Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπεραααααα κι από μένα!!! 

Κοριτσια μου είδαμε το μωράκι μας, μεγάλωσε και διακρίναμε κεφαλάκι , ποδαράκια , χεράκια και τον ομφάλιο λώρο που σιγά σιγά δημιουργείται... 2,5 εκ πήγε.. είμαστε πάλι μια βδομάδα μπροστά!!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΥΤΥΧΙΑ !!!!

Βρηκε μια αποκόλληση αλλά όχι κάτι ανησυχητικό.. δεν ξανά σηκώνω ούτε την τσάντα μου που λέει ο λόγος.. έκανα και βλακεία γιατί μια μέρα έπαιρνα utrogestan μια όχι.. όποτε ακολουθώ πίστα τις οδηγίες και προχωράμε!!!

Συγχαρητήριααααααα!!!!! Και εγώ τη Δευτέρα πήγα στο γιατρό και τα είδαμε όλα. 2.1 εκατοστά ήταν!! Να είσαι καλά να το χαρείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Ειρηνουλα μου,ολα καλά και με μένα..Έχει μεγαλώσει,εχει φτάσει στα 2,7 εκατοστά,έβγαλε χεράκια και ποδαράκια..Και,κορίτσια μου,την ωρα του υπερηχου κουνουσε το χεράκι του..Μου ήρθε να κλάψω!!Οι παλμοί του ειναι 179...Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα μεγαλώνει!!???

Της είπα για τα πονακια που εχω και μου ειπε οτι δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό!!

Κλείσαμε την αυχενικη στις 3 Ιούλιου..Εσείς;?

Τέλεια κορίτσι μου , ποσο πολύ χαίρομαι!!!! Οι παλμοί του μωρού μας ειναι 163 ... το είδαμε κι εμείς που κουνιόταν ολόκληρο!!! Δάκρυσα αλλά έπρεπε να μείνω ήρεμη για να το δούμε.. είναι μοναδικό το συναίσθημα.. είδες ποσο γρήγορα αναπτύσσεται;; Επίσης είδαμε και το σάκο που μεγαλώνει μέσα στον ήδη υπάρχον σάκο... μας είπε ότι αυτός ο σάκος θα μεγαλώσει μέχρι να κολλήσει στα τοιχώματα του σάκου.. απλά εγώ έχω μια μικρή αποκόλληση.. επίσης ξεκίνησα και τα Σαλοσπίρ.. κι ο Θεός βοηθός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena88 είπε:

Ειρηνουλα μου,ολα καλά και με μένα..Έχει μεγαλώσει,εχει φτάσει στα 2,7 εκατοστά,έβγαλε χεράκια και ποδαράκια..Και,κορίτσια μου,την ωρα του υπερηχου κουνουσε το χεράκι του..Μου ήρθε να κλάψω!!Οι παλμοί του ειναι 179...Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα μεγαλώνει!!???

Της είπα για τα πονακια που εχω και μου ειπε οτι δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό!!

Κλείσαμε την αυχενικη στις 3 Ιούλιου..Εσείς;?

Πολύ ωραία νέα!!!! Να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η alexandraki είπε:

Συγχαρητήριααααααα!!!!! Και εγώ τη Δευτέρα πήγα στο γιατρό και τα είδαμε όλα. 2.1 εκατοστά ήταν!! Να είσαι καλά να το χαρείς!!

Συγχαρητήρια και σε εσένα!!! Με το καλό τα μωρά μας να μεγαλώσουν και σε λίγους μήνες να τα κρατάμε αγκαλιά και να τα λέμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

παιδια μη μου λετε τετοια με πιανει ανυπομονησια και μενα. αχαχχαχα. Εδω μου χει κατσει αυτος ο κενος σακος. Στο λαιμο! Τι ωραια εικονα ειναι αυτη. Λογικο να θες να κλαψεις απο συγκινηση και χαρα! Ειναι τοσο απιστευτο και μαγικο πραγμα να μεγαλωνει μεσα σου ενα πλασματακι. Σχεδον υπερφυσικο θα το ελεγα, αν σκεφτεις οτι και μεις ολοκληρες γαιδουρες τωρα, καποτε ημασταν ετσι. χιχιχιχ

Θα δεις ότι μέχρι το Σεπτεμβρη που λέει και ο γιατρος σου θα το έχεις δει κι εσύ!!!???

Εδώ θα είμαστε και θα τα συζητάμε...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Ειρηνουλα μου,ολα καλά και με μένα..Έχει μεγαλώσει,εχει φτάσει στα 2,7 εκατοστά,έβγαλε χεράκια και ποδαράκια..Και,κορίτσια μου,την ωρα του υπερηχου κουνουσε το χεράκι του..Μου ήρθε να κλάψω!!Οι παλμοί του ειναι 179...Είναι απίστευτο το πόσο γρήγορα μεγαλώνει!!???

Της είπα για τα πονακια που εχω και μου ειπε οτι δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό!!

Κλείσαμε την αυχενικη στις 3 Ιούλιου..Εσείς;?

Μπραβο κοριτσαρα μου!!!! Πωωωω και εγω ανυπομονω σαν την @Kat-Cat❣️  Να μας τα λετε ολα εσεις, να ξερουμε εμεις μετα !!! 

Ολα καλα, μαγικες στιγμες!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eriv είπε:

Μπραβο κοριτσαρα μου!!!! Πωωωω και εγω ανυπομονω σαν την @Kat-Cat❣️  Να μας τα λετε ολα εσεις, να ξερουμε εμεις μετα !!! 

Ολα καλα, μαγικες στιγμες!! ?

Αχχχχχχχχχχχχχχχ. Τι να πω. ενα ενα ολα θα γινουν καποια στιγμη. Αυτο που τελικα λεω εγω το σημαντικοτερο ειναι η εξελιξη. Παλια ελεγα η συλληψη και ανυπομονουσα γιαυτη αλλα τωρα λεω σαφως η εξελιξη. Να ερθει οποτε ειναι να ρθει για να μεινει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!

δε το συζητω μαγικες στιγμες να βλεπεις αυτο το μικρουλη να μεγαλωνει να κουνιεται να ακους την καρδουλα του ειναι ενα θαυμα μπροστα σου!!!!!! 

αχ αντε σιγα σιγα να ερθει και η σηρα μας να το ζησουμε και υπολιπες !!! προς το παρον χαιρομαστε με τα κοριτσια μας εδω που το ζουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα!!!! Παρασκευούλα επιτέλους!!!! :D

 

Ναι επιτέλους! Αλλά αυτή η ώρα στη δουλεια δεν περνάει με ΤΙΠΟΤΑ! Θέλω να παω σπίτι μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπασχω κοριτσια!!!!!!!!! θελω να βρω αυτον που σκεφτηκε να δουλευουμε παρασκευη σαββατα και δευτερες!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια θελω να σας πω τον πονο μουουουου

Σε 3 μηνες γενναω και δεν ξερω πουουουου , το καταλαβαινετεεεεεεε; Λοιπον θα το παρω απ την αρχη εγω λοιπον μετα τον γαβαρη στο ελενα ειπα να κανω μια δοκιμη μηπως βρω και τον γιατρο της αδερφης μου ο οποιος τοτε οταν την ξεγεννησε (πριν 14 χρονια) ηταν διευθυντης στο ελενα. Ηταν καταπληκτικος γιατρος και ανθρωπος κ απο λεφτα δεν επαιρνε σχεδον τπτ. Στο ιντερνετ δεν υπηρχε τπτ προσφατο για αυτον οποτε τον εψαξα τηλεφωνικα στο ελενα και μου εδωσαν το κινητο του και πηγα στο ιατρειο του (εξωτερικα) και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη καθως οχι απλα ηρεμησα απο τοτε αλλα παρα-ηρεμησα και ξεχναω οτι ειμαι εγκυος καμια φορα!
Μεχρι εδω ακουγονται ολα τελεια ε; αμ δεν ειναι! Καθως δεν τον εχω ρωτησει ποτε που ξεγενναει ο ανθρωπος και θα μου πειτε, στο ελενα.....αλλα πως; Αφου στο ελενα μου δωσανε κινητο και δεν μου ειπανε να κλεισω εκει ραντεβου (α ο ανθρωπος μου παιρνει απο τιποτα μεχρι 20 ευρω την επισκεψη) και επισης η καρτα του λεει Ελενα αλλα το καρτελακι που κοβει τα παραπεμπτικα λεει λητω. Αν ηταν στο ελενα δεν θα μπορουσες να κλεισεις εκει ραντεβου μαζι του; Εχω ντραπει παρα πολυ να τον ρωτησω που στο καλο θα με ξεγεννησει γιατι αισθανομαι εντελως ηλιθια χαχαχαχ βοηθειααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια θελω να σας πω τον πονο μουουουου

Σε 3 μηνες γενναω και δεν ξερω πουουουου , το καταλαβαινετεεεεεεε; Λοιπον θα το παρω απ την αρχη εγω λοιπον μετα τον γαβαρη στο ελενα ειπα να κανω μια δοκιμη μηπως βρω και τον γιατρο της αδερφης μου ο οποιος τοτε οταν την ξεγεννησε (πριν 14 χρονια) ηταν διευθυντης στο ελενα. Ηταν καταπληκτικος γιατρος και ανθρωπος κ απο λεφτα δεν επαιρνε σχεδον τπτ. Στο ιντερνετ δεν υπηρχε τπτ προσφατο για αυτον οποτε τον εψαξα τηλεφωνικα στο ελενα και μου εδωσαν το κινητο του και πηγα στο ιατρειο του (εξωτερικα) και εμεινα παρα πολυ ευχαριστημενη καθως οχι απλα ηρεμησα απο τοτε αλλα παρα-ηρεμησα και ξεχναω οτι ειμαι εγκυος καμια φορα!
Μεχρι εδω ακουγονται ολα τελεια ε; αμ δεν ειναι! Καθως δεν τον εχω ρωτησει ποτε που ξεγενναει ο ανθρωπος και θα μου πειτε, στο ελενα.....αλλα πως; Αφου στο ελενα μου δωσανε κινητο και δεν μου ειπανε να κλεισω εκει ραντεβου (α ο ανθρωπος μου παιρνει απο τιποτα μεχρι 20 ευρω την επισκεψη) και επισης η καρτα του λεει Ελενα αλλα το καρτελακι που κοβει τα παραπεμπτικα λεει λητω. Αν ηταν στο ελενα δεν θα μπορουσες να κλεισεις εκει ραντεβου μαζι του; Εχω ντραπει παρα πολυ να τον ρωτησω που στο καλο θα με ξεγεννησει γιατι αισθανομαι εντελως ηλιθια χαχαχαχ βοηθειααααααα

Μπορεί να είναι και στα 2 δεν είναι κακο να ρωτήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Μπορεί να είναι και στα 2 δεν είναι κακο να ρωτήσεις..

οχι καθολου, θα ρωτησω τελος του μηνα που εχω ραντεβου....απλα διασκεδαζω με τις ντροπες μου που με οδηγουν στο να μην ξερω που γενναω :P Ασε που αν δεν ειναι στο ελενα με βλεπω να γενναω με γιατρο εφημεριας....χουχουχου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

οχι καθολου, θα ρωτησω τελος του μηνα που εχω ραντεβου....απλα διασκεδαζω με τις ντροπες μου που με οδηγουν στο να μην ξερω που γενναω :P Ασε που αν δεν ειναι στο ελενα με βλεπω να γενναω με γιατρο εφημεριας....χουχουχου

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κορίτσια και συγχαρητήρια στις εγκυμονουσες!!!  Να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να απολαύσετε το μαγικό αυτό ταξίδι έως ότου κρατήσετε τα αγγελουδια σας στις αγκαλιτσες σας!!! 

Λοιπόν, σήμερα το πρωί,  έκανα ένα τεστ, συγκεκριμένα το First Step  με 3 μέρες καθυστέρηση... Φάνηκε μια πολύ αχνή γραμμουλα... Από το πρωί έχω ενοχλήσεις στο στομάχι, 37,5 θερμοκρασία, τσιμπιματακια από κάτω και ανεβασμένη πίεση και παλμους... Νιώθω μια γενική δυσφορια... Λεω να περιμενω μέχρι την Δευτέρα και αν δεν μου έρθει να πάω για χοριακη ή να κάνω ένα τεστ πάλι την Κυριακή... Η γνώμη σας;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!Στο άλλο δε σας προλαβαίνω με τη δουλειά και χάνω νέα.

@anni7 αν τον βρεις πάμε παρέα να του ζητήσουμε τα ρέστα!!!?

@Irene_D @Rena88 αυτά που μας περιγράφετε είναι μαγικά...... να το χαρείτε μέχρι το τέλος και να πάνε όλα καλά εύχομαι!!!???

@Μπλε εννοείται να τον ρωτήσεις..... σε αυτά τα πράγματα δεν υπάρχουν ντροπές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες!Στο άλλο δε σας προλαβαίνω με τη δουλειά και χάνω νέα.

@anni7 αν τον βρεις πάμε παρέα να του ζητήσουμε τα ρέστα!!!?

@Irene_D @Rena88 αυτά που μας περιγράφετε είναι μαγικά...... να το χαρείτε μέχρι το τέλος και να πάνε όλα καλά εύχομαι!!!???

@Μπλε εννοείται να τον ρωτήσεις..... σε αυτά τα πράγματα δεν υπάρχουν ντροπές!

Ζωούλα καλησπέρα!!! Που είσαι?? Κι εγώ λόγω δουλειάς και καθημερινότητας τις χάνω στο fb..
Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι.. Εύχομαι όλες να το ζήσετε γιατί είναι πραγματικά υπέροχο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Ζωούλα καλησπέρα!!! Που είσαι?? Κι εγώ λόγω δουλειάς και καθημερινότητας τις χάνω στο fb..
Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι.. Εύχομαι όλες να το ζήσετε γιατί είναι πραγματικά υπέροχο !!!!

Που να είμαι???Έχω ψοφήσει στη δουλειά πραγματικά......νιώθω τόσο χώμα που γυρίζω σπίτι και απλά κάθομαι στον καναπέ.....δεν έχω δυνάμεις να κάνω τίποτα μετά την τρέλα του bazaar!Φαντάζομαι τη χαρά σου κορίτσι μου...... ΑΝ και όποτε μου συμβεί νομίζω ότι από το φόβο μου μη γίνει κάτι θα καρφωθω για 9 μήνες στον καναπέ χαχαχαχαχα!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MermaidS είπε:

Kαλησπερα κορίτσια και συγχαρητήρια στις εγκυμονουσες!!!  Να έχετε μια υπέροχη εγκυμοσύνη και να απολαύσετε το μαγικό αυτό ταξίδι έως ότου κρατήσετε τα αγγελουδια σας στις αγκαλιτσες σας!!! 

Λοιπόν, σήμερα το πρωί,  έκανα ένα τεστ, συγκεκριμένα το First Step  με 3 μέρες καθυστέρηση... Φάνηκε μια πολύ αχνή γραμμουλα... Από το πρωί έχω ενοχλήσεις στο στομάχι, 37,5 θερμοκρασία, τσιμπιματακια από κάτω και ανεβασμένη πίεση και παλμους... Νιώθω μια γενική δυσφορια... Λεω να περιμενω μέχρι την Δευτέρα και αν δεν μου έρθει να πάω για χοριακη ή να κάνω ένα τεστ πάλι την Κυριακή... Η γνώμη σας;;; 

Και αχνη να ειναι η γραμμή εξακολουθεί να ειναι θετικό εκτος αν εμφανίστηκε μετα απο πολυ ώρα. Συγχαρητήρια θα σου πω εγω κ κανε μια χοριακη την μερα που περιμενεις περίοδο. Παρε κ τον γιατρό σου Φυσικά.

Ακυρο τωρα ειδα οτι εχεις καθυστέρηση ήδη οποτε κανε αυριο μια χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Που να είμαι???Έχω ψοφήσει στη δουλειά πραγματικά......νιώθω τόσο χώμα που γυρίζω σπίτι και απλά κάθομαι στον καναπέ.....δεν έχω δυνάμεις να κάνω τίποτα μετά την τρέλα του bazaar!Φαντάζομαι τη χαρά σου κορίτσι μου...... ΑΝ και όποτε μου συμβεί νομίζω ότι από το φόβο μου μη γίνει κάτι θα καρφωθω για 9 μήνες στον καναπέ χαχαχαχαχα!!!!??

Σε καταλαβαίνω για την κούραση αν και εμάς είναι πιο στρωτή η δουλειά.. απλά έχω το σπαστό καθημερινά και με κάνει κομμάτια..
Όσο για τον αν είμαι χαρούμενη θα σου πω απλά οτι πετάω!!! Υπάρχει ακόμα ο φόβος βέβαια.. μέχρι την αυχενική που θα δούμε οτι όλα είναι καλά δεν θα ησυχάσω.. όμως έχω αρχίσει να δένομαι με αυτό το πλασματάκι.. 
Επίσης να σου πω οτι δεν είμαι άνθρωπος που θα καρφωθεί σε ένα σημείο.. αν και εσύ είσαι το ίδιο , τότε δεν σε βλέπω ούτε στην εγκυμοσύνη να βάζεις πωπό κάτω.. Μόνο αν το πει ο γιατρός βέβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Και αχνη να ειναι η γραμμή εξακολουθεί να ειναι θετικό εκτος αν εμφανίστηκε μετα απο πολυ ώρα. Συγχαρητήρια θα σου πω εγω κ κανε μια χοριακη την μερα που περιμενεις περίοδο. Παρε κ τον γιατρό σου Φυσικά.

Ακυρο τωρα ειδα οτι εχεις καθυστέρηση ήδη οποτε κανε αυριο μια χοριακη.

Μπλε κοριτσάκι μου πως είσαι βρε παλαβούλα??? Σε 3 μήνες γεννάς και δεν ξέρεις ακόμα που?? Μια χαρά σε βρίσκω..
Λοιπόν, καλά θα κάνεις να μην ντρέπεσαι γι' αυτά τα θέματα.. είπαμε να το πάρουμε χαλαρά αλλά όχι κι έτσι..
Πως είναι ο μπέμπης σου?? Στριφογυρνάει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Μπλε κοριτσάκι μου πως είσαι βρε παλαβούλα??? Σε 3 μήνες γεννάς και δεν ξέρεις ακόμα που?? Μια χαρά σε βρίσκω..
Λοιπόν, καλά θα κάνεις να μην ντρέπεσαι γι' αυτά τα θέματα.. είπαμε να το πάρουμε χαλαρά αλλά όχι κι έτσι..
Πως είναι ο μπέμπης σου?? Στριφογυρνάει??

Χαχαχαχα ναι ειπα παρα χαλαρωσα!!! Ο μπεμπης είναι φουλ δραστήριος ζωη να χει. Δεν ηρεμεί το άτιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Και αχνη να ειναι η γραμμή εξακολουθεί να ειναι θετικό εκτος αν εμφανίστηκε μετα απο πολυ ώρα. Συγχαρητήρια θα σου πω εγω κ κανε μια χοριακη την μερα που περιμενεις περίοδο. Παρε κ τον γιατρό σου Φυσικά.

Ακυρο τωρα ειδα οτι εχεις καθυστέρηση ήδη οποτε κανε αυριο μια χοριακη.

Σ'ευχαριστω πολύ!  Ο κυκλος  μου είναι 27-30 μέρες εκτός του τελευταίου που ήταν 26. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...