Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ, βασικα ειναι και ο καιρος μου προκαλει ημικρανια οποτε παει ολο το πακετο μαζι. επρεπε να παρω χυμο, αλλα γυρισα σκοτωμενη γραφειο

φαε και πιες τωρα που θα τελειωσεις !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εμενα γινεται χαμος, γιαυτο δεν εχω γραψει τα κατεβατα σημερα. Μπαινοβγαινουν ραντεβου συνεχεια, αλλα εχω μια ζαλουρα μια θολουρα να το πω. Μαλλον επειδη εχω δωσει 8 λιτρα αιμα συν την περιοδο που εχω :P επισης πειναω σα λυκος. Θα φυγω οσο πιο νωρις μπορω

Κανόνισε να μας σωριαστεις πουθενά,κοριτσάκι!!!Είσαι και αδυνατούλα οπότε λογικό να αισθάνεσαι αδύναμη!!!Πιες χυμούς και φαε κατι αλμυρό..Και υπομονή..Το σκ έρχεται!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η oasis είπε:

Κοριτσια, καλησπερα σε ολες σας! Καλως σας βρηκα!Ειμαι καινουργια στο forum και χαιρομαι που το "ανακαλυψα", γιατί θα ηθελα κι εγω με τη σειρα μου να παραθεσω τον προβληματισμο μου..Ειμαι 40χρονων και προσπαθουμε με τον αντρα μου για πρώτο μωράκι εδω κ 3 μηνες.Πριν ενα χρονο κ για 2-3 μηνες ειχα κηλιδες αιμα στα μισα του κύκλου-ο κυκλος μου ειναι 23-24 ημερων-η γυναικολογος μου εδωσε το agnus castus για 3μηνες και μου ειπε ισως ειναι απο ωορρηξία..Αφου περασε αυτη η διαταραχη,τους τελευταιους δύο μηνες φέτος Μαρτη κ Απριλη ειχα καθυστερηση περιόδου 23 κ 28 μερες αντιστοιχα..μου καθυστερουσε πολυ, αλλα μου ερχόταν περιοδος..Παραλληλα εκανα κ τεστακια ωορρηξιας αλλα τιιιποτα...τζίφος..Με εστειλε για εξετασεις η γυναικολογος κ η προγεστερονη  μου ειναι 0,13ng/ml.Η εξεταση εγινε 23η μερα του κυκλου μου. Παρακατω ειναι οι φυσιολογικες τιμες του εργαστηρίου.Ειναι φυσιολογικη η προγεστερονη μου?? Σε ποια φαση βρισκομαι???Οποια γνωριζει ας μου απαντησει παρακαλω..Αγωνιώ.. Εχω ραντεβου με τη γιατρο την αλλη εβδομαδα(ειναι στο εξωτερικο) .. Τι να πω βρε κορίτσια... Ελπίζω κ ευχομαι να γινω μανουλα.. Ο.τι καλυτερο ευχομαι και σε σας!

0.057 - 0.893 Ωοθυλακικήφάση

0.121 - 12.0 Φάση ωορρηξίας

1.83 - 23.9 Ωχρινική φάση
<0.05 - 0.126 Μετά την
εμμηνόπαυση
11.0 - 44.3 1ο τρίμηνο
κύησης
25.4 - 83.3 2ο τρίμηνο
κύησης
58.7 - 214 3ο τρίμηνο
κύησης

Συγνώμη που το παραθέτω ξανά, αν θα μπορούσε καμια σας να με βοηθήσει.. Εχω τρομερή αγωνία τι θα κανω.. Ουφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η oasis είπε:

Συγνώμη που το παραθέτω ξανά, αν θα μπορούσε καμια σας να με βοηθήσει.. Εχω τρομερή αγωνία τι θα κανω.. Ουφφ

κοριτση μου δε ξερω να σε βοηθησω αλλα σου ευχομαι να πανε καλα ολα και γρηγορα εγκυουλα!!!! συγουρα θα υπαρχουν εδω κοριτσια που τα ξερουν καλα να σε βοηθησουν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@oasis κοριτσι μου, αν ο κυκλος σου ειναι περιπου 30 ημερων, λογικα εκανες την εξεταση την περιοδο που βρισκοσουν στην ωχρινικη φαση και η προγεστρονη κανει το pick της. Οποτε λογικα η τιμη της ηταν χαμηλη... ισως δεν εκανες ωορηξια σ αυτον τον κυκλο, ο γιατρος σου θα σου λυσει ολες τις αποριες! Παντως κι εγω ειχα θεμα με την προγεστερονη, ηταν παντα χαμηλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@oasis να σου πω οτι κι εγω δεν ειχα σταθερο κυκλο (παντα οι κυκλοι μου ηταν πολυ μεγαλυτεροι) και σ αυτο οντως ευθυνοταν η κακης ποιοτητας ωορηξια. Απ οτι μου ειχε πει δηλαδη η γιατρος ναι μεν εκανα ωορηξια, γι αυτο ειχα και περιοδο, αλλα τα ωαρια δε μεγαλωναν τοσο πολυ, ωστε να γονιμοποιηθουν. Παρ ολα αυτα μετα απο δυο χρονια τα καταφεραμε! Ευχομαι και σε σενα, οπως και στα υπολοιπα κοριτσια εγκυουλα συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς είμαστε Θεσσαλονίκη μόνο με τ άντρα μ κ βολταρουμε μετα απο 9 μήνες μόνον τα δύο μας.

Βρε σεις οταβ δίνουνε αίμα για εξετάσεις δ εχουμε ζαλάδες κτλ. Αυτό με την πορτοκαλάδα είναι για τους αιμοδότες. Τώρα Εμείς με τα 5 10 μλ π δίνουμε δ τ λες κ τρομερή απώλεια!

@oasis κορίτσι μ την προγεστερόνη την κάνουμε με βάση την ωορηξια. Πας στο γιατρό κάνεις υπέρηχο επιβεβαιώνεις ωορηξια κ μετά από 7 μέρες πας για έλεγχο προγεστερόνης. Μόνο έτσι έχει σημασία στη φάση π βρίσκεσαι. Εύχομαι σύντομα μανούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε κορίτσι μ διάβασα για τις μητριαιες. Εγώ δ είχα παρόμοιο θέμα άλλα μια φίλη μ π είχε δ της είπαν κάτι για διατροφή κτλ. Απλά της δώσανε σαλοσπιρ κ για ένα διάστημα έκανε κ αντιπηκτικες. Μην αγχώνεσαι κ πάρε κ μια δεύτερη γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για την αμεση απαντηση...θα σας πω τα νέα οταν παω στη γιατρο...τι να πω... Ευχομαι να μεινω εγκυούλα συντομα και να κρατησω το μωρακι μας στην αγκαλια μου... Αχ.. Με τι λαχταρα το περιμενουμε,να του δωσουμε οοολη μας την αγάπη.????Τα καλύτερα σε ολες σας ευχομαι..μεσα απο την καρδια μου.. Εδω θα είμαστε κ θα τα λεμε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η eriv είπε:

ΚΑΛΕΕΕΕΕ μου άνοιξε πάλι τα Like !!!!

Γράφτε αβέρτα, σε 5 λεπτά πάλι δε θα έχω τίποτα :P 

εχουν προβλημα τα λαικ.δεν εχω κανει κανενα κ δεν κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η oasis είπε:

Συγνώμη που το παραθέτω ξανά, αν θα μπορούσε καμια σας να με βοηθήσει.. Εχω τρομερή αγωνία τι θα κανω.. Ουφφ

καλησπερα και καλως ηρθες.

η μετρηση της προγεστερονης γινεται συνηθως 7 μερες πριν την αναμενομενη περιδο γιατι εκει κορυφωνεται.αν φυσικα προκυψει εγκυμοσυνη συνεχιζει να μενει σε ψηλα επιπεδα αλλιως πεφτει κ ερχεται περιοδος.

καθοτι δεν ειμαι γιατρος θα σου πω τι μου εχουν πει 3 γυναικολογοι.μια τιμη γυρω στο 15+ τη σωστη μερα (7 μερες μετα την ωορηξια) ειναι ενδεικτικη ωορηξιας.

μην τρελενεσαι μιλα με το γιατρο σου.τα περισσοτερα θεματα λυνονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diwni.. Εχω παρει τεστακια ωορρηξιας κ εκανα δυο μηνες τωρα... Ωορρηξια δεν μου εδειξαν..Ισως μια φορα, αλλα κ αυτη με ερωτηματικο δεδομενου οτι τα τεστ ειναι με την γραμμουλα.. Οταν ειναι θετικο για ωορρηξια, η γραμμη του δειγματος απο τα ουρα ειναι πιο σκουρα απο του τεστ. Μου φανηκε θετικο, σαν να ηταν ελαφρως.. ελαφρως πιο σκουρα η γραμμη απο το δειγμα μου.. Αλλα αυτο δεν ειναι κ αντικειμενικο-πιο σκουρα...ξερω γω.. Πως θα ξερω οτι ειμαι σε ωορρηξια??? Η περιοδος ειναι ο.τι να ναι.. Θα πηγαινω στη γιατρο καθε μερα να μου βρει την ωορρηξια με υπερηχο ωστε να κανω τη σωστη μερα εξεταση για προγεστερονη?Συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα... Τι αγχος Θεε μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Like μέχρι 10 το 24ωρο. Μπορούμε 

εγω χτες σταματησα στις 11 το βραδυ κ σημερα δεν μου κανει....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εγω χτες σταματησα στις 11 το βραδυ κ σημερα δεν μου κανει....

 

Από την ώρα που τελειώνει την άλλη μέρα το.ιδιο δλδ σήμερα μετά από της 11 θα μπορείς να ξανά κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες......να δώσω κι εγώ το παρών γιατί δε σας προλαβαίνω!!!!! Εχτές είχα επιτέλους ρεπό και έτρεχα από τις 07.30 το πρωί! Έχω ανησυχήσει λίγο και θα σας πω αμέσως το γιατί:

Εχθές το πρωί τηλ. στο γιατρό μου να τον ρωτήσω αν τώρα που ήρθε η κυρία πρέπει να συνεχίσω τα cyclacur και μου είπε όχι. (Να πω ότι κάθε Τετάρτη και Παρασκευή έχει απογευματινό ιατρείο).Στις 13.00 είχα κομμωτήριο (καιρός ήταν)και με το που τελείωσα και βγήκα τον είδα στο απέναντι πεζοδρόμιο (είναι κοντά το ιατρείο του).Μου έκανε νόημα και με περίμενε:μόλις μου έστειλαν μου είπε τα αποτελέσματα από τις ιστολογικες. Ο ένας πολυποδας είχε κάποιες παρατυπίες.Αλλά αυτό δε μας ανησυχεί δεν είναι κάτι κακό εσύ είσαι πολύ τακτική σε όλα.

Με έλουσε κρύος ιδρώτας.....του λέω γιατρέ να φρικαρω μπορεί δλδ να είναι κάτι άλλο?(το κακό δλδ).

Όχι μου λέει μη λες βλακείες και όποτε μπορείς έλα στο ιατρείο να στα δώσω να τα έχεις.

Μάλλον θα πάω αύριο γιατί πραγματικά έχω λαλήσει ελαφρώς!!!!

Τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Από την ώρα που τελειώνει την άλλη μέρα το.ιδιο δλδ σήμερα μετά από της 11 θα μπορείς να ξανά κάνεις 

μαλλον ετσι μετραει κ οχι 24ωρο με ρολοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες......να δώσω κι εγώ το παρών γιατί δε σας προλαβαίνω!!!!! Εχτές είχα επιτέλους ρεπό και έτρεχα από τις 07.30 το πρωί! Έχω ανησυχήσει λίγο και θα σας πω αμέσως το γιατί:

Εχθές το πρωί τηλ. στο γιατρό μου να τον ρωτήσω αν τώρα που ήρθε η κυρία πρέπει να συνεχίσω τα cyclacur και μου είπε όχι. (Να πω ότι κάθε Τετάρτη και Παρασκευή έχει απογευματινό ιατρείο).Στις 13.00 είχα κομμωτήριο (καιρός ήταν)και με το πιυ τελείωσα και βγήκα τον είδα στο απέναντι πεζοδρόμιο (είναι κοντά το ιατρείο του).Μου έκανε νόημα και με περίμενε:μόλις μιυ έστειλαν μου είπε τα αποτελέσματα από τις ιστολογικες. Ο ένας πολυποδας είχε κάποιες παρατυπίες.Αλλά αυτό δε μας ανησυχεί εσύ είσαι πολύ τακτική σε όλα.

Με έλουσε κρύος ιδρώτας.....του λέω γιατρέ να φρικαρω μπορεί δλδ να είναι κάτι άλλο?(το κακό δλδ).

Όχι μου λέει μη λες βλακείες και όποτε μπορείς έλα στο ιατρείο να στα δώσω να τα έχεις.

Μάλλον θα πάω αύριο γιατί πραγματικά έχω λαλήσει ελαφρώς!!!!

Τι λέτε?

αχ βρε @zoi.ko  κατατρομαξα οπως το εγραψες. δεν ξερω τι σκα@@@ σημαινουν αυτες οι παρατυπιες  αλλα αφου ειπε δεν ειναι κατι. αν ηταν κατι που να εμπνεει ανησυχια θα στο ελεγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες......να δώσω κι εγώ το παρών γιατί δε σας προλαβαίνω!!!!! Εχτές είχα επιτέλους ρεπό και έτρεχα από τις 07.30 το πρωί! Έχω ανησυχήσει λίγο και θα σας πω αμέσως το γιατί:

Εχθές το πρωί τηλ. στο γιατρό μου να τον ρωτήσω αν τώρα που ήρθε η κυρία πρέπει να συνεχίσω τα cyclacur και μου είπε όχι. (Να πω ότι κάθε Τετάρτη και Παρασκευή έχει απογευματινό ιατρείο).Στις 13.00 είχα κομμωτήριο (καιρός ήταν)και με το που τελείωσα και βγήκα τον είδα στο απέναντι πεζοδρόμιο (είναι κοντά το ιατρείο του).Μου έκανε νόημα και με περίμενε:μόλις μου έστειλαν μου είπε τα αποτελέσματα από τις ιστολογικες. Ο ένας πολυποδας είχε κάποιες παρατυπίες.Αλλά αυτό δε μας ανησυχεί δεν είναι κάτι κακό εσύ είσαι πολύ τακτική σε όλα.

Με έλουσε κρύος ιδρώτας.....του λέω γιατρέ να φρικαρω μπορεί δλδ να είναι κάτι άλλο?(το κακό δλδ).

Όχι μου λέει μη λες βλακείες και όποτε μπορείς έλα στο ιατρείο να στα δώσω να τα έχεις.

Μάλλον θα πάω αύριο γιατί πραγματικά έχω λαλήσει ελαφρώς!!!!

Τι λέτε?

Κορίτσακι μου,τίποτα δεν θα είναι!!Αν ήταν κατι,σίγουρα θα στο έλεγε ο γιατρός σου..Δεν θα στο έλεγε στο δρόμο και τόσο χαλαρά..Ετσι δεν είναι;..

Σκέψου το λογικά και θα δεις ότι έτσι είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες......να δώσω κι εγώ το παρών γιατί δε σας προλαβαίνω!!!!! Εχτές είχα επιτέλους ρεπό και έτρεχα από τις 07.30 το πρωί! Έχω ανησυχήσει λίγο και θα σας πω αμέσως το γιατί:

Εχθές το πρωί τηλ. στο γιατρό μου να τον ρωτήσω αν τώρα που ήρθε η κυρία πρέπει να συνεχίσω τα cyclacur και μου είπε όχι. (Να πω ότι κάθε Τετάρτη και Παρασκευή έχει απογευματινό ιατρείο).Στις 13.00 είχα κομμωτήριο (καιρός ήταν)και με το που τελείωσα και βγήκα τον είδα στο απέναντι πεζοδρόμιο (είναι κοντά το ιατρείο του).Μου έκανε νόημα και με περίμενε:μόλις μου έστειλαν μου είπε τα αποτελέσματα από τις ιστολογικες. Ο ένας πολυποδας είχε κάποιες παρατυπίες.Αλλά αυτό δε μας ανησυχεί δεν είναι κάτι κακό εσύ είσαι πολύ τακτική σε όλα.

Με έλουσε κρύος ιδρώτας.....του λέω γιατρέ να φρικαρω μπορεί δλδ να είναι κάτι άλλο?(το κακό δλδ).

Όχι μου λέει μη λες βλακείες και όποτε μπορείς έλα στο ιατρείο να στα δώσω να τα έχεις.

Μάλλον θα πάω αύριο γιατί πραγματικά έχω λαλήσει ελαφρώς!!!!

Τι λέτε?

Από την στιγμή που δεν σου είπε να ανυσιχης τότε όλα καλά και ότι δεν είναι κάτι αν ήταν κάτι θα σου το έλεγε ο γιατρός οπότε όλα μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 @Rena88 το ίδιο ακριβώς με αηδιαστική ψυχραιμία μου είπε και ο άντρας μου!!!Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ αλλά αν πω ότι δεν έχω φρικάρει θα πω ψέματα!Από την άλλη φαντάζομαι ότι αν υπήρχε σοβαρό θέμα θα είχα και συμπτώματα! Ουφφφφφ τα είπα και ξεθυμανα..... και του λέω θα έρθω γιατρέ ίσως Παρασκευή και μου λέει:μην αγχώνεσαι όποτε έχεις χρόνο!

Δεν ξέρω.....λέτε να θέλει να πάω εκεί για να λιθυμησω στο γραφείο του μην το έχει και τύψεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Από την στιγμή που δεν σου είπε να ανυσιχης τότε όλα καλά και ότι δεν είναι κάτι αν ήταν κάτι θα σου το έλεγε ο γιατρός οπότε όλα μια χαρά 

Ευχαριστώ βρε κορίτσι......με τη δουλειά  το είχα ξεχάσει όλη μέρα..... τώρα με έπιασε πάλι!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Dim83 @Rena88 το ίδιο ακριβώς με αηδιαστική ψυχραιμία μου είπε και ο άντρας μου!!!Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ αλλά αν πω ότι δεν έχω φρικάρει θα πω ψέματα!Από την άλλη φαντάζομαι ότι αν υπήρχε σοβαρό θέμα θα είχα και συμπτώματα! Ουφφφφφ τα είπα και ξεθυμανα..... και του λέω θα έρθω γιατρέ ίσως Παρασκευή και μου λέει:μην αγχώνεσαι όποτε έχεις χρόνο!

Δεν ξέρω.....λέτε να θέλει να πάω εκεί για να λιθυμησω στο γραφείο του μην το έχει και τύψεις???

Ουτε εγω πιστευω ειναι κατι για το λογο ακριβως που σου ειπαν και τα κοριτσια πιο πανω! 

Επισης αν κατι τον προβληματιζε η τον ανησυχουσε θα σου ελεγε οτι θελω να το παραλολουθησουμε πχ.. κατι τετοιο. Ηταν χαλαρος, σου πε να πας οποτε μπορεις για το φακελο σου να στα δωσει!

μην ανησυχεις και βαζεις ενα ακομα αγχος πανω σου που δεν ειναι κατι! 

Ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαρεσει που εσυ πάντα βλέπεις το ποτήρι γεμάτο ❤️❤️ καλή επιτυχία κορίτσι μου στις προσπάθειες σου 
    • Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου, λογικό να στεναχωριέσαι κ να απογοητεύεσαι. Φυσικά κ όλες μας θα θέλαμε να μας έρθει εύκολα ένα μωρακι αλλά προσωπικά λέω Δόξα τω Θεω που έχει προχωρήσει η επιστήμη κ μπορούν να μας βοηθήσουν!! Πίστεψε με όταν πάρεις το μωρακι σου αγκαλιά δε θα σε απασχολεί το πως ήρθε!! Έχω 2 θαύματα στο σπίτι κ θα τα έκανα όλα από την αρχή ξανά κ ξανά χωρίς 2η σκέψη. 
    • Πόσο όμορφο αυτό που είπες! Το ταξίδι αυτό είναι αρκετές φορές μοναχικό (απ' την άποψη ότι δε μπορείς πάντα να το μοιραστείς με φίλους κτλ), αλλά όταν έχεις το σύντροφό σου σύμμαχο σ ολο αυτό, μεγααααααλη υπόθεση.  Δε ξέρω για εσάς αλλά εγώ μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όλο αυτό μας έχει φέρει και πιο κοντά θα έλεγα. Οχι ότι είχαμε προβλήματα πριν, αλλά πιστεύω, ειδικά και μετά την παλινδρόμη, είμαστε πιο ενωμένοι από ποτέ! Μόνο και μόνο αυτό για μένα είναι θησαυρός - δε θα μπορούσω να φανταστώ καλύτερο σύντροφο σ' αυτό το ταξίδι απ' τον άνδρα μου ❤️ Υ.Γ. ας μη χρησιμοποιούμε λέξεις όπως "αποτυγχάνουμε" - κυρίως γιατί μας ρίχνουν και επειδή δεν είναι αλήθεια! 😅 Κάθε κύκλο έχουμε 25-30% πιθανότητες, Ε τι να κάνουμε που πέφτουμε στο 75-70% 🤣🤣
    • Καλημέρα κορίτσι μου  εγω με χαμηλή ΑΜΗ κ με λίγα ωάρια π το είδαμε στον υπέρηχο η γιατρος μ είπε να βάλουμε μπρος της είπα μετά το Πάσχα, αλλα τελικά μας ήρθε λίγο νωρίτερα από ότι περιμέναμε γιατί κ εμεις στο πρώτο προσπαθουσαμε σχεδόν 2 χρόνια όποτε δε πιστευα να έρθει τόσο εύκολα! Εμένα θα έχουν 22 μηνες διαφορά αν όλα πάνε καλά! Εγώ ξεχναω ότι είμαι εγκυος με το μωρό στο σπίτι πάω κ δουλεια βέβαια το πρωί κάνω εμετούς κάνω κανένα 20λεπτο να συνέλθω να ετοιμάσω τα γεύματα του παιδιού γιατί τον πηγαίνω βρεφικό, έχω αρκετή βοήθεια από τον άντρα μου τα πρωινά βέβαια μ τον αλλάζει μ τον ντύνει τον ταΐζει γάλα τον πάει σχολείο κ εγώ απλά ετοιμάζω τα φαγητά του!    αλλα πίστεψε με καμία σχέση η εγκυμοσύνη μ αυτή με την προηγούμενη! Δεν υπάρχει η ξεκούραση δεν υπάρχει δλδ σχολάω πέφτω στον καναπέ όποτε θέλω έχω ένα μαϊμουδι στο σπίτι θέλει προσοχή θέλει παιχνίδι!    σιγουρα θα έχει τις δυσκολίες τους η όλη η κατάσταση αλλά πιστεύω ότι θα αξίζει γιατί θα τα βλέπω να μεγαλώνουν μαζί να είναι φιλαράκια!!    επισης σε σχέση με την πρώτη μ εγκυμοσύνη π όλοι με πρόσεχαν τώρα φίλη όλοι ασχολούνται με τον μικρό αντί με εμένα, εμένα σαν να με ξέχασαν ότι είμαι εγκυος πάλι 😂 αλλα όποτε είστε έτοιμοι γιατί αυτό έχει σημασία 
    • Αααχ αυτοί οι άνδρες μας. Ξέρεις πολλές φορές παρά την απογοήτευση μου σκέφτομαι πόσο τυχερή είμαι που έχω βρει αυτόν τον άνθρωπο. Πάντα δίπλα μου, να με στηρίζει σε όλα, να με ενθαρρύνει, να με θαυμάζει και να με αγαπάει. Μέχρι και τώρα που στα γράφω νιώθω συγκινημένη. Είναι μαγικό αυτό το ταξίδι όταν μπορείς να το μοιραστείς με κάποιον που αγαπάς και σε αγαπά πολύ. Εγώ κυρίως για εκείνον νιώθω απογοήτευση, γιατί δε θέλω να μου στενοχωριέται. Και ξέρω πως το παίρνει πολύ βαριά κάθε φορά που αποτυγχάνουμε και που τραβιόμαστε στα νοσοκομεία για δικές μου εξετάσεις. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...