Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως καταλαβαινω οτι πλησιαζει ο τοκετος???


Recommended Posts

εγω ηξερα οτι απαγορευεται να ειναι βαμμενα τα νυχακια κ αν τα εχεις στα ξεβαφουν. αλλα γεννησε μια φιλη προσφατα στο ιασω κ την αφησε ο γιατρος να τα εχει βαμμενα απλα ανοιχτο χρωμα. τι να πω.

@Rosemary οικειο περιβαλλον!! γεννηθηκε η ανηψια μου εκει πριν 1 χρονο. και με τα δικα μου τα θεματα... αλλαξα κ εγω γιατρο κ πλεον κ εγω ανηκω στο ελενα! μια χαρα ειναι. στην αδερφη μου μειναμε πολυ ευχαριστημενοι. και να σκεφτεις οτι οταν πηγε εκεινη σε γιατρο στο ελενα την εβριζα γιατι τοσα χρονια ειχαμε γιατρο σε ιδιωτικο κ το δημοσιο μου φαινοταν καπως. εγω ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατα τον τοκετο απαγορευεται γιατι πρεπει οι γιατροι να βλεπουν το χρωμα του δερματος κατω απο το νυχι. Μονο γαλλικο μπορειτε να κανετε μανταμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εγω ηξερα οτι απαγορευεται να ειναι βαμμενα τα νυχακια κ αν τα εχεις στα ξεβαφουν. αλλα γεννησε μια φιλη προσφατα στο ιασω κ την αφησε ο γιατρος να τα εχει βαμμενα απλα ανοιχτο χρωμα. τι να πω.

@Rosemary οικειο περιβαλλον!! γεννηθηκε η ανηψια μου εκει πριν 1 χρονο. και με τα δικα μου τα θεματα... αλλαξα κ εγω γιατρο κ πλεον κ εγω ανηκω στο ελενα! μια χαρα ειναι. στην αδερφη μου μειναμε πολυ ευχαριστημενοι. και να σκεφτεις οτι οταν πηγε εκεινη σε γιατρο στο ελενα την εβριζα γιατι τοσα χρονια ειχαμε γιατρο σε ιδιωτικο κ το δημοσιο μου φαινοταν καπως. εγω ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη.

η νυφη μου γεννησε με ημιμονιμο (γαλλικο ηταν βεβαια), απλα αναρωτιεμαι, αν εχεις ημιμονιμο τι μπορει να κανει ο γιατρος? Γιατι για να στα μουλιασει σε ασετον και να στα μπαφαρει δεν το κοβω...αχαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

η νυφη μου γεννησε με ημιμονιμο (γαλλικο ηταν βεβαια), απλα αναρωτιεμαι, αν εχεις ημιμονιμο τι μπορει να κανει ο γιατρος? Γιατι για να στα μουλιασει σε ασετον και να στα μπαφαρει δεν το κοβω...αχαχαχαχχα

χαχα!! η φιλη μου ειχε ενα απλο white satin chanel @Kat-Cat! αν εχεις ημιμονιμο..... tough luck! παντως σοβαρα... δεν της ειπαν κατι? αρα ισχυει αυτο που λεω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

χαχα!! η φιλη μου ειχε ενα απλο white satin chanel @Kat-Cat! αν εχεις ημιμονιμο..... tough luck! παντως σοβαρα... δεν της ειπαν κατι? αρα ισχυει αυτο που λεω.

Οχι και βασικα μου χε κανει εντυπωση γιατι ηταν η μονη κει μεσα με νυχακι σενιο. Τοτε σκεφτηκα οτι με το ημιμονιμο τι κανουν....Αρα και εσυ και η Rosemary θα γεννησετε Ελενα ε? Νομιζω απο Δημοσια ειναι το καλυτερο παντως απο αυτα που εχω ακουσει και σαν  περιβαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουσουστις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εγω ηξερα οτι απαγορευεται να ειναι βαμμενα τα νυχακια κ αν τα εχεις στα ξεβαφουν. αλλα γεννησε μια φιλη προσφατα στο ιασω κ την αφησε ο γιατρος να τα εχει βαμμενα απλα ανοιχτο χρωμα. τι να πω.

@Rosemary οικειο περιβαλλον!! γεννηθηκε η ανηψια μου εκει πριν 1 χρονο. και με τα δικα μου τα θεματα... αλλαξα κ εγω γιατρο κ πλεον κ εγω ανηκω στο ελενα! μια χαρα ειναι. στην αδερφη μου μειναμε πολυ ευχαριστημενοι. και να σκεφτεις οτι οταν πηγε εκεινη σε γιατρο στο ελενα την εβριζα γιατι τοσα χρονια ειχαμε γιατρο σε ιδιωτικο κ το δημοσιο μου φαινοταν καπως. εγω ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη.

Δεν το συζητω-ειναι παρα πολυ οργανωμενοι!!

Φαντασου οτι εμενα με παρακολουθει ιδιωτικος γιατρος - ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ, απο αυτους που σπανια βρισκεις κ λες "ναι ρε φιλε, ο,τι μου πει θα κανω". Στην εγκυμοσυνη μου πηρε πρωτη φορα λεφτα στον 4ο ενω εξ αρχης ηξερε οτι δε θα γεννησω μαζι του (δε με παιρνει το Ιασω-κ δε το εμπιστευομαι κιολας σε θεματα να, επειγοντων περιστατικων κ.α).

Στο Ελενα λοιπον πηγαινω ξεμπαρκη τωρα (μιας κ ο γιατρος μου θα με παρακολουθει μεχρι τελους) μονο κ μονο για να υπαρχει ο φακελος μου. Αν θελετε το πιστευετε- αλλα σηερα με πηρε τηλ ενας γιατρος (οχι γυναικολογος) στο κινητο μου να μου πει οτι πρεπει να κανω μια εξεταση λογο ενος θεματος υγειας που εχω.. Μου εκανε φοβερη εντυπωση οτι εφυγα απο το ραντεβου μου κ αυτος ρωτησε κ αλλον γιατρο για την περιπτωση μου, πηρε 2η γνωμη κ με ενημερωσε!! Επισης τελειο ενδοκρινολογικο τμημα..

Κ τελος τα μαθηματα θηλασμου κ τοκετου ειναι ο,τι καλυτερο οπως κ η σταση του νοσοκομειο στον θηλασμο!! Μου εχουν δωσει κ ενα τηλ, αν μου προκυψει καποια δυσκολια ή απορρια με τον θηλασμο, να παιρνω κ να ρωταω!!

Μακαρι να ηταν ετσι ολες οι δημοσιες υπηρεσιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην  @Kat-Cat σε ευχαριστω που με βαζεις στην ιδια κατηγορια με την αγαπητη @Rosemary! ετσι οπως το εγραψες το που θα γεννησω με αναπτερωσες!thank u!

@Rosemary ο γιατρος που ειχα 10 χρονια ηταν στο μητερα.κ η αδερφη μου το ιδιο.και οταν ξαφνικα αλλαξε κ πηγε σε γιατρο στο ελενα δεν φανταζεσαι τι της ελεγα. οταν γεννησε ομως κ ημουν εκει 1 βδομαδα ολοκληρη αλλαξα αποψη. ηταν ολοι ευγενικοι κ προθυμοι. κ στο καπακι μενω κ εγω εγκυος κ τελικα η εμπειρια μου απο το μητερα ..... δεν ηταν η καλυτερη. ολα γρηγορα. δεν το κατηγορω. αλλα αυτο αποκομισα εγω. με τα πολλα αλλαξα γιατρο και πηγα κ εγω στο ελενα. ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη. και επισης αλλαξα κ ενδοκρινολογο κ παω στο ελενα σε μια και επισης ειμαι happy.βεβαια παω στα απογευματινα σε ολους που πληρωνεις...αλλα αυτο ειναι δικη μου επιλογη γιατι σε αυτη τη φαση δεν εχω κουραγιο να περιμενω για τα ραντεβου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

καταρχην  @Kat-Cat σε ευχαριστω που με βαζεις στην ιδια κατηγορια με την αγαπητη @Rosemary! ετσι οπως το εγραψες το που θα γεννησω με αναπτερωσες!thank u!

@Rosemary ο γιατρος που ειχα 10 χρονια ηταν στο μητερα.κ η αδερφη μου το ιδιο.και οταν ξαφνικα αλλαξε κ πηγε σε γιατρο στο ελενα δεν φανταζεσαι τι της ελεγα. οταν γεννησε ομως κ ημουν εκει 1 βδομαδα ολοκληρη αλλαξα αποψη. ηταν ολοι ευγενικοι κ προθυμοι. κ στο καπακι μενω κ εγω εγκυος κ τελικα η εμπειρια μου απο το μητερα ..... δεν ηταν η καλυτερη. ολα γρηγορα. δεν το κατηγορω. αλλα αυτο αποκομισα εγω. με τα πολλα αλλαξα γιατρο και πηγα κ εγω στο ελενα. ημουν πολυ πολυ ευχαριστημενη. και επισης αλλαξα κ ενδοκρινολογο κ παω στο ελενα σε μια και επισης ειμαι happy.βεβαια παω στα απογευματινα σε ολους που πληρωνεις...αλλα αυτο ειναι δικη μου επιλογη γιατι σε αυτη τη φαση δεν εχω κουραγιο να περιμενω για τα ραντεβου. 

καλε εννοειται οτι ΘΑ γεννησεις. Για μενα ειναι αυτονοητο ειδικα για σενα που το παρελθον εχει δειξει οτι μενεις εγκυος κλπ κλπ. Δεν παιρνει υποθετικα Αν....Δες το και σαν γουρι την αλλαγη του μαιευτηριου! Εμενα ο γιατρος μου ξεγενναει στο Ρεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλε εννοειται οτι ΘΑ γεννησεις. Για μενα ειναι αυτονοητο ειδικα για σενα που το παρελθον εχει δειξει οτι μενεις εγκυος κλπ κλπ. Δεν παιρνει υποθετικα Αν....Δες το και σαν γουρι την αλλαγη του μαιευτηριου! Εμενα ο γιατρος μου ξεγενναει στο Ρεα.

εχω ακουσει πολυ καλα για το ρεα. φιλες κ συναδελφισσες που πηγαν εμειναν ευχαριστημενοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

εχω ακουσει πολυ καλα για το ρεα. φιλες κ συναδελφισσες που πηγαν εμειναν ευχαριστημενοι.

Ναι θελω να πιστευω
! Αν και ειναι το τελευταιο που με απασχολει να σου πω την αληθεια! Ας εμενα και θα γεννουσα οπου να ναι! (που λεει ο λογος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καταρχην  @Kat-Cat σε ευχαριστω που με βαζεις στην ιδια κατηγορια με την αγαπητη @Rosemary! ετσι οπως το εγραψες το που θα γεννησω με αναπτερωσες!thank u!

@Rosemary ο γιατρος που ειχα 10 χρονια ηταν στο μητερα.κ η αδερφη μου το ιδιο.και οταν ξαφνικα αλλαξε κ πηγε σε γιατρο στο ελενα δεν φανταζεσαι τι της ελεγα. οταν γεννησε ομως κ ημουν εκει 1 βδομαδα ολοκληρη αλλαξα αποψη. ηταν ολοι ευγενικοι κ προθυμοι. κ στο καπακι μενω κ εγω εγκυος κ τελικα η εμπειρια μου απο το μητερα ..... δεν ηταν η καλυτερη. ολα γρηγορα. δεν το κατηγορω. αλλα αυτο αποκομισα εγω. με τα πολλα αλλαξα γιατρο και πηγα κ εγω στο ελενα. ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη. και επισης αλλαξα κ ενδοκρινολογο κ παω στο ελενα σε μια και επισης ειμαι happy.βεβαια παω στα απογευματινα σε ολους που πληρωνεις...αλλα αυτο ειναι δικη μου επιλογη γιατι σε αυτη τη φαση δεν εχω κουραγιο να περιμενω για τα ραντεβου. 

Πηγα στον ενδοκρινολογο του Ελενα, στα πρωινα, χωρις καν ραντεβου κ ημουν στο γραφειο με την γιατρο για πανω απο 40 λεπτα!! Ουτε ιδιωτης γιατρος ρε παιδια τετοια προσοχη! Για ενδοκρινολογικο ειναι το καλυτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νύχια σας μπορούν να είναι βαμμένα αλλά σε παλ χρώμα για να μπορουν να δουν πιθανή αλλαγή στο χρώμα του δέρματος κάτω από τα νύχια και να καταλάβουν αν συμβαίνει κάτι. Εγώ είχα πάει με γαλλικό απλό η αλήθεια είναι...και λιποζαν!

Όπου και να γεννήσετε καλά είναι, αρκεί να εμπιστεύεστε το γιατρό ότι σας καθοδηγεί σωστά, δεν κάνει αναίτιες παρεμβάσεις και δεν βιάζεται! Σεβασμός χρειάζεται ο τοκετός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για το Έλενα έχω ακούσει κ εγώ τα καλύτερα Κ ας είμαι από επαρχία... Φίλες μου Αθηναίες.. Εγώ  γεννησα  στο μητέρα Κ τώρα πάμε ξανά εκεί... Έμεινα πολύ ευχαριστημένη.. Τα νοσοκομεία εδώ Κρήτη είναι ότι ναναι ειδικά το ένα από τα 2 ...χυμαδειο...κ χαρτί τουαλέτας πρέπει να φέρεις... Μην αναφέρω αν πας με φυσιολογικό κατά πόσο σε. Προσέχουν... Και στο θέμα θηλασμου όλες οι μάιες πρόθυμες να βοηθήσουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

πωπωπω, θα εισαι η ωραιοτερη! Τα μανικιουρ ρε παιδια απαγορευονται? Και αν εχεις ημιμονιμο πως στο βγαζουν?

Ελπίζω όχι με τανάλια...έχουν πολλά εργαλεία ξέρεις μέσα στο χειρουργείο, άσε που γίνεται της κακομοίρας από κόσμο! Εγώ μέτρησα 8 κεφάλια εκεί μέσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγώ είχα κάνει μόνο τα πόδια καλοκαίρι σανδαλακια φαινόντουσαν αλλά χέρια τα άφησα όπως είναι αφήστε που δεν ήθελα να έχω μανικιούρ με το νεογέννητο... Ένα από τα δύο σου λένε να το αφήσεις χωρίς η χέρια η ποδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Rena28 είπε:

Κοριτσια εγώ είχα κάνει μόνο τα πόδια καλοκαίρι σανδαλακια φαινόντουσαν αλλά χέρια τα άφησα όπως είναι αφήστε που δεν ήθελα να έχω μανικιούρ με το νεογέννητο... Ένα από τα δύο σου λένε να το αφήσεις χωρίς η χέρια η ποδια

ε καλοκαιρι χωρις χερια χειμώνα χωρις πόδια. Ευkολακι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις πριν 5 ώρες, ο/η Λιτσούλι είπε:

@Rosemary πως είσαι!??? 

Κοριτσακι μου, εδω, στην αναμονη... Κανενα δειγμα τοκετου..!! Κανενας πονος, καμια συσπαση, τιποτα!! Παλι καλα που με εχει ταραξει το ζουζουνι στις κλωτσιες κ νιωθω την παρουσια του.. Με βλεπω να ξεπερνω την πιθανη ημερομηνια τοκετου (που ειναι σε 4 ημερες)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Κοριτσακι μου, εδω, στην αναμονη... Κανενα δειγμα τοκετου..!! Κανενας πονος, καμια συσπαση, τιποτα!! Παλι καλα που με εχει ταραξει το ζουζουνι στις κλωτσιες κ νιωθω την παρουσια του.. Με βλεπω να ξεπερνω την πιθανη ημερομηνια τοκετου (που ειναι σε 4 ημερες)!!

Κι εγώ έτσι πίστευα, αλλά τελικά 2 μέρες πριν την ΠΗΤ τσούυυπ έκανε την εμφάνιση του!

Ανυπομονούμε να ακούσουμε τα ευχάριστα!!!

Βοηθάει πολύ το περπάτημα, φαντάζομαι στο έχουν πει! Εγω περπατούσα με τις ώρες ειδικά τις τελευταίες 2 βδομάδες πριν τον τοκετό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον της αρεσει πολυ στην κοιλιτσα σου !!! σου ευχομαι να ειναι με ενα πονο τσουπ και βγει και να εισαι γερη και εσυ και το μωρακι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

μαλλον της αρεσει πολυ στην κοιλιτσα σου !!! σου ευχομαι να ειναι με ενα πονο τσουπ και βγει και να εισαι γερη και εσυ και το μωρακι σου!!!!!

   Ναι μωρε, νιωθουν ασφαλεια..!! Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου..!

   Αχ κοριτσια μου, πραγματικα ευχομαι οσες το ποθειτε, να γινεται συντομα μανουλες..! Νιωθω ηδη συγκινημενη κ συγκλονισμενη πριν καν κρατησω το μωρο στην αγκαλια μου...

   Ολα αποκτουν αλλο νοημα...!! Χθες εκανα βολτα και παρατηρουσα τις εικονες γυρω μου!! Σκεφτομουν οτι αν ειχα διπλα μου το κοριτσακι μου, θα παρατηρουσαμε κ θα σχολιαζαμε το ενα κ μοναδικο λουλουδι που θα βρισκαμε αναμεσα στο τσιμεντο, το μυρμηγκι πανω στο δεντρο, το σχημα που εχει το συννεφο κ τοσα αλλα πανεμορφα πραγματα γυρω μας που εχουμε ξεχασει να τους δινουμε σημασια, που τα προσπερναμε καθημερινα ενω θα επρεπε να μας γεμιζουν με χαρα κ μονο ομορφα συναισθηματα..!

   Ισως τελικα ενα παιδι σε κανει καλυτερο ανθρωπο επειδη ξαναβγαζει στην επιφανεια την παιδικοτητα σου..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Ναι μωρε, νιωθουν ασφαλεια..!! Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου..!

   Αχ κοριτσια μου, πραγματικα ευχομαι οσες το ποθειτε, να γινεται συντομα μανουλες..! Νιωθω ηδη συγκινημενη κ συγκλονισμενη πριν καν κρατησω το μωρο στην αγκαλια μου...

   Ολα αποκτουν αλλο νοημα...!! Χθες εκανα βολτα και παρατηρουσα τις εικονες γυρω μου!! Σκεφτομουν οτι αν ειχα διπλα μου το κοριτσακι μου, θα παρατηρουσαμε κ θα σχολιαζαμε το ενα κ μοναδικο λουλουδι που θα βρισκαμε αναμεσα στο τσιμεντο, το μυρμηγκι πανω στο δεντρο, το σχημα που εχει το συννεφο κ τοσα αλλα πανεμορφα πραγματα γυρω μας που εχουμε ξεχασει να τους δινουμε σημασια, που τα προσπερναμε καθημερινα ενω θα επρεπε να μας γεμιζουν με χαρα κ μονο ομορφα συναισθηματα..!

   Ισως τελικα ενα παιδι σε κανει καλυτερο ανθρωπο επειδη ξαναβγαζει στην επιφανεια την παιδικοτητα σου..! 

ισχυει παρα πολυ αυτο! Το βλεπω με την ανηψια μου που την εχω σπιτι. μου βγαζει ολη μου την παιδικοτητα (καλα δεν την εχω και πολυ καλα κρυμμενη, μπορω να γινω πιο παιδι απτο τριχρονο), αλλα και παλι σε κανει να μιλας, να ασχολεισαι και να γελας με πραγματα που ειχες ξεχασει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

   Ναι μωρε, νιωθουν ασφαλεια..!! Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σου..!

   Αχ κοριτσια μου, πραγματικα ευχομαι οσες το ποθειτε, να γινεται συντομα μανουλες..! Νιωθω ηδη συγκινημενη κ συγκλονισμενη πριν καν κρατησω το μωρο στην αγκαλια μου...

   Ολα αποκτουν αλλο νοημα...!! Χθες εκανα βολτα και παρατηρουσα τις εικονες γυρω μου!! Σκεφτομουν οτι αν ειχα διπλα μου το κοριτσακι μου, θα παρατηρουσαμε κ θα σχολιαζαμε το ενα κ μοναδικο λουλουδι που θα βρισκαμε αναμεσα στο τσιμεντο, το μυρμηγκι πανω στο δεντρο, το σχημα που εχει το συννεφο κ τοσα αλλα πανεμορφα πραγματα γυρω μας που εχουμε ξεχασει να τους δινουμε σημασια, που τα προσπερναμε καθημερινα ενω θα επρεπε να μας γεμιζουν με χαρα κ μονο ομορφα συναισθηματα..!

   Ισως τελικα ενα παιδι σε κανει καλυτερο ανθρωπο επειδη ξαναβγαζει στην επιφανεια την παιδικοτητα σου..! 

Με το καλό να την κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!!! Ανυπομονούμε να στείλεις κ να πεις ''Γέννησα!'' Αυτά που περιγράφεις λαχταρώ κ εγώ, αλλά μέχρι τον Οκτώβρη έχω καιρό! χθες άκουσα την καρδιά του κ δεν υπάρχουν λόγια για το συναίσθημα! Όλες οι ανασφάλειες κ οι φόβοι μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Με το καλό να την κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!!! Ανυπομονούμε να στείλεις κ να πεις ''Γέννησα!'' Αυτά που περιγράφεις λαχταρώ κ εγώ, αλλά μέχρι τον Οκτώβρη έχω καιρό! χθες άκουσα την καρδιά του κ δεν υπάρχουν λόγια για το συναίσθημα! Όλες οι ανασφάλειες κ οι φόβοι μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα! :x

  Θα τα ζησεις-αμεσως θα περασει ο καιρος (μονο ο τελευταιος μηνας δε θα περνα με τιποτα) κ θα αρχισεις να τα σκεφτεσαι απο τωρα!!

   Εγω στις αρχες ξερετε τι εκανα με τις ωρες?? Εφτιαχνα playlist για την μπουμπου μου στο youtube.. Εκανα λιστα με παιδικα τραγουδακια, λιστα με τραγουδακια για υπνο, για παιχνιδι, με κλασσικη μουσικη, με χαρουμενο rock με μεταλ οπερα-τα παντα!!! Εκει να δεις ποσα πραγματα θα παρατηρησεις.. Ξερεις ποσα τραγουδια που μου αρεσαν απεκλεισα γιατι δε μ'αρεσε το διδαγμα τους?? Ειδικα στα παιδικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
    • Κορίτσι μου μιλά με τον γυναικολόγο σου για να επισκεφτείς οδοντίατρο! Μετά το πρώτο τρίμηνο δεν έχεις πρόβλημα για σφραγίσματα κτλ και η τοπική αναισθησία είναι τοπική όπως το λέει και η λέξη! Είχα ρωτήσει οδοντίατρο σε πιθανή εγκυμοσυνη και κάποιο θέμα στα δοντια και μου είπε αυτό επακριβώς!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...