Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat σίγουρα είναι θέμα χαρακτήρα και....δεν φημιζομαι για την ηρεμία μου.Οτι και να νιώσω....τον παραμικρό "αγνωστο" πόνο πάω σε γιατρό αλλά όταν μου δίνουν εξετάσεις τρέμω.Εδώ για μια απλή γενική αίματος πάω και φρικαρω.Δεν ξέρω ίσως γιατί έχω διαβάσει τόσα και φοβάμαι.Άσε που κι εδώ όταν βλέπω κοπέλες που προσπαθούν καιρό και κάνουν εξετάσεις....ακόμα και αν δεν καταλαβαίνω για τι ακριβώς γίνεται η κάθε μια (τις περισσότερες φορές δλδ. γιατί τις ακούω πρώτη φορά).... αγχώνομαι!

Ε τοτε δε θα σε βοηθησει. Εξαντλησε το περιθωριο και βλεπεις. Θεωρω οτι θα γινει εντος του περιθωριου και δε θα χρειαστει καν. Και γω λαιτ θα κανω εννοειται δε θα μπω σε εξειδικευμενες αφου δεν προκειται για εξωσωματικη. Ισα να μου φυγει η ιδεα (ελπιζω). Γιατι οσο ψαχνεις βρισκες οποτε τα βασικα  και εξω απτην πορτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αναφορικα με τον.αντρα ο δικος μου ψιλοτακτικος ειναι ΑΛΛΑ κανει μπανιο και βγαινει ξυπολητος κατι που μπορει να με κανει οχι απλα εξαλλη....Τρελη. θεοτρελη. 

εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι οταν πλενεται ριχνει επιτηδες νερα εξω.δεν εξηγειται αλλιως.και να προσπαθησεις με κλειστη κουρτινα τοσα νερα δεν πεφτουν.

καλα αυτο με το περπατημα με βρεγμενο ποδι δεν παιζεται.κ αυτο στην ιδια λογικη βεβαια.μαλλον το πατακι το περναει απο πανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ολοι περναμε αυτη τη φαση.αλλα με τα χρονια η σχεση εξελισσεται και εμεις επισης οποτε μερικα τα αφηνουμε να πεσουν κατω (κ δεν εννοω τα ψιχουλα!!)!!

Μερικα ομως. Ωστοσο δε σκεφτεσαι εκεινη την ωρα καμια φορα βεβαια, που εισαι κουρασμενη και κανει τη βλακεια, οτι του κοπανας μια?? Απο μεσα σου παντα. Αχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Ε τοτε δε θα σε βοηθησει. Εξαντλησε το περιθωριο και βλεπεις. Θεωρω οτι θα γινει εντος του περιθωριου και δε θα χρειαστει καν. Και γω λαιτ θα κανω εννοειται δε θα μπω σε εξειδικευμενες αφου δεν προκειται για εξωσωματικη. Ισα να μου φυγει η ιδεα (ελπιζω). Γιατι οσο ψαχνεις βρισκες οποτε τα βασικα  και εξω απτην πορτα.

Αυτό το όσο ψάχνεις βρίσκεις μπορεί να με τρελάνει.....έχω θέμα με το άγχος έχω μεγάλο θέμα και προσπαθώ να το αποβαλλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Ε τοτε δε θα σε βοηθησει. Εξαντλησε το περιθωριο και βλεπεις. Θεωρω οτι θα γινει εντος του περιθωριου και δε θα χρειαστει καν. Και γω λαιτ θα κανω εννοειται δε θα μπω σε εξειδικευμενες αφου δεν προκειται για εξωσωματικη. Ισα να μου φυγει η ιδεα (ελπιζω). Γιατι οσο ψαχνεις βρισκες οποτε τα βασικα  και εξω απτην πορτα.

αυτο με το οσο ψαχνεις βρισκεις ισχυει.

εγω επειδη ξεσκονιστηκα με τις εξετασεις καθε φορα ειχα αγχος στα αποτελεσματα.βεβαια δεν με επαιρνε να μην ψαχτω σε βαθος.ακομη κ στον καρυοτυπο που ολα συνηγορουσαν οτι θα ειναι οκ ειχα σγχος μεχρι να ανοιξω το αποτελεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

εγω εχω αρχισει να πιστευω οτι οταν πλενεται ριχνει επιτηδες νερα εξω.δεν εξηγειται αλλιως.και να προσπαθησεις με κλειστη κουρτινα τοσα νερα δεν πεφτουν.

καλα αυτο με το περπατημα με βρεγμενο ποδι δεν παιζεται.κ αυτο στην ιδια λογικη βεβαια.μαλλον το πατακι το περναει απο πανω.

Μα δε σκουπιζεται για να βγει. Φοραει ενα μπουρνουζι (τα ποδια σταζουν και βγαινει εξω). Μπαινω χτες στο μπανιο να καθαρισω και βλεπω κατω πατημασιες και λασπες λεω τι εγινε ρε παιδια...Να επισημανω δε πως αν και εχουμε μπανιο στην κρεβατοκαμαρα και του χω πει να κανει εκει να μαζευω ενα μπανιο τουλαχιστον αλλες φορες κανει σε αυτο αλλες στο αλλο. Ετσι για ποικιλια. Να μη μιλησω για τα γενια που τριμαρονται και τα βρισκω παντου μετα στο μπανιο. Αχ θα κλαψω τωρα που τα θυμαμαι ενα ενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ολοι περναμε αυτη τη φαση.αλλα με τα χρονια η σχεση εξελισσεται και εμεις επισης οποτε μερικα τα αφηνουμε να πεσουν κατω (κ δεν εννοω τα ψιχουλα!!)!!

για αυτα...εχουμε αλλους να κανουν τη δουλεια! χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

αυτο με το οσο ψαχνεις βρισκεις ισχυει.

εγω επειδη ξεσκονιστηκα με τις εξετασεις καθε φορα ειχα αγχος στα αποτελεσματα.βεβαια δεν με επαιρνε να μην ψαχτω σε βαθος.ακομη κ στον καρυοτυπο που ολα συνηγορουσαν οτι θα ειναι οκ ειχα σγχος μεχρι να ανοιξω το αποτελεσμα.

Σε νιωθω απολυτα. Τουλαχιστον εισαι ηρεμη απο αυτα. Καλα το οσο ψαχνεις βρισκεις ειναι θεσφατο πια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Μα δε σκουπιζεται για να βγει. Φοραει ενα μπουρνουζι (τα ποδια σταζουν και βγαινει εξω). Μπαινω χτες στο μπανιο να καθαρισω και βλεπω κατω πατημασιες και λασπες λεω τι εγινε ρε παιδια...Να επισημανω δε πως αν και εχουμε μπανιο στην κρεβατοκαμαρα και του χω πει να κανει εκει να μαζευω ενα μπανιο τουλαχιστον αλλες φορες κανει σε αυτο αλλες στο αλλο. Ετσι για ποικιλια. Να μη μιλησω για τα γενια που τριμαρονται και τα βρισκω παντου μετα στο μπανιο. Αχ θα κλαψω τωρα που τα θυμαμαι ενα ενα

μηπως ο αντρας μου το παιζει σε διπλο ταμπλο? the story of my life!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις κατεβηκε το καμαρι.μου απτο μπανιο ξυπολητο ολη την εσωτερικη σκαλα και το σαλονι. Ενταξει με δουλευει σαφως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

μηπως ο αντρας μου το παιζει σε διπλο ταμπλο? the story of my life!

Αχαχαχ. Τα βρηκα μεχρι πανω στο πομολο απτο επιπλο μπανιου. Αστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μερικα ομως. Ωστοσο δε σκεφτεσαι εκεινη την ωρα καμια φορα βεβαια, που εισαι κουρασμενη και κανει τη βλακεια, οτι του κοπανας μια?? Απο μεσα σου παντα. Αχαχαχ

καλα κ απο μεσα σου κ απο εξω σου!

αν εχεις νευρα....ειναι επικινδυνη η κατασταση! κοριτσια οταν μενεις με καποιον ειναι απολυτως λογικο πιστευω να θες να του ανοιξεις το κεφαλι καμια φορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλα κ απο μεσα σου κ απο εξω σου!

αν εχεις νευρα....ειναι επικινδυνη η κατασταση! κοριτσια οταν μενεις με καποιον ειναι απολυτως λογικο πιστευω να θες να του ανοιξεις το κεφαλι καμια φορα. 

Χαχαχαχαχα καμιά φορά όμως....εννοείται απόλυτα φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά κι εγώ κοιμάμαι πολύ ελαφριά και ξυπνάω με το παραμικρό... Και ευτυχώς τη γλίτωσα από τον άντρα που κοιμάται σαν πουλάκι όμως το βρήκα από τον σκύλο μας που ροχαλίζει σαν τρένο :cry: Τουλάχιστον αυτόν μπορώ να τον κλείνω έξω από το δωμάτιο χιχιχ

@Kat-Cat έγραψα μήνυμα πριν διαβάσω τα επόμενα μηνύματα οπότε αλλαγή θέματοςςςςςς

Εμένα κορίτσια ευτυχώς με την καθαριότητα έχει τη μούρλια του κ με βοηθάει πάντα σε όλα... ακόμα κ αν δεν ειμαι σπίτι αν του πέσουν ψίχουλα θα βγάλει σκούπα αμέσως! Λίγο ακατάστατος ήταν αλλά τώρα μια χαρά τα έχουμε λύσει όλα! Αφού καμιά φορά τον λέω κυρά-Μαρία :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως όσον αφορά τις εξετάσεις, εμένα με βοηθάσει πολύ να ξέρω και είμαι κ πολύ υπέρ της πρόληψης. Δηλαδή προτιμώ να κάνω ότι εξετάσεις χρειάζονται τη χρονική στιγμή που χρειάζονται παρά να το τρενάρω... Ο άντρας μου ήταν της λογικής ότι άστο καλύτερα που να ψαχνόμαστε. 

Ευτυχώς όμως μέχρι στιγμής εγώ είμαι μια χαρά σε ότι έχω κάνει τώρα και του άντρα μου είναι επιδιορθώσιμα, επιλύσιμα και καθόλου σοβαρά αυτά που βρήκαμε.

Γιατί εγώ έχω το άλλο, δε θέλω φάρμακα παρά μόνον αν είναι απολύτως απαραίτητα... Προτιμώ να αλλάξω τρόπο ζωής, να πειράξουμε τη διατροφή, να κοιμάμαι με τις κότες, να κάνω συνέχεια γυμναστική και γενικά ότι φυσική αλλάγη μπορώ να την κάνω και μόνο αν δεν πετύχουν αυτά θα φορτώσω τον οργανισμό μου με χημείες. Και ευτυχώς έχω βρει γιατρούς που είναι της ίδια λογικής και φιλοσοφίας και κάθε φορά εξαντλούμε όλα τα περιθώρια πριν προχωρήσουμε σε φάρμακο.

Τώρα βέβαια η λόξα μου πήρε η μπάλα και τον άντρα μου που αντί να πάρει ένα χάπι να ρυθμίσει μια ορμόνη που είναι αυξημένη θα βγάλει λέπια από το τόσο ψάρι και το τόσο τρέξιμο για το επόμενο 3μηνο :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα κανει μπανιο και δε βρισκω νερα κατω το πιστευετε??? αλλα που βρισκω λετε???? στους τοιχους!!!!!! και του λεω πες πως το κανεις αυτο δε γινεται του λεω τι εισαι ο σπαντερμαν ????? και μου λεει τι να κανω ειμαι ψηλος παει το νερο επανω!!!!!!!:shock::shock: κατα αλλα ειναι πολυ τακτικος και νοικοκυρης χαχαχαχαχα!!! αλλα αυτο το πραγμα δε μπορω να το καταλαβω!!! 

@Kat-Cat στις εξετασεις ειμαι και εγω σαν εσενα λεω καλυτερα να κανω ολα να ξερω που βρισκομαι και λογο αθλητισμου εγω εκανα συνεχεια οποτε εχω προπονηθει δε φοβαμαι επισης δε περνω φαρμακα πρεπει να ειναι απολυτως απαραιτητα και φυσικα να τα εχει δωσει και ο γιατρος εννοοιτε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφφφφ δουλειές τέλος το αστραψα το σπίτι εκτός από τα τζάμια γιατί με τέτοιον καιρό.....πάλι χάλια θα γίνουν!

@Kukki ευτυχώς που δέχεται ο άνθρωπος! Εμένα αν χρειαστεί να τρώει μόνο ψάρια (προσωπικά δεν τα τρώω) θα πάθει κατάθλιψη γιατί είναι πολύ του κρέατος!

@anni7 κι εγώ θέμα με τα νερά δεν έχω,έχω όμως με τις τρίχες (έχει μακρυά μαλλιά) στο μπάνιο,το σαλόνι,το κρεβάτι....ώρες ώρες νομίζω ότι τα τραβάει ?. Έχω κατοικίδιο χωρίς να έχω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko χαχαχαχα γελασα με το κατοικιδιο !!!!! εσυ εχεις σκυλακι χωρις να το ξερεις και εγω το σπαντερμαν !!!!!! χαχαχαχαχαχα ποια τζαμια οπως ειναι αστα εδω ερχεται μαυριλα παλι!!!!! 

αχ εφτιαξα ενα καφε τωρα γιατι πιστευα οτι θα κοιμηθω ορθια !!!!! επισης σημερα δε εχει μαγειρεμα θα ρεπαρω απεξω !!!! ντελιβερι!!!!!! χαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Και μένα ο άντρας μ είναι πολύ τακτικός τ χω ξαναπεί. Αυτός με κυνηγάει με πιατάκια κ δίσκους για να μην κάνω ψίχουλα. Βέβαια σκούπα δ θα βάλει μόνο αν πχ κάνει λάσπες κτλ άλλα βάζω εγω πολύ συχνά.

Για τ ροχαλητό άστο έχουμε θεμα. Ροχαλιζει τοοοσο δυνατά. Με τα χρόνια συνήθισα, ειδικά Αφού πέφτω πιο νωρίς αν με πάρει ο ύπνος δ νιώθω αν κ ξυπνάω πολύ εύκολα. Τώρα με τ μωρο όμως θέλω να τ δείρω. Ξυπνάει ρ μωρο την παιρμω στο σαλονι τρώει πάω να τ βάλω στο κρεβατακι κ στο δωμάτιο ακούγεται λες κ κατεβαίνουν τρακτέρ σε διαδήλωση. Έχω τη μικρή αγκαλιά κ τον κλωτσαω με τ πόδι. Λέω σους ροχαλιζεις. Μ λέει ωχ συγνωμη γυρνάει πλευρό κ συνεχίζει. Ξανά κλωτσιές Εγώ. Την αφήνω πέφτω για ύπνο αρχίζει πάλι. Εν τω μεταξύ δ εχω κουράγιο να τ ξυπνήσω οπότε κλωτσαω η Ρίχνω αγκωνιες. 

Κ δω μια από τα ίδια π καιρος. Βροχή δ έχουμε άλλα είναι μουντός κ έχουμε πολύ κρύο. Βγήκαμε για καφέ τ πρωί με ρη μαμά μ κ την αδερφή μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 ναιιιιι κατοικίδιο δεν είχα κατοικίδιο απέκτησα χαχαχαχαχα! Εγώ τώρα μαγειρεύω να έχουμε και για αύριο αν και το βράδυ μπορεί να παίξει delivery έτσι για αλλαγή.?

@Diwni τα ίδια είχαμε κι εμείς με την ανιψιά μου....με το που την άφηνα κάτω μέχρι να γυρίσω την πλάτη μου είχε πάει σε άλλο δωμάτιο (ο παιδίατρος μας είχε πει ότι έχει πολύ δυνατά πόδια)Οταν μπουσουλισε δε.....άστο μαραθωνοδρόμος είχα γίνει χαχαχαχαχα το ευχαριστιομουν όμως απίστευτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko kai @Diwni κοριτσια ο ανιψιος μας με το που τον κοιμιζα στην αγκαλια με το τον αφηνα στο κρεβατακι του δε προλαβαινα να παω μεχρι το σαλονι ηηηηηηηηηηηηηηη κλαμα !!!!!!!! λεω οχιιιιι γιατι?????? κοιμοσουνα!!!! και μετα που μεγαλωσε τον αφηναμε στο κρεβατι και μεχρι να φτασουμε στο σαλονι κατεβαινε την κουνια και ερχοτανε !!!! λεω εμ απο μικρο το εκανες τωρα θα εστρωνες !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko το καλό είναι ότι πήγαμε σε δικούς μου γιατρούς οπότε εκείνοι πρότειναν το ψάρι κ μετά το 3μήνο αν χρειαστεί να κινηθούμε φαρμακευτικά, οπότε τη γλίτωσα :evil: ευτυχώς όμως, ως γνήσιος νησιώτης τρελαίνεται με τα θαλασσινά και το δέχτηκε με χαρά!

Αφήστε που με τα ψάρια γλίτωσα το μαγείρεμα! Έχω ένα ηλεκτρικό γκριλάκι, τα πετάω εκεί πάνω κόβω κ μια σαλάτα κ έτοιμο το γεύμα!

@Diwni τις προάλλες συζητήσουμε με τον άντρα μου ότι όταν έρθει το μπεμπάκι θα πρέπει να κάνουμε κάτι με το ροχαλητό του σκύλου, εδώ ξυπνάει εμένα αν κοιμάται έξω από την πόρτα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια και λετε για ψαρια μολις φαγαμε ψαρουκλα στην πεθερα οποτε την πηραμε τη βιταμινη μας. Με τα φαρμακα εχω μεγαλο θεμα που ανεφερε καποια κοπελα. Κανα παυσιπονο μονο. Αντιβιωσεις κλπ ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kukki μια χαρά την καλύτερη δουλειά κανείς αφού του αρέσουν κιόλας.Τι στο καλό εγώ πάω και πέφτω μόνο σε βουνισιους??

@anni7 όχι εντάξει εγώ την κοιμιζα την έβαζα στην κούνια και αυτό ήτανε....κοιμόταν μια χαρά αν και πάντα είχα άγχος μήπως ξυπνήσει την ώρα που την άφηνα αλλά χαμπάρι. Τώρα που όχι απλά περπατάει,τρέχει σηκώνεται μόνη της και αν η πόρτα είναι κλειστή (δε φτάνει ακόμα το πόμολο) χτυπάει με το δαχτυλάκι της ❤. Τώρα βέβαια μέχρι το καλοκαίρι που θα έρθουν ξανά Ελλάδα και θα τη δω.....μπορεί να με έχει περάσει στο ύψος χαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko αντρες παιδι μου σου λεει γιατι με αφησες θελω αγκαλιτσα !!!!χαχαχαχαχα βρε μην μιαλει και σε φναζει θεια θεια και εσυ κατουριεσαι απο την χαρα σου γιατι εγω την πρωτη φορα που με πηρε κουτουρηθηκα και μετα τον εβαζα το παιδι να το λεει και τον τραβαγα βιντεο και το εδειχνα σε ολους !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...