Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Γεια σας είμαι 7 εβδομάδων και έχω ένα πόνο χαμηλά αριστερά φεύγει και έρχεται κάθε μέρα είναι φυσιολογικό? 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως ολο το 1ο τριμηνο ειχα τετοιους πονους. Αλλωτε εμοιαζαν με σουβλιες, αλλωτε με τραβηγματα κ αλλωτε με πονους περιοδου. Μετεφερε κ στον γιατρο σου για να σε καθησυχασει κι αυτος!! Καλη εγκυμοσυνη..!

• Thanks 1

@Μαρια1996 Γεια σου κοπελα μου , καλα τα λεει η Rosemary και εγω εχω πονακια σαν της περιοδου, ερχονται και φευγουν η γιατρος μου , μου ειπε οτι ειναι νορμαλ! Μιλα και εσυ με τον δικο σου και μην μου ανησυχεις!

• Thanks 1

Γεια σας και ευχαριστώ πολυυυ για τις απαντήσεις σας...Της το είπα γιατί με ρώτησε αλλά δεν έδωσε και πολύ σημασία.Εγω η καημένη ανησυχώ.

στις On 1/2/2018 at 12:15 ΠΜ, ο/η Μαρια1996 είπε:

Γεια σας και ευχαριστώ πολυυυ για τις απαντήσεις σας...Της το είπα γιατί με ρώτησε αλλά δεν έδωσε και πολύ σημασία.Εγω η καημένη ανησυχώ.

Γεια σου γλυκια μου με το καλό θα πάνε όλα καλά είμαι και εγώ στις 7 εβδομάδες και έχω κάτι πονακια χαμηλά δεξιά και ταβηγματακια..μου είπε η γιατρός ότι είναι φισιολογικα αυτά..αν συνεχιστεί όμως εσένα ξαναρωτα τον γιατρό σου..

• Thanks 1

στις On 2/2/2018 at 8:17 ΜΜ, ο/η M@mmy είπε:

Γεια σου γλυκια μου με το καλό θα πάνε όλα καλά είμαι και εγώ στις 7 εβδομάδες και έχω κάτι πονακια χαμηλά δεξιά και ταβηγματακια..μου είπε η γιατρός ότι είναι φισιολογικα αυτά..αν συνεχιστεί όμως εσένα ξαναρωτα τον γιατρό σου..

Σήμερα έχω ραντεβού και θα ρωτήσω ελπίζω να πάνε όλα καλά και στις δύο μας!!!Σου εύχομαι να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη...

στις On 31/1/2018 at 11:21 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Εγω παντως ολο το 1ο τριμηνο ειχα τετοιους πονους. Αλλωτε εμοιαζαν με σουβλιες, αλλωτε με τραβηγματα κ αλλωτε με πονους περιοδου. Μετεφερε κ στον γιατρο σου για να σε καθησυχασει κι αυτος!! Καλη εγκυμοσυνη..!

Σε ευχαριστώ πολυυυ!!!Σήμερα που έχω ραντεβού θα την ρωτήσω...

στις On 31/1/2018 at 11:27 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

@Μαρια1996 Γεια σου κοπελα μου , καλα τα λεει η Rosemary και εγω εχω πονακια σαν της περιοδου, ερχονται και φευγουν η γιατρος μου , μου ειπε οτι ειναι νορμαλ! Μιλα και εσυ με τον δικο σου και μην μου ανησυχεις!

Εγώ σήμερα θα παω να δω.  Ευχαριστώ πολυυυ πάντως 

Καλημέρα! Εγώ την άκουσα 6+3 αλλά μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς και μάλλον είναι πιο νωρίς η σύλληψη τελικά γιατί συνέχεια είναι κάτι μέρες μεγαλύτερη από τις μετρήσεις δηλαδή... συνήθως στις 7,7 και εβδομάδες την ακούς πάντως... 

Καλημέρα! Σημερα εχω το πρωτο μου ραντεβού κ εγω αλλα ειναι νωρις για να ακούσουμε καρδιά νομίζω. Αντε καλα νεα κ στις δυο μας.

Μόλις γύρισα με έβγαλε 6 εβδομάδων από τις μετρήσεις βάση περιόδου βγαινω 8...είδε και λίγο αίμα μου είπε ότι έχω μια μικρή αποκόλληση!ακούσαμε και την καρδούλα πολύ λιγοοο

• Like 1

Εμεις την ακουσαμε πολυ νωρις (5+3) ! Παντως εχει σχεση κ με τον κυκλο της γυναικας. Μια γυναικα με πολυ μεγαλο κυκλο την ακουει πιο αργα...

αχ κορίτσια κ μεις αυτό περιμένουμε! Να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κ να ακούσουμε την καρδιά! Με τους υπολογισμούς βγαίνω 7 εβδομάδων. Κ γω μέχρι τώρα έχω κάποια πονάκια αλλά ο γιατρός λέει οτι ειναι φυσιολογικά. 

• Like 1

Κορίτσια το ποτέ θα το ακούσουμε νομίζω εχει σχέση με την θέση του πλακούντα.. τα πονάκια ε8ναι φυσιολογικά μεχρι τις αρχές του τρίτου μηνα είχα και εγω κάθε μέρα λες και θα μου ερχόταν περίοδος.. ευτυχώς έφυγαν και τα πονάκια και οι αναγούλες και οι κομαρες και ολα εδω και μια εβδομάδα καθώς σήμερα μπήκα στον 4ο μηνα..

Επισης, το ποτε θα ακουσει μια γυναικα την καρδουλα του εμβρυου της, εχει σχεση (εκτος φυσικα απο την αναπτυξη του μωρου) κ με τον κυκλο της!! Αν ειναι μικρος ή μεγαλος. Εγω πχ που την ακουσα 5+3, εχω πολυ μικρο κυκλο. Αν ειχα κυκλο 40 ημερων, θα την ακουγα αργοτερα!!

στις On 12/2/2018 at 1:21 ΜΜ, ο/η Soto είπε:

αχ κορίτσια κ μεις αυτό περιμένουμε! Να πάω για τον πρώτο υπέρηχο κ να ακούσουμε την καρδιά! Με τους υπολογισμούς βγαίνω 7 εβδομάδων. Κ γω μέχρι τώρα έχω κάποια πονάκια αλλά ο γιατρός λέει οτι ειναι φυσιολογικά. 

Και εγώ είμαι 7 εβδομάδων καρδούλα άκουσα 6 και 1 οπότε λογικά θα ακούσεις 

@Sunshine 88 Τι καλά!! Είμαστε μαζί!!! Σήμερα μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών (εγώ τις μέτραγα 7 :( ) αλλά ραντεβού θα μου κλείσει την άλλη βδομάδα γιατί δε θα φαίνεται κάτι τώρα λέει, ενώ από 7 και μετά θα δούμε κ θα ακούσουμε.. Μάλλον θέλει να είναι σίγουρος ότι θα έχουμε αποτέλεσμα? Απλά μου αυξάνει την αναμονή!

στις On 13/2/2018 at 7:04 ΜΜ, ο/η Soto είπε:

@Sunshine 88 Τι καλά!! Είμαστε μαζί!!! Σήμερα μίλησα με το γιατρό και μου είπε ότι είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών (εγώ τις μέτραγα 7 :( ) αλλά ραντεβού θα μου κλείσει την άλλη βδομάδα γιατί δε θα φαίνεται κάτι τώρα λέει, ενώ από 7 και μετά θα δούμε κ θα ακούσουμε.. Μάλλον θέλει να είναι σίγουρος ότι θα έχουμε αποτέλεσμα? Απλά μου αυξάνει την αναμονή!

Συγγνώμη τώρα είδα το μήνυμα σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη

• Like 1

Kalimera☺ k egw 7 evdomada eimai k eleos apo ponakia exw kai kafe. Mono otan skoupizomai. Mipws re koritsia einai ekeini mou kanei kolpiko uperuxo?Kai tis duo fores p m ekane tin epomeni mera kafetia.anisixw ligaki😕

@Alkuoni

Καλησπέρα κοπέλα μου...

Εμείς είδαμε τον σάκο προχθές(Τετάρτη). Καφετιά είχα από την 9η μέρα της εμβρυομεταφορας. Μετά σταμάτησαν, την περασμένη Δευτέρα είδα κόκκινο αίμα, μετά καφέ, μετά μαύρες βλεννες, όλα αυτά στο σκούπισμα...

Κράτησαν ως χθες το απόγευμα. Εκεί που πήγα να ηρεμήσω, πριν λίγο ένα στιγμιαίο πονακι και κατακόκκινο αίμα, πρώτη φορά έφυγε και στην τουαλέτα...

Είχα ραντεβού την άλλη Πέμπτη, αλλά όπως με βλέπω θα πάω στον γιατρό Δευτέρα ή Τρίτη, όποτε είναι στο ιατρείο.

Δεν ξέρω τι να πω...

Μίλησε με την γιατρό σου. Πάντως αυτό με τον κολπικό υπέρηχο που είπες, δεν υπάρχει πιθανότητα να συμβαίνει. Είναι απόλυτα ασφαλής η εξέταση, άλλωστε όλες οι γυναίκες αυτήν κάνουν...

Εύχομαι να είναι όλων μας οι εξέλιξη θετική...

As s euxaristw polu gia tin apantisi sou.etrexa kai twra molis tin eida.puga st giatro k to mwraki ola Kala.eixa apokollisi epeidi den mporw n paw toualeta. Mikri vevaia. Me gemise upotheta alla sunexizw na ponaw k exw liga kafe akoma. 😐

στις On 1/31/2018 at 10:52 ΜΜ, ο/η Μαρια1996 είπε:

Γεια σας είμαι 7 εβδομάδων και έχω ένα πόνο χαμηλά αριστερά φεύγει και έρχεται κάθε μέρα είναι φυσιολογικό? 

Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Εγώ είχα πονάκια (και βαρβάτα) μέχρι και την 10η εβδομάδα. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• σευχαριστω πολυ!! την βοηθαω παρα πολυ!! οσο μπορω ειμαι καλα.. αλλα τα δακρυα τρεχουν μονα τους.. ειναι περα απο τις δυναμεις μου.. προσπαθω για την ψυχουλα π εχω μεσα μου.. να ειναι μονο καλα.. Ο Θεος ειναι μεγαλος.. δεν θα μας αφησει ετσι.. 🙁
    • καλαειναια... ετσι δειχνει δηλαδη..εχθες οταν ηπιε τα χαπια νε εδιωξε γτ δεν ηθελα να ειμαι εκει.. κ το πρωι το απεβαλλε μονη της.. δεν χρειαστηκε να κανει φυσιολογικη γεννα.. παλι καλα..ειχε μια επιπλοκη με αιμορραγια και το εμαθα μολις ενω ημουν εκει μου το ειπε πριν λιγο ο γαμπρος μου.. ειμαι ενα ρακος ..προσπαθω ομως για εκεινη.. ειμαστε τοσο δεμενες.. αχωριστες.. και την αγαπω τοσο πολυ.. αν παθαινε κατι..?? δεν μπορω ουτε να το σκεφτομαι.. ολα καλα τωρα. Πινει αντιβιωση.. τουλαχιστον δεν το εχει παρει απο κατω.. και μ ειπε οταν θα ειμαι ετοιμη θα ξαναπροσπαθησω!! Θελω να ειναι καλα!! Μονο αυτο..!! Ο Θεος θα της δωσει κουραγιο και δυναμη γιατι το αξιζει!! Θα παω ξανα αυριο να την δω!!😭🙁
    • Καλησπέρα καλή μου. Φταίει γενικώς το μπιμπερό, καταπίνουν αέρα και είναι ακόμα ανώριμο το πεπτικό τους σύστημα. Ένα μπιμπερό, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των κατασκευαστών, δεν μπορεί να προσομοιάσει απολύτως το στήθος της μαμάς. Σε αυτήν την ηλικία επίσης βγάζουν όλα τα μωράκια πολλές γουλίτσες, κάποια κάνουν και ρουκετίτσες (μέχρι 3 ρουκέτες είναι οκ λένε), δεν καταλαβαίνω γιατί αγχώνεσαι τόσο.  Εύχομαι μόνο η παιδίατρός σου να μη θέλει (όπως η πλειοψηφία δυστυχώς των παιδιάτρων στην Ελλάδα) να σαμποτάρει έστω και αυτό το κάποιο μητρικό γάλα που προσφέρεις στο παιδάκι σου. Μην αγχώνεσαι λοιπόν. Όπως μου λέει και η μαμά μου όταν πανικοβάλλομαι με τέτοια, δεν μεγαλώνουν έτσι τα παιδιά!   Υ.Γ. Μήπως τρως τίποτα καυτερά ή πολλά λαχανικά και πειράζουν το στομαχάκι του παιδιού; Ρώτα και αυτό τη γιατρό σου. Εμένα μου είχε απαγορεύσει διάφορα ο παιδίατρος.
    • Δεν το έψαξα. Θεώρησα πως ήταν η περίοδος και τελείωσε νωρίτερα. Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, δεν πήρα τεστ, δεν πήγα για χοριακη. Ήταν κανονικό αίμα, άσχετα αν ήταν λιγότερο από άλλες περιόδους ή κράτησε ούτε 3 μέρες. Τέλη Αυγούστου θα πάω κι εγώ για το ετήσιο τσεκ απ. Μα να δημιουργούνται προσδοκίες ακόμη και με περίοδο δεν το περίμενα, γι αυτό το λέω ανωμαλία του κύκλου και προχωρώ. Εξάλλου αν ήταν κάτι άλλο θα είχα ένα σύμπτωμα... 
    • Κ εγώ τα ίδια σήμερα. Πήγα για μπάνιο κ τώρα που γύρισα ξεκινησανε να αχνοφαινονται τα καφέ υγρά.. νομίζω δε θα προλάβω να πάω για χοριακη αύριο.. έρχεταιιι..
  • Νέες συζητήσεις