Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι βοηθάει για να πετυχει η εξωσωματική


loralora

Recommended Posts

Αρκουν μόνο οι ιδανικές συνθήκες για να εχουμε μια θετικη χοριακη; Δηλαδη με πολυ καλα έμβρυα,με καλη διαστρωματωση ενδομητριου ,ρυθμισμενες ορμόνες tsh,προλακτινη,ζαχαρο κλπ .Κοπέλες που είχαν θετικη χοριακή τι τις βοηθησε ψυχολογικα να περασουν τη διαδικασια της εξωσωματικης και να εχουν επιτυχιά; 

Τι βοηθα την ψυχολογια γις περάσει αυτό το διαστημα μετα την εμβρυομεταφορά και να μην στρεσσαριζόμαστε τοσο πολυ.

Εχω δοκιμασει σειρες,βιβλια,υπνο πολυ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η loralora είπε:

Αρκουν μόνο οι ιδανικές συνθήκες για να εχουμε μια θετικη χοριακη; Δηλαδη με πολυ καλα έμβρυα,με καλη διαστρωματωση ενδομητριου ,ρυθμισμενες ορμόνες tsh,προλακτινη,ζαχαρο κλπ .Κοπέλες που είχαν θετικη χοριακή τι τις βοηθησε ψυχολογικα να περασουν τη διαδικασια της εξωσωματικης και να εχουν επιτυχιά; 

Τι βοηθα την ψυχολογια γις περάσει αυτό το διαστημα μετα την εμβρυομεταφορά και να μην στρεσσαριζόμαστε τοσο πολυ.

Εχω δοκιμασει σειρες,βιβλια,υπνο πολυ.

 

Τα ψώνια πες στον αντρουλη σου!!!!εγώ του είπα μόλις ξεκινησω για να είμαι ήρεμη θέλω να ανανέωση τη γκαρνταρόμπα μου χαχαχα!επίσης έχω ακούσει για διατροφή τα αυγά και μειωμένο αλάτι και όχι ζυμαρικά πιο πολύ κρέας με σαλάτες.δε γνωρίζω κ πολλά ας μας πουν οι κοπέλες που πέτυχαν τα μυστικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραίο θέμα άνοιξες:-)Θέλω πολύ να διαβασωωωω τα σχόλια από τις κοπέλες που εχουν πετύχει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

Τα ψώνια πες στον αντρουλη σου!!!!εγώ του είπα μόλις ξεκινησω για να είμαι ήρεμη θέλω να ανανέωση τη γκαρνταρόμπα μου χαχαχα!επίσης έχω ακούσει για διατροφή τα αυγά και μειωμένο αλάτι και όχι ζυμαρικά πιο πολύ κρέας με σαλάτες.δε γνωρίζω κ πολλά ας μας πουν οι κοπέλες που πέτυχαν τα μυστικά.

χαχαχαχαχα.....ναι κοριτσι, οπως τα λες αυγα μονο το ασπραδι.. και γενικα ζυμαρικα κ ψωμι λιγο κ ολικης. καλη επιτυχια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι οτι δεν αρκουν μόνο οι ιδανικές συνθηκες για να πετύχει μια εξωσωματική!! Προσωπικά πιστεύω πως πολύ σημαντικό ρόλο παίζει ο παράγοντας τύχη!!! Η περιοδος μετά την εμβρυομεταφορα είναι η χειρότερη όλης της εξωσωματικης αλλά πρέπει να το υποστούμε, να είμαστε δυνατές & να μην το σκεφτομαστε, να το διαγράψουμε απο το μυαλό, να ξεχάσουμε τι μέρα είναι!!! Αυτό που με βοήθησε εμένα είναι το γεγονός οτι δούλευα πολλές ώρες και όταν γύριζα σπίτι ασχολιόμουν με ψιλοδουλιτσες, επομένως αυτές οι μέρες αναμονής πέρασαν αρκετά γρήγορα!!! Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux συμφωνώ για το παράγοντα τύχη γιατί όταν πέτυχα (παλλινδρομησε αλλά άσχετο αυτό) ένιωθα και ψιλοήρεμη. Πίστευω το κομμάτι της ψυχολογίας παίζει ρόλο επίσης. Πως τη ρυθμίζεις?

Εγω αποφάσισα να διαβάζω βιβλία ξέρετε κανένα ανάλαφρο γυναικεία λογοτεχνία. Να βλέπω σειρές και ταινίες στην τηλεόραση και στον υπολογιστή. Η αναμονή είναι η δύσκολη και όσο περνάνε οι μέρες προς τη χοριακή είναι πιο δύσκολες. Καμια άλλη ιδέα? Έχει να πέσει Μενεγάκη στις 3 μέρες μετα την ετ που θα είμαι σπίτι. 

Αλήθεια οι γιατροί σας είπαν να καθίσετε σπίτι μετά την εμβρυομεταφορά ή να επιστρέψετε στο γραφείο?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kΑΛΗΜΕΡΑΑΑ σας όμορφες.. λέτε ότι παίζει ρόλο η τύχη?Επίσης στη εργασια πας ??η έχεις άδεια?Για π.χ εμένα η δουλειά μου είναι σε ένταση...επισης πριν την εξωσωματική να πιω βιταμίνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια μου τις δυο φορές που πέτυχα πήγα απο την επόμενη κιολας μέρα στη δουλειά, βρεφονηπιαγωγος, απλά αυτό που πρόσεχα είναι να μην σηκώνω βάρη, κατα τα άλλα συνέχισα τη ζωή μου κανονικότατα!! Αυτό με την ξάπλα θεωρώ οτι είναι μύθος και ευτυχως και οι γιατροί μου έχουν την ίδια άποψη!! Μάλιστα τελευταία φορά, σηκώθηκα ακριβώς μετά την εμβρυομεταφορα, ούτε καν ξάπλωσα το μισάωρο που λένε οτι πρέπει να κάτσεις και τώρα διανυω αισίως την 11η εβδομάδα!!!! Πολλές φορές έχω σκεφτεί, αν δεν κάναμε εξωσωματική και είχαμε φυσική σύλληψη δεν θα είχαμε ιδέα για την εγκυμοσύνη μας επομένως δεν θα προσέχαμε και στην εξωσωματική πιστεύω πως το ίδιο γίνεται, το μόνο που αλλάζει είναι ο τρόπος σύλληψης!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

kΑΛΗΜΕΡΑΑΑ σας όμορφες.. λέτε ότι παίζει ρόλο η τύχη?Επίσης στη εργασια πας ??η έχεις άδεια?Για π.χ εμένα η δουλειά μου είναι σε ένταση...επισης πριν την εξωσωματική να πιω βιταμίνη?

ΜΠεμπελούκα για το τι θα πάρεις θα σου το πουνε οι γιατροι της εξω.

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ κορίτσια μου τις δυο φορές που πέτυχα πήγα απο την επόμενη κιολας μέρα στη δουλειά, βρεφονηπιαγωγος, απλά αυτό που πρόσεχα είναι να μην σηκώνω βάρη, κατα τα άλλα συνέχισα τη ζωή μου κανονικότατα!! Αυτό με την ξάπλα θεωρώ οτι είναι μύθος και ευτυχως και οι γιατροί μου έχουν την ίδια άποψη!! Μάλιστα τελευταία φορά, σηκώθηκα ακριβώς μετά την εμβρυομεταφορα, ούτε καν ξάπλωσα το μισάωρο που λένε οτι πρέπει να κάτσεις και τώρα διανυω αισίως την 11η εβδομάδα!!!! Πολλές φορές έχω σκεφτεί, αν δεν κάναμε εξωσωματική και είχαμε φυσική σύλληψη δεν θα είχαμε ιδέα για την εγκυμοσύνη μας επομένως δεν θα προσέχαμε και στην εξωσωματική πιστεύω πως το ίδιο γίνεται, το μόνο που αλλάζει είναι ο τρόπος σύλληψης!!! 

Μαριλου μου χαιρομαι που πανε ολα καλά. Κι εμενα ο γιατρος της εξω μου το ειπε αυτο οτι ειναι μυθος. Μαλιστα στο εξωτερικο μου ειπε οτι οι εμβρυομεταφορες γινονται σε μια απλη καρεκλα γυναικλογου και οι γυναικες σηκωνονται αμεσως μετα. Εμενα μου ειπανε συγκεκριμενα: Δεν εισαι αρρωστη για να εισαι στο κρεβατι . ΑΠλά δεν θα κανεις βαρια πραγματα. Εγω δουλεια δεν πηγα τις πρωτες 5 ημερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η nikona είπε:

ΜΠεμπελούκα για το τι θα πάρεις θα σου το πουνε οι γιατροι της εξω.

 

Μαριλου μου χαιρομαι που πανε ολα καλά. Κι εμενα ο γιατρος της εξω μου το ειπε αυτο οτι ειναι μυθος. Μαλιστα στο εξωτερικο μου ειπε οτι οι εμβρυομεταφορες γινονται σε μια απλη καρεκλα γυναικλογου και οι γυναικες σηκωνονται αμεσως μετα. Εμενα μου ειπανε συγκεκριμενα: Δεν εισαι αρρωστη για να εισαι στο κρεβατι . ΑΠλά δεν θα κανεις βαρια πραγματα. Εγω δουλεια δεν πηγα τις πρωτες 5 ημερες.

ΜΠΡΑΒΟΟΟ ..ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΊΑ ΣΟΥ..ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΉ ΆΔΕΙΑ Η ΣΟΥ ΤΗ ΓΡΆΦΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΌΓΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ κορίτσια μου τις δυο φορές που πέτυχα πήγα απο την επόμενη κιολας μέρα στη δουλειά, βρεφονηπιαγωγος, απλά αυτό που πρόσεχα είναι να μην σηκώνω βάρη, κατα τα άλλα συνέχισα τη ζωή μου κανονικότατα!! Αυτό με την ξάπλα θεωρώ οτι είναι μύθος και ευτυχως και οι γιατροί μου έχουν την ίδια άποψη!! Μάλιστα τελευταία φορά, σηκώθηκα ακριβώς μετά την εμβρυομεταφορα, ούτε καν ξάπλωσα το μισάωρο που λένε οτι πρέπει να κάτσεις και τώρα διανυω αισίως την 11η εβδομάδα!!!! Πολλές φορές έχω σκεφτεί, αν δεν κάναμε εξωσωματική και είχαμε φυσική σύλληψη δεν θα είχαμε ιδέα για την εγκυμοσύνη μας επομένως δεν θα προσέχαμε και στην εξωσωματική πιστεύω πως το ίδιο γίνεται, το μόνο που αλλάζει είναι ο τρόπος σύλληψης!!! 

Έχεις ένα δίκιο ο....με το καλό καλή λευτεριά κοριτσάκι πως νιώθεις??τρελαμενηηη??Θέλω όλες να τα καταφερουμεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΌΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑ ΠΑΡΑΤΗΡΏ ΣΤΟYOUTUBE  ΚΟΠΈΛΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΆΖΟΥΝ ΒΙΝΤΕΆΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΎΝΗ ΤΟΥΣ ΜΕ ΦΥΣΙΚΌ ΤΡΌΠΟ...ΞΕΡΕΤΕ ΘΑ ΉΤΑΝ ΚΑΛΌ ΜΙΑ ΑΠΌ ΕΜΆΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΉΣΕΙ ΒΙΝΤΕΆΚΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΌΛΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΊΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΆΜΕ ΏΣΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΌΛΟΙΠΑ ΚΟΡΊΤΣΙΑ ΠΟΥ ΈΧΟΥΝ ΚΆΠΟΙΟ ΠΡΌΒΛΗΜΑ ΝΑ ΜΑΘΑΊΝΟΥΝ ΤΙ ΛΈΤΕ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπεμπελουκα μου σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, εύχομαι σε όλα τα κορίτσια σύντομα να έρθει αυτό για το οποίο αγωνιούν και παλεύουν καθημερινά!!! Ήταν η τέταρτή μου προσπάθεια, είχα πετύχει και στην δεύτερη αλλά παλινδρομησε!!! Τα συναισθήματα μου είναι ανάμεικτα, σίγουρα χαίρομαι αλλά έχουν αρχίσει και οι φοβίες τύπου θα πάνε όλα καλα απο εδώ και πέρα, πως θα φροντίζω δυο πλασματάκια ταυτοχρονα και διάφορα άλλα...

Εσύ αν επιτρέπεται για ποιο λόγο θα προχωρήσεις σε εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariloux είπε:

@Μπεμπελουκα μου σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, εύχομαι σε όλα τα κορίτσια σύντομα να έρθει αυτό για το οποίο αγωνιούν και παλεύουν καθημερινά!!! Ήταν η τέταρτή μου προσπάθεια, είχα πετύχει και στην δεύτερη αλλά παλινδρομησε!!! Τα συναισθήματα μου είναι ανάμεικτα, σίγουρα χαίρομαι αλλά έχουν αρχίσει και οι φοβίες τύπου θα πάνε όλα καλα απο εδώ και πέρα, πως θα φροντίζω δυο πλασματάκια ταυτοχρονα και διάφορα άλλα...

Εσύ αν επιτρέπεται για ποιο λόγο θα προχωρήσεις σε εξωσωματική;

@Mariloux σε καταλαβαίνω κορίτσι μου γλυκό...να σκέφτεσαι θετικά όλα θα πάνε καλά και 2 κιολας??ΜΠΡΑΒΟΟΟ τέλειο θα θελα και εγώ διδυμακια πόσο μηνών είσαι? Ο άντρας μου έχει αζωοσπερμια εσύ για ποιο λόγο?αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπεμπελουκα ναι 2 :):)... Σε λιγες μέρες κλείνω τον 3ο!!!! Εμένα το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω σάλπιγγες (τις αφαίρεσα επειδή η μια ήταν υδροσαλπιγγα και η άλλη μη λειτουργική με πολλές συμφυσεις).. Μακάρι να πιάσεις και εσύ διδυμάκια!!! Πάντως λένε οτι οι περιπτώσεις όπου το πρόβλημα είναι στον άντρα είναι ο πιο εύκολες, δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει αλλά εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεις και να πετύχεις με την 1η σου προσπάθεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

@Μπεμπελουκα ναι 2 :):)... Σε λιγες μέρες κλείνω τον 3ο!!!! Εμένα το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω σάλπιγγες (τις αφαίρεσα επειδή η μια ήταν υδροσαλπιγγα και η άλλη μη λειτουργική με πολλές συμφυσεις).. Μακάρι να πιάσεις και εσύ διδυμάκια!!! Πάντως λένε οτι οι περιπτώσεις όπου το πρόβλημα είναι στον άντρα είναι ο πιο εύκολες, δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει αλλά εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεις και να πετύχεις με την 1η σου προσπάθεια!! 

Από το στόμα σου και στου Θεου**σε ποιο κέντρο την έκανες?τι φύλο έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επυτυχια!!!! Κοριτσια εγω πιστευω θελει πιστη θελυση και αρκςτη τυχη!!!!

Εγω επερνα αδεια γιατι η δουλεια μου δεν ενδικνυτε ειχε ορθοστασια και τρξιμο δουλευα σε super market!!!!απλα με μου α φυσιολογικη συληψη με μια εξωσωματικη ειναι οσο να ειναι λιγο ποιο δυσκολο!!!μιση ωρα λεγανε στο κεντρο που πηγενα πριν τωρα ενα δεκαλεπτο σε αφηνουν πανω στην καρεκλα του χειρουργειου και μετα πας στο κρεβατι για λιγη ωρα! Τι να πω μονο να ευχηθω μεσα απο την καρδια μου καλα αποτελεσματα σε ολες κοριτσακια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Από το στόμα σου και στου Θεου**σε ποιο κέντρο την έκανες?τι φύλο έχεις?

Στο Institute of Life του Ιασώ, ακόμα δεν έχουμε μάθει το φύλο, αλλά γερά να είναι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

Στο Institute of Life του Ιασώ, ακόμα δεν έχουμε μάθει το φύλο, αλλά γερά να είναι!! 

στείλε μας νεότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα..με 4 θετικά στο ενεργητικό μου κ έχοντας κάνει τα πάντα στις 2 πρώτες που παλλινδρομησαν( όχι μπάνιο ξάπλα βιταμίνες όχι σκάλες κτλ) κ τίποτα στις 2 επόμενες( ούτε μέρα ξάπλα κανονικά σκαλιά διατροφή κτλ) θα σου πω πως αν είναι να πετύχει θα πετύχει..αυτά εκεί μέσα από τις συσπάσεις της μήτρας παίζουν Πινκ Πινκ( εξ ου κ περιπτώσεις εξωμητριων με εξωσωματική) ο γιατρός μου υποστήριζε ότι πρέπει να πείσουμε τη μήτρα ότι είναι φυσική σύλληψη..κ για να γίνει αυτό πρέπει να αιματωνεται όπως πριν με περπάτημα σκαλιά κτλ ..αν όλα έχουν γίνει σωστά κ τα εμβρια έχουν δυναμικη θα πιαστούν..τα άλλα όλα τα λένε οι γιατροί για να μη νιώθουν τύψεις οι γυναίκες ότι δεν κάναν ότι έπρεπε..η δική μας συμβολή είναι η ψυχογια για να εγκρίνονται ορμόνες χαράς..αισιοδοξία λοιπόν κ όλα κατά ευχην

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2018 at 8:12 ΠΜ, ο/η Mariloux είπε:

Στο Institute of Life του Ιασώ, ακόμα δεν έχουμε μάθει το φύλο, αλλά γερά να είναι!! 

Mariloux είσαι ευχαριστημένη από το Ιασώ;; εκεί κάνω κι εγώ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Kalispera kai apo emena.Ekana xtes embryometafora kai elpizw gia to kalytero.Emena o giatros Mory eipe apla na prosexw ligo k oxi yperboles. Hthela na rwthsw an kserei kamia ti shmainoun oi xaraktirismoi “expanded “ kai “2cc” se blastokustes. Eyxomai se oles na ginoun syntoma manoules.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία @Margo84!!! Mια θετική χοριακή σου εύχομαι.

Η βλαστοκύστη expanded από ότι θυμάμαι είναι η ολοκληρωμένη βλαστοκύστη, στα ελληνικά μεταφράζεται ως διογκωμένη και είναι ένα βήμα πριν την εκκόλαψη. Σε πολύ καλό στάδιο δηλαδή.

Για την 2cc δεν θυμάμαι. Θα το ψάξω όμως και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου ότι θέλεις να πας πεις εμεις είμαστε εδώ για όλα να συζητάμε να τα βγάζουμε από μέσα μας.. 😊
    • Καλημέρα κορίτσια! Εχθές είχα ραντεβού με την νεα γυναικολόγο..είναι ολα οκ μετα τη βιοχημική και προχωράμε.. Όμως θέλω να σταθώ σε κάτι άλλο ρε κορίτσια..η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα τα τελευταία 4 χρόνια μου έλεγε ότι η μια μου ωοθήκη έχει πολυκυστική μορφή..να σημειώσω ότι δεν έβλεπα ποτέ τι έβλεπε στον υπέρηχο και φυσικά δεν τον πήρα εκτυπωμένο καμία φορά αυτά τα 4 χρόνια. Εχθές λοιπόν η νεα γυναικολόγος μου είπε ότι δεν υπάρχει καμία εικόνα πολυκυστικών υπερηχογραφικά..μου έδειξε αναλυτικά στον υπέρηχο τον οποίο πήρα και για το αρχείο μου.. ούτε από τις ορμονολογικές μου προκύπτει ότι έχω σύνδρομο πολυκυστικών και ας είναι λίγο πιο ανεβασμένα τα ανδρογόνα μου.. το άλλο θέμα που με βασάνιζε ήταν η προλακτίνη..ο ενδοκρινολόγος μου έλεγε ότι μετά απ όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει φαίνεται ότι ειναι ιδιοπαθής..δηλ ειναι ανεβασμένη χωρίς κάποιον λόγο και δεν με επηρεάζει πουθενα και φυσικά ουτε στην σύλληψη και δεν χρειάζομαι αγωγή..η προηγούμενη γυναικολόγος μου είχε πει οτι εμποδίζει για σύλληψη και να ξεκινήσω αγωγή..χθες η αλλη γυναικολόγος μου είπε ακριβώς ότι και ο ενδοκρινολόγος μου..να τονίσω σε αυτο το σημείο ότι πέτυχα εγκυμοσύνη σε κύκλο που δεν είχα ξεκινήσει την αγωγή για την προλακτίνη... Συγγνώμη για το σεντόνι..θέλω να σας πω να ψάχνεστε όσο μπορείτε και να ακούτε το ένστικτο σας! Αν κάτι δεν σας πηγαίνει καλά με τον γιατρό σας να παίρνετε κι άλλη γνώμη! 
    • Καλημερα κορίτσι μου! Κι εγω μετα το Πάσχα θα παω για την καμπύλη Ζαχαρου στις 9/5. 
    • Σ' ευχαριστώ πολύ καλή μου. Με το καλό να κρατήσεις κι εσύ το δικό σου μωράκι.
    • Δε θέλω να σας νταουνιάσω κι εσάς αλλά νιώθω πως αν δεν τα πω θα σκάσω.  Καλημέρα σε όλες μας κορίτσια μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...