Μετάβαση σε περιεχόμενο

6 εβδομάδων και μικρή αποκόλληση


Recommended Posts

Γεια σας,πήγα στην γυναικολόγο και βάση μετρήσεων του μωρου το βγάζει 6 εβδομάδων από την τελευταία περίοδο βγαίνει 8!Είναι κακο αυτό?το έχει πάθει καμία άλλη κοπέλα εδώ?συμβαίνει συχνά?εμείς ακούσαμε και λίγο λίγο την καρδούλα του αλλά μου είπε ότι είναι νωρίς!εντωμεταξύ είδε και λίγο αίμα στον υπέρηχο και μου είπε ότι έχω κάποια μικρή αποκόλληση!!!Δεν μπορώ αλλο απογοητευτικα έπεσα ψυχολογικά και κλαίω...θέλω την βοήθεια σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρια1996καλησπέρα! Καταρχάς ηρέμησε μην κλαις κ μην απογοητεύεσαι! Νομιζω παντα εχουν καποια απόκλιση οι μετρήσεις των υπερήχων με των ημερολογίων! 6η εβδομαδα παντως κ να ακούσεις καρδούλα νομιζω πως ειναι πολυ θετικό στοιχείο..εμεις σχεδον 7η ακούσαμε!οσο για την αποκόλληση σου αύξησε ισως κάποιο φαρμακο προγεστερονης; Σου εχει δωσει φυλλικό προγεστερονη κτλ να υποθέσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μαρια1996 είπε:

Γεια σας,πήγα στην γυναικολόγο και βάση μετρήσεων του μωρου το βγάζει 6 εβδομάδων από την τελευταία περίοδο βγαίνει 8!Είναι κακο αυτό?το έχει πάθει καμία άλλη κοπέλα εδώ?συμβαίνει συχνά?εμείς ακούσαμε και λίγο λίγο την καρδούλα του αλλά μου είπε ότι είναι νωρίς!εντωμεταξύ είδε και λίγο αίμα στον υπέρηχο και μου είπε ότι έχω κάποια μικρή αποκόλληση!!!Δεν μπορώ αλλο απογοητευτικα έπεσα ψυχολογικά και κλαίω...θέλω την βοήθεια σας!!! 

Ο γιατρός σου τι σου είπε; για τις μετρήσεις που βγήκαν μικρότερες; 

παντα έχουν μη απόκλιση είτε πάνω είτε κάτω. Είχες μεγάλο/άστατο κύκλο; αν έχεις μεγάλο και άστατο μπορεί να έγινε η σύλληψη πολύ αργότερα από αυτό που υπολογίζεις εσυ. 

Αν έχεις κανονικό κύκλο αλλά ο γιατρός σου σου είπε να μην ανησυχείς, τότε να μην ανησυχείς! Ξέρει καλύτερα από όλες μας! Σίγουρα θα παίρνεις φυλλικό, σου έδωσε και utrogestan? Είναι αρκετά συχνές οι μικρές από κολλήσεις και αντιμετωπίζονται πολύ εύκολα! Θέλουν ξεκούραση και να μη σηκώνεις βάρη!  

οπως κι αν έχει το ότι άκουσες καρδιά τόσο νωρίς είναι πολύ καλό σημάδι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είπε οτι μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη...Όχι δεν εχω άστατο κύκλο 28-31μέρες. Δεν μου έδωσε κάτι παίρνω εδώ και μια εβδομάδα φελισιν.Το αίμα το είδε στον υπέρηχο και μου είπε αν δω να την πάρω τηλέφωνο...την καρδιά την ακούσαμε πολύ πολύ λογικό.δεν μπορώ να μην ανησυχώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εαν εχεις ακομα ανησυχια κ αποριες να την παρεις τηλ κ να σε καθησυχασει. Τι τουσ πληρωνουμε αν δεν μπορεις να την παρεις; ρωτηε την οτι απορια σου ερχεται, ειναι η μονη που μπορει να σε ξεαγχωσει! 

Για την καρδια δεν εχει σημασια πολυ ή λιγο, αλλα το οτι την ακουσες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια μου να.μην αγχωνεσαι .....εαν ηταν.κατι θα στο ελεγε....καθυστερημένη συλληψη ηταν.κ η κορουλα μου κ ειχα φερει τον πανικο....Τώρα κοντευει τα τρια τα σκεφτομαι.κ γελαω....ξεκουρασου παρε τα χαπια σου κ.ολα καλα θα πανε!!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...