Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Α ναι ηταν οι κρισεις πανικου. Τοτε οποτε νιωσεις ετοιμη ξανακαντο. Αν φτιαξεις κυκλο εως 35 ημερων σταθερο σχετικα να ξερεις θα ναι ευκολα τα πραγματα και θα κανεος και ωορρηξιες (καλα το.ξερεις ηδη φυσικα δεν περιμενεις απο μενα). Επειδη προεχει η υγεια μας ωστοσο και ειδικα  η ψυχικη.καντο οποτε νιωσεις ετοιμη ή σε συνδυασμο (αν γινεται) με καποια αγωγη για τις κρισεις. Τουλαχιστον ξερεις επακριβως το προβλημα και ειναι παρα πολυ σημαντικο γιατι.μπορειτε να διερευνησετε και τις λυσεις ετσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Και επειδή δν γνωρίζω αν δν γίνει ωορρηξία σε έναν κύκλο κλομιφαίνης σημαίνει δεύτερο κ τρίτο δν παίζει μετά?Είναι άτιμες οι πολυκυστικές αλλά πιστεύω ότι ναι μπορεί να επιτευχθεί εγκυμοσύνη!!!Ξαδέρφη μου που είχε περίοδο κάθε 3 μήνες τα κατάφεραν φυσιολογικά μετά απο 3 χρόνια!!Κ το δεύτερο το έπιασε σε 6 μήνες!!Εγώ έχω πολυκυστική εικόνα!!Εύχομαι σε όλες μας με σποράκια!!!

Ακριβώς.. αλλά δεν μπορέσαμε να ξακανδωκιμασουμε τώρα εγώ έχω σπω οπότε ειμαι δύσκολο πολύ και το ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Α ναι ηταν οι κρισεις πανικου. Τοτε οποτε νιωσεις ετοιμη ξανακαντο. Αν φτιαξεις κυκλο εως 35 ημερων σταθερο σχετικα να ξερεις θα ναι ευκολα τα πραγματα και θα κανεος και ωορρηξιες (καλα το.ξερεις ηδη φυσικα δεν περιμενεις απο μενα). Επειδη προεχει η υγεια μας ωστοσο και ειδικα  η ψυχικη.καντο οποτε νιωσεις ετοιμη ή σε συνδυασμο (αν γινεται) με καποια αγωγη για τις κρισεις. Τουλαχιστον ξερεις επακριβως το προβλημα και ειναι παρα πολυ σημαντικο γιατι.μπορειτε να διερευνησετε και τις λυσεις ετσι

Τότε που πήγαμε να δοκιμάσουμε ήταν η πιο χάλια περιοδος μου βοήθησε και το φάρμακο για να προκληθούν οπότε βλέπουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Ακριβώς.. αλλά δεν μπορέσαμε να ξακανδωκιμασουμε τώρα εγώ έχω σπω οπότε ειμαι δύσκολο πολύ και το ξέρω 

Εύχομαι να ρθεί το θαυματάκι σας!!Εγω μετά απο 3 χρόνια προσπαθειών που ρωτάω κ ενδιαφέρομαι πιο πολύ έχω δει πολλά!!Εχώ δει κοπέλες με ΣΠΩ να τα καταφέρνουν,με μια σάλπιγγα κ άλλες που φαινομενικά τουλάχιστον δν υπάρχει εμποδίο να μην τα καταφέρνουν!!Τύχη λοιπόν σε όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Ααα επισης ρωτα για τα ινοφερτ το γιατρο σου που δεν εχουν επιπτωσεις και βοηθανε με πολυκυστικες

Έχω πάρει ένα καρω αυτά με βοήθησαν να επανέλθει η περιοδος τους έχω κάνει πλούσιους εκεί στο inofert θέλω 30€ το μήνα γιατί περνώ 2 την ημέρα οπότε θέλω 2 κουτιά το μήνα τώρα μου τα σταμάτησε για λίγο αλλά θα ξανά ξεκινήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Εύχομαι να ρθεί το θαυματάκι σας!!Εγω μετά απο 3 χρόνια προσπαθειών που ρωτάω κ ενδιαφέρομαι πιο πολύ έχω δει πολλά!!Εχώ δει κοπέλες με ΣΠΩ να τα καταφέρνουν,με μια σάλπιγγα κ άλλες που φαινομενικά τουλάχιστον δν υπάρχει εμποδίο να μην τα καταφέρνουν!!Τύχη λοιπόν σε όλες μας!!

Σε ευχαριστώ πολύ εμείς κλείνουμε σε λίγο καιρό τα 4 χρόνια και έχω μαθ2ι σχεδόν τα πάντα.. Εμένα είναι επιβεβαιωμένα ότι δεν κάνω ωορρηξία έτυχε 1 φορά να κάνω την 30η με 32η ωορρηξία μετά ήρθε περιοδος. Φυσικά μπορούν όλες φυσιολογικά αλλά μερικές χρειάζονται αυτό που λέω λίγη βοήθεια από φαμρκα εμένα ποτέ ο γιατρός μου δεν αποκλισε την φυσιολογική σύλληψη. Και θέλει να το πάμε φυσιολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Τότε που πήγαμε να δοκιμάσουμε ήταν η πιο χάλια περιοδος μου βοήθησε και το φάρμακο για να προκληθούν οπότε βλέπουμε.. 

Παντως επειδη εχω κουβεντιασει λιγο για το θεμα σπω κΑι με κολλητη ολα εχουν λυση. Επισης μ πε οτι καμια φορα βαφτιζονται σπω καταστασεις που εινΑι πιο απλες. Εσενα ειναι θεμα χρονου να βρεις την ψυχολογια να ξεκινησεις ξανα την αγωγη μαζι με γυναικολογο και καλο ενδοκρνολογο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ εμείς κλείνουμε σε λίγο καιρό τα 4 χρόνια και έχω μαθ2ι σχεδόν τα πάντα.. Εμένα είναι επιβεβαιωμένα ότι δεν κάνω ωορρηξία έτυχε 1 φορά να κάνω την 30η με 32η ωορρηξία μετά ήρθε περιοδος. Φυσικά μπορούν όλες φυσιολογικά αλλά μερικές χρειάζονται αυτό που λέω λίγη βοήθεια από φαμρκα εμένα ποτέ ο γιατρός μου δεν αποκλισε την φυσιολογική σύλληψη. Και θέλει να το πάμε φυσιολογικά. 

Αν θυμάμαι καλά είσαι μικρή!!Αρά ναι καλά λέει ο γιατρός σου να το πάτε φυσιολογικά!!Εγώ αύτο το μήνα πήγα με κλομιφαίνη!!Με το ζόρι το έκανα βέβαια!!Σε ποιές ορμόνες έχεις θέμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Παντως επειδη εχω κουβεντιασει λιγο για το θεμα σπω κΑι με κολλητη ολα εχουν λυση. Επισης μ πε οτι καμια φορα βαφτιζονται σπω καταστασεις που εινΑι πιο απλες. Εσενα ειναι θεμα χρονου να βρεις την ψυχολογια να ξεκινησεις ξανα την αγωγη μαζι με γυναικολογο και καλο ενδοκρνολογο. 

Λοιπών σπω δεν μπορούν αν το ονομάσουν έτσι απλά υπάρχει η πάλη πολιτιστική και το σπω για να βεβεοθει ότι υπάρχει σπω είναι διάφορες εξετάσεις οπότε εμένα αποδικτικε ότι είναι σπω δεν είναι μόνο ο υπέρηχος μάλλον θα το πάω από Σεπτέμβριο για να ξανά προσπαθήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Λοιπών σπω δεν μπορούν αν το ονομάσουν έτσι απλά υπάρχει η πάλη πολιτιστική και το σπω για να βεβεοθει ότι υπάρχει σπω είναι διάφορες εξετάσεις οπότε εμένα αποδικτικε ότι είναι σπω δεν είναι μόνο ο υπέρηχος μάλλον θα το πάω από Σεπτέμβριο για να ξανά προσπαθήσω 

Nαι εμένα φαίνεται μόνο στον υπέρηχο!!Κ όταν είδε ο γυναικολόγος μου τις ορμόνες μου είπε έχεις ασταθή κύκλο?Δν ρώτησα πως το κατάλαβα χωρίς να του το πω!!Ισως λέω ίσως απ την αναλογία lh fsh!!!Κάνω κύκλους απο 28-38!!Οι ορμόνες μου βγαίνουν καλές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Nαι εμένα φαίνεται μόνο στον υπέρηχο!!Κ όταν είδε ο γυναικολόγος μου τις ορμόνες μου είπε έχεις ασταθή κύκλο?Δν ρώτησα πως το κατάλαβα χωρίς να του το πω!!Ισως λέω ίσως απ την αναλογία lh fsh!!!Κάνω κύκλους απο 28-38!!Οι ορμόνες μου βγαίνουν καλές!!

Δεν έχω καταλάβει πως το καταλεβενουν εμένα το κατάλαβε ο και κύριος ενδοκρινολογος μου και δεν πρόλαβα να πω τίποτα από εξετάσεις και μου λέει έχεις σπω και ασταθή κύκλο λέω Ναι εκεί να κόκαλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν έχω καταλάβει πως το καταλεβενουν εμένα το κατάλαβε ο και κύριος ενδοκρινολογος μου και δεν πρόλαβα να πω τίποτα από εξετάσεις και μου λέει έχεις σπω και ασταθή κύκλο λέω Ναι εκεί να κόκαλο.. 

θυμάσαι και αν δν βαριέσαι να μου πείς τιμές προλακτίνης κ Δ4?Ινσουλίνη κ καμπύλες σακχάρου έχεις κάνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

θυμάσαι και αν δν βαριέσαι να μου πείς τιμές προλακτίνης κ Δ4?Ινσουλίνη κ καμπύλες σακχάρου έχεις κάνει?

Να στης πω το απόγευμα.; και έχω κάνει και καμπύλες.. θυμάμαι ότι είχα αντίσταση στην ινσουλίνη και επερνα φάρμακο τα άλλα δεν τα θυμάμαι τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikhNikh είπε:

Να στης πω το απόγευμα.; και έχω κάνει και καμπύλες.. θυμάμαι ότι είχα αντίσταση στην ινσουλίνη και επερνα φάρμακο τα άλλα δεν τα θυμάμαι τωρα.

Ναι στείλτα μου!!Κ τις καμπύλες!!Στο λέω γτ φίλη μου είχε θέμα με ινσουλίνη κ έπερνε gluco!!Της είπε η ενδοκρινολόγος ότι μπορεί να σκληραίνουν τα ωάρια κ να μην επιτρέπουν τα ζωάρια να περνούν!!Ολες μα όλες οι ορμόνες έχουν να κάνουν με την ωορρηξία!!Ακόμα κ η προγεστερόνη αυξάνεται μετά την ωορρηξία γι αυτό ανεβαίνει η θερμοκρασία μας!!Αλλη φίλη μου έχει σπω κ έχει θέμα με τα δ4!!Παραγουν τα επινεφρίδια της παράπονη ορμόνη!!Πίνει κάποιο ειδικό χάπι τουλάχιστον να μην ανέβουν περισσότερο!!Για να τα ρίξει πρέπει να πίει αντισυλληπτικά όπου δν θ΄'ελει η ίδια!!Προσπαθούμε όσο μπορούμε να διορθώνουμε ορμόνες!!Μην τα αφήνουμε έτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν είναι από την δουλειές μόλις τελειώσει με πιάνει ζαλάδες λες και ειμαι σε καράβι μέσα και ταξιδεύω για 3 εβδομάδες συνεχόμενα σε 10 μποφόρ και να προσπαθώ να περπατήσω μετά από 3 εβδομάδες σταματάει.. κάτι θα παίζει με της ορμόνες μου πρέπει να κάνω ορμονολογικες όλες της άλλες της 2χω κάνει και δεν είναι τίποτα 

Ααα τι λες ρε κοριτση μου ζόρι αυτό είναι πρόσεχε να πας με την πρώτη ευκαιρία να κανείς !!! Και να ξεκουράζεσαι !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aτιμο πραγμα οι ορμονες. Οταν εκανα ορμονικες προσωπικα δεν μπορουσα να τις εξηγησω καθολου. Θελει ενδοκρινολογοκαι γυναικολογο. Κυριως ενδοκρινολογο που ειναι ο τομεας του. Εμενα ευτυχως ειναι η κολλητη οπως εχω ξαναπει οποτε μολις βγηκαν τις εστειλα απευθειας στο μεηλ της αφου πρωτα ειχα φρικαρει. αχαχαχ. Αυτη μου λεγε για τις αναλογιεες fsh και Lh κλπκλπ. Ενιγουει. Ολα καλα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Aτιμο πραγμα οι ορμονες. Οταν εκανα ορμονικες προσωπικα δεν μπορουσα να τις εξηγησω καθολου. Θελει ενδοκρινολογοκαι γυναικολογο. Κυριως ενδοκρινολογο που ειναι ο τομεας του. Εμενα ευτυχως ειναι η κολλητη οπως εχω ξαναπει οποτε μολις βγηκαν τις εστειλα απευθειας στο μεηλ της αφου πρωτα ειχα φρικαρει. αχαχαχ. Αυτη μου λεγε για τις αναλογιεες fsh και Lh κλπκλπ. Ενιγουει. Ολα καλα κοριτσια!

Ναι όλο ορμόνες είμαστε χαχχα!!Κορίτσια μην αφήνεται τίποτα στον αέρα!!Δν λέω ότι αν είναι καλές θα ρθεί σίγουρα το μωρό!!Αλλά ότι περνάει απ το χέρι μας!!Και δυστυχώς οι γιατροί δν στα λένε όλα!!Είχα κάνει προλακτίνη κ είχα 24!!Οριακά για χάπι!!Μαθαίνω ότι την προλακτίνη την κάνουμε 2 ώρες αφότου ξυπνήσουμε!!Την επαναλβάνω κ είχα 11!!!Ελεος δηλαδή!!!!Ας αλλάξουμε πολλούς γιατρούς!!Δν πειράζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι στείλτα μου!!Κ τις καμπύλες!!Στο λέω γτ φίλη μου είχε θέμα με ινσουλίνη κ έπερνε gluco!!Της είπε η ενδοκρινολόγος ότι μπορεί να σκληραίνουν τα ωάρια κ να μην επιτρέπουν τα ζωάρια να περνούν!!Ολες μα όλες οι ορμόνες έχουν να κάνουν με την ωορρηξία!!Ακόμα κ η προγεστερόνη αυξάνεται μετά την ωορρηξία γι αυτό ανεβαίνει η θερμοκρασία μας!!Αλλη φίλη μου έχει σπω κ έχει θέμα με τα δ4!!Παραγουν τα επινεφρίδια της παράπονη ορμόνη!!Πίνει κάποιο ειδικό χάπι τουλάχιστον να μην ανέβουν περισσότερο!!Για να τα ρίξει πρέπει να πίει αντισυλληπτικά όπου δν θ΄'ελει η ίδια!!Προσπαθούμε όσο μπορούμε να διορθώνουμε ορμόνες!!Μην τα αφήνουμε έτσι!!!

Λοιπόν ξεκινάω.. 

Καμπύλη σακχάρου με 75gr γλυκόζη 

Χρόνος 0 = 126mg/dl

Χρόνος 60 = 222mg/dl

Χρόνος 120 = 190mg/dl

Τώρα έχει πέσει το ζάχαρο πολύ (όταν την έκανα είχα θέμα τώρα το έφτιαξα) 

Καμπύλη ινσουλίνης 

Χρόνος 0 = 31.2μu/ml 

Χρόνος 60 = 174 μu/ml 

Χρόνος 120 = 208.8μu/ml 

Ορμονολογικες 

Προλακτινη 15.9

Η Δ4 πια είναι; glucophage επερνα κι εγώ μέχρι που με πείραξαν και τα σταμάτησα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

Ααα τι λες ρε κοριτση μου ζόρι αυτό είναι πρόσεχε να πας με την πρώτη ευκαιρία να κανείς !!! Και να ξεκουράζεσαι !!!!!!

Άστα δεν λες τίποτα.. Από ξεκούραση άλλο πράγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Λοιπόν ξεκινάω.. 

Καμπύλη σακχάρου με 75gr γλυκόζη 

Χρόνος 0 = 126mg/dl

Χρόνος 60 = 222mg/dl

Χρόνος 120 = 190mg/dl

Τώρα έχει πέσει το ζάχαρο πολύ (όταν την έκανα είχα θέμα τώρα το έφτιαξα) 

Καμπύλη ινσουλίνης 

Χρόνος 0 = 31.2μu/ml 

Χρόνος 60 = 174 μu/ml 

Χρόνος 120 = 208.8μu/ml 

Ορμονολογικες 

Προλακτινη 15.9

Η Δ4 πια είναι; glucophage επερνα κι εγώ μέχρι που με πείραξαν και τα σταμάτησα. 

Καλά οι πρώτες μετρήσεις σακχάρου ήταν βαρβάτες!!Αν έχεις καιρό να κάνεις κ επειδή σταμάτησες το χάπι να της επαναλάβεις!!Ν01 πρόβλημα σε ωορρηξία κ γονιμότητα!!!Προλακτίνη πολύ καλή!!Δ4 είναι αλλιώς ανδροστενεδιόνη!!Τι άλλες ορμόνες έχεις?Το gluco σε όλες κάνει παρενέργειες!!Μετά συνηθίζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλά οι πρώτες μετρήσεις σακχάρου ήταν βαρβάτες!!Αν έχεις καιρό να κάνεις κ επειδή σταμάτησες το χάπι να της επαναλάβεις!!Ν01 πρόβλημα σε ωορρηξία κ γονιμότητα!!!Προλακτίνη πολύ καλή!!Δ4 είναι αλλιώς ανδροστενεδιόνη!!Τι άλλες ορμόνες έχεις?Το gluco σε όλες κάνει παρενέργειες!!Μετά συνηθίζεται!!!

Δεν μπόρεσα να το συνηθίσω 1 χρόνο το επερνα. Την καμπύλη την είχα κάνει το 16 έχω κάνει ένα γενικό ορμονολογικο προφίλ ότι γράφει κάθε γυναικολογος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Δεν μπόρεσα να το συνηθίσω 1 χρόνο το επερνα. Την καμπύλη την είχα κάνει το 16 έχω κάνει ένα γενικό ορμονολογικο προφίλ ότι γράφει κάθε γυναικολογος 

Nαι το έπινες καιρό!!Συνήθως στην αρχή προκαλεί αναγούλα,λίγο διάρροια,ανορεξία!!Αλλα  περνούν!!Γνώμη μου να έκανες πάλι μια καμπύλες όταν πεις ότι τώρα τα κοιτάμε πάλι!!Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marillia είπε:

Nαι το έπινες καιρό!!Συνήθως στην αρχή προκαλεί αναγούλα,λίγο διάρροια,ανορεξία!!Αλλα  περνούν!!Γνώμη μου να έκανες πάλι μια καμπύλες όταν πεις ότι τώρα τα κοιτάμε πάλι!!Σου εύχομαι τα καλύτερα!!!

Σε ευχαριστώ... κι σε εσένα τα καλύτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...