Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Συγχαρητήρια κοπέλα μου να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι.

Στον πρωτο υπέρηχο που γίνεται συνήθως 5-7εβδομάδων βλέπετε σακο κυρίως. Καρδουλα ειναι νωρίς. Εμεις νομιζω καρδούλα ειδαμε 9 εβδομάδων. Γενικά οταν ανεβει η χοριακη τις 1500 θα σου πει να πας λογικά.

Ευχαριστώ πολυ....περιμενω πως και πως τη στιγμη του υπερηχου!!!!❤❤❤❤????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καλημετα ευχαριατω πολυ!!!οχι μου ειπε σε μι εβδομαδα επειδη λεει ειναι πολυ νωρις....σημερα κανονικα ηταν να μ ερθει περιοδος...λες να του πω να την κανω νωριτερα???

Ουσιαστικά τον ενδιαφέρει να δεις αν διπλασιάζεται σωστά.. αλλά κορίτσι μου γιατρός δεν είμαι.. πρότεινε το εσυ κι ότι σου πει 

εισαι χαρούμενη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ευχαριστώ πολυ ο γιατρος μου μου ειπε να την επαναλαβω σε μια εβδομαδα και να ξεκινιαω τα φιλιστιν

μπραβο κοριτσι μου !!!!!!! ειδες ολα καλα !!!!!!!!!! την αλλη εβδομαδα θα εχει εκτοξευτει!!!! να προσεχεις τον εαυτο σου ξεκουραση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Βγηκαβ τα παοτελεσματα...ειναι θετικη 1 μερα πριν την περιοδο 86 μοναδες....τι κετε καλη ειναι????

Μπράβο,κορίτσι μου!!!Πολλά πολλά συγχαρητήρια!!Εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις..

Μια χαρά είναι η χοριακη σου για χοριακη πριν τη καθυστέρηση..

Θετική σκέψη και όλα καλα θα πάνε!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/6/2018 at 12:23 ΜΜ, ο/η Margo84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα. Τον Σεπτέμβριο 2017 πέρασα μία παλίνδρομη με εξωσωματική κ τώρα ξαναέμεινα έγκυος.Το Σάββατο έκανα την πρώτη μου χοριακή με αποτέλεσμα 105 κ σήμερα μου είπαν να την επαναλάβω κ ήταν 190.Δεν έπρεπε να ανέβει κι άλλο?Φοβάμαι η αλήθεια είναι μήπως κι αυτή τη φορά δεν πάμε καλά.Τώρα ο γιατρός μου ζήτησε να κάνω άλλη μία την Τετάρτη για να δούμε. Έχει τύχει σε καμία παρόμοια κατάσταση κ να προχώρησε καλά?

Γεια σου margo! εγω ξερω απο γιατρο πως χρειαζεται να ειναι πανω απο 70% , δλδ δε χρειαζεται να ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ διπλάσια για να υπαρξει καλη εξελιξη.

Η τιμή είναι οκ δηλαδή. Κοιτα να εισαι ξεκουραστη και χωρις αγχος, βρες κατι να ασχοληθεις και ολα θα πανε καλα!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Ουσιαστικά τον ενδιαφέρει να δεις αν διπλασιάζεται σωστά.. αλλά κορίτσι μου γιατρός δεν είμαι.. πρότεινε το εσυ κι ότι σου πει 

εισαι χαρούμενη;;

Θα περιμενω μεχρι τη δευτερα...εχω τρελαθει απο τη χαρα μου...αλλα εχω και τεραστιο ανχος μεχρι να δουμε οτι ολα ειναι καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Θα περιμενω μεχρι τη δευτερα...εχω τρελαθει απο τη χαρα μου...αλλα εχω και τεραστιο ανχος μεχρι να δουμε οτι ολα ειναι καλα!!!

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου, όλα καλά θα είναι μην ανησυχείς.. έχουμε δρόμο ακόμα και αν μας πιάνει απο τώρα άγχος τη βάψαμε.. χαχαχα :)) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκε και η καλλιέργεια.. το μόνο που βρέθηκε είναι μύκητες , να δούμε πως θα το αντιμετωπίσουμε.. ξέρω πως είναι συνηθισμένο στην περίοδο της εγκυμοσύνης..
Ούτε ουρεόπλασμα ούτε μυκόπλασμα .. δόξα τω Θεό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε???εσεις τι συμπτωματα ειχατε τις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσύνης? ???εγω εχω δεκατα και  πονοκεφαλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!

@Irene_D δε ειναι τπτ πολλες κοπελες στην εγκυμοσυνη!!! σου ειπε τι θα κανετε?? 

@Ονομα χρήστη καλα ειναι ελπιζω να εχεις μονο τοσο λιγα και να μην σε ταλαιπωρησουν!!!! τωρα στις ποσες μερες εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!!!!

@Irene_D δε ειναι τπτ πολλες κοπελες στην εγκυμοσυνη!!! σου ειπε τι θα κανετε?? 

@Ονομα χρήστη καλα ειναι ελπιζω να εχεις μονο τοσο λιγα και να μην σε ταλαιπωρησουν!!!! τωρα στις ποσες μερες εισαι??

Ειμαι στην τετερτη εβδομαδα απο την τελευταια περιοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!!!!

@Irene_D δε ειναι τπτ πολλες κοπελες στην εγκυμοσυνη!!! σου ειπε τι θα κανετε?? 

@Ονομα χρήστη καλα ειναι ελπιζω να εχεις μονο τοσο λιγα και να μην σε ταλαιπωρησουν!!!! τωρα στις ποσες μερες εισαι??

Καλημέρα γλυκιά μου!!! Σήμερα έχουμε ραντεβού με τη γιατρό.. κι έχω μια αγωνία , όχι για τους μύκητες , αλλά για να δω οτι όλα βαίνουν καλώς...
Εσύ τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα γλυκιά μου!!! Σήμερα έχουμε ραντεβού με τη γιατρό.. κι έχω μια αγωνία , όχι για τους μύκητες , αλλά για να δω οτι όλα βαίνουν καλώς...
Εσύ τι κανεις?

ειρηνάκι όλα τέλεια θα πάνε. Το καλο πράγμα φαίνεται εξαρχής. Οι καλλιέργειες όλο και δείχνουν κάτι, είναι συνηθες! Κολπικου υγρού εκανες ή και ούρων?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ειρηνάκι όλα τέλεια θα πάνε. Το καλο πράγμα φαίνεται εξαρχής. Οι καλλιέργειες όλο και δείχνουν κάτι, είναι συνηθες! Κολπικου υγρού εκανες ή και ούρων?

:x Κοριτσάκι μου καλημέρα!!! Μακάρι.. δεν σου κρύβω πως έχω αγχωθεί λιγάκι..αν  και γενικά δεν είμαι πολύ τρελαμένη.. εννοώ πως δεν θα ανησυχήσω χωρίς λόγο.. απλά δεν ξέρω.. κάτι με αγχώνει.. μακάρι το απόγευμα να το δούμε το μικρό μας , να έχει μεγαλώσει και να πηγαίνουν όλα καλά.. 
Εσύ σε τι φάση είσαι..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

:x Κοριτσάκι μου καλημέρα!!! Μακάρι.. δεν σου κρύβω πως έχω αγχωθεί λιγάκι..αν  και γενικά δεν είμαι πολύ τρελαμένη.. εννοώ πως δεν θα ανησυχήσω χωρίς λόγο.. απλά δεν ξέρω.. κάτι με αγχώνει.. μακάρι το απόγευμα να το δούμε το μικρό μας , να έχει μεγαλώσει και να πηγαίνουν όλα καλά.. 
Εσύ σε τι φάση είσαι..??

Σε φαση περιοδου. χιχχιχιχι. Επανήλθε ο κυκλος των 27 ημερών μου και κάπως ησύχασα γιατι για εμένα ειναι ενα μικρό δείγμα ότι επανέρχεται το σώμα μου κάπως. Δεν ξέρω αν εχουν φύγει οι κυστες αλλά ειναι μια θετική εξέλιξη. ειναι η τρίτη περίοδος από την απόξεση. Η πρώτη ήρθε στις 28 ημέρες, η δεύτερη (αφου ειχαμε ανακαλύψει τις κύστες) στις 30 ημέρες και η τρίτη τώρα επανήλθε στον κυκλο μου στις 27 όπως ειχα και πριν. Θα δουμε. Προσπάθειες δεν είχα ξεκινήσει γιατι τους 2 πρώτους μήνες μου πε ο γιατρός να μην, (ουτως ή αλλως δε νομιζω να εκανα και ωορρηξιες με τις κυστες γιατι δεν ειχα συμπτωματα), ελπίζω να ξεκινήσω σιγά σιγά. Μακάρι να πανε ολα καλα για όλες. Καθε φορα που διαβάζω ενα άσχημο νεο εδώ μεσα σφίγγεται η καρδια μου. Δε θελω πλεον. Λογικό το αγχος σου και αναμενόμενο, αλλα οσο ειναι σε λογικά πλαίσια ειναι οκ! Ολα καλα θα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σε φαση περιοδου. χιχχιχιχι. Επανήλθε ο κυκλος των 27 ημερών μου και κάπως ησύχασα γιατι για εμένα ειναι ενα μικρό δείγμα ότι επανέρχεται το σώμα μου κάπως. Δεν ξέρω αν εχουν φύγει οι κυστες αλλά ειναι μια θετική εξέλιξη. ειναι η τρίτη περίοδος από την απόξεση. Η πρώτη ήρθε στις 28 ημέρες, η δεύτερη (αφου ειχαμε ανακαλύψει τις κύστες) στις 30 ημέρες και η τρίτη τώρα επανήλθε στον κυκλο μου στις 27 όπως ειχα και πριν. Θα δουμε. Προσπάθειες δεν είχα ξεκινήσει γιατι τους 2 πρώτους μήνες μου πε ο γιατρός να μην, (ουτως ή αλλως δε νομιζω να εκανα και ωορρηξιες με τις κυστες γιατι δεν ειχα συμπτωματα), ελπίζω να ξεκινήσω σιγά σιγά. Μακάρι να πανε ολα καλα για όλες. Καθε φορα που διαβάζω ενα άσχημο νεο εδώ μεσα σφίγγεται η καρδια μου. Δε θελω πλεον. Λογικό το αγχος σου και αναμενόμενο, αλλα οσο ειναι σε λογικά πλαίσια ειναι οκ! Ολα καλα θα ειναι!

Πέρασε ο καιρός.. είδες? Ήμουν σίγουρη για 'σένα πως θα επανέλθουν όλα στα φυσιολογικά.. εσύ είσαι αισιόδοξη για 'μενα και εγώ για 'σένα χαχαχα! Θα πω για άλλη μια φορά, τι καλά που υπάρχετε κορίτσια μου..! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ειρηνάκι όλα τέλεια θα πάνε. Το καλο πράγμα φαίνεται εξαρχής. Οι καλλιέργειες όλο και δείχνουν κάτι, είναι συνηθες! Κολπικου υγρού εκανες ή και ούρων?

Μόνο κολπικού υγρού.. καλλιέργεια ούρων έχω κάνει και όλα ήταν οκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Πέρασε ο καιρός.. είδες? Ήμουν σίγουρη για 'σένα πως θα επανέλθουν όλα στα φυσιολογικά.. εσύ είσαι αισιόδοξη για 'μενα και εγώ για 'σένα χαχαχα! Θα πω για άλλη μια φορά, τι καλά που υπάρχετε κορίτσια μου..! 
 

νομιζω οι τρίτοι τα βλέπουν πιο ψύχραιμα τα πράγματα και στην πραγματική τους διάσταση γιαυτο. δηλαδη αλλιως θα το δει μια κοπέλα που περνάει μια ατυχία (θα το διογκώσει στο μυαλό της της περισσότερεςφορές) και αλλιως ο απέξω που θα το δει το πράγμα όπως ειναι. Πιστεύω θα πανε ολα καλα για ολες και θα μετονομασετε το τοπικ σας σε Μωρακια 2019 (οχι Ιανουαριου). Ευχομαι να υπαρξουν πολλα πολλα νεα και θειτκες εξελιξεις για πολλες κοπελες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Μόνο κολπικού υγρού.. καλλιέργεια ούρων έχω κάνει και όλα ήταν οκ!

φαντασου νομιζα το ουρεοπλασμα ειναι θεμα ουρων αχαχαχαχαχ! :P Γιαυτο ρωτησα. Νομιζω μυκητες εχουν οι περισσότερες πάντως! Σπανια να βγει κατι πεντακαθαρο. Οπως λεει και η κολλητη, θα κανεις 30 εξετασεις αποκλειεται να μην εχεις μια μαυρισμενη τιμη. Δεν παιζει αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

φαντασου νομιζα το ουρεοπλασμα ειναι θεμα ουρων αχαχαχαχαχ! :P Γιαυτο ρωτησα. Νομιζω μυκητες εχουν οι περισσότερες πάντως! Σπανια να βγει κατι πεντακαθαρο. Οπως λεει και η κολλητη, θα κανεις 30 εξετασεις αποκλειεται να μην εχεις μια μαυρισμενη τιμη. Δεν παιζει αυτο.

χαχαχαχαχα γιατί ποιός τα ξέρει αν δεν τα ζήσει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ειμαι στην τετερτη εβδομαδα απο την τελευταια περιοδο...

ωρα τωρα θα ειχε καθυστερηση μια χαρα εισαι κοριτση μου ειναι νωρις ακομα να εχεις πολλα!!!! σε λιγο που θα με μεγαλωσει το σπορακι θα εχεις και ελπιζω να μην ειναι τοσο μεγαλο ωστε να ταλαιπωριεσαι μονο ετσι για να νιωθεις οτι παει καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

χαχαχαχαχα γιατί ποιός τα ξέρει αν δεν τα ζήσει???

σωστο και αυτο!!!!!!!!  για ολα υπαρχει μια πρωτη φορα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...