Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

μια χαρα το αγορι. μαλλον εχε παθει μινι δηλητηριαση.

@Diwni αυτο σκεφτηκα οταν το ειπες....οτι θα δουν τη μικρουλα οι παππουδες κ θα χαρουν!να περασετε πολυ ομορφα. θα κατσετε μερες?

@Kat-Cat εδω εφαγα εγω πολυ που ημουν σπιτι μου! χαχα.μου εχει ανοιξει η ορεξη κ πρεπει να κλεισει επειγοντως. κ εγω ετσι τις καθημερινες... 

οσο για τις δουλειες.....the story of my life!! ο αντρας μου λεει οτι εχω προβλημα (εχω λιγο το παραδεχομαι) και καθαριζω τα καθαρα!

ρε συ @Μπλε ο αντρας μου δεν κανει τπτ. δεν με νοιαζει ομως. μακαρι αυτο να ειναι σε ολη μας τη ζωη το προβλημα. δεν με νοιαζει καθολου. ενταξει οταν γυριζω κ εχει πεταξει σακακι εδω,πουκαμισο εκει και καλτσες παραπερα δεν ειναι το καλυτερο μου αλλα δεν τσακωνομαι (πλεον) για αυτο. ειναι minor για μενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

βοηθαει παντως δεν μπορω να πω, (τα σουκου), καθημερινες θα βαλει κανα πλυντηριο και γενικα αν του πω θα βοηθησει, απλα ειμαι και εγω πολυ συγκεντρωτικη (εγώ φταιω οχι αυτος), και θελω να τα κανω ολα οπως θελω και οπως νομιζω. Γυναικα παιρνουμε μια φορα το μηνα για τα χοντρα, γιατι ειναι πολυμεγαλο το σπιτι και δε συμφερει και οικονομικα. Τωρα αν δω τα πολυ σκουρα καποια στιγμη θα γινει καθε 2 βδομαδες αναγκαστικα οπως λες. Καλα εσυ τωρα μην κανεις ΤΙΠΟΤΑ.

ακριβως τα ιδια κ εγω. τραγικος ο συγκεντρωτισμος. στο τελος ολοι ειναι happy κ εγω ο βλακας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Αααα κ μένα με βοηθάει πολύ ο γλυκούλης μου! Δεν έχω παραπονο.

Εγώ από τ κινητό μπαίνω οπότε μ είναι πιο εύκολο. Βραδινή έξοδο μετά τ μωρο δ έχουμε κάνει ακόμη. Πριν τ μωρο κυρίως για φαγητό βγαίναμε. Ποτό πιο σπάνια. Αγαπώ θέατρο άλλα στην πόλη μου δεν...

Σε ποιον δ αρέσουν ρα ταξιδια;

ε καλα ειναι μωρο ακομη, αλλα σε λιγο θα την κανετε την πρωτη σας για ενα φαγητακι. Εχει αρχισει και ξεπεταγεταθ, θα ξεκινησει και στερεες τροφες. Θεατρο επίσης θα θελα να πηγαινω συνεχεια γιατι τρελαινομαι, ευτυχως εχει πολλες επιλογες. (Θα παω και το αλλο σαββατο πηγα και την προηγουμενη εβδομαδα). Αναφορικα με τις εξοδους και γω φαγητο αγαπω περισσοτερο αλλα επειδη οι περισσοτερες φιλες μου και φιλοι του αντρα μου ειναι ελευθεροι, παμε και για ποτα αρκετα, αν και πλεον ορθοστασιες και καπνιλες δεν μπορω καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστευω αν ο αντρας κανει απο μονος του γιατι ετσι εχει μαθει ή ειναι πολυ νοικοκυρης, τοτε οκ. αλλα αν δεν κανει εγω διαφωνω να πιεζω κ να τσιτωνομαι. κ αν δεν προλαβαινεις. βαζεις στο μπατζετ κ ενα επιπλεον κοστος κ παιρνεις μια γυναικα.κοριτσια επειδη ειναι χρονια σε σχεση κ σε συγκατοικηση σας το λεω δεν αξιζει να χαλαμε τις καρδιες μας για αυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

ακριβως τα ιδια κ εγω. τραγικος ο συγκεντρωτισμος. στο τελος ολοι ειναι happy κ εγω ο βλακας.

Αστα ρε συ, καθαριζα τις προαλλες και μου λεει γιατι καθαριζεις αφου ειναι η μερα της καθαριστριας αυριο? Ε του λεω, για να ναι καθαρα. αχαχαχχαα. Κουναει το κεφαλι του. Αλλά οκ, εμεις φταιμε ξεκαθαρα. Ας ειναι μονο αυτο το προβλημα οπως ειπες και ολα τα αλλα να ειναι τελεια, και μια χαρα θα το παλεψουμε. Η ορεξη και μενα μου χει ανοιξει πολυ και πρεπει να την κλεισω και δεν ξερω πως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ε καλα ειναι μωρο ακομη, αλλα σε λιγο θα την κανετε την πρωτη σας για ενα φαγητακι. Εχει αρχισει και ξεπεταγεταθ, θα ξεκινησει και στερεες τροφες. Θεατρο επίσης θα θελα να πηγαινω συνεχεια γιατι τρελαινομαι, ευτυχως εχει πολλες επιλογες. (Θα παω και το αλλο σαββατο πηγα και την προηγουμενη εβδομαδα). Αναφορικα με τις εξοδους και γω φαγητο αγαπω περισσοτερο αλλα επειδη οι περισσοτερες φιλες μου και φιλοι του αντρα μου ειναι ελευθεροι, παμε και για ποτα αρκετα, αν και πλεον ορθοστασιες και καπνιλες δεν μπορω καθολου

μηπως εισαι εγω???? σαν να μιλαω εγω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

μηπως εισαι εγω???? σαν να μιλαω εγω.....

ε, μα δε σου λεω εγω παιδι μου, δεν ειναι τυχαια καποια πραγματα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας Καταλαβαίνω και εμενα μου την δινει οταν καθαρίζει αλλος διότι αλλιως θελω να τα κανω εγώ. Αλλα αν κατι μου έμαθε η μαμα μου καλυτερα να εισαι ξεκούραστη παρα τρελή με ξεσκονοπανο στο χέρι. Αχαχαχ και προσπαθώ να το παλεύω. Ειδικα με την ταχύτητα εχω παρα πολυ θεμα. Τον βλέπω καμια φορα να πλένει πιατα και μου έρχεται να του τα σπάσω στο κεφάλι ποοοοοοσο χαλαρα καλε!!!! Αλλα ναι αυτες οι ψυχώσεις δεν μας κάνουν καλο μακροπρόθεσμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Σας Καταλαβαίνω και εμενα μου την δινει οταν καθαρίζει αλλος διότι αλλιως θελω να τα κανω εγώ. Αλλα αν κατι μου έμαθε η μαμα μου καλυτερα να εισαι ξεκούραστη παρα τρελή με ξεσκονοπανο στο χέρι. Αχαχαχ και προσπαθώ να το παλεύω. Ειδικα με την ταχύτητα εχω παρα πολυ θεμα. Τον βλέπω καμια φορα να πλένει πιατα και μου έρχεται να του τα σπάσω στο κεφάλι ποοοοοοσο χαλαρα καλε!!!! Αλλα ναι αυτες οι ψυχώσεις δεν μας κάνουν καλο μακροπρόθεσμα!!

αχαχαχχα, εμενα να το ξεπλυνει πηγε και το σπασε προχθες και φαντασου εχουμε πλυντηριο πιατων. Απλα να το ξεπλυνει επρεπε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Σας Καταλαβαίνω και εμενα μου την δινει οταν καθαρίζει αλλος διότι αλλιως θελω να τα κανω εγώ. Αλλα αν κατι μου έμαθε η μαμα μου καλυτερα να εισαι ξεκούραστη παρα τρελή με ξεσκονοπανο στο χέρι. Αχαχαχ και προσπαθώ να το παλεύω. Ειδικα με την ταχύτητα εχω παρα πολυ θεμα. Τον βλέπω καμια φορα να πλένει πιατα και μου έρχεται να του τα σπάσω στο κεφάλι ποοοοοοσο χαλαρα καλε!!!! Αλλα ναι αυτες οι ψυχώσεις δεν μας κάνουν καλο μακροπρόθεσμα!!

χαχα. κ εγω ετσι νιωθω. στο γραφειο ερχεται μια κυρια κ καθαριζει κ παει τοσο αργα που ωρες ωρες μου ερχεται να βουτηξω εγω τη σφουγγαριστρα!

συμφωνω με αυτο που λες για το ξεσκονοπανο στο χερι. παλια ημουν ετσι.

 δουλευα κ οταν ημουν σπιτι εκανα παντα δουλειες. δεν χαιρομουν τπτ. τωρα εχω βρει καποια φορμουλα γιατι δεν βγαινει η ζωη ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην με παρεξηγήσετε εεε ο καθένας στο σπιτι του οπως θελει. Απο ενδιαφέρον τα λεω και στην κολλητή μου τα ιδια λεω που δουλευει ολη μερα και εχει και τον πασα που δεν κουναει δαχτυλάκι και της την λεει κιολας ετσι κ δεν εχει φαι μια μερα και μετα μου λεει δεν εχω όρεξη για σεξ . Πως να εχεις μωρε της λεω αφου είσαι ολη μερα στο ποδι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παρεξηγουμαστε καλε! Αν ειναι δυνατον. Προσωπικα για να ξερετε κιολας, παρεξηγουμαι με λιγα πραγματα, κυριως με σχολια που εμπεριεχουν ειρωνεια και αγενεια. Ειμαι τρομερα αλλεργικη σε αυτα. Σε ολα τα αλλα, και χιουμορ κλπ ειμαι απολυτα open

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Μην με παρεξηγήσετε εεε ο καθένας στο σπιτι του οπως θελει. Απο ενδιαφέρον τα λεω και στην κολλητή μου τα ιδια λεω που δουλευει ολη μερα και εχει και τον πασα που δεν κουναει δαχτυλάκι και της την λεει κιολας ετσι κ δεν εχει φαι μια μερα και μετα μου λεει δεν εχω όρεξη για σεξ . Πως να εχεις μωρε της λεω αφου είσαι ολη μερα στο ποδι!!!!

εμενα παντως ο καλος μου παντα μου ελεγε μην κανεις δουλειες κ.παρε μια γυναικα. τωρα που εχω χαλαρωσει λιγο ειναι πολυ χαρουμενος. με τον δικο μου το θεμα ειναι οτι κ η βρωμια να μας φαει δεν θα το καταλαβει. ασε για το φαι..... αν τρωγαμε καθε μερα junk παρτυ θα εκανε!

σιγα μην παρεξηγηθουμε καλε...δεν ειπες κ τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Δεν παρεξηγουμαστε καλε! Αν ειναι δυνατον. Προσωπικα για να ξερετε κιολας, παρεξηγουμαι με λιγα πραγματα, κυριως με σχολια που εμπεριεχουν ειρωνεια και αγενεια. Ειμαι τρομερα αλλεργικη σε αυτα. Σε ολα τα αλλα, και χιουμορ κλπ ειμαι απολυτα open

ε βεβαια αφου το ειπαμε παραπανω οτι εισαι εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 έτσι ειναι δ αξίζει να χαλάς καρδιές γι αυτά τα θέματα. Εμένα μέχρι φα 31 του έμενε μόνος του οπότε έκανε τα πάντα. Αλλά κ σαν άνθρωπος είναι πολύ τακτικός. Εγώ είμαι πιο χύμα. Πήγαινα στη δουλειά γυρνούσα κ τ σπίτι ηταβ λες κ βγήκε από φωτογράφιση για περιοδικού στρώμενα ριχταρια κτλ κ γω σε 10 λεπτα τ κάνα άνω κατω χαχαχ. Εγώ θέλω να βάζω ηλεκτρική μόνη μ όπως θέλω εγω  κ σίδερο. Τ σίδερο με χαλαρωνει μπορώ να πω.

@Μπλε γτ σε αγχωνουν; Εμείς πριν τ μωρο πηγαίναμε ένα τριήμερο τ μήνα. Μέχρι κ τ 8ο μήνα πήγαμε διακοπές. Κ μόλις μεγαλώσει λίγο η μικρή θα ξεκινήσουμε πάλι κ όλοι μαζί κ τα δύο μας.

Εδώ κορίτσια οι επιλογές είναι περιορισμένες πολύ. Όπως κ τα έξοδα. Όλα είναι πιο οικονομικά. Μόνο αν σκεφτείτε ότι σπανια παίρνουμε αυτοκίνητο. Παντού με τα πόδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

ε βεβαια αφου το ειπαμε παραπανω οτι εισαι εγω...

:x[smilie=icon_cheers:[smilie=icon_cheers:, ε, μα ημουν σιγουρη για το συγκεκριμενο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως το αναποδο ειμαστε εμεις @Diwni. ολα τελεια κ το αγορι σε 5 λεπτα μπορει να τα φερει αναποδα! τι να τον κανω ομως. εναν τον εχω και τον εχω ματια χαδια!

επισης να πω οτι δεν μπορω τους παρεξηγησιαριδες.να φοβαμαι να μιλησω μην στραβωσει ο.αλλος.κ δεν εννοω να προσβαλλω. ειναι μερικοι παρεξηγουνται απο το τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα @Diwni το κοστος ζωής δυστυχώς δεν εχει σχέση ρε γαμώτο. Ειναι το καθε πράγμα με τις 2 οψεις του δυστυχως σε ολα.

Καποια στιγμη θα θεσω ως θεμα (οχι ξεχωριστο αλλα εδω μεσα), προτασεις γιατι θα γινω ΞΑΝΑ νονα τον Σεπτέμβριο (εχουμε καιρο ακομα βεβαιως), οπότε θα το αφήσω για λίγο αργοτερα, γιατι παει κανα 4αρι χρονια απο την τελευταια φορα που εγινα και ηθελα να δω τι παιζει πια...(Αλλα εξοδα παλι εκει, αλλα τουλαχιστον ειναι για καλο και οχι για φορους)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@Dim83 έτσι ειναι δ αξίζει να χαλάς καρδιές γι αυτά τα θέματα. Εμένα μέχρι φα 31 του έμενε μόνος του οπότε έκανε τα πάντα. Αλλά κ σαν άνθρωπος είναι πολύ τακτικός. Εγώ είμαι πιο χύμα. Πήγαινα στη δουλειά γυρνούσα κ τ σπίτι ηταβ λες κ βγήκε από φωτογράφιση για περιοδικού στρώμενα ριχταρια κτλ κ γω σε 10 λεπτα τ κάνα άνω κατω χαχαχ. Εγώ θέλω να βάζω ηλεκτρική μόνη μ όπως θέλω εγω  κ σίδερο. Τ σίδερο με χαλαρωνει μπορώ να πω.

@Μπλε γτ σε αγχωνουν; Εμείς πριν τ μωρο πηγαίναμε ένα τριήμερο τ μήνα. Μέχρι κ τ 8ο μήνα πήγαμε διακοπές. Κ μόλις μεγαλώσει λίγο η μικρή θα ξεκινήσουμε πάλι κ όλοι μαζί κ τα δύο μας.

Εδώ κορίτσια οι επιλογές είναι περιορισμένες πολύ. Όπως κ τα έξοδα. Όλα είναι πιο οικονομικά. Μόνο αν σκεφτείτε ότι σπανια παίρνουμε αυτοκίνητο. Παντού με τα πόδια.

Ξέρεις τι; συνήθως κ εγω βρίσκω ενα μερος κ πηγαίνω συχνά. Πχ ενα φεγγάρι καθε σκ πηγαίναμε λουτρακι σε συγκεκριμένο ξενοδοχείο και ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ ΔΩΜΆΤΙΟ. Με αγχώνει το καινούριο. Μηπως δεν μ αρεσει το μερος, το ξενοδοχείο κλπ κλπ. ΤΡΕΛΉ.

Και να πεις χιλια εύγε στον αντρα σου!! Οχι, μπράβο του

Μου βγαίνουν τα φεμινιστικά μου. Αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

ακριβως το αναποδο ειμαστε εμεις @Diwni. ολα τελεια κ το αγορι σε 5 λεπτα μπορει να τα φερει αναποδα! τι να τον κανω ομως. εναν τον εχω και τον εχω ματια χαδια!

επισης να πω οτι δεν μπορω τους παρεξηγησιαριδες.να φοβαμαι να μιλησω μην στραβωσει ο.αλλος.κ δεν εννοω να προσβαλλω. ειναι μερικοι παρεξηγουνται απο το τιποτα.

παρεξηγησιαριδες και μιζεροι....μακρυα. Εχουμε και αλλα προβληματα να μας ριχνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Ξέρεις τι; συνήθως κ εγω βρίσκω ενα μερος κ πηγαίνω συχνά. Πχ ενα φεγγάρι καθε σκ πηγαίναμε λουτρακι σε συγκεκριμένο ξενοδοχείο και ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ ΔΩΜΆΤΙΟ. Με αγχώνει το καινούριο. Μηπως δεν μ αρεσει το μερος, το ξενοδοχείο κλπ κλπ. ΤΡΕΛΉ.

Και να πεις χιλια εύγε στον αντρα σου!! Οχι, μπράβο του

Μου βγαίνουν τα φεμινιστικά μου. Αχαχαχα

σε ποιο ξενοδοχειο πηγαινατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα @Diwni το κοστος ζωής δυστυχώς δεν εχει σχέση ρε γαμώτο. Ειναι το καθε πράγμα με τις 2 οψεις του δυστυχως σε ολα.

Καποια στιγμη θα θεσω ως θεμα (οχι ξεχωριστο αλλα εδω μεσα), προτασεις γιατι θα γινω ΞΑΝΑ νονα τον Σεπτέμβριο (εχουμε καιρο ακομα βεβαιως), οπότε θα το αφήσω για λίγο αργοτερα, γιατι παει κανα 4αρι χρονια απο την τελευταια φορα που εγινα και ηθελα να δω τι παιζει πια...(Αλλα εξοδα παλι εκει, αλλα τουλαχιστον ειναι για καλο και οχι για φορους)

θα σου στειλω προσωπικο μηνυμα γι αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ακριβως το αναποδο ειμαστε εμεις @Diwni. ολα τελεια κ το αγορι σε 5 λεπτα μπορει να τα φερει αναποδα! τι να τον κανω ομως. εναν τον εχω και τον εχω ματια χαδια!

επισης να πω οτι δεν μπορω τους παρεξηγησιαριδες.να φοβαμαι να μιλησω μην στραβωσει ο.αλλος.κ δεν εννοω να προσβαλλω. ειναι μερικοι παρεξηγουνται απο το τιποτα.

Με αγχώνει λίγο το γραπτό οπως εχουμε ξανα πει ειναι πολυ εύκολες οι παρεξηγήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

σε ποιο ξενοδοχειο πηγαινατε?

Γαλανόπουλος αν θυμάμαι καλα. Η κοπελα που το εχει ειναι ΥΠΈΡΟΧΗ μας φρόντιζε απίστευτα ο,τι θελαμε για πρωινό και να μην το ειχε στο μενου της λεγαμε το βράδυ και το πρωι ηταν εκει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κι εγώ αυτό πιστεύω! Ασε φρίκη να έχεις καθαρίσει το σπίτι και μέσα σε μια ώρα να γίνεται πάλι μπάχαλο.....πως τα καταφέρνουν δεν ξέρω!

@Diwni ευχαριστώ αυτό κάνω χαχαχα.

@Dim83 Η αλήθεια είναι ότι είχαμε ένα γεμάτο Σ/Κ!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...