Μετάβαση σε περιεχόμενο
Miracle17

Χαμηλη αμη και εξωσωματικη εμπειριες

Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Finally είπε:

Κορτιζόνη η ενέσεις ινοχεπ κ σαλοσπιρ..κορτιζόνη έκοψα σταδιακά τη 8 βδομάδα αν θυμάμαι σωστά της κύησης κ το σαλοσπιρ στον 8.. ινοχεπ δεν έκοψα καθόλου..έκανα κ τη μέρα της γέννας κ κάποιες βδομάδες μετά..τη Λευκου έχεις;

ναι την Λευκου. κορτιζονη κσαλοσπιρ μου ειχε δωσει. τωρα ετοιμαζομαι για την 2η κ μου εδωσε επανελεγχο και θα μου πει τι θα παρω..

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store
στις πριν 52 λεπτά, ο/η pure cult είπε:

Μακάρι όλα καλά να πάνε!!! Κ εγώ είχα αγχωθεί πάρα πολύ, τελικά όμως 16 ωάρια μου πήραν, 12 πολύ καλής ποιότητητας κ γονιμοποιήθηκαν τα 10! Τελικά έβαλα 2 μέσα κ 6 κατάψυξη! Βέβαια όλα στο αποτέλεσμα θα κριθούν, αλλά με 1.12 ΑΜΗ δεν περίμενα καθόλου ανταπόκριση! Αλλά τελικά τα 31 χρόνια το επέτρεψαν!

Επομένως, relax, πάρε κ καμιά βιταμινούλα κ όλα θα πάνε σούπερ!!!

Εγώ είχα πρόβλημα με σάλπιγγες, οπότε φυσιολογική σύλληψη ήταν αδύνατη. Είχα μήνα πέρσι έγκυος αλλά ήταν εξωμήτριο κ εξερράγη! Εμπειρία tres εφιαλτίκ! Χαχα!

😚

@pure cult Τελειααα !! Μου δινεις πολυ κουραγιο , η αληθεια ειναι οτι εχω αγχωθει , αλλα ακουγοντας τις εμπειριες σας νιωθω πολυυυ καλυτερα!!! Απο βιταμινες αλλο τιποτα χαχα εχω ενα τριμηνο που πρρνω φουλ!!! Ευχομαι συντομα με ενα γιατι οχι και 2👶🏻👶🏻!!! Να μας ενημερωσεις γα εξελιξεις ❣️

• Like 1

@Finally σε εχω ζαλισει στις ερωτησεις. σαλοσπιρ κ αντιπηκτικες εκανες για το αντιφ. συνδρ. υποθετω. την κορτιζονη για το χασιμοτο?

στις πριν 9 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια η αμη από μόνη της δ σημαίνει κάτι. Πάντα διαβάζεται σε συνδυασμό με άλλες ορμόνες. Επίσης πολλοί γιατροί δ αποδέχονται ότι όποια έχει μικρή αμη θα έχει κ μικρότερο απόθεμα. Το αποτέλεσμα έχει σημασία! Τα καλύτερα σας εύχομαι!

@Finally δεν αγχώνει τ άντρα σ τ ενδεχόμενο δίδυμης κυησης; δεδομένο ότι έχετε άλλα δύο ήδη.

Oχι..να σου πω την αλήθεια αν το πάρω απόφαση ούτε εμένα θα με αγχώδεις..έχασα 3 παιδιά συνολικά σε 2 κυήσεις..ίσως λοιπόν η μοίρα μας είναι να αποκτήσουμε 4.. βασικά κι εμένα είναι κόμπος στο λαιμό το τι θα κάνω..νιώθω ότι είναι λίγο κάπως να τα αφήσω ...θα δούμε..

στις πριν 4 ώρες, ο/η jazz είπε:

ναι την Λευκου. κορτιζονη κσαλοσπιρ μου ειχε δωσει. τωρα ετοιμαζομαι για την 2η κ μου εδωσε επανελεγχο και θα μου πει τι θα παρω..

Εγώ πήγαινα Θέση.κη να τη δω φαντάσου από Αθήνα στο πρώτο μετά ξεκίνησε εδώ Αθηνα.. θέα την αγαπώ..

• Like 1

@Finally είναι ένα θέμα αυτό. Και γω τ σκεφτόμουν να σ πω την αλήθεια αν κ τελικά δ προχωρήσαμε σε εξωσωματική. Μπορεί όμως να κάνουμε εξωσωματική για τ επόμενο. Αλλά ακριβώς κ γω σκεφτόμουν τι γίνεται με τα υπόλοιπα εμβρια σε περίπτωση επιτυχίας. Στη θέση σ θα προχωρούσα σ εμβρυομεταφορα αλλά νομίζω θα περίμενα κανα 2 χρόνια. Όπως κ να χει σας εύχομαι τα καλύτερα! 

στις πριν 15 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

@jazz εσυ κορτιζονη γιατι θα κανεις?

@Dim83 οπως λεει η αιματολογος στο report: η κορτιζονη προτεινεται λογω της αυτοανοσιας, μελετες δειχνουν οτι βοηθαει στην εμφυτευση . εγω βρεθηκα οριακα θετικη σε μια εξεταση κ αρνητικη στον επανελεγχο. ομως επειδη ειχα μια παλινδρομη πριν δυο χρονια, μου δεινει κ καποια απ αυτα (κορτιζονη. σαλοσπιρ) προληπτικα...

• Like 1

στις πριν 44 λεπτά, ο/η jazz είπε:

@Dim83 οπως λεει η αιματολογος στο report: η κορτιζονη προτεινεται λογω της αυτοανοσιας, μελετες δειχνουν οτι βοηθαει στην εμφυτευση . εγω βρεθηκα οριακα θετικη σε μια εξεταση κ αρνητικη στον επανελεγχο. ομως επειδη ειχα μια παλινδρομη πριν δυο χρονια, μου δεινει κ καποια απ αυτα (κορτιζονη. σαλοσπιρ) προληπτικα...

σε ευχαριστω. για σαλοσπιρ ξερω γιατι κ εγω θα παρω σε περιπτωση εγκυμοσυνης. αλλα δνε ηξερα γιατι παιρνουν την κορτιζονη. κ εγω με τη λευκου εκανα τον ελεγχο. 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

σε ευχαριστω. για σαλοσπιρ ξερω γιατι κ εγω θα παρω σε περιπτωση εγκυμοσυνης. αλλα δνε ηξερα γιατι παιρνουν την κορτιζονη. κ εγω με τη λευκου εκανα τον ελεγχο. 

ε τοτε εισαι οκ!!

• Thanks 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Γάλα Μαγνεσησιας λεγεται..
    • @Vivi.Nik. και η δικιά μ μπουσουλαει άλλα πάει εκεί που θεκει για να πιαστεί να σηκωθεί. Στο τραπεζάκι, στον καναπέ, μέχρι κ στο καλοριφέρ πάει κ προσπαθεί να σηκωθεί. Δηλ έλεος! Δ μπορείς να απέχεις πάνω από μισό μέτρο γτ κάπου θα τ φάει τ κεφάλι της. Ναι κ ο γιατρός αυτό μας είπε ότι όταν αρχίσει να περπατάει θα αλλάξει πολύ. Μπορεί κ για μήνες να μην πάρει ούτε γραμμάριο. Ρε κορίτσια έμας μας έχει τρελάνει στο θέμα ύπνος. Πότε δ κοιμήθηκε ώρες συνεχόμενες η εύκολα. Για 2.5 μήνες ενώ κοιμόταν από τις 10 στην αγκαλιά μ μόλις την έβαζα στο κρεβατάκι ούρλιαζε λες κ την χτυπούσε ρεύμα. Μέχρι τις 2 2.30 δ μπορούσα να την αφήσω. Μετά ξυπνούσε ανά μισή με μια ωρα. Είχα να κοιμηθώ πάνω από μιάμιση ώρα συνεχόμενα 2.5 μήνες. Έστρωσε κάπως τ πράγμα όταν ξεκινήσαμε τ αποθηλασμο δηλ 7.5 μηνων. Κοιμόταν στις 10 ξυπνούσε 2 φορές ως τις 12 ίσα ίσα για αγκαλιά μετά στις 3 για γάλα μετά στις 7 πάλι για γαλα κ στις 8 μια κ εξω. Ενδιάμεσα βέβαια ξυπνουσε μια δύο φορές. Αλλά για πολύ λίγο. Σύνολο δηλ μετά τις 12 σηκωνομουν γύρω στις 4 φορές λ ήμουν πολύ ικανοποιημένη σε σχέση με τις 10 κ 15 π ξυπνούσα. Τώρα έχει 15 μέρες περίπου π αν δ πάει 12 δ κοιμάται. Δ χορταίνει παιχνίδι. Νυστάζει γύρω στις 10 την κάνουμε μπάνιο πίνει γάλα κ χαζό κοιμάται μόλις τελειώσει τ γάλα με σμπρωχνει κ παλεύει να ξύπνησει. Τελικά ξυπνάει κ θέλει παιχνίδια ως τις 12. Κ να πω μετά τ παίρνει ως τ πρωι πάει κ έρχεται. Ξυπναει 3 4 φορες. Μας έχει τεντωσει κανονικα. Δ έχουμε πλέον ούτε μισή ώρα τ βράδυ να χαλαρώσουμε. Ελπίζω να είναι φάση γτ πραγματικά δ θα την παλέψουμε.  Άσχετο με τ θέμα μας αλλα ήθελα να πω τον πόνο μου.
    • Θέλει κάτω από 2 να είναι μια χαρά πίεση έχω θα το δω 
    • Κάνε ένα τεστακι!!!!!εύχομαι να είναι θετικοτατο! !!!!!!😊😊😊
    • Ο επόμενος μήνας θα είναι ο τυχερός! !!!!!!!😊😊😊😊
  • Νέες συζητήσεις