Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Dim83 @Rena88 το ίδιο ακριβώς με αηδιαστική ψυχραιμία μου είπε και ο άντρας μου!!!Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ αλλά αν πω ότι δεν έχω φρικάρει θα πω ψέματα!Από την άλλη φαντάζομαι ότι αν υπήρχε σοβαρό θέμα θα είχα και συμπτώματα! Ουφφφφφ τα είπα και ξεθυμανα..... και του λέω θα έρθω γιατρέ ίσως Παρασκευή και μου λέει:μην αγχώνεσαι όποτε έχεις χρόνο!

Δεν ξέρω.....λέτε να θέλει να πάω εκεί για να λιθυμησω στο γραφείο του μην το έχει και τύψεις???

Βρε μην λες τέτοια αν ήταν θα σου έλεγε άμεσος να πας όχι έτσι στο δρόμο οπότε μην αγχονεσε δεν είναι τίποτα κοπέλα μου..!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ευχαριστώ βρε κορίτσι......με τη δουλειά  το είχα ξεχάσει όλη μέρα..... τώρα με έπιασε πάλι!?

Προσπάθησε να χαλαρώσεις.. πιες τσαγάκι και χαλαρά στο καναπέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η oasis είπε:

Συγνώμη που το παραθέτω ξανά, αν θα μπορούσε καμια σας να με βοηθήσει.. Εχω τρομερή αγωνία τι θα κανω.. Ουφφ

κοριτσι καλωσηρθες. Δεν ειχα δει το ποσταρισμα σου. Τι κυκλο εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Dim83 @Rena88 το ίδιο ακριβώς με αηδιαστική ψυχραιμία μου είπε και ο άντρας μου!!!Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ αλλά αν πω ότι δεν έχω φρικάρει θα πω ψέματα!Από την άλλη φαντάζομαι ότι αν υπήρχε σοβαρό θέμα θα είχα και συμπτώματα! Ουφφφφφ τα είπα και ξεθυμανα..... και του λέω θα έρθω γιατρέ ίσως Παρασκευή και μου λέει:μην αγχώνεσαι όποτε έχεις χρόνο!

Δεν ξέρω.....λέτε να θέλει να πάω εκεί για να λιθυμησω στο γραφείο του μην το έχει και τύψεις???

οχι καλε. δλδ θα ειχες κατι κ δεν θα στο ελεγε? το αποκλειω.

το πολυ πολυ να σου πει να κανεις πιο συχνα προληπτικο ελεγχο.

μην ανησυχεις.αρα τωρα θα πας αυριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες......να δώσω κι εγώ το παρών γιατί δε σας προλαβαίνω!!!!! Εχτές είχα επιτέλους ρεπό και έτρεχα από τις 07.30 το πρωί! Έχω ανησυχήσει λίγο και θα σας πω αμέσως το γιατί:

Εχθές το πρωί τηλ. στο γιατρό μου να τον ρωτήσω αν τώρα που ήρθε η κυρία πρέπει να συνεχίσω τα cyclacur και μου είπε όχι. (Να πω ότι κάθε Τετάρτη και Παρασκευή έχει απογευματινό ιατρείο).Στις 13.00 είχα κομμωτήριο (καιρός ήταν)και με το που τελείωσα και βγήκα τον είδα στο απέναντι πεζοδρόμιο (είναι κοντά το ιατρείο του).Μου έκανε νόημα και με περίμενε:μόλις μου έστειλαν μου είπε τα αποτελέσματα από τις ιστολογικες. Ο ένας πολυποδας είχε κάποιες παρατυπίες.Αλλά αυτό δε μας ανησυχεί δεν είναι κάτι κακό εσύ είσαι πολύ τακτική σε όλα.

Με έλουσε κρύος ιδρώτας.....του λέω γιατρέ να φρικαρω μπορεί δλδ να είναι κάτι άλλο?(το κακό δλδ).

Όχι μου λέει μη λες βλακείες και όποτε μπορείς έλα στο ιατρείο να στα δώσω να τα έχεις.

Μάλλον θα πάω αύριο γιατί πραγματικά έχω λαλήσει ελαφρώς!!!!

Τι λέτε?

Κοριτσι μην ανησυχεις! Αν ηταν το αλλο το κακο, δε θα ηταν ετσι κουλ ο γιατρος ελα να τις παρεις οποτε μπορεις να στις δωσω, και μη λες βλακειες και τετοια. Θα σου λεγε ελα αμεσα να κανουμε καποιες παραπανω εξετασεις κλπ. Μην αγχωνεσαι γιαυτο. Νομιζω ο γιατρος πρωτος απο ολους θα στο λεγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια συνεχιΖεται το θριλερ μου!! 

Ξαναπηρα βεβαια, μου πε εχει δωσει εντολη στην προισταμενη των χειρουργειων να βρει απο αρχειο και να τον παρω παλι αυριο το πρωι! 

Και ρωτησα αθωα: εσεις γιατρε δικο σας αρχειο για μενα δεν κρατατε;; Οχι οχι δεν εχω εγω κατι... ???

Πηρα τον αλλο γιατρο μου λεει εκεινου υποχρεωση ειναι να το εχει, τα χειρουργεια δεν κρατανε και δεν εχουν και δουλεια να κρατανε! Και εχει δικιο βεβαια... μου λεει αν δεν βρεις ακρη πες του να σου γραψει αναλυτικη εκθεση (σωθηκαμε που θα θυμαται...)! 

Και στο πεδιο του ενδοκρινολογου με την προλακτινη ταβανι μου πε οτι καπου παλευει ο θυροειδης αλλα δεν ειμαι για αγωγη και να με ξαναδει τον γεναρη!! Ειμαι οκ απο εκεινον να προχωρησω χωρις αγωγη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

καλησπερα και καλως ηρθες.

η μετρηση της προγεστερονης γινεται συνηθως 7 μερες πριν την αναμενομενη περιδο γιατι εκει κορυφωνεται.αν φυσικα προκυψει εγκυμοσυνη συνεχιζει να μενει σε ψηλα επιπεδα αλλιως πεφτει κ ερχεται περιοδος.

καθοτι δεν ειμαι γιατρος θα σου πω τι μου εχουν πει 3 γυναικολογοι.μια τιμη γυρω στο 15+ τη σωστη μερα (7 μερες μετα την ωορηξια) ειναι ενδεικτικη ωορηξιας.

μην τρελενεσαι μιλα με το γιατρο σου.τα περισσοτερα θεματα λυνονται.

Ασχετο, αλλα μιλησα με την ενδοκρινολογο και το γυναικολογο, και οι δικοι μου θελουν τιμες πανω απο 10. Βεβαια τα εργαστηρια εχουν πολυ διαφορετικες Φ.Τ ειδα στα αποτελεσματα. Το ανωτατο φυσιολογικο πχ στο δικο μου εργαστηριο ηταν 15.9 για τη φαση την ωχρινικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Κοριτσια συνεχιΖεται το θριλερ μου!! 

Ξαναπηρα βεβαια, μου πε εχει δωσει εντολη στην προισταμενη των χειρουργειων να βρει απο αρχειο και να τον παρω παλι αυριο το πρωι! 

Και ρωτησα αθωα: εσεις γιατρε δικο σας αρχειο για μενα δεν κρατατε;; Οχι οχι δεν εχω εγω κατι... ???

Πηρα τον αλλο γιατρο μου λεει εκεινου υποχρεωση ειναι να το εχει, τα χειρουργεια δεν κρατανε και δεν εχουν και δουλεια να κρατανε! Και εχει δικιο βεβαια... μου λεει αν δεν βρεις ακρη πες του να σου γραψει αναλυτικη εκθεση (σωθηκαμε που θα θυμαται...)! 

Και στο πεδιο του ενδοκρινολογου με την προλακτινη ταβανι μου πε οτι καπου παλευει ο θυροειδης αλλα δεν ειμαι για αγωγη και να με ξαναδει τον γεναρη!! Ειμαι οκ απο εκεινον να προχωρησω χωρις αγωγη! 

η προλακτινη επηρεαζεται απο το θυρεοειδη. Ηθελα να στο γραψω χτες και το ξεχασα. Επισης επηρεαζεται τρελα απο το αγχος. ειναι ορμονη που τη μετρας σημερα ετσι και αυριο ειναι αλλιως. Αλλα για την ωρα οντως μπορεις να προχωρησεις χωρις αγωγη. Οταν μεινεις εγκυος ισως σου δωσουν χαπακι γιατι εκει τσιμπανε λιγο οι τιμες απο μονες τους. Αναφορικα με το γιατρο σου, να κατσει να στα γραψει. Αν δεν κρατησε αρχειο να κατσει να τα θυμηθει. Μια καρτελλα δεν μπορει θα κραταει. Ο γυναικολογος μου πχ κραταει καρτελλα με το ιστορικο και γραφει διαφορες πληροφοριες εκει απο εξετασεις που κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ασχετο, αλλα μιλησα με την ενδοκρινολογο και το γυναικολογο, και οι δικοι μου θελουν τιμες πανω απο 10. Βεβαια τα εργαστηρια εχουν πολυ διαφορετικες Φ.Τ ειδα στα αποτελεσματα. Το ανωτατο φυσιολογικο πχ στο δικο μου εργαστηριο ηταν 15.9 για τη φαση την ωχρινικη.

Η προγεστερόνη μαζί με την LH είναι οι κατεξοχήν υπεύθυνες ορμόνες για την πρόκληση ωορρηξίας. Η ξαφνική αύξηση της LH λίγο πριν την ωορρηξία θα προκαλέσει την ρήξη του ωοθυλακίου. Αμέσως μετά την ρήξη του, το ωοθυλάκιο θα παράγει προγεστερόνη. Η προγεστερόνη αυξάνεται προοδευτικά για τις επόμενες 7 ημέρες και φτάνει στο ανώτατο σημείο την 7η ημέρα μετά την ωορρηξία. Εάν επιτευχθεί η σύλληψη σε αυτόν τον κύκλο, η προγεστερόνη θα συνεχίσει να αυξάνεται. Επομένως, η μέτρηση της προγεστερόνης την 21η ημέρα ενός κύκλου 28 ημερών, μπορεί να εξακριβώσει με αρκετή σιγουριά την ύπαρξη ωορρηξίας.

Μια φυσιολογική τιμή προγεστερόνης με συμβατή αξία είναι μεγαλύτερη των 15ng/ml. Σε γυναίκες με κύκλους μικρότερους ή μεγαλύτερους των 28 ημερών, η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνεται 7 ημέρες πριν την αναμενόμενη έμμηνο ρύση. Για παράδειγμα, σε μια γυναίκα με κύκλους 26 ημερών η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνεται την 19η ημέρα του κύκλου. Σε μια γυναίκα με κύκλο 32 ημερών, η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνει την 25η ημέρα του κύκλου.

Η μέτρηση της ορμόνης γίνεται μετά από λήψη αίματος. Όπως είπαμε, μία τιμή προγεστερόνης μεγαλύτερη των 15ng/ml την 21 ημέρα του κύκλου είναι ενδεικτική ωορρηξίας, ωστόσο δεν είναι αποδεικτική, αφού σε μερικές περιπτώσεις  η προγεστερόνη παράγεται και από άρρηκτα ωοθυλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

Η προγεστερόνη μαζί με την LH είναι οι κατεξοχήν υπεύθυνες ορμόνες για την πρόκληση ωορρηξίας. Η ξαφνική αύξηση της LH λίγο πριν την ωορρηξία θα προκαλέσει την ρήξη του ωοθυλακίου. Αμέσως μετά την ρήξη του, το ωοθυλάκιο θα παράγει προγεστερόνη. Η προγεστερόνη αυξάνεται προοδευτικά για τις επόμενες 7 ημέρες και φτάνει στο ανώτατο σημείο την 7η ημέρα μετά την ωορρηξία. Εάν επιτευχθεί η σύλληψη σε αυτόν τον κύκλο, η προγεστερόνη θα συνεχίσει να αυξάνεται. Επομένως, η μέτρηση της προγεστερόνης την 21η ημέρα ενός κύκλου 28 ημερών, μπορεί να εξακριβώσει με αρκετή σιγουριά την ύπαρξη ωορρηξίας.

Μια φυσιολογική τιμή προγεστερόνης με συμβατή αξία είναι μεγαλύτερη των 15ng/ml. Σε γυναίκες με κύκλους μικρότερους ή μεγαλύτερους των 28 ημερών, η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνεται 7 ημέρες πριν την αναμενόμενη έμμηνο ρύση. Για παράδειγμα, σε μια γυναίκα με κύκλους 26 ημερών η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνεται την 19η ημέρα του κύκλου. Σε μια γυναίκα με κύκλο 32 ημερών, η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνει την 25η ημέρα του κύκλου.

Η μέτρηση της ορμόνης γίνεται μετά από λήψη αίματος. Όπως είπαμε, μία τιμή προγεστερόνης μεγαλύτερη των 15ng/ml την 21 ημέρα του κύκλου είναι ενδεικτική ωορρηξίας, ωστόσο δεν είναι αποδεικτική, αφού σε μερικές περιπτώσεις  η προγεστερόνη παράγεται και από άρρηκτα ωοθυλάκια.

δεν τα εγραψα εγω φυσικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

δεν τα εγραψα εγω φυσικα

Και οτι ετοιμαζομουν να σε ρωτησω... μηπως πηγαινες για γυναικολογος και δε μας το χεις πει;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

Η προγεστερόνη μαζί με την LH είναι οι κατεξοχήν υπεύθυνες ορμόνες για την πρόκληση ωορρηξίας. Η ξαφνική αύξηση της LH λίγο πριν την ωορρηξία θα προκαλέσει την ρήξη του ωοθυλακίου. Αμέσως μετά την ρήξη του, το ωοθυλάκιο θα παράγει προγεστερόνη. Η προγεστερόνη αυξάνεται προοδευτικά για τις επόμενες 7 ημέρες και φτάνει στο ανώτατο σημείο την 7η ημέρα μετά την ωορρηξία. Εάν επιτευχθεί η σύλληψη σε αυτόν τον κύκλο, η προγεστερόνη θα συνεχίσει να αυξάνεται. Επομένως, η μέτρηση της προγεστερόνης την 21η ημέρα ενός κύκλου 28 ημερών, μπορεί να εξακριβώσει με αρκετή σιγουριά την ύπαρξη ωορρηξίας.

Μια φυσιολογική τιμή προγεστερόνης με συμβατή αξία είναι μεγαλύτερη των 15ng/ml. Σε γυναίκες με κύκλους μικρότερους ή μεγαλύτερους των 28 ημερών, η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνεται 7 ημέρες πριν την αναμενόμενη έμμηνο ρύση. Για παράδειγμα, σε μια γυναίκα με κύκλους 26 ημερών η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνεται την 19η ημέρα του κύκλου. Σε μια γυναίκα με κύκλο 32 ημερών, η μέτρηση της προγεστερόνης θα πρέπει να γίνει την 25η ημέρα του κύκλου.

Η μέτρηση της ορμόνης γίνεται μετά από λήψη αίματος. Όπως είπαμε, μία τιμή προγεστερόνης μεγαλύτερη των 15ng/ml την 21 ημέρα του κύκλου είναι ενδεικτική ωορρηξίας, ωστόσο δεν είναι αποδεικτική, αφού σε μερικές περιπτώσεις  η προγεστερόνη παράγεται και από άρρηκτα ωοθυλάκια.

ναι ισχυει αυτο που λες. Απλα σκεφτομαι οι ανωτατες τιμες για ποιο λογο υπαρχουν? δλδ αν λενε μεχρι 15.9 στην ωχρινικη φαση και εσυ εχεις 17 τι σημαινει? Γιατι εισαι πανω απτο φυσιολογικο πχ. Δεν ξερω, αλλα μου ειπαν εμενααααα (θα κλαψω). Καλα στον προηγουμενο κυκλο δεν ειχα ωορρηξια βεβαιως οποτε και το 14 εγω τελειο το βρηκα (και δε μου ρθε μετα απο μια βδομαδα η περιοδος αλλα μετα απο 10 μερες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Κοριτσια συνεχιΖεται το θριλερ μου!! 

Ξαναπηρα βεβαια, μου πε εχει δωσει εντολη στην προισταμενη των χειρουργειων να βρει απο αρχειο και να τον παρω παλι αυριο το πρωι! 

Και ρωτησα αθωα: εσεις γιατρε δικο σας αρχειο για μενα δεν κρατατε;; Οχι οχι δεν εχω εγω κατι... ???

Πηρα τον αλλο γιατρο μου λεει εκεινου υποχρεωση ειναι να το εχει, τα χειρουργεια δεν κρατανε και δεν εχουν και δουλεια να κρατανε! Και εχει δικιο βεβαια... μου λεει αν δεν βρεις ακρη πες του να σου γραψει αναλυτικη εκθεση (σωθηκαμε που θα θυμαται...)! 

Και στο πεδιο του ενδοκρινολογου με την προλακτινη ταβανι μου πε οτι καπου παλευει ο θυροειδης αλλα δεν ειμαι για αγωγη και να με ξαναδει τον γεναρη!! Ειμαι οκ απο εκεινον να προχωρησω χωρις αγωγη! 

Έκθεση έχει το νοσοκομείο μπορείς να πάρεις να ρωτήσεις αν έχει γράψει πάντα μετά από επεμβάσεις γράφουν την έκθεση (το έμαθα Πέρση που ήθελα μια έκθεση από το 12) τώρα δεν ξέρω που την έκανες μήπως έχουν άλλη πολύτικη εκεί που την έκανες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

η προλακτινη επηρεαζεται απο το θυρεοειδη. Ηθελα να στο γραψω χτες και το ξεχασα. Επισης επηρεαζεται τρελα απο το αγχος. ειναι ορμονη που τη μετρας σημερα ετσι και αυριο ειναι αλλιως. Αλλα για την ωρα οντως μπορεις να προχωρησεις χωρις αγωγη. Οταν μεινεις εγκυος ισως σου δωσουν χαπακι γιατι εκει τσιμπανε λιγο οι τιμες απο μονες τους. Αναφορικα με το γιατρο σου, να κατσει να στα γραψει. Αν δεν κρατησε αρχειο να κατσει να τα θυμηθει. Μια καρτελλα δεν μπορει θα κραταει. Ο γυναικολογος μου πχ κραταει καρτελλα με το ιστορικο και γραφει διαφορες πληροφοριες εκει απο εξετασεις που κανω.

Εχω δει σιγουρα καρτελα με τη διαδικασια της εξωσωματικης. Σχεδιαγραμμα που σημειωνει τα ωοθυλακια ανα υπερηχο κλπ. Αλλα αυτα δεν μας ενδιαφερουν, η ωοληψια μετραει στην τελικη.. 

το κεφαλι μου με εχει πιασει.. με την πιεση σημερα! 

Ειχα και πολυ δουλεια, εκατσα και μια ωρα παραπανω, καλα ειμασταν χτες χα χα χου χου.

εσενα κυρια μου ολα καλα οι εξετασεις ε; 

Θα δωσεις λες λιγο χρονο στον οργανισμο σου να παραγει παλι το τοοοοσο αιμα που εχεις δωσει;; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eriv είπε:

Εχω δει σιγουρα καρτελα με τη διαδικασια της εξωσωματικης. Σχεδιαγραμμα που σημειωνει τα ωοθυλακια ανα υπερηχο κλπ. Αλλα αυτα δεν μας ενδιαφερουν, η ωοληψια μετραει στην τελικη.. 

το κεφαλι μου με εχει πιασει.. με την πιεση σημερα! 

Ειχα και πολυ δουλεια, εκατσα και μια ωρα παραπανω, καλα ειμασταν χτες χα χα χου χου.

εσενα κυρια μου ολα καλα οι εξετασεις ε; 

Θα δωσεις λες λιγο χρονο στον οργανισμο σου να παραγει παλι το τοοοοσο αιμα που εχεις δωσει;; ?

Δε βγηκαν! Θα βφουν τη Δευτερα γιατι εχει μια περιεργη λεει εξεταση που αργει (τι μου χε γραψει η αλλη θεε μου, τι θα δω.....) Φοβαμαι την προλακτινη και γω ουσα αγχωδης πολυ. Θα δουμε. Να σου πω βαλτον να στα γραψει και να δεις ποτε θα τα βρει, χωρις πλακα! αχαχχαχα. Η ρωτα ευθεως, εχω διαβαθμιση 1 πως εξηγειται αυτο και αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασχετο θα γραψω σφηνα βλακεια αλλα δεν μπορω 1) εχω απιστευτη ημικρανια. Ελεεινη και τρισαθλια, και 2) εφτιαξα κατι φοβερες πενες με πορτσινι και τρουφα που πραγματικα δεν εχω λογια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ασχετο θα γραψω σφηνα βλακεια αλλα δεν μπορω 1) εχω απιστευτη ημικρανια. Ελεεινη και τρισαθλια, και 2) εφτιαξα κατι φοβερες πενες με πορτσινι και τρουφα που πραγματικα δεν εχω λογια :P

ερχομαι να φαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ισχυει αυτο που λες. Απλα σκεφτομαι οι ανωτατες τιμες για ποιο λογο υπαρχουν? δλδ αν λενε μεχρι 15.9 στην ωχρινικη φαση και εσυ εχεις 17 τι σημαινει? Γιατι εισαι πανω απτο φυσιολογικο πχ. Δεν ξερω, αλλα μου ειπαν εμενααααα (θα κλαψω). Καλα στον προηγουμενο κυκλο δεν ειχα ωορρηξια βεβαιως οποτε και το 14 εγω τελειο το βρηκα (και δε μου ρθε μετα απο μια βδομαδα η περιοδος αλλα μετα απο 10 μερες)

εμενα το εργαστηριο εχει αλλες τιμες καταρχην. εσυ τελεια τιμη ειχες γιατι την εκανες λαθος μερα.εγβ ιταν ειχα κανει 1η φορα που ηξερα να υπολογισω κ την εκανα 3-4 μερες νωριτερα απο το κανονικο ειχα 15. μετα σε αλλο κυκλο που την εκανα σωστα ειχα 21. εσυ τελεια ειχες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

ερχομαι να φαω!

Ελααα! ο αντρας βγηκε και εγω λογω ημικρανιας δεν αντεχα καθολου και καθομαι καναπε και σνιφαρω τρουφα. Ποσο τρελαινομαι για τρουφα και πορτσινι. Ποσο ωραια μυριζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

εμενα το εργαστηριο εχει αλλες τιμες καταρχην. εσυ τελεια τιμη ειχες γιατι την εκανες λαθος μερα.εγβ ιταν ειχα κανει 1η φορα που ηξερα να υπολογισω κ την εκανα 3-4 μερες νωριτερα απο το κανονικο ειχα 15. μετα σε αλλο κυκλο που την εκανα σωστα ειχα 21. εσυ τελεια ειχες.

Ναι ηταν αλλες τιμες και μου κανε εντυπωση. Σε αλλα εργαστηρια εχω δει φτανουν ως το 20 πχ. Σκεψου εγω σε αυτο το εργαστηριο ειχα 20 στην εγκυμοσυνη και δεν πηρα καν προγεστερονη γιατι με τις τιμες του ηταν εξαιρετικη και καλα. Τελοσπαντων κουβεντα να γινεται προφανως!! Απλα μου εκαναν εντυπωση οι Φ.Τ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εμενα το εργαστηριο εχει αλλες τιμες καταρχην. εσυ τελεια τιμη ειχες γιατι την εκανες λαθος μερα.εγβ ιταν ειχα κανει 1η φορα που ηξερα να υπολογισω κ την εκανα 3-4 μερες νωριτερα απο το κανονικο ειχα 15. μετα σε αλλο κυκλο που την εκανα σωστα ειχα 21. εσυ τελεια ειχες.

 

1526579907235328665489.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.koμην το συζητάς καν αν ήταν κάτι κακό χτυπά ξύλο θα σε είχε πάρει τηλ αμέσως και θα σου έλεγε έλα τώρα Να σε δω και όχι χαλαρά στο πόδι στο πεζοδρόμιο τύχαια που σε είδε !!!! 

@erivπίεσε για απάντησης !!!!!!

@Kat-Catθα είναι όλα καλά μην αχγωνεσαι θα το δεις!!! Μέχρι τώρα ο οργανισμός σου έχει σταθεί παλικάρι με όλο αυτό που πέρασες και οι κύστες θα το δεις δε θα υπάρχουν στην επόμενη φορά !!!!! Απόλαυσε τις πένες σου!!!!

 

εγω έκανε σολωμο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anni7 είπε:

@zoi.koμην το συζητάς καν αν ήταν κάτι κακό χτυπά ξύλο θα σε είχε πάρει τηλ αμέσως και θα σου έλεγε έλα τώρα Να σε δω και όχι χαλαρά στο πόδι στο πεζοδρόμιο τύχαια που σε είδε !!!! 

@erivπίεσε για απάντησης !!!!!!

@Kat-Catθα είναι όλα καλά μην αχγωνεσαι θα το δεις!!! Μέχρι τώρα ο οργανισμός σου έχει σταθεί παλικάρι με όλο αυτό που πέρασες και οι κύστες θα το δεις δε θα υπάρχουν στην επόμενη φορά !!!!! Απόλαυσε τις πένες σου!!!!

 

εγω έκανε σολωμο !!!!!

ειστε κ μαγειρισσες κ γκουρμεδιαρισες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς είμαστε Θεσσαλονίκη μόνο με τ άντρα μ κ βολταρουμε μετα απο 9 μήνες μόνον τα δύο μας.

Βρε σεις οταβ δίνουνε αίμα για εξετάσεις δ εχουμε ζαλάδες κτλ. Αυτό με την πορτοκαλάδα είναι για τους αιμοδότες. Τώρα Εμείς με τα 5 10 μλ π δίνουμε δ τ λες κ τρομερή απώλεια!

@oasis κορίτσι μ την προγεστερόνη την κάνουμε με βάση την ωορηξια. Πας στο γιατρό κάνεις υπέρηχο επιβεβαιώνεις ωορηξια κ μετά από 7 μέρες πας για έλεγχο προγεστερόνης. Μόνο έτσι έχει σημασία στη φάση π βρίσκεσαι. Εύχομαι σύντομα μανούλα!

Αχ τι ωραια ταξιδακι για 2!!! Εμεις επομενη βδομαδα κομοτηνη και Αλεξ.πολη και το αναμενω πως και πως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...