Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Σε καταλαβαίνω για την κούραση αν και εμάς είναι πιο στρωτή η δουλειά.. απλά έχω το σπαστό καθημερινά και με κάνει κομμάτια..
Όσο για τον αν είμαι χαρούμενη θα σου πω απλά οτι πετάω!!! Υπάρχει ακόμα ο φόβος βέβαια.. μέχρι την αυχενική που θα δούμε οτι όλα είναι καλά δεν θα ησυχάσω.. όμως έχω αρχίσει να δένομαι με αυτό το πλασματάκι.. 
Επίσης να σου πω οτι δεν είμαι άνθρωπος που θα καρφωθεί σε ένα σημείο.. αν και εσύ είσαι το ίδιο , τότε δεν σε βλέπω ούτε στην εγκυμοσύνη να βάζεις πωπό κάτω.. Μόνο αν το πει ο γιατρός βέβαια..

Λογικό το βρίσκω και είναι φυσιολογικό να έχεις άγχος!Εννοείται ότι δε βάζω πωπο κάτω και όσους μήνες καθόμουν και έψαχνα για δουλειά πάντα κάτι έκανα στο σπίτι κλπ.....μια φίλη μου λέει ότι έχω καρφιά και δεν μπορώ να κάτσω ?. Ας έρθει όμως αυτή η στιγμή.....και θα κάνω ότι χρειάζεται.....απλά σε ότι έχει να κάνει με την υγεία,όσο δυναμική είμαι στη ζωή μου γενικά, εκεί......είμαι όχι απλά φοβιτσιαρα αλλά γατάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Χαχαχαχα ναι ειπα παρα χαλαρωσα!!! Ο μπεμπης είναι φουλ δραστήριος ζωη να χει. Δεν ηρεμεί το άτιμο!!!

Αχ Μπλεεεεε γεννας σε 3 μηνες! Τι λες τωρα. Καθε φορα με συγκλονιζετε εδω μεσα! Ρωτα τον την επομενη φορα και θα σου φυγει η απορια! Οι υπολοιπες πως ειστε? @zoi.ko και εγω ετσι ειμαι με ταθεματα υγεια. Χεστρονι και κανω ο,τι μου πουν. Γενικα ομως ειμαι αεικινητη. ακομα και οταν ημουν εγκυος κωλο δεν εβαζα κατω. Παντα ομως ο,τι κανω το κανω με τις ευλογιες του γιατρου μου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααα μπηκα να διαβασω τα νεα σας και τιποτα! Που ειστε ολες καλε;

Σε τι φαση βρισκεσαι εσυυυυ κοριτσι; (για καποιον λογο δεν μπορω να γραψω διπλα απ το ονομα σου οποτε γραφω απο πανω :P )

@Kat-Cat

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσιααα μπηκα να διαβασω τα νεα σας και τιποτα! Που ειστε ολες καλε;

Σε τι φαση βρισκεσαι εσυυυυ κοριτσι; (για καποιον λογο δεν μπορω να γραψω διπλα απ το ονομα σου οποτε γραφω απο πανω :P )

@Kat-Cat

που να ειμαστε καλε? Δεν ξερεις??? Εγω ειμαι σε φαση που κουτσα στραβα ξαναξεκιναω προσπαθειες και βλεπουμε! Εχω πια το οκ. πριν λιγο εμαθα οτι μια κοπελα που παντρευτηκε μετα απο μενα μεγαλυτερη μου κανα χρονο ειναι εγκυος στον τριτο μηνα και ψιλοζηλεψα. Πολυ κακια ενιωσα που ζηλεψα αλλα λεω ρε γαμωτο τι σκατα νιωθω να με κοιτανε περιεργα μερικες φορες σα να περιμενουν να τους πω κατι. Μετα ηπια ενα κρασι και μ περασε λιγο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να μπω και εγω στην παρεα σας; Ειμαι νεο μελος στο φορουμ ειμαι 20 χρονων εγκυουλα(13εβδ&4)...Τι ωραιο συναισθημα ειναι αυτο,τι Θειο δωρο! Ευχομαι στα κοριτσια π ειναι εγκυουλες να εχουν ομορφες και τελειομηνες εγκυμοσυνες κ στα κοριτσια που προσπαθουν συντομα θετικα τεστ και χοριακες στα χερια τους με υγεια να γινουμε ολες μανουλες! (Η ζεστη δεν υποφερεται!)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Κοριτσια να μπω και εγω στην παρεα σας; Ειμαι νεο μελος στο φορουμ ειμαι 20 χρονων εγκυουλα(13εβδ&4)...Τι ωραιο συναισθημα ειναι αυτο,τι Θειο δωρο! Ευχομαι στα κοριτσια π ειναι εγκυουλες να εχουν ομορφες και τελειομηνες εγκυμοσυνες κ στα κοριτσια που προσπαθουν συντομα θετικα τεστ και χοριακες στα χερια τους με υγεια να γινουμε ολες μανουλες! (Η ζεστη δεν υποφερεται!)?

Και φυσικά μα μπεις.. καλός ήρθες με το καλό.. Επιτέλους μια πιο μικρή από εμένα αχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Και φυσικά μα μπεις.. καλός ήρθες με το καλό.. Επιτέλους μια πιο μικρή από εμένα αχαχα 

Καλως σε βρηκα! Χμμ ειμαι πιο μικρη ε!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Επισης κοριτσι μου με το καλο και το δικο σας νινι!?

Εγώ δεν είμαι έγκυος έχω ξεχαστεί στης προσπαθείς από τα 20μου.. αχαχα σε ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η anni7 είπε:

καλος ορισες @Valxris εγω ειμαι 29 δε ειμαι εγκυουλα!!!! με το καλο κοριτση μου καλη εγκυμοσυνη και με εναν πονο !!!!!!!

Σε ευχαριστω για το καλωσορισμα και για τις ευχες ευχομαι και σε εσενα οτι επιθυμεις να σ ερθει συντομα!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Εγώ δεν είμαι έγκυος έχω ξεχαστεί στης προσπαθείς από τα 20μου.. αχαχα σε ευχαριστώ..

Ωχχχ γκαφα εε; παρτο για γουρι ομως γιατι ετσι νομιζαα!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Ωχχχ γκαφα εε; παρτο για γουρι ομως γιατι ετσι νομιζαα!!?

Καμία γκάφα καλέ μην αγχονεσε..!!!! :) λογλογικό είναι ο τρόπος μάλλον που τονεγραψα.. σε ευχαριστώ παντός.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καμία γκάφα καλέ μην αγχονεσε..!!!! :) λογλογικό είναι ο τρόπος μάλλον που τονεγραψα.. σε ευχαριστώ παντός.. :)

Καλημερα παρακαλω ευχομαι οτι καλυτερο!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια . Είμαι λίγο αγχωμένη . Είμαι στην 9η εβδομάδα και Την Τρίτη έδωσα γενική ούρων και δεν πλύθηκα . Εν τω μεταξύ ξημερώματα είχα πάει τουαλέτα και είχα ροζ. Στα αποτελέσματα έδειξε λίγη αιμοσφαιρίνη και πυοσφαιρια και η γιατρός είπε να κάνω καλλιέργεια . Η καλλιέργεια αφού πλύθηκα ήταν αρνητική . Σήμερα που έστειλα τα αποτελέσματα μου είπε ότι μόλις κλείσω το τρίμηνο θα πάρω αντιμυκητισιακα φάρμακα . Πως γίνεται αφού είναι αρνητική η καλλιέργεια δεν έχω κνησμό τσούξιμο και υγρα σαν κομμένο γιαούρτι ; Την οσμή την παρακολουθώ γιατί έχω πολλά υγρα . Αγχώθηκα γιατί διάβασα πως αν έχεις μύκητες μπορεί να πάθεις και αποβολή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Γεια σας κορίτσια . Είμαι λίγο αγχωμένη . Είμαι στην 9η εβδομάδα και Την Τρίτη έδωσα γενική ούρων και δεν πλύθηκα . Εν τω μεταξύ ξημερώματα είχα πάει τουαλέτα και είχα ροζ. Στα αποτελέσματα έδειξε λίγη αιμοσφαιρίνη και πυοσφαιρια και η γιατρός είπε να κάνω καλλιέργεια . Η καλλιέργεια αφού πλύθηκα ήταν αρνητική . Σήμερα που έστειλα τα αποτελέσματα μου είπε ότι μόλις κλείσω το τρίμηνο θα πάρω αντιμυκητισιακα φάρμακα . Πως γίνεται αφού είναι αρνητική η καλλιέργεια δεν έχω κνησμό τσούξιμο και υγρα σαν κομμένο γιαούρτι ; Την οσμή την παρακολουθώ γιατί έχω πολλά υγρα . Αγχώθηκα γιατί διάβασα πως αν έχεις μύκητες μπορεί να πάθεις και αποβολή 

Αποβολή από μύκητες;;; με αγχώσες  κ μένα... Έχω κ γω μύκητες εδώ κ ένα μήνα... Αλλά δεν έπαθε κάτι τ μωρό μ... με υποθέτω φεύγει..  Αλλιώς από στόμα... οι μύκητες είναι επικυνδινοιπι στο τέλος αποτι μ εχπυν πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2018 at 10:19 ΜΜ, ο/η mommy96 είπε:

Αποβολή από μύκητες;;; με αγχώσες  κ μένα... Έχω κ γω μύκητες εδώ κ ένα μήνα... Αλλά δεν έπαθε κάτι τ μωρό μ... με υποθέτω φεύγει..  Αλλιώς από στόμα... οι μύκητες είναι επικυνδινοιπι στο τέλος αποτι μ εχπυν πει..

Μπορεί και να είναι λάθος αυτό που διάβασα . Τι να σας πω. Η καλλιεργεία πάντως ήταν αρνητική . Εμένα με απασχολούν τα πολλά υγρα . Σήμερα έχω πάλι μπεζ . Παίρνω και utrogestan βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Μπορεί και να είναι λάθος αυτό που διάβασα . Τι να σας πω. Η καλλιεργεία πάντως ήταν αρνητική . Εμένα με απασχολούν τα πολλά υγρα . Σήμερα έχω πάλι μπεζ . Παίρνω και utrogestan βέβαια.

Το βρισκω φοβερα χλωμο και ας μην παθουν πανικο κοπελες. Οι μυκητες ειναι κατι που πολλοι γυναικολογοι αφηνουν χωρις ιδιατερα φαρμακα ειδικα στην αρχη της εγκυμοσυνης οχι απλα για να μην παρεις φαρμακα αλλα και επειδη ειναι πολυ πιθανον να μην φυγουν καν. Στο τελος της εγκυμοσυνης σε ενοχλουν καθως δεν θες να περασει στον φυσιολογικο τοκετο το μωρο μεσα απο μικροβια. Συνηθως λοιπον τοτε γινεται και η αγωγη. Εγω οχι απλα ειχα μυκητες στην αρχη παροτι δεν ειχα κανενα συμπτωμα αλλα εχω και μυκοπλασμα το οποιο δεν μπορουσαμε να θεραπευσουμε καθως ειναι ανθεκτικο στην μοναδικη αντιβιωση που μπορουσα να παρω και παλι δεν επαθα τπτ ουτε και το μωρο. Τα λεω αυτα γιατι δεν θελω να το διαβασει καποια κοπελα και να πανικοβληθει. Χαλαρα και ο,τι μας πει ο γιατρος.

Οσο για τα υγρα οσο ειναι μπεζ να μην αγχωνεσαι καθως συνηθως ειναι παλιοτερο αιμα. Φυσικα ο,τι πει ο γιατρος σου αλλα τα εχουν πολλες κοπελες αυτα στην αρχη και συνεχιζουν χωρις προβληματα.

Α επισης τους μυκητες θα τους δεις σε καλλιεργεια κολπικου υγρου και οχι ουρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/6/2018 at 10:09 ΜΜ, ο/η Souko είπε:

Γεια σας κορίτσια . Είμαι λίγο αγχωμένη . Είμαι στην 9η εβδομάδα και Την Τρίτη έδωσα γενική ούρων και δεν πλύθηκα . Εν τω μεταξύ ξημερώματα είχα πάει τουαλέτα και είχα ροζ. Στα αποτελέσματα έδειξε λίγη αιμοσφαιρίνη και πυοσφαιρια και η γιατρός είπε να κάνω καλλιέργεια . Η καλλιέργεια αφού πλύθηκα ήταν αρνητική . Σήμερα που έστειλα τα αποτελέσματα μου είπε ότι μόλις κλείσω το τρίμηνο θα πάρω αντιμυκητισιακα φάρμακα . Πως γίνεται αφού είναι αρνητική η καλλιέργεια δεν έχω κνησμό τσούξιμο και υγρα σαν κομμένο γιαούρτι ; Την οσμή την παρακολουθώ γιατί έχω πολλά υγρα . Αγχώθηκα γιατί διάβασα πως αν έχεις μύκητες μπορεί να πάθεις και αποβολή 

Καλησπέρα!!Μην φοβάσαι και εγω έχω μύκητες από την αρχή της κύησης το πρώτο τρίμηνο απαγορεύεται να πάρεις αγωγή Αφού εγώ αφού μπήκα στον τέταρτο μου εδώσε υποθετα για τρεις μέρες και εξαφανίστηκαν και η εξετάσεις του πέμπτου και έκτου βγήκαν καθαρές τώρα αλλά έχω αρχίζει και βλέπω αρκετά υγρά και μάλλον ξαναήρθαν πάλι ??.Όσο για το μωρό είχα ρωτήσει και τους δύο γιατρούς μου και μου είχαν πει ότι δεν υπάρχει κάποιο κυνδινο για το μωρό γιατί ο τράχηλος είναι κλειστός και δεν αφήνει να μπουν μέσα μικρόβια με λίγα λόγια η φύση φροντίσει να είναι καλά προστατευμένο εκεί μέσα τα καφέ εγώ τα είχα από την αρχη πριν καν το θετικό τεστ και σταμάτησαν κάπου στα τέλη της 14 βδομάδας και ο λόγος ήταν ο χαμηλός πλακούντας και  κάποιες μικρές αποκόλλησης στην αρχή όσο είναι καφέ μην ανησυχείς απλά ξεκουράσει και ξάπλα ο πρώτος τρίμηνος είναι λίγο δύσκολος ? .Για να βοηθεις το ph  σου κανε πλύσεις με χαμομήλι συχνά και σοδα και πολλά γιαούρτια με πέτσα  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...