Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Καταρχάς συγχαρητήρια (και για το υψος και για την εγκυμοσύνη :P ) κατα δευτερον μην ανησυχεις για γυναικολογο. Προφανώς επειδή ερχεται και από μακρυα, θέλει να είναι πιο σίγουρος ότι θα ακούσετε κάτι.

@Kat-Cat το οτι δινεις συγχαρητηρια για το υψος....!! χαχα

btw συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη @Soto! ολα να πανε καλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Euxaristw polu koritsaki mouuu...vevaia exw agxothei gt exw akousei 2000eurw gia lamparoskopish kai mou fainontai polla..

Σε διοτικες κλινικες τοσο περνουν δυστηχως!!μου ειχαμε πει ενα μεγαλο κεντρο 4.000 .....φαντασου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat το οτι δινεις συγχαρητηρια για το υψος....!! χαχα

btw συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη @Soto! ολα να πανε καλα.

 

ε, ναι συγγνώμη δηλαδη συγχαρητήρια μονο για τις εγκυμοσύνες και για τις γέννες θα δίνουμε? Να δίνουμε και για άλλα πραγματα. Αν μου πετύχει το φαγητό το βραδυ θα σας το πω να λάβω και γω τα συγχαρητήριά μου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια γεια σας και συγχαρητήρια στην καινούρια εγκυμονουσα. Μια γρήγορη ερώτηση , αυριο θα παω για τις 4736252759317638492287363 εξετάσεις που μου εχει γράψει η γιατρός και εγώ επειδη εχω τεράστια φοβία θέλω να ρωτήσω. Οταν ειναι πολλες οι αίματος σου παιρνουν αιμα με αυτην την τεράστια σύριγγα; η το νορμαλ που εχουν παντα; θελω να ειμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά διοτι με την τεράστια ειχα στο παρελθόν παρα πολυ κακη εμπειρία. Θυμαται καμια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια γεια σας και συγχαρητήρια στην καινούρια εγκυμονουσα. Μια γρήγορη ερώτηση , αυριο θα παω για τις 4736252759317638492287363 εξετάσεις που μου εχει γράψει η γιατρός και εγώ επειδη εχω τεράστια φοβία θέλω να ρωτήσω. Οταν ειναι πολλες οι αίματος σου παιρνουν αιμα με αυτην την τεράστια σύριγγα; η το νορμαλ που εχουν παντα; θελω να ειμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά διοτι με την τεράστια ειχα στο παρελθόν παρα πολυ κακη εμπειρία. Θυμαται καμια;

χαχα

που να δεις στον ανοσολογικο αιματολογικο που εκανα....25 μπουκαλακια επρεπε να γεμισει....κ η φλεβα δεν εδινε αιμα.....μεγαλη επιτυχια

αφου σκεφτομουν που να δωσει αιμα με τοσο που μου εχουν παρει.

 

μην ανησυχεις.δεν ειναι τοσες πολλες αυτες της αρχης. γενικα ψυχραιμια εισαι ακομη στην αρχη μικρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ μου σηκώθηκε η τρίχα κ μόνο που ρώτησες για τη σύριγγα @Μπλε :shock:
Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Δεκτά όλα τα συγχαρητήρια :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Σε διοτικες κλινικες τοσο περνουν δυστηχως!!μου ειχαμε πει ενα μεγαλο κεντρο 4.000 .....φαντασου!

Popoooo na dw ti tha kanww...euxome na min einai toosaa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 Καλά, καμία ψυχραιμία δυστυχώς διότι εγώ μπορεί να μην ψάχνω στο ιντερνέτ αλλά ψάχνει η μάνα μου και με παίρνει κ μου τα λέει! Άσε γενικά μαύρη μέρα η σημερινή. Ξέρεις τι; Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με τις αίματος καθώς έχω και πολύ εύκολες φλέβες. Αλλά μια φορά μικρότερη μια κοπέλα μου πήρε αίμα με την μεγάλη και κόντεψα να μείνω απ' τον πόνο και από τότε σκιαζομαι!! Αφού την έβρισα θυμάμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου

Για οσες θυμουνται επεστρεψα απ το τριημερο ταξιδακι κ αποχθες ειμαι κ παλιπισω στην καθημερινοτητα μου.

Τι τα λεω ολα αυτα;

Αφου αυτη τηστιγμη μονο δακρυα κ αγχος εχω...

Κοριτσια χθες περιμενα σιγουρη περιοδο, δεν μου ηρθε επειδη πριν δυο μηνες ειχα παλι 4 μερες καθυστερησηχωρις αποτελεσμα ειπα κατσε να κανω τεστ να βγει αρνητικο να μου φυγει καθετι απ το μυαλο για να ερθει η περιοδος. 

Κοριτσια;;;;; θετικοοοοο

Δεν μπορω να το συνειδητοποιησω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Γεια σας κοριτσια μου

Για οσες θυμουνται επεστρεψα απ το τριημερο ταξιδακι κ αποχθες ειμαι κ παλιπισω στην καθημερινοτητα μου.

Τι τα λεω ολα αυτα;

Αφου αυτη τηστιγμη μονο δακρυα κ αγχος εχω...

Κοριτσια χθες περιμενα σιγουρη περιοδο, δεν μου ηρθε επειδη πριν δυο μηνες ειχα παλι 4 μερες καθυστερησηχωρις αποτελεσμα ειπα κατσε να κανω τεστ να βγει αρνητικο να μου φυγει καθετι απ το μυαλο για να ερθει η περιοδος. 

Κοριτσια;;;;; θετικοοοοο

Δεν μπορω να το συνειδητοποιησω.

Κοπέλα μου συγχαρητήρια ! Σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και τελειομηνη! Να μιλήσεις με τον γιατρό σου τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Κοπέλα μου συγχαρητήρια ! Σου εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και τελειομηνη! Να μιλήσεις με τον γιατρό σου τώρα. 

Σ ευχαριστω κοπελα μουυυυυ!!!!

Ειπα να κανω αυριο χοριακη κ μετα τα αποτελεσματα με το καλο βεβαια να τον παρω τηλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια γεια σας και συγχαρητήρια στην καινούρια εγκυμονουσα. Μια γρήγορη ερώτηση , αυριο θα παω για τις 4736252759317638492287363 εξετάσεις που μου εχει γράψει η γιατρός και εγώ επειδη εχω τεράστια φοβία θέλω να ρωτήσω. Οταν ειναι πολλες οι αίματος σου παιρνουν αιμα με αυτην την τεράστια σύριγγα; η το νορμαλ που εχουν παντα; θελω να ειμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά διοτι με την τεράστια ειχα στο παρελθόν παρα πολυ κακη εμπειρία. Θυμαται καμια;

Όταν έχεις πολλές εξετάσεις, κατεβατά δηλαδή βάζουν φλεβοκαθετηρακι και γεμίζουν μπουκαλάκια. Εγω έχω φτάσει high score τα 12 μπουκαλάκια άλλα είχα πάρα πολλές εξετάσεις. 

Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς, στο λέει μια που έχει φοβία και παιδικό τραύμα με τις αιμοληψίες σε βαθμό λιποθυμίας . Το ξεπεράσαμε κι αυτό πια αν κάθε 10 μέρες κάνω εξετάσεις. 

Οι φοβίες πάντως περνάνε με έκθεση στο φόβο μας. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@Dim83 Καλά, καμία ψυχραιμία δυστυχώς διότι εγώ μπορεί να μην ψάχνω στο ιντερνέτ αλλά ψάχνει η μάνα μου και με παίρνει κ μου τα λέει! Άσε γενικά μαύρη μέρα η σημερινή. Ξέρεις τι; Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με τις αίματος καθώς έχω και πολύ εύκολες φλέβες. Αλλά μια φορά μικρότερη μια κοπέλα μου πήρε αίμα με την μεγάλη και κόντεψα να μείνω απ' τον πόνο και από τότε σκιαζομαι!! Αφού την έβρισα θυμάμαι.

axaxax, παιδι μου ηρεμησε! ποσο να σε πονεσει μια βελονα!!! Αυτη που λες θα ηταν ψιλοασχετη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια γεια σας και συγχαρητήρια στην καινούρια εγκυμονουσα. Μια γρήγορη ερώτηση , αυριο θα παω για τις 4736252759317638492287363 εξετάσεις που μου εχει γράψει η γιατρός και εγώ επειδη εχω τεράστια φοβία θέλω να ρωτήσω. Οταν ειναι πολλες οι αίματος σου παιρνουν αιμα με αυτην την τεράστια σύριγγα; η το νορμαλ που εχουν παντα; θελω να ειμαι προετοιμασμένη ψυχολογικά διοτι με την τεράστια ειχα στο παρελθόν παρα πολυ κακη εμπειρία. Θυμαται καμια;

Μπλε γεια σου! Εγω οταν εχω πολλες εξετασεις να κανω μου βαζουν αυτη τη μικρη βελονιτσα που τη λενε πεταλουδιτσα και γεμιζει συνεχεια τα μπουκαλάκια...μπορεις νομιζω να ζητησεις να σ βαλουν αν γίνεται μικρη βελονιτσα...

Να σκεφτεσαι οτι ειναι για καλο!! Για το μωρακι σου!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η loralora είπε:

Όταν έχεις πολλές εξετάσεις, κατεβατά δηλαδή βάζουν φλεβοκαθετηρακι και γεμίζουν μπουκαλάκια. Εγω έχω φτάσει high score τα 12 μπουκαλάκια άλλα είχα πάρα πολλές εξετάσεις. 

Μην αγχώνεσαι όσο μπορείς, στο λέει μια που έχει φοβία και παιδικό τραύμα με τις αιμοληψίες σε βαθμό λιποθυμίας . Το ξεπεράσαμε κι αυτό πια αν κάθε 10 μέρες κάνω εξετάσεις. 

Οι φοβίες πάντως περνάνε με έκθεση στο φόβο μας. 

 

Εύκολα το λες δύσκολα το κάνεις! Χαχαχα ευχαριστώ θα προσπαθήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Γεια σας κοριτσια μου

Για οσες θυμουνται ε[πεστρεψα απ το τριημερο ταξιδακι κ αποχθες ειμαι κ παλιπισω στην καθημερινοτητα μου.

Τι τα λεω ολα αυτα;

Αφου αυτη τηστιγμη μονο δακρυα κ αγχος εχω...

Κοριτσια χθες περιμενα σιγουρη περιοδο, δεν μου ηρθε επειδη πριν δυο μηνες ειχα παλι 4 μερες καθυστερησηχωρις αποτελεσμα ειπα κατσε να κανω τεστ να βγει αρνητικο να μου φυγει καθετι απ το μυαλο για να ερθει η περιοδος. 

Κοριτσια;;;;; θετικοοοοο

Δεν μπορω να το συνειδητοποιησω.

πλακα κανεις!!!! Παιδια ο Φλεβάρης μπήκε πολύ δυναμικά ο άτιμος έτσι???!!!! Με το καλο κοριτσάκι!!! Ευχομαι καθε καλο!!!! Να το χαρεις οσο δεν παει, και να μας ενημερωσεις για την εξελιξη ! Τεραστια χοριακη ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

axaxax, παιδι μου ηρεμησε! ποσο να σε πονεσει μια βελονα!!! Αυτη που λες θα ηταν ψιλοασχετη!

Παίζει! Γιατί από τότε δεν μου έχει ξανά τύχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νταξει επειδή σήμερα είχα πάρα πολύ άγχος παίρνω τηλέφωνο την γυναικολόγο της λέω "αν έχετε δουλειά να σας πάρω μετα γιατί κάτι ψυχολογικά μου ήθελα να ρωτήσω κ δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την δευτέρα"

μου λέει "καλά, θα σε έπαιρνα και εγω έχουμε κλείσει ραντεβού καθαρά δευτέρα" ε πεθάναμε στο γέλιο. Θα πάω αύριο λοιπόν ε και ηρέμησα!

 

Ααα επίσης όντως πολύ εγκυμοσύνη έπεσε καλέ!! Φτου φτου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Νταξει επειδή σήμερα είχα πάρα πολύ άγχος παίρνω τηλέφωνο την γυναικολόγο της λέω "αν έχετε δουλειά να σας πάρω μετα γιατί κάτι ψυχολογικά μου ήθελα να ρωτήσω κ δεν μπορώ να περιμένω μέχρι την δευτέρα"

μου λέει "καλά, θα σε έπαιρνα και εγω έχουμε κλείσει ραντεβού καθαρά δευτέρα" ε πεθάναμε στο γέλιο. Θα πάω αύριο λοιπόν ε και ηρέμησα!

Κυλησε ο τεντζερης και βρηκε το καπακι! Θεομουρλες και οι δυο (πλακα κανω!!). Φαντασου μας ελεγες θα παω Δευτερα και θα παω Δευτερα και ουτε καν το σκεφτηκα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιαααα

Δεν παιζει σας λεω να ειναι θετικοοοοοο 

Απιστευτο!!!

Ποια αλλη ειναι εγκυος δεν διαβασα! 

Φοβαμαι πολυ μεχρι αυριοστη χοριακη αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει.....

Κ εχω κ φουλ ασπρες τριχες δεν προλαβα να βαψωμαλλιιιιι

 

Ουτε που με νοιαζει!!!!!αρκει να χω καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Παιδιαααα

Δεν παιζει σας λεω να ειναι θετικοοοοοο 

Απιστευτο!!!

Ποια αλλη ειναι εγκυος δεν διαβασα! 

Φοβαμαι πολυ μεχρι αυριοστη χοριακη αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει.....

Κ εχω κ φουλ ασπρες τριχες δεν προλαβα να βαψωμαλλιιιιι

 

Ουτε που με νοιαζει!!!!!αρκει να χω καλα αποτελεσματα!

Ε είμαστε αρκετές οι εγκυουλες οι φρέσκες. Να μην ανησυχείς μια χαρά θα είναι η χοριακη σου. Α και για το μαλλί, ανταύγειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Ε είμαστε αρκετές οι εγκυουλες οι φρέσκες. Να μην ανησυχείς μια χαρά θα είναι η χοριακη σου. Α και για το μαλλί, ανταύγειες!!

Εσυ το ξερω βρε!!!νομιζα ανακοινωσε καμια αλλη αυτες τις μερες που ελειπα! Εσυ την ιδια μερα ειχες κανειχοριακη; αχ γαμωτη γιατι να δουλευω σε μια ωρα;;;;θελω να παω να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Παιδιαααα

Δεν παιζει σας λεω να ειναι θετικοοοοοο 

Απιστευτο!!!

Ποια αλλη ειναι εγκυος δεν διαβασα! 

Φοβαμαι πολυ μεχρι αυριοστη χοριακη αλλα οτι ειναι να γινει θα γινει.....

Κ εχω κ φουλ ασπρες τριχες δεν προλαβα να βαψωμαλλιιιιι

 

Ουτε που με νοιαζει!!!!!αρκει να χω καλα αποτελεσματα!

Ειναι η @Μπλε που ενταξει αυτη το εμαθε Γενάρη, και η @misofeggaro που το εμαθε πριν καμια βδομαδα!! Τωρα και συ και αναμενουμε και αλλες γιατι ο Φλεβάρης ειναι ουτε στα μέσα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Εσυ το ξερω βρε!!!νομιζα ανακοινωσε καμια αλλη αυτες τις μερες που ελειπα! Εσυ την ιδια μερα ειχες κανειχοριακη; αχ γαμωτη γιατι να δουλευω σε μια ωρα;;;;θελω να παω να κανω

καλυτερα αυριο να παρει και απτη σημερινη μερα. χιχιχιχιι! Αχ ρε σεις τι ωραια νεα αληθεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Εύκολα το λες δύσκολα το κάνεις! Χαχαχα ευχαριστώ θα προσπαθήσω.

Μια απόφαση είναι, δεν έχεις επιλογή εδω που φτάσαμε. Σταδιακή έκθεση στο φόβο και όλα θα πάνε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...