Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλά οι πρώτες μετρήσεις σακχάρου ήταν βαρβάτες!!Αν έχεις καιρό να κάνεις κ επειδή σταμάτησες το χάπι να της επαναλάβεις!!Ν01 πρόβλημα σε ωορρηξία κ γονιμότητα!!!Προλακτίνη πολύ καλή!!Δ4 είναι αλλιώς ανδροστενεδιόνη!!Τι άλλες ορμόνες έχεις?Το gluco σε όλες κάνει παρενέργειες!!Μετά συνηθίζεται!!!

τη Δ4 την εχω κανει και γω!!!! 0,90 ηταν. Τι κανει αυτη δεν την ειχα ξαναματακουσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Να ρωτησω κατι θεωρητικο. Καμπυλη ζαχαρου ποτε κανει καποιος? Δλδ τι ενδειξη πρεπει να χει?

Καλά κάνεις και Ρωτάς.. καμπύλη κάνουν η έγκυες αν δεν κάνω λάθος κάπου στον 6 με 7 μήνα αλλά βάζουν να κάνουν κοπέλες που σπω όπως και παραπάνω κιλά και αν δεν κάνω λάθος και κοπέλες που έχουν θέμα όπως εγώ με την περίοδο (αυτό μου είχε δώσει τότε να καταλάβω ο γιατρός μου) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Καλά κάνεις και Ρωτάς.. καμπύλη κάνουν η έγκυες αν δεν κάνω λάθος κάπου στον 6 με 7 μήνα αλλά βάζουν να κάνουν κοπέλες που σπω όπως και παραπάνω κιλά και αν δεν κάνω λάθος και κοπέλες που έχουν θέμα όπως εγώ με την περίοδο (αυτό μου είχε δώσει τότε να καταλάβω ο γιατρός μου) 

ααα οκ, ναι για τις εγκυες το εχω ακουσει, απλα δεν ηξερα οτι κανουν ως διαγνωστικη εξεταση κοπελες που θελουν να μεινουν. Εδω το εμαθα αυτο. Χιχιχιι. Μαλιστα!! Ευχαριστω πολυ πολυ. Εγω μονο γλυκοζυλιωμενη εχω κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

τη Δ4 την εχω κανει και γω!!!! 0,90 ηταν. Τι κανει αυτη δεν την ειχα ξαναματακουσει

Πολύ καλή!!Πολλές φορές στο σπω είναι αυξημένες οι ανδρικές ορμόνες!!Οπως η τεστο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ααα οκ, ναι για τις εγκυες το εχω ακουσει, απλα δεν ηξερα οτι κανουν ως διαγνωστικη εξεταση κοπελες που θελουν να μεινουν. Εδω το εμαθα αυτο. Χιχιχιι. Μαλιστα!! Ευχαριστω πολυ πολυ. Εγω μονο γλυκοζυλιωμενη εχω κανει

Τίποτα γλυκοζιομενει κάνω κάθε φορά στης γενικές όπου είναι στα φυσιολογικά όπως καιτό ζάχαρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πολύ καλή!!Πολλές φορές στο σπω είναι αυξημένες οι ανδρικές ορμόνες!!Οπως η τεστο

α, μαλιστα! Βρε τι μαθαινει κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλά κάνεις και Ρωτάς.. καμπύλη κάνουν η έγκυες αν δεν κάνω λάθος κάπου στον 6 με 7 μήνα αλλά βάζουν να κάνουν κοπέλες που σπω όπως και παραπάνω κιλά και αν δεν κάνω λάθος και κοπέλες που έχουν θέμα όπως εγώ με την περίοδο (αυτό μου είχε δώσει τότε να καταλάβω ο γιατρός μου) 

Κοπέλες με πολυκυστικές πολλές φορές έχουν αντίσταση στην ινσουλίνη!!Εγώ παρόλο που είμαι 50 κιλά έκανα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Τίποτα γλυκοζιομενει κάνω κάθε φορά στης γενικές όπου είναι στα φυσιολογικά όπως καιτό ζάχαρο 

χμμμμμμ μαλιστα. παντως σκεφτομουν με αυτη τη γλυκοζη που παιρνεις για την καμπυλη και μενα σιγουρα στα υψη θα φτανε. αχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

χμμμμμμ μαλιστα. παντως σκεφτομουν με αυτη τη γλυκοζη που παιρνεις για την καμπυλη και μενα σιγουρα στα υψη θα φτανε. αχαχαχαχ

Ψιλοαπαίσιο το σιροπάκι που δίνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ψιλοαπαίσιο το σιροπάκι που δίνουν!!!

φανταζομαι. Αηδιαζω που το σκεφτομαι κιολας....Στο μεταξυ πες οτι το κανει ενας διαβητικος δεν μπορει να τον στειλει αδιαβαστο αραγε? Ιου, τελοσπαντων. Φιλοκαλουμεν γαρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφουμεν ανευ...... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

φανταζομαι. Αηδιαζω που το σκεφτομαι κιολας....Στο μεταξυ πες οτι το κανει ενας διαβητικος δεν μπορει να τον στειλει αδιαβαστο αραγε? Ιου, τελοσπαντων. Φιλοκαλουμεν γαρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφουμεν ανευ...... :P

Ελα ντεεεε!!Δν το χα σκεφτεί αυτό!!Αστα!!Να ναι κ εγκυούλα με αναγούλες αύτο έλειπε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κοπέλες με πολυκυστικές πολλές φορές έχουν αντίσταση στην ινσουλίνη!!Εγώ παρόλο που είμαι 50 κιλά έκανα!!

Ναι το ξέρω αυτό 

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

χμμμμμμ μαλιστα. παντως σκεφτομουν με αυτη τη γλυκοζη που παιρνεις για την καμπυλη και μενα σιγουρα στα υψη θα φτανε. αχαχαχαχ

Αχαχα μια χαρά έτσι νόμιζα κι εγώ ότι θα φτάσει στα 500 

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ψιλοαπαίσιο το σιροπάκι που δίνουν!!!

Ανάλογος εμένα μου έδωσαν ένα τέλειο με λεμόνι ήθελα κι άλλο να φανταστείς.. Είναι όπως το δεχτεί κάθε οργανισμός 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

φανταζομαι. Αηδιαζω που το σκεφτομαι κιολας....Στο μεταξυ πες οτι το κανει ενας διαβητικος δεν μπορει να τον στειλει αδιαβαστο αραγε? Ιου, τελοσπαντων. Φιλοκαλουμεν γαρ μετ' ευτελείας και φιλοσοφουμεν ανευ...... :P

Όχι έχουν το νου τους δεν σε βαζει ετσι ο γιατρός να την κάνεις αν έχεις θέμα τότε το ξέρεις από την αρχή και περνούν αλλά μέτρα η γιατρό δεν θα έβαζαν πιστεύω κάποιον που έχει θέμα διαβήτη λόγο ότι ξέρει. Τώρα αν δεν το ξέρεις είναι κοπέλες εκεί που είναι δίπλα σου υπάρχουν κοπέλες που δεν μπορούν να την βγάλουν αυτή την εξετάσει θυμάμαι που μου έλεγαν να μην σηκωθώ και αν νιώσω το παραμικρό να της ενημερώσω. Δεν είχα θέμα ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Ναι το ξέρω αυτό 

 

Αχαχα μια χαρά έτσι νόμιζα κι εγώ ότι θα φτάσει στα 500 

Ανάλογος εμένα μου έδωσαν ένα τέλειο με λεμόνι ήθελα κι άλλο να φανταστείς.. Είναι όπως το δεχτεί κάθε οργανισμός 

Όχι έχουν το νου τους δεν σε βαζει ετσι ο γιατρός να την κάνεις αν έχεις θέμα τότε το ξέρεις από την αρχή και περνούν αλλά μέτρα η γιατρό δεν θα έβαζαν πιστεύω κάποιον που έχει θέμα διαβήτη λόγο ότι ξέρει. Τώρα αν δεν το ξέρεις είναι κοπέλες εκεί που είναι δίπλα σου υπάρχουν κοπέλες που δεν μπορούν να την βγάλουν αυτή την εξετάσει θυμάμαι που μου έλεγαν να μην σηκωθώ και αν νιώσω το παραμικρό να της ενημερώσω. Δεν είχα θέμα ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα 

χαχαχαχ εμένα με πορτοκάλι!!Παρόλο όμως που είμαι της ζάχαρης ψιλοζορίστηκα κ με έπιασε υπνηλία μετά χαχαχχ!!!Αχχχ τι τραβάμεεεε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

χαχαχαχ εμένα με πορτοκάλι!!Παρόλο όμως που είμαι της ζάχαρης ψιλοζορίστηκα κ με έπιασε υπνηλία μετά χαχαχχ!!!Αχχχ τι τραβάμεεεε!!

Ααα δεν είχα θέμα με τον ύπνο όταν γύρισα ξεράθηκα στον ύπνο αχαχα που την έκανες αν επιτρέπετε;

καλά με τρελάνει που θυμάμαι πράγματα πριν από 2 χρόνια με λεπτομερια και δεν θυμάμαι τι έφαγα Εχθές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Ααα δεν είχα θέμα με τον ύπνο όταν γύρισα ξεράθηκα στον ύπνο αχαχα που την έκανες αν επιτρέπετε;

καλά με τρελάνει που θυμάμαι πράγματα πριν από 2 χρόνια με λεπτομερια και δεν θυμάμαι τι έφαγα Εχθές.. 

xaxxaxaxaxax!!Σε μικροβιολογικό την έκανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Άστα δεν λες τίποτα.. Από ξεκούραση άλλο πράγμα 

τωρα αμα πω οτι παλι σε νιωθω θα ακουστω καπως???? εχθες κοιμηθηκα στις δεκα μονο αυτο σου λεω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anni7 είπε:

τωρα αμα πω οτι παλι σε νιωθω θα ακουστω καπως???? εχθες κοιμηθηκα στις δεκα μονο αυτο σου λεω!!!!

Μια χαρα καλά κι εγώ από της 8 νυστάζω κάθε μέρα αλλά κοιμαμε στης 1 γιατί αν κοιμηθώ στης 8 η 10 θα ξυπνήσω στης 5 το πρωί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες στα εργαζόμενα κορίτσια και καλό Σ/Κ σε όλες!

@Irene_D κι εγώ μαζί σου..... βαριέμαι να απαντήσω ακόμα και στο καλημέρα χαχαχαχαχα......θα περάσουν οι ώρες που θα πάει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου, δεν είμαι πολύ καλά μωρέ.. η διάθεση μου πάνω κάτω συνέχεια.. ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να σταθεροποιηθεί λίγο.. 
Τώρα τα έχω όλα στο μυαλό μου, το άγχος της δουλειάς , το άγχος της εγκυμοσύνης, το άγχος του σπιτιού και γενικά είμαι σε μια κατάσταση που αλλάζουν τα πράγματα κι εγώ απλά τα παρατηρώ.. γενικά είμαι άνθρωπος πιο ανεξάρτητος και επειδή τώρα πρέπει να περιμένω βοήθεια απο τον άντρα μου δε μου αρέσει.. πχ θέλω να πάω στο σούπερ να ψωνίσω τώρα, δεν θέλω να περιμένω να συνεννοηθώ πρώτα.. θέλω να κάνω μπάνιο τον σκυλάκο μου που βρωμάει και ζέχνει.. ε πρέπει να το συνεννοηθώ κι αυτό.. 
Ορμόνες μου μυρίζονται.. 
Πάντως μέσα σε όλες αυτές τις αλλαγές που προσπαθώ να συνηθίσω είμαι ευτυχισμένη και λέω ένα μεγάλο ευχαριστώ που μου δόθηκε αυτό το μεγάλο δώρο..
Εσείς πως είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρες στα εργαζόμενα κορίτσια και καλό Σ/Κ σε όλες!

@Irene_D κι εγώ μαζί σου..... βαριέμαι να απαντήσω ακόμα και στο καλημέρα χαχαχαχαχα......θα περάσουν οι ώρες που θα πάει!!!!

χαχαχαχαχαχα νοιώθω σαν βραδύπους .. όλα τα κάνω αργά αργά και με το ζόρι..

Αν έχετε ήχο θα πεθάνετε στο γέλιο με το παρακάτω..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...