Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλη αμη και εξωσωματικη εμπειριες


Miracle17

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Miracle17 είπε:

Κοριτσια ειμαι 31 χρ και εχω χαμηλη αμη 0,70 η τελευταια μετρηση , θα ηθεκα να μου πειτε τις εμπειριες σας..

Αυτήν την εξέταση δεν την έχω κάνει.... μόνο FSH 5.9 ....θα ήθελα να μάθω κι εγώ περί τίνος πρόκειται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Αυτήν την εξέταση δεν την έχω κάνει.... μόνο FSH 5.9 ....θα ήθελα να μάθω κι εγώ περί τίνος πρόκειται..

@Bellaki γεια σου , αυτη η εξεταση δειχνει το αποθεμα των ωοθηκων στις ωοθηκες.. καποιες εχουν καλο αποθεμα καποιες οχι , και σε σθνδιασμο με την fsh δειχνουν για ποσο ακομα θα ειναι παραγωγικες οι ωοθηκες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Bellaki είπε:

Αυτήν την εξέταση δεν την έχω κάνει.... μόνο FSH 5.9 ....θα ήθελα να μάθω κι εγώ περί τίνος πρόκειται..

Καλημέρα! Το fsh από μόνο του δεν λέει απόλυτος τίποτα σε συνδυασμό με το lh και e2 prl δείχνει την ωροξια σου αν γίνετε δηλαδή αν το fsh σου είναι πιο μικρό από το lh δείχνει πολυκυστηκες .Καλή σου μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Miracle17 είπε:

@Sunshine 88 καταμπερδευτικα ?

Καλημέρα. Η ΑΜΗ μας δείχνει το απόθεμα των ωαρίων στις ωοθήκες μας και σε συνδυασμό με την FSH και τις αλλες την ποιότητα. Εγώ με 0,8 ΑΜΗ στα 36 μου έκανα 7 ωοθηλάκια και πήραμε 4 ωάρια σχετικά καλά. Γονιμοποιηθήκαν όλα και προχωρήσαν τα 3. Τωρα περιμένω να δώ τι κάναμε... 5 και σήμερα. σαν τους φαντάρους. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Καλημέρα. Η ΑΜΗ μας δείχνει το απόθεμα των ωαρίων στις ωοθήκες μας και σε συνδυασμό με την FSH και τις αλλες την ποιότητα. Εγώ με 0,8 ΑΜΗ στα 36 μου έκανα 7 ωοθηλάκια και πήραμε 4 ωάρια σχετικά καλά. Γονιμοποιηθήκαν όλα και προχωρήσαν τα 3. Τωρα περιμένω να δώ τι κάναμε... 5 και σήμερα. σαν τους φαντάρους. Ελπίζω να σε κάλυψα.

@ourania Ναι!!!! Με καλυψες απολυτα ❣️Ετοιμαζομαι για την πρωτη μου εξωσωματικη τελος φλεβαρη και φοβαμαι μην δεν ανταποκριθω καλα.. τι πρωτοκολο εκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Καλημέρα. Η ΑΜΗ μας δείχνει το απόθεμα των ωαρίων στις ωοθήκες μας και σε συνδυασμό με την FSH και τις αλλες την ποιότητα. Εγώ με 0,8 ΑΜΗ στα 36 μου έκανα 7 ωοθηλάκια και πήραμε 4 ωάρια σχετικά καλά. Γονιμοποιηθήκαν όλα και προχωρήσαν τα 3. Τωρα περιμένω να δώ τι κάναμε... 5 και σήμερα. σαν τους φαντάρους. Ελπίζω να σε κάλυψα.

@ouraniaευχομαι μια θετικη χοριακη!!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Miracle17 είπε:

@ourania Ναι!!!! Με καλυψες απολυτα ❣️Ετοιμαζομαι για την πρωτη μου εξωσωματικη τελος φλεβαρη και φοβαμαι μην δεν ανταποκριθω καλα.. τι πρωτοκολο εκανες; 

βραχύ με ανταγωνιστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Finally είπε:

Με 0,8 στα 32 μου έκανα πήρα 10 ωαρισ

@Finallyτελεια μακαρι μα βγαλω τοσα κι εγω !! Πετυχες εγκυμοσυνη τελικα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Miracle17 είπε:

@Finallyτελεια μακαρι μα βγαλω τοσα κι εγω !! Πετυχες εγκυμοσυνη τελικα; 

Toσα πήρα στην πρώτη διέγερση είχα θετικό παλλινδρομησε..έβαλα κατεψυγμένα πάλι παλλινδρομησε( είχα αυτοάνοσα κ δεν το ξέραμε) έκανα παλλι διέγερση πήρα 8 απέκτησα δύο παιδιά με δύο διαφορετικές εγκυμοσύνες κ έχω κ 2 κατάψυξη που θέλει να βάλουμε ο άντρα μου..εν ολίγοις με αυτή την αμήν πέτυχα 4 κυήσεις..με το καλοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Finally είπε:

Toσα πήρα στην πρώτη διέγερση είχα θετικό παλλινδρομησε..έβαλα κατεψυγμένα πάλι παλλινδρομησε( είχα αυτοάνοσα κ δεν το ξέραμε) έκανα παλλι διέγερση πήρα 8 απέκτησα δύο παιδιά με δύο διαφορετικές εγκυμοσύνες κ έχω κ 2 κατάψυξη που θέλει να βάλουμε ο άντρα μου..εν ολίγοις με αυτή την αμήν πέτυχα 4 κυήσεις..με το καλοοο

@Finally Να σου ζησουν τα θαυνατακια σου κοπελα μου !!! Μου δινεις πολυ κουραγιο , εγω εχω 2 παλληνδρομες με φυσικη συλληψη.. και εχω κι εγω αυτοσνοσο !!! Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Χασίμοτο κ αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο..λογικά θα πάρεις αγωγή για τα αυτοάνοσα σου

Ευχαριστώ για τις ευχές

 

@Finally την tsh την παρακολουθω με τον ενδοκρινολογο να ειναι χαμηλα , αρκετα κατω απο 2.. για το αντιφωσφολοπιδικο τι εκανες, τι αγωγη επαιρνες? νομιζω οτι το γραφει η αιματολογος στο προφιλ μου, αλλα οχι ξεκαθαρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/2/2018 at 11:21 ΜΜ, ο/η Miracle17 είπε:

Κοριτσια ειμαι 31 χρ και εχω χαμηλη αμη 0,70 η τελευταια μετρηση , θα ηθεκα να μου πειτε τις εμπειριες σας..

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι καθόλου, είσαι πολύ νέα! Κ εγώ ακριβώς τα ίδια, 31 κ σε μέτρηση που είχα κάνει το μάη η ΑΜΗ ήταν 1.12 κ η fsh πολύ υψηλή! Ο γιατρός μου μου είπε να βιαστώ γιατί υπάρχει κίνδυνος πρόωρης εμμηνόπαυσης. Εν τέλει, ξεκίνησα μετά από 6 μήνες εξωσωματική κ χθες έκανα εμβρυομεταφορά. 

Η ανταπόκριση στα φάρμακα ήταν εξαιρετική, όπως κ η ποιότητα, παρά τη χαμηλή ΑΜΗ κ όλοι μου είπαν στο κέντρο ότι η ηλικία είναι καταλυτική στην εξωσωματική και γενικά στην επίτευξη εγκυμοσύνης.

Επομένως, αυτό που θα σε συμβούλευα είναι ν βιαστείς, εάν έχεις κπ σχέση ή αν δν έχεις ενδεχομένως σκέψου την κατάψυξη ωαρίων!

Αυτά από μένα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η jazz είπε:

@Finally την tsh την παρακολουθω με τον ενδοκρινολογο να ειναι χαμηλα , αρκετα κατω απο 2.. για το αντιφωσφολοπιδικο τι εκανες, τι αγωγη επαιρνες? νομιζω οτι το γραφει η αιματολογος στο προφιλ μου, αλλα οχι ξεκαθαρα....

Κορτιζόνη η ενέσεις ινοχεπ κ σαλοσπιρ..κορτιζόνη έκοψα σταδιακά τη 8 βδομάδα αν θυμάμαι σωστά της κύησης κ το σαλοσπιρ στον 8.. ινοχεπ δεν έκοψα καθόλου..έκανα κ τη μέρα της γέννας κ κάποιες βδομάδες μετά..τη Λευκου έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pure cult είπε:

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι καθόλου, είσαι πολύ νέα! Κ εγώ ακριβώς τα ίδια, 31 κ σε μέτρηση που είχα κάνει το μάη η ΑΜΗ ήταν 1.12 κ η fsh πολύ υψηλή! Ο γιατρός μου μου είπε να βιαστώ γιατί υπάρχει κίνδυνος πρόωρης εμμηνόπαυσης. Εν τέλει, ξεκίνησα μετά από 6 μήνες εξωσωματική κ χθες έκανα εμβρυομεταφορά. 

Η ανταπόκριση στα φάρμακα ήταν εξαιρετική, όπως κ η ποιότητα, παρά τη χαμηλή ΑΜΗ κ όλοι μου είπαν στο κέντρο ότι η ηλικία είναι καταλυτική στην εξωσωματική και γενικά στην επίτευξη εγκυμοσύνης.

Επομένως, αυτό που θα σε συμβούλευα είναι ν βιαστείς, εάν έχεις κπ σχέση ή αν δν έχεις ενδεχομένως σκέψου την κατάψυξη ωαρίων!

Αυτά από μένα! ?

Με το καλό μια τριψήφια χοριακη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια η αμη από μόνη της δ σημαίνει κάτι. Πάντα διαβάζεται σε συνδυασμό με άλλες ορμόνες. Επίσης πολλοί γιατροί δ αποδέχονται ότι όποια έχει μικρή αμη θα έχει κ μικρότερο απόθεμα. Το αποτέλεσμα έχει σημασία! Τα καλύτερα σας εύχομαι!

@Finally δεν αγχώνει τ άντρα σ τ ενδεχόμενο δίδυμης κυησης; δεδομένο ότι έχετε άλλα δύο ήδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η pure cult είπε:

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι καθόλου, είσαι πολύ νέα! Κ εγώ ακριβώς τα ίδια, 31 κ σε μέτρηση που είχα κάνει το μάη η ΑΜΗ ήταν 1.12 κ η fsh πολύ υψηλή! Ο γιατρός μου μου είπε να βιαστώ γιατί υπάρχει κίνδυνος πρόωρης εμμηνόπαυσης. Εν τέλει, ξεκίνησα μετά από 6 μήνες εξωσωματική κ χθες έκανα εμβρυομεταφορά. 

Η ανταπόκριση στα φάρμακα ήταν εξαιρετική, όπως κ η ποιότητα, παρά τη χαμηλή ΑΜΗ κ όλοι μου είπαν στο κέντρο ότι η ηλικία είναι καταλυτική στην εξωσωματική και γενικά στην επίτευξη εγκυμοσύνης.

Επομένως, αυτό που θα σε συμβούλευα είναι ν βιαστείς, εάν έχεις κπ σχέση ή αν δν έχεις ενδεχομένως σκέψου την κατάψυξη ωαρίων!

Αυτά από μένα! ?

@pure cultειμαι παντρεμενη και προσπαθουμε 3 χρονια , με 2 παλλημδρομες φυσιολοκες συλληψεις .. ηξερα για τη χαμηλη αμη αλλα εδω και 6 μηνες πηρε την κατηφορα δυστυχως και ανεβηκε και η fsh , μου μιλησαν κι εμενα για πρωοτη εμμηνοπαυση, γι αυτο τον αλλο μηνα ξεκιναω πρωτα ο θεος εξωσωματικη , χαιρομαι πολυ που ειχες καλη ανταποκριση αυτος ειναι ο φοβος μου μηπως δεν ανταποκριθω καλα!! Ευχομαι μεσα απ την καρδια μου μια θετικη χοριακη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Miracle17 είπε:

@pure cultειμαι παντρεμενη και προσπαθουμε 3 χρονια , με 2 παλλημδρομες φυσιολοκες συλληψεις .. ηξερα για τη χαμηλη αμη αλλα εδω και 6 μηνες πηρε την κατηφορα δυστυχως και ανεβηκε και η fsh , μου μιλησαν κι εμενα για πρωοτη εμμηνοπαυση, γι αυτο τον αλλο μηνα ξεκιναω πρωτα ο θεος εξωσωματικη , χαιρομαι πολυ που ειχες καλη ανταποκριση αυτος ειναι ο φοβος μου μηπως δεν ανταποκριθω καλα!! Ευχομαι μεσα απ την καρδια μου μια θετικη χοριακη ❤️

Μακάρι όλα καλά να πάνε!!! Κ εγώ είχα αγχωθεί πάρα πολύ, τελικά όμως 16 ωάρια μου πήραν, 12 πολύ καλής ποιότητητας κ γονιμοποιήθηκαν τα 10! Τελικά έβαλα 2 μέσα κ 6 κατάψυξη! Βέβαια όλα στο αποτέλεσμα θα κριθούν, αλλά με 1.12 ΑΜΗ δεν περίμενα καθόλου ανταπόκριση! Αλλά τελικά τα 31 χρόνια το επέτρεψαν!

Επομένως, relax, πάρε κ καμιά βιταμινούλα κ όλα θα πάνε σούπερ!!!

Εγώ είχα πρόβλημα με σάλπιγγες, οπότε φυσιολογική σύλληψη ήταν αδύνατη. Είχα μήνα πέρσι έγκυος αλλά ήταν εξωμήτριο κ εξερράγη! Εμπειρία tres εφιαλτίκ! Χαχα!

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...