Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τη κανετε; μου είπαν ότι μεταφερθηκατε εδώ..αλλα βρε κορίτσια δεν έχω προλάβει να σας διαβασω ακόμη.. Συγγνώμη..

 αχαχαχαχ. Μεταφερθηκαμε σε νεα διευθυνση! Που να προλάβεις καλες να τα διαβάσεις. Εξαλλου βλακειες λεμε κατα κυριο λογο οποτε μην ανησυχεις. Στις 3 τελευταιες σελιδες θα βρεις τις εγκυμοσυνες οποτε ειναι και το μονο βασικο!

Παιδιά μια γραφω εγγραφα μια γραφω εδω, θα την πατησω και θα γραψω μεσα για καμια χοριακη και αντε να το καλυψω. Αλλα δεν μπορω ρε γαμωτο. Καθε λιγο και λιγακι μπαινω να δω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η atha_g είπε:

Κοριτσια μολις μιλησα με γιατρο...

Περιμενα τη Δευτερα κ εκανα σημερα αρα τριτη μερα καθυστερησης. 

308,83. 

Να χαρω τωρα; η οχι ακομα;?

συγχαρητηριαααααααααααα!!!!! Εννοειται να χαρεις και να παρ;χαρεις!!! Ωραιοτατη χοριακουλα!! Ν παρεις το γιατρο να του πεις τα ευχαριστα να κλεισετε ραντεβου!! Αχ τι χαρα ειναι αυτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

 αχαχαχαχ. Μεταφερθηκαμε σε νεα διευθυνση! Που να προλάβεις καλες να τα διαβάσεις. Εξαλλου βλακειες λεμε κατα κυριο λογο οποτε μην ανησυχεις. Στις 3 τελευταιες σελιδες θα βρεις τις εγκυμοσυνες οποτε ειναι και το μονο βασικο!

Παιδιά μια γραφω εγγραφα μια γραφω εδω, θα την πατησω και θα γραψω μεσα για καμια χοριακη και αντε να το καλυψω. Αλλα δεν μπορω ρε γαμωτο. Καθε λιγο και λιγακι μπαινω να δω!

Και καλά να γράψεις χοριακη, πολλοί θα το δουν λίγοι θα το καταλάβουν, καμία μήτρα μη Σου ξεφύγει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λευτέρης είπε:

Και καλά να γράψεις χοριακη, πολλοί θα το δουν λίγοι θα το καταλάβουν, καμία μήτρα μη Σου ξεφύγει ?

Ή κανα σπέρμα! Άσε ούτε ψυλλος στον κορφο μου παναγια μου!!! χιχιχιιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια μ γλυκά καλησπέρα. Σας διαβάζω κ θα απαντήσω σε ότι θυμάμαι.

Πρώτον τ άγχος για παιδιά έρχεται κ με την απόφαση να ξεκινήσεις τις προσπάθειες κ όχι με την ηλικία. Εγώ ξεκίνησα στα 26 κ όταν περνούσαν οι μήνες χωρίς να έρχεται είχα τρελό άγχος. Έψαχνα τα πάντα. Λες κ μαγικά με τ π θα πεις θέλω παιδί όλα περιστρέφονται γύρω από αυτό.

Δεύτερον για τις εξετάσεις όταν έρθει η ώρα π δ θα χρειαστεί πιστέψτε με θα κάνετε τις βασικές. Τις πιο εξειδικευμένες κάνουν οι γυναίκες με αποβολές η πολλές αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικων.  Γι αυτό κ τα διαβάζετε στα τοπικ με τις εξωσωματικες.

Τρίτον περιμένουμε νέα από τα κορίτσια σήμερα! Ευχόμαστε τα καλύτερα.

@Dim83 κ γω ενώ πίστευα ότι θα κλαίω όταν μεινω έγκυος καμία σχέση. Συγκινήθηκα για λίγο κ αυτό ήταν. Άσε π επειδή είχα καφέ κ χοριακη με 4η μέρα καθυστέρησης μόνο 78 μονάδες έλεγα στον άντρα μ μη χαίρεσαι μάλλον έπιασα π τ αποβάλλει ο οργανισμός κ πέφτει η χοριακη. Τόσο σίγουρη ήμουν π δ έκανα καν επαναληπτική μετά από 2 μέρες άλλα μετά από 6!!! Κ ήταν 1370. Επίσης δ έκλαψα σε κανέναν υπέρηχο. Ούτε όταν ακούσαμε καρδούλα. Αυτό π λένε έκλαιγα κτλ Εγώ δ τ ένιωσα. Πιο πολύ ανακούφιση ένιωθα μετά από κάθε επίσκεψη στο γιατρό. Άσε π μέχρι τη 10η βδομάδα π είδα μωράκι σχηματισμενο φοβόμουν να πιστέψω ότι είναι έγκυος. Η μόνη φορά π πλανταξα στο κλάμα ήταν όταν γέννησα. Λιγο η ταλαιπωρία, λίγο η ανακούφιση, λίγο η χαρά. Έκλαιγα τόσο πολύ π ανέβηκαν οι παλμοί μου στα ύψη. 

ενα θα σου πω. ξεροντας ποτε ειχα ωορηξια (εξου κ εμεινα εγκυος) ειχα χοριακη 3.300 την 4η μερα.εσυ με τη μικρη χοριακουλα εισαι σπιτι με τη μπεμπα και εγω τον ...ουλο! οποτε τα κοριτσια να μην σκανε για τις χοριακες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ενα θα σου πω. ξεροντας ποτε ειχα ωορηξια (εξου κ εμεινα εγκυος) ειχα χοριακη 3.300 την 4η μερα.εσυ με τη μικρη χοριακουλα εισαι σπιτι με τη μπεμπα και εγω τον ...ουλο! οποτε τα κοριτσια να μην σκανε για τις χοριακες!

Αχ βρε Dim.....Θα σε ανταμειψει το συμπαν συντόμως και θα προστεθεις στη λιστα, (καλα γιαυτο ειμαι σιγουρη, άλλωστε το χεις ξανακαταφερει), αλλα επισης ειμαι σιγουρη για τη θετικη εκβαση αυτη τη φορα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni η αληθεια ειναι πως μεχρι να το δεις ολοκληρωμενο και να κλεισεις το πρωτο τριμηνο με αυχενικες κλπ, δεν μπορεις να ενθουσιαστεις και τοσο πολυ (ειδικα αν εισαι τυπος σαν εμενα που σκεφτεται το κακο). Περισσότερο νιωθεις την ανακουφιση καθεφορα οτι ολα καλα παρα τον ενθουσιασμο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

συγχαρητηριαααααααααααα!!!!! Εννοειται να χαρεις και να παρ;χαρεις!!! Ωραιοτατη χοριακουλα!! Ν παρεις το γιατρο να του πεις τα ευχαριστα να κλεισετε ραντεβου!! Αχ τι χαρα ειναι αυτη!

Ευχαριστωωωωω!!!τον πηρα μου πε οτι ειναι πολυ καλη η τιμη κ την Παρασκευη να ξανακανω! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Ευχαριστωωωωω!!!τον πηρα μου πε οτι ειναι πολυ καλη η τιμη κ την Παρασκευη να ξανακανω! 

 

Ε, λογικα την παρασκευη που θα δει οτι ανεβαινει φυσιολογικα θα σου πει ποτε να κλεισετε και ραντεβου! Αχ ρε κοριτσια αχ!!! Να ακουμε ομορφα νεα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τη κανετε; μου είπαν ότι μεταφερθηκατε εδώ..αλλα βρε κορίτσια δεν έχω προλάβει να σας διαβασω ακόμη.. Συγγνώμη..

Καλησπέραααα ναι για να βγάζουμε τα ψυχολογικά μας και να μην διαλύουμε τα άλλα θέματα!Εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@Diwni αυτο που πιστευαμε ολες οτι θα πιασουμε τον πρωτο μηνα? Τέλοσπαντων, προσγειωθήκαμε!! Άντε καλέ εσυ ειχες καφετιά όταν ήταν οι μέρες που περίμενες περίοδο?? Σου είπε γιατι τα είχες? Ή ηταν τυχαία? Καλά με καφετιά και θετική χοριακή ήταν η έκπληξη μεγάλη!!! Επίσης πιστευω πως ποτέ πανω στον ενθουσιασμό μας δεν ανακοινώνουμε κατι με την ψυχραιμια που το εχουμε σκεφτει. Παντα το λεμε ορθα κοφτα τρεμαμενες και τελος. Δεν μπορουμε να περιμενουμε δευτερολεπτο παραπανω για να κανουμε σεναρια!!!

@atha_g περιμενουμε αποτελέσματα όπως αντιλαμβάνεσαι :P

Καλημέρα στην @Μπλε, καλημέρα στην @Dim83 (ελπίζω να ηταν γιαμι το φαγητο χτες), καλημέρα στη @zoi.ko που μαλλον ειχε κουραστικες μερες και τώρα ξεκουράζεται :P καλημέρα στη @Rosemary που καθε μερα περιμενουμε ποστ απο το μαιευτηριο (χιχιχι), καλημέρα στη @love30 και στην @anni7 και γενικά επειδή ειμαι επιφοβη με τα ταγκς (μπορει να κανω σε μελος ανενεργο απο το 2010), καλημερίζω απασες τις κορασιδες και σιγά σιγά στρώνομαι για δουλειά με το μισό μου μάτι εδώ για να περιμενω ενημέρωση.

Καλημερα και απο μενα τρελη θεα... ????????χαχαχα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@atha_g τελεια ολα καλα να πανε συγχαριτηρια να ξεκουραζεσε!!!!!?

Σ ευχαριστω πολυ κ σε σενα το ευχομαι πραγματικα! Να ξεκουραζομαι δεν παιζει...πολυ δουλεια κ δεν θα το πω στη δουλεια συντομα. Αλλα θα προσπαθησω να ειμαι προσεκτικη οσο μπορω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ! Οπως νιοθεις εσυ κοπελα μου απλα οσο μπορεις να προσεχεις γιατι ευχαριστω δεν θα σου πει κανενας!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Diwni η αληθεια ειναι πως μεχρι να το δεις ολοκληρωμενο και να κλεισεις το πρωτο τριμηνο με αυχενικες κλπ, δεν μπορεις να ενθουσιαστεις και τοσο πολυ (ειδικα αν εισαι τυπος σαν εμενα που σκεφτεται το κακο). Περισσότερο νιωθεις την ανακουφιση καθεφορα οτι ολα καλα παρα τον ενθουσιασμο!

γιατι το λες αυτο? δειχνεις τερας ψυχραιμιας κ αισιοδοξιας! αυτες οι ερμες οι σαλπιγγες σου θα μιλησουν καποια στιγμη κ θα σου πουν "μια χαρα ειμαστε"!

εγω παντωα σου λεω οτι εισαι οκ!εχω feeling!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

γιατι το λες αυτο? δειχνεις τερας ψυχραιμιας κ αισιοδοξιας! αυτες οι ερμες οι σαλπιγγες σου θα μιλησουν καποια στιγμη κ θα σου πουν "μια χαρα ειμαστε"!

εγω παντωα σου λεω οτι εισαι οκ!εχω feeling!

Καλα ναι φημίζομαι γενικά για την ψυχραιμία μου και την αισιοδοξία μου (χοχοχο). Επίσης ποτέ δε φέρνω την καταστροφη (ξανα χοχοχοχο). Αμα μου μιλήσουν πραγματικά, θα σταματήσω να κοιτάω τα γυναικολογικά και θα παω σε ψυχίατρο. Μονο αυτό περιμένω τώρα, να κανω διάλογο με αυτές :P

Mακαρι να ειμαι οκ...αχ τι να πω! (και λεει ειμαι οκ και μπαινω στην ανεξηγητη υπογονιμοτητα :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλα ναι φημίζομαι γενικά για την ψυχραιμία μου και την αισιοδοξία μου (χοχοχο). Επίσης ποτέ δε φέρνω την καταστροφη (ξανα χοχοχοχο). Αμα μου μιλήσουν πραγματικά, θα σταματήσω να κοιτάω τα γυναικολογικά και θα παω σε ψυχίατρο. Μονο αυτό περιμένω τώρα, να κανω διάλογο με αυτές :P

Mακαρι να ειμαι οκ...αχ τι να πω! (και λεει ειμαι οκ και μπαινω στην ανεξηγητη υπογονιμοτητα :P )

eeeee! συνελθε! μου αρεσει γιατι θες να τα παθεις ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat καλε σταματά να μιλάς για υπογονιμότητα! Με 3 μήνες προσπαθειών! Το ξέρεις ότι ακόμη κ τα 2 χρόνια θεωρούνται οκ; Εμείς με θέμα κ ο γιατρός κ ο γυναικολόγος κ ο Ουρολογος μας λέγαν περιμένετε να κλείσετε 2 χρόνια για εξωσωματική. Ακριβως στα 2 χρόνια ήρθε.

@Dim83 έτσι ειναι κορίτσι μ μια χοριακη δ σημαίνει τπτ. Νομίζω πως θα είσαι η επόμενη. Προσπαθείτε κανονικα; δηλ έχετε πάρει τ οκ τ γιατρου; δεδομένο ότι βιώσες κ έναν τοκετό από μια προχωρημένη εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 και @Diwni ντάξει σταματαω για την ωρα μεχρι να παθω καμια φρικη. Για την Dim Και γω εχω καλο φιλινγκ. Πιστευω θα ειναι απο τις επομενες που θα ακουσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι κοριτσακια μου! για ολα τα κοριτσια. καμια φορα σκεφτομαι οτι αν κανω παιδακι θα το εχω ματια χαδια (ειμαι πολυ της αγκαλιτσας κ των χαδιων γενικα) και παρολαυτα εχουν συμβει ολα αυτα. κ αλλοι τα κακοποιουν κ κανουν και αλλα παιδια μετα. @Kat-Cat να την ακους τη @Diwni!

@Diwni τωρα παλι ξεκινησαμε γιατι η αποβολη ηταν τον οκτωβρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

μακαρι κοριτσακια μου! για ολα τα κοριτσια. καμια φορα σκεφτομαι οτι αν κανω παιδακι θα το εχω ματια χαδια (ειμαι πολυ της αγκαλιτσας κ των χαδιων γενικα) και παρολαυτα εχουν συμβει ολα αυτα. κ αλλοι τα κακοποιουν κ κανουν και αλλα παιδια μετα. @Kat-Cat να την ακους τη @Diwni!

@Diwni τωρα παλι ξεκινησαμε γιατι η αποβολη ηταν τον οκτωβρη.

άντε ρε συ, τοσο προσφατο ηταν? Εισαι πολυ συγκροτημενος ανθρωπος, το διαχειριζεσαι τοσο καλα που εγω νομιζα πως εγινε κανα χρονο πριν σκεψου. Θα πανε ολα πολυ πολυ καλα. Τη συλληψη την εχεις στο τσεπακι και θα εξελιχθει πολυ ωραια η επομενη εγκυμοσυνη. Θα την ακουω και την diwni νταξει!!! Εχει και αυτη τις εμπειριες της.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λοιπόν άγιοι βαλεντινοι και βλακειες ΑΛΛΑ ειδαμε την καρδουλα να αναβοσβήνει σαν φωτάκι και θα τρελαθώ!! Εχει μεγαλωσει παρα πολυ μου ειπε η γυναικολόγος!! Ο αντρας μου επαθε σοκ! Παιδια καθε μερα μπορω να ειμαι εκεί να το βλέπω;;; δεν το πιστεύω. Επισης μου ειπε οτι θα παμε για καισαρική αρχες Σεπτέμβρη λογικά. Μου εδωσε επιπλέον φαρμακακια και γενικά ευτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Το λοιπόν άγιοι βαλεντινοι και βλακειες ΑΛΛΑ ειδαμε την καρδουλα να αναβοσβήνει σαν φωτάκι και θα τρελαθώ!! Εχει μεγαλωσει παρα πολυ μου ειπε η γυναικολόγος!! Ο αντρας μου επαθε σοκ! Παιδια καθε μερα μπορω να ειμαι εκεί να το βλέπω;;; δεν το πιστεύω. Επισης μου ειπε οτι θα παμε για καισαρική αρχες Σεπτέμβρη λογικά. Μου εδωσε επιπλέον φαρμακακια και γενικά ευτυχία.

Γλυκουλαααααα!!!! Μπράβο, είδες που φοβοσουν χωρίς λογο? Το μικρο σπορίδιον πεταξε κεφάλι!!!! Νερο θα περάσουν οι μηνες......Μολις μπει λιγο η ανοιξη ουτε που θα το καταλαβεις μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...