εφοσον δεν εχεις σταθερο κυκλο μην παιζεις με τις "μη- γονιμες " μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σου κοπελα μου. Βασικη ερωτηση...Οταν λες ελευθερες επαφες τι εννοεις; Απλα χωρις προφυλακτικο; γιατι αν δεν μιλαμε για εκσπερματιση ε δεν μπορουμε να εχουμε εγκυμοσυνη. Με αυτο ως δεδομενο σου λεω τα παρακατω...Προσωπικα στην δικη μου τωρινη εγκυμοσυνη ειχα συμπτωματα ηδη στις μερες που λες εσυ αλλα ΕΤΥΧΕ καθως ειχε αυξηθει και η ορμονη αρκετα ωστε να εχω συμπτωματα, πραγμα σπανιο.. Γενικα ειναι οντως νωρις  αλλα εγω θα σου ελεγα να περιμενεις 1 βδομαδα και να κανεις μια χοριακη. Παντως μιλα με τον γυναικολογο σου καθως αντιλαμβανομαι πως η εγκυμοσυνη δεν ειναι στα σχεδια σου και ισως πρεπει να το μαθεις οσο νωριτερα γινεται. Επισης εφοσον δεν εχεις σταθερο κυκλο μην παιζεις με τις "μη- γονιμες " μερες.

Καλημέρα!!!!Σευχαριστώ για την απάντηση "Μπλε" μου και με το καλό να χαρείτε το μωρακι σας!!!! Είμαι 32 ετών και με τον αγαπημένο μου είμαστε στη φάση που ετοιμάζομαστε για αραββώνα. Η εγκυμοσύνη δεν είναι στα άμεσα σχεδια μας αλλά είναι κάτι που θα μας έκανε και τους δυο τρισευτυχισμένους!!!!!! Αν μας προκείψει καλός να έρθει!!!! :) Με τον γιατρό μου δεν έχω μιλήσει διότι θεωρησα ότι είναι παρα παρα πολύ νωρίς και ίσως αν το πάρω τόσο ζεστά και μπω στην διαδικασία να τρέχω σε γιατρούς κτλ και τελικά δεν είμαι θα απογοητευτώ πολύ. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. Αν μου επιτρέπεις εσύ τι συμπτώματα είχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έκανα σήμερα χοριακή και ήταν αρνητική. Περιμένω να αδιαθετήσω 13-14 του μήνα. Ωορρηξία είχα 30/1. Είναι ο πρώτος μου κύκλος μετά την αποβολή. Έκανα νωρίς τη χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2018 at 2:36 ΜΜ, ο/η minilove είπε:

Γεια σας κορίτσια μου και καλός σας βρήκα!!!! :)

Σας διαβάζω εδώ και αρκετό καιρό και να που χρειάζομαι και εγώ μια μικρή βοήθεια από την πολύτιμη εμπειρία σας.

Λοιπόν, για να μην μακρηγορώ θα μπώ με την μια στο θέμα.

Τελευταία ακατονόμαστη είχα στις 18.01.2018 ο κύκλος μου τον τελευταίο χρόνο είναι κουλουβάχατα. Έρχεται κάθε φορά με 5 έως δέκα μέρες καθυστερημένα και δεν λέει να ισιώσει με τίποτα. Στο ημερολόγια του κινητού υπολογίζει τον κύκλο μου στις 39 ημέρες. Μόλις ακριβώς μου τελείωσε η ακατανόμαστη δηλαδή 26.27.28/01.2018 είχαμε ελεύθερες επαφές με το αγόρι μου με την σιγουριά ότι δεν θα συμβεί τίποτα απολύτως. Έλα όμως που μετά από δέκα μέρες εγώ ζαλίζομαι κάνω εμετούς και έχω πόνο χαμηλά κάτω στην κοιλιά....

Έχετε ακούσει ή σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχό??? 

Θεωρητικά εγώ περιμένω να αδιαθετήσω τέλος του μήνα. Η β χοριακή εαν έχει γίνει σύλληψη πόσες ημέρες μετά την σύλληψη δείχνει....

Σας ευχαριστώ!!!!!!!!!!!!  

Συγγνώμη για να καταλάβουμε κ εμείς,ειχες περίοδο 18/01 κ σου τελείωσε στις 26 δηλ.σου κρατάει εννιά μέρες ή περίοδος;και ήρθες σε επαφή την 9η 10η κ 11η μέρα με κύκλο 39 ημερών μην ανησυχεις είναι δύσκολο να εκείνες έγκυος.εγω με κύκλο 25 ημερών κ κάνω ωορρηξία τη δωδέκατη μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΛ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΕΓΚΡΙΘΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...