Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@zoi.ko τα νεα της @Rena88 ειναι του Μαιου βασικα! Αχαχαχαχ. Ειναι 8 εβδομαδων. ❤️ Αυτος ο Μαιος εφερε τοσα θετικα τεστακια που ευχομαι σε ολες να συνεχισει ετσι και ο ιουνιος/ιουλιος/αυγουστος!

Έτσι θα συνεχίσει!!!Εγώ ειμαι πολυ αισιόδοξη για όλες μας..???

Κορίτσια μου,αφού τα κατάφερα εγώ που με είχε φάει το άγχος,τότε θα τα καταφέρετε όλες σας!!!Φανταστείτε ότι 3 μέρες πριν κάνω το τεστ,επρηζα τον άντρα μου να πάμε για σπερματεγχυση γιατί ήμουν σίγουρη ότι μου έρχεται περίοδος..Αλλα ευτυχώς δεν ήρθε ποτέ!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 καλεεεεεεεεεε τι ευχαριστα νεα;;;; Πολλα πολλα συγχαρητηρια κοριτσαρα μου ? μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι? ολα να πανε καλα μεχρι τελους ❣️ 

Ενταξει να σας πω κατι;; Εμεινα τελευταια ειρηνη χωρις ανακοινωση;; Ε ρε θα γινει χαμος!! Θα αναστεναξουν οι σομιεδες!!! ??? χαχαχαχ 

κοριτσια μου οι υπολοιπες τι κανετε;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Έτσι θα συνεχίσει!!!Εγώ ειμαι πολυ αισιόδοξη για όλες μας..???

Κορίτσια μου,αφού τα κατάφερα εγώ που με είχε φάει το άγχος,τότε θα τα καταφέρετε όλες σας!!!Φανταστείτε ότι 3 μέρες πριν κάνω το τεστ,επρηζα τον άντρα μου να πάμε για σπερματεγχυση γιατί ήμουν σίγουρη ότι μου έρχεται περίοδος..Αλλα ευτυχώς δεν ήρθε ποτέ!!!???

Μακάρι βρε κορίτσι μου μακάρι για όλες μας......αν και πιστεύω ότι το άγχος δε σε αφήνει ποτέ.....από τη σκέψη μέχρι και την ολοκλήρωση όλης αυτής της διαδικασίας.Ας έρθει όποτε θέλει φτάνει να κρατήσει!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@Rena88 καλεεεεεεεεεε τι ευχαριστα νεα;;;; Πολλα πολλα συγχαρητηρια κοριτσαρα μου ? μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι? ολα να πανε καλα μεχρι τελους ❣️ 

Ενταξει να σας πω κατι;; Εμεινα τελευταια ειρηνη χωρις ανακοινωση;; Ε ρε θα γινει χαμος!! Θα αναστεναξουν οι σομιεδες!!! ??? χαχαχαχ 

κοριτσια μου οι υπολοιπες τι κανετε;;; 

τελεια τι να σου πω! αχαχαχχα. Δε θα γκρινιαξω ομως θα κρατησω αυτο το ευχαριστο κλιμα του φορουμ. εμεις αποκαθιστουμε βρε τις υπολοιπες! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

τελεια τι να σου πω! αχαχαχχα. Δε θα γκρινιαξω ομως θα κρατησω αυτο το ευχαριστο κλιμα του φορουμ. εμεις αποκαθιστουμε βρε τις υπολοιπες! :P

Θα ερθει και εμας η σειρα μας ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@Rena88 καλεεεεεεεεεε τι ευχαριστα νεα;;;; Πολλα πολλα συγχαρητηρια κοριτσαρα μου ? μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι? ολα να πανε καλα μεχρι τελους ❣️ 

Ενταξει να σας πω κατι;; Εμεινα τελευταια ειρηνη χωρις ανακοινωση;; Ε ρε θα γινει χαμος!! Θα αναστεναξουν οι σομιεδες!!! ??? χαχαχαχ 

κοριτσια μου οι υπολοιπες τι κανετε;;; 

Ευχαριστώ πάρα πολύ,καλο μου!!!Και σε σένα εύχομαι σύντομα με μια τεράστια χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Οπότε,κορίτσαρα μου, η επόμενη Ειρήνη θα είσαι εσύ!!Να τριξουν οι σομιεδες..Γιατι όταν με το καλό έρθει το σπορακι θα ξεχάσεις το είναι αυτό...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 αχ βρε κορίτσι μ τι ευχάριστα νέα ήταν αυτά!!!! Με τ καλό τ μωράκι σας! Μια υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου!

Εύχομαι κ στα υπόλοιπα κορίτσια γρήγορα να μας ανακοινώσουν ευχάριστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Rena88 αχ βρε κορίτσι μ τι ευχάριστα νέα ήταν αυτά!!!! Με τ καλό τ μωράκι σας! Μια υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου!

Εύχομαι κ στα υπόλοιπα κορίτσια γρήγορα να μας ανακοινώσουν ευχάριστα.

Ευχαριστώ πάρα πολύ,καλό μου!!!Κι εσύ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!Μακάρι να πάνε όλα καλά!!Γιατί έχω τρομερό άγχος να σου πω την αλήθεια..

Αλλά πιστεύω ότι με τόσες ευχές που μου δίνετε θα πάνε όλα καλά..

Άλλωστε όπως μου έχει πει και η καλή μου η @Kat-Cat όταν κάτι ξεκινάει καλά συνήθως συνεχίζεται και καλά!!!

Σας ευχαριστώ όλες,κορίτσια μου,για τις ευχές σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ,καλό μου!!!Κι εσύ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!Μακάρι να πάνε όλα καλά!!Γιατί έχω τρομερό άγχος να σου πω την αλήθεια..

Αλλά πιστεύω ότι με τόσες ευχές που μου δίνετε θα πάνε όλα καλά..

Άλλωστε όπως μου έχει πει και η καλή μου η @Kat-Cat όταν κάτι ξεκινάει καλά συνήθως συνεχίζεται και καλά!!!

Σας ευχαριστώ όλες,κορίτσια μου,για τις ευχές σας!!

ΑΑ το πιστευω πολυ αυτο με τις εγκυμοσυνες. Οσες φιλες μου ειχαν καλη αρχη καλους υπερηχους κλπ πηγαν ολες τελεια ως το τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Είμαι αρκετά νέα στο forum! Xαίρομαι που συμμετέχω και γω στην παρέα σας! Είμαι και εγώ έγκυος το ανακάλυψα το Σάββατο με τεστ! Χθές Δευτέρα ήταν η πρώτη μέρα καθυστέρησης, υπολογίζω και 16 μέρες μετά την σύλληψη, διότι είχα κάνει και τεστ ωορηξίας! Έκανα λοιπόν χοριακή και το αποτέλεσμα ήταν 378,83. Πως σας φαίνεται? Να σημειώσω οτι είναι η πρώτη φορά που έμεινα έγκυος, είμαι εντελώς άσχετη με όλα χαχα! Και λίγο αγχωμένη!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι από μένα! ! ! Ανοίγει το πιο όμορφο κεφάλαιο της ζωής σου! Ευχομαι να μαθαινουμε συνεχως ευχαριστα ολη τη χρονια κι απ τα υπολοιπα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 ελα ρε κοριτσαρα μπραβοοοο με το καλο ευχομαι να πανε ολα υπεροχα μεχρι το τελος!!!!!!!!! ευχαριστησου το τωρα μεχρι το τελευταιο λεπτο!!!!!!!!!!!!!!!! 

@Kat-Cat @eriv kai @zoi.ko κοριτσια εμεις ετοιμαζουμε τις υπολοιπες να ειναι ολες εμπειρες για να μας λενε συμβουλες !!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Έχω αρχίσει να ζεσταίνομαι επικίνδυνα και επίσης εκει γύρω στο μεσημέρι με πιάνει μια υπνηλία στο γραφειο που κραταω και με τα δυο μου χέρια το κεφάλι να μην πέσει πάνω στο λαπτοπ.....Σε άλλα νεα χτες ελαβα κατι δυσαρεστα απο δικους μου ανθρωπους. Εχω κατασυγχυστει με το ποσο μπορεί να ταλαιπωρούνται άνθρωποι. Μέσα σε αυτα το ενα αφορά ενα πολύ δικό μου πρόσωπο το οποίο έκανε και αυτό αποξεση πριν εναμιση μήνα περίπου. Εκτοτε εχει αιμα συνεχως (με διαλειμμα λιγων ημερων μονο), πήγε στη γυναικολογο και της ειπε (σας τα μεταφερω οπως μου τα ειπε) ότι είδε μερικα τεράστια ωοθυλάκια που δεν εχουν πέσει (δεν της χρησιμοποιησε τη λεξη κύστες αλλα προφανως δεν μπορεί να είναι κατι αλλο), και τα απέδωσε σε ορμονικη διαταραχή (οκ αυτό τελικά οι περισσότερες βγάλαμε) και μετά της είπε οτιδεν έχει πέσει το ενδομήτριο της. Αυτο πραγματικα δεν το κατάλαβα. Της ειπε να της δώσει προγεστερόνη ή αντισυλληπτικά αν δε σταματήσει το αίμα 'εως τη Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Kαλημέρα κορίτσια! Έχω αρχίσει να ζεσταίνομαι επικίνδυνα και επίσης εκει γύρω στο μεσημέρι με πιάνει μια υπνηλία στο γραφειο που κραταω και με τα δυο μου χέρια το κεφάλι να μην πέσει πάνω στο λαπτοπ.....Σε άλλα νεα χτες ελαβα κατι δυσαρεστα απο δικους μου ανθρωπους. Εχω κατασυγχυστει με το ποσο μπορεί να ταλαιπωρούνται άνθρωποι. Μέσα σε αυτα το ενα αφορά ενα πολύ δικό μου πρόσωπο το οποίο έκανε και αυτό αποξεση πριν εναμιση μήνα περίπου. Εκτοτε εχει αιμα συνεχως (με διαλειμμα λιγων ημερων μονο), πήγε στη γυναικολογο και της ειπε (σας τα μεταφερω οπως μου τα ειπε) ότι είδε μερικα τεράστια ωοθυλάκια που δεν εχουν πέσει (δεν της χρησιμοποιησε τη λεξη κύστες αλλα προφανως δεν μπορεί να είναι κατι αλλο), και τα απέδωσε σε ορμονικη διαταραχή (οκ αυτό τελικά οι περισσότερες βγάλαμε) και μετά της είπε οτιδεν έχει πέσει το ενδομήτριο της. Αυτο πραγματικα δεν το κατάλαβα. Της ειπε να της δώσει προγεστερόνη ή αντισυλληπτικά αν δε σταματήσει το αίμα 'εως τη Δευτέρα.

καλημερα αστα η ζεστη χτυπαει κοκκινο βρωμαγε και το πρωι πλαστικο δε ξερω αμα το μυρισατε!!!!!!

ελα ρε το κοριτση τι να πω ρε γαμωτο γιατι εμεις οι γυναικες να ταλαιπωριομαστε τοσο !!!! ευχομαι συντομα να περασουν ολα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα girls !!!

τι κάνετε ???

Καταρχήν @@eirini@ συγχαρητήρια σου εύχομαι και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις !!!  <3 

Αυτός ο Μάιος πήγε καλά σε όλες τις Ειρήνες τελικά !!! @Irene_D, @Rena88. Εγώ κορίτσια όπως θα θυμάστε όταν εσείς κάνατε "δουλίτσα και αγάπες ..." τσακωνόμουν με τον γιατρό για το dvd !!! ΧΑΑΧΑΧΑΧ :P 

Έχει τρομερή ζέστη και άκουσα οτι είναι το πρώτο κύμα μίνι καύσωνα, νομίζω το σκ θα φτάσει 34-36..

@anni7 τι να μας μύρισε ? Από τη φωτιά στο Περιστέρι εννοεις; Εγώ δεν μύρισα κάτι.

@Kat-Cat είδες τελικά που η δικιά σου μεγάλη κυστούλα δεν ήταν τίποτα; Από ορμονικές διαταραχές η κοπέλα έχει συνεχόμενα περίοδο.. Ελπίζω να είναι περαστικά και να ρυθμιστεί γρήγορα.

Βαριέμαι φρικτά.. και εμένα με πιάνει αυτή η υπνηλία που μπορώ σε 3 δευτερόλεπτα να ροχαλίσω. Δεν κοιμόμαστε καλά το βράδυ, μας λείπει ύπνος δε ξέρω τί είναι... Αλλά το παθαίνω συχνά στο γραφειο.

@Dim83 που είσαι κοριτσάκι μου ;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Καλημέρα girls !!!

τι κάνετε ???

Καταρχήν @@eirini@ συγχαρητήρια σου εύχομαι και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις !!!  ❤️

Αυτός ο Μάιος πήγε καλά σε όλες τις Ειρήνες τελικά !!! @Irene_D, @Rena88. Εγώ κορίτσια όπως θα θυμάστε όταν εσείς κάνατε "δουλίτσα και αγάπες ..." τσακωνόμουν με τον γιατρό για το dvd !!! ΧΑΑΧΑΧΑΧ :P

Έχει τρομερή ζέστη και άκουσα οτι είναι το πρώτο κύμα μίνι καύσωνα, νομίζω το σκ θα φτάσει 34-36..

@anni7 τι να μας μύρισε ? Από τη φωτιά στο Περιστέρι εννοεις; Εγώ δεν μύρισα κάτι.

@Kat-Cat είδες τελικά που η δικιά σου μεγάλη κυστούλα δεν ήταν τίποτα; Από ορμονικές διαταραχές η κοπέλα έχει συνεχόμενα περίοδο.. Ελπίζω να είναι περαστικά και να ρυθμιστεί γρήγορα.

Βαριέμαι φρικτά.. και εμένα με πιάνει αυτή η υπνηλία που μπορώ σε 3 δευτερόλεπτα να ροχαλίσω. Δεν κοιμόμαστε καλά το βράδυ, μας λείπει ύπνος δε ξέρω τί είναι... Αλλά το παθαίνω συχνά στο γραφειο.

@Dim83 που είσαι κοριτσάκι μου ;;; 

 

Εχουμε ψιλοχαθει ολες τελευταια. Ασε βλεπεις απο μια επεμβαση ρουτινας πως μπορει να φερει τα πανω κατω σε εναν οργανισμο. Αλλες επανερχονται εντελως αμεσα (Η μενεγακη ειχε πει σκεψου οτι εμεινε εγκυος τον επομενο μηνα μετα την αποξεση της), αλλα αλλες ταλαιπωρουνται. Με τη ζεστη αστα να πανε υποφερουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!Εσύ πως πας,κορίτσι μου;?Όλα καλά με την εγκυμοσύνη σου;?

Καλα ειμαι ευτυχως σταματησε το αιμα αλλα εχω ακομα καφε μου ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι πως ειναι φυσιολογικο και να ξεκουραστω!!!οχι οτι κανω και τιποτα αχχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eriv είπε:

Καλημέρα girls !!!

τι κάνετε ???

Καταρχήν @@eirini@ συγχαρητήρια σου εύχομαι και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις !!!  ❤️

Αυτός ο Μάιος πήγε καλά σε όλες τις Ειρήνες τελικά !!! @Irene_D, @Rena88. Εγώ κορίτσια όπως θα θυμάστε όταν εσείς κάνατε "δουλίτσα και αγάπες ..." τσακωνόμουν με τον γιατρό για το dvd !!! ΧΑΑΧΑΧΑΧ :P

Έχει τρομερή ζέστη και άκουσα οτι είναι το πρώτο κύμα μίνι καύσωνα, νομίζω το σκ θα φτάσει 34-36..

@anni7 τι να μας μύρισε ? Από τη φωτιά στο Περιστέρι εννοεις; Εγώ δεν μύρισα κάτι.

@Kat-Cat είδες τελικά που η δικιά σου μεγάλη κυστούλα δεν ήταν τίποτα; Από ορμονικές διαταραχές η κοπέλα έχει συνεχόμενα περίοδο.. Ελπίζω να είναι περαστικά και να ρυθμιστεί γρήγορα.

Βαριέμαι φρικτά.. και εμένα με πιάνει αυτή η υπνηλία που μπορώ σε 3 δευτερόλεπτα να ροχαλίσω. Δεν κοιμόμαστε καλά το βράδυ, μας λείπει ύπνος δε ξέρω τί είναι... Αλλά το παθαίνω συχνά στο γραφειο.

@Dim83 που είσαι κοριτσάκι μου ;;; 

 

ναι ναι απο την φωτια στο περιστερι!!!! 

υπεροχα και εχω βαφτισει 12 το πρωι το σαββατο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΚαλησπέρα κορίτσια τι κάνετε..;

Αυτό το 2018 η θα έφερνε ευχάριστα η θα έφερνε το αντίθετο τίποτα ενδιάμεσο 

Παντός βλέπω το 2018 έφερε και θα φέρει πολλά μωράκια.. με το καλό όσες ανυπομονούν και με το καλό να πάνε όλα καλά στα κορίτσια που τους το έφερε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλα ειμαι ευτυχως σταματησε το αιμα αλλα εχω ακομα καφε μου ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι πως ειναι φυσιολογικο και να ξεκουραστω!!!οχι οτι κανω και τιποτα αχχαχαχχα

νομιζω δεν υπαρχει εστω μια γυναικα που να μην εχει δει τουλαχιστον καποια λιγα καφε κατα την εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά στους ανθρώπους που μας είπες τώρα για την γνωστή σου δεν ξέρω κάτι να πω μόνο να πάνε όλα καλά..!! 

Κορίτσια όχι άλλη ζέστη.....!!!!!!!!!!!!! Χειμώνα που είσαι..;; αχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

@Kat-Cat κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά στους ανθρώπους που μας είπες τώρα για την γνωστή σου δεν ξέρω κάτι να πω μόνο να πάνε όλα καλά..!! 

Κορίτσια όχι άλλη ζέστη.....!!!!!!!!!!!!! Χειμώνα που είσαι..;; αχαχα 

λιωνεις κατεβηκα πατω για δουλεια φοραω και το παντελονι το υφασματινο κα το πουκαμισο!!!!!! λεω θα λιωσω δε αντεχα!!!!!!!! εμ δε μου εκοψε να βαλω την φουστα σημερα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...