Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνος στην 7 Εβδομάδα


Recommended Posts

Εγω παντως ολο το 1ο τριμηνο ειχα τετοιους πονους. Αλλωτε εμοιαζαν με σουβλιες, αλλωτε με τραβηγματα κ αλλωτε με πονους περιοδου. Μετεφερε κ στον γιατρο σου για να σε καθησυχασει κι αυτος!! Καλη εγκυμοσυνη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρια1996 Γεια σου κοπελα μου , καλα τα λεει η Rosemary και εγω εχω πονακια σαν της περιοδου, ερχονται και φευγουν η γιατρος μου , μου ειπε οτι ειναι νορμαλ! Μιλα και εσυ με τον δικο σου και μην μου ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και ευχαριστώ πολυυυ για τις απαντήσεις σας...Της το είπα γιατί με ρώτησε αλλά δεν έδωσε και πολύ σημασία.Εγω η καημένη ανησυχώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2018 at 12:15 ΠΜ, ο/η Μαρια1996 είπε:

Γεια σας και ευχαριστώ πολυυυ για τις απαντήσεις σας...Της το είπα γιατί με ρώτησε αλλά δεν έδωσε και πολύ σημασία.Εγω η καημένη ανησυχώ.

Γεια σου γλυκια μου με το καλό θα πάνε όλα καλά είμαι και εγώ στις 7 εβδομάδες και έχω κάτι πονακια χαμηλά δεξιά και ταβηγματακια..μου είπε η γιατρός ότι είναι φισιολογικα αυτά..αν συνεχιστεί όμως εσένα ξαναρωτα τον γιατρό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2018 at 8:17 ΜΜ, ο/η M@mmy είπε:

Γεια σου γλυκια μου με το καλό θα πάνε όλα καλά είμαι και εγώ στις 7 εβδομάδες και έχω κάτι πονακια χαμηλά δεξιά και ταβηγματακια..μου είπε η γιατρός ότι είναι φισιολογικα αυτά..αν συνεχιστεί όμως εσένα ξαναρωτα τον γιατρό σου..

Σήμερα έχω ραντεβού και θα ρωτήσω ελπίζω να πάνε όλα καλά και στις δύο μας!!!Σου εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 11:21 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Εγω παντως ολο το 1ο τριμηνο ειχα τετοιους πονους. Αλλωτε εμοιαζαν με σουβλιες, αλλωτε με τραβηγματα κ αλλωτε με πονους περιοδου. Μετεφερε κ στον γιατρο σου για να σε καθησυχασει κι αυτος!! Καλη εγκυμοσυνη..!

Σε ευχαριστώ πολυυυ!!!Σήμερα που έχω ραντεβού θα την ρωτήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 11:27 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

@Μαρια1996 Γεια σου κοπελα μου , καλα τα λεει η Rosemary και εγω εχω πονακια σαν της περιοδου, ερχονται και φευγουν η γιατρος μου , μου ειπε οτι ειναι νορμαλ! Μιλα και εσυ με τον δικο σου και μην μου ανησυχεις!

Εγώ σήμερα θα παω να δω.  Ευχαριστώ πολυυυ πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ την άκουσα 6+3 αλλά μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς και μάλλον είναι πιο νωρίς η σύλληψη τελικά γιατί συνέχεια είναι κάτι μέρες μεγαλύτερη από τις μετρήσεις δηλαδή... συνήθως στις 7,7 και εβδομάδες την ακούς πάντως... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Σημερα εχω το πρωτο μου ραντεβού κ εγω αλλα ειναι νωρις για να ακούσουμε καρδιά νομίζω. Αντε καλα νεα κ στις δυο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα με έβγαλε 6 εβδομάδων από τις μετρήσεις βάση περιόδου βγαινω 8...είδε και λίγο αίμα μου είπε ότι έχω μια μικρή αποκόλληση!ακούσαμε και την καρδούλα πολύ λιγοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις την ακουσαμε πολυ νωρις (5+3) ! Παντως εχει σχεση κ με τον κυκλο της γυναικας. Μια γυναικα με πολυ μεγαλο κυκλο την ακουει πιο αργα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια κ μεις αυτό περιμένουμε! Να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κ να ακούσουμε την καρδιά! Με τους υπολογισμούς βγαίνω 7 εβδομάδων. Κ γω μέχρι τώρα έχω κάποια πονάκια αλλά ο γιατρός λέει οτι ειναι φυσιολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το ποτέ θα το ακούσουμε νομίζω εχει σχέση με την θέση του πλακούντα.. τα πονάκια ε8ναι φυσιολογικά μεχρι τις αρχές του τρίτου μηνα είχα και εγω κάθε μέρα λες και θα μου ερχόταν περίοδος.. ευτυχώς έφυγαν και τα πονάκια και οι αναγούλες και οι κομαρες και ολα εδω και μια εβδομάδα καθώς σήμερα μπήκα στον 4ο μηνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης, το ποτε θα ακουσει μια γυναικα την καρδουλα του εμβρυου της, εχει σχεση (εκτος φυσικα απο την αναπτυξη του μωρου) κ με τον κυκλο της!! Αν ειναι μικρος ή μεγαλος. Εγω πχ που την ακουσα 5+3, εχω πολυ μικρο κυκλο. Αν ειχα κυκλο 40 ημερων, θα την ακουγα αργοτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2018 at 1:21 ΜΜ, ο/η Soto είπε:

αχ κορίτσια κ μεις αυτό περιμένουμε! Να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κ να ακούσουμε την καρδιά! Με τους υπολογισμούς βγαίνω 7 εβδομάδων. Κ γω μέχρι τώρα έχω κάποια πονάκια αλλά ο γιατρός λέει οτι ειναι φυσιολογικά. 

Και εγώ είμαι 7 εβδομάδων καρδούλα άκουσα 6 και 1 οπότε λογικά θα ακούσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunshine 88 Τι καλά!! Είμαστε μαζί!!! Σήμερα μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών (εγώ τις μέτραγα 7 :( ) αλλά ραντεβού θα μου κλείσει την άλλη βδομάδα γιατί δε θα φαίνεται κάτι τώρα λέει, ενώ από 7 και μετά θα δούμε κ θα ακούσουμε.. Μάλλον θέλει να είναι σίγουρος ότι θα έχουμε αποτέλεσμα? Απλά μου αυξάνει την αναμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 13/2/2018 at 7:04 ΜΜ, ο/η Soto είπε:

@Sunshine 88 Τι καλά!! Είμαστε μαζί!!! Σήμερα μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών (εγώ τις μέτραγα 7 :( ) αλλά ραντεβού θα μου κλείσει την άλλη βδομάδα γιατί δε θα φαίνεται κάτι τώρα λέει, ενώ από 7 και μετά θα δούμε κ θα ακούσουμε.. Μάλλον θέλει να είναι σίγουρος ότι θα έχουμε αποτέλεσμα? Απλά μου αυξάνει την αναμονή!

Συγγνώμη τώρα είδα το μήνυμα σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

As s euxaristw polu gia tin apantisi sou.etrexa kai twra molis tin eida.puga st giatro k to mwraki ola Kala.eixa apokollisi epeidi den mporw n paw toualeta. Mikri vevaia. Me gemise upotheta alla sunexizw na ponaw k exw liga kafe akoma. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/31/2018 at 10:52 ΜΜ, ο/η Μαρια1996 είπε:

Γεια σας είμαι 7 εβδομάδων και έχω ένα πόνο χαμηλά αριστερά φεύγει και έρχεται κάθε μέρα είναι φυσιολογικό? 

Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Εγώ είχα πονάκια (και βαρβάτα) μέχρι και την 10η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...