Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις On 19/4/2018 at 12:33 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

αντιβιωση και κορτιζονη γιατι παιρνεις κοριτσι¨? Περαστικα ο,τι και να ναι. Να ρθει η ατιμη και μετα να μην ξαναρθει! (για 9 μηνες βεβαια οχι γενικως!)

Έχω ευαισθησία ότι και να κολλήσω και ένα απλό συνάχι θα με πιάσει βρογχίτιδα και προσπαθώ να το προλαβαίνω αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέρνω πάντα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!!! Επιτέλους στο σπιτάκι μας. Έχω βάλει ήδη 2 πλυντήρια κ περιμένουν άλλα 2. Αδιαθετησα κιόλας τα ξημερώματα.

Εγώ πάντως ενώ πριν την εγκυμοσύνη είχα θέμα με τη δυσκοιλιότητα, είχα κάνει κ 7 μέρες να πάω τουαλέτα, στην εγκυμοσύνη πήγαινε ρολόι τ σύστημα. Οπότε όλα είναι σχετικά κ μην τ σκέφτεστε από τώρα.

@Rena88 Εγώ είχα τέλεια εγκυμοσύνη. Το λέω απολάμβανα την κάθε μέρα. Εκτός από τ πρωτο τρίμηνο π είχα πέσει ψυχολογικά άλλα από την κλεισουρα κ τα χάπια δ είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα. Εύχομαι όλα τα κορίτσια όμορφες εγκυμοσύνες να έχουν.

και εγω ακριβως οπως εσυ @Diwni.

ουτε δυσκοιλιοτητα,ουτε εμετους,ουτε ζαλαδες.μονο πονο στο στηθος πολυ (παρα πολυ) και οσο περνουσαν οι βδομαδες τραβηγματακια στη μητρα κ τα κλασικα σε πλατη,κλπ.

αν δεν ειχα το προβλημα με τον πλακουντα θα ελεγα ολα τελεια.

ρε κοριτσια λεω συνεχως (κ το εννοω) ας μεινω κ να παει καλα κ ας εχω ολα τα συμπτωματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 και γω έτσι ελεγα. Ας μεινω κ αε ειμαι όλη μέρα ξάπλα. Αλλά εύχομαι να μείνεις σύντομα κ συ κ όλα τα κορίτσια π προσπαθούν κ να έχετε υπέροχες εγκυμοσύνες κ υγιή μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιγη απ την τυχη σας κοριτσια παρακαλώ πολυ. Γιατι εγω αν ηξερα πως θα ειναι θα το σκεφτομουν δυο φορές!!! Ετσι πιστευα και εγω οτι δεν θα εχω τπτ.... αχ ποιος να μου το λεγε πως θα κοντεύω να τελειώσω τον 4ο και θα ειμαι ακομα αγκαλια με την λεκάνη μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε έχεις δίκιο σ αυτό π λες γτ κ γω τ πρώτο διάστημα π ήμουν χάλια έλεγα θα περάσει ποτε; δ είχα όμως συμπτώματα εγκυμοσύνης ήταν καθαρά από τα ουτροτζεσταν. Είναι δύσκολο αυτό π περιγράφεις. Όπως κ η ακινησία δ τ συζητω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Μπλε έχεις δίκιο σ αυτό π λες γτ κ γω τ πρώτο διάστημα π ήμουν χάλια έλεγα θα περάσει ποτε; δ είχα όμως συμπτώματα εγκυμοσύνης ήταν καθαρά από τα ουτροτζεσταν. Είναι δύσκολο αυτό π περιγράφεις. Όπως κ η ακινησία δ τ συζητω.

Ολη η εγκυμοσύνη για εμένα ειναι δύσκολη και φυσικα εξακολουθώ να αισθάνομαι παρα πολυ τυχερή που παρα τα άσχημα συμπτώματα δεν εχει απειληθεί η εγκυμοσύνη και δεν ειχα ουτε αιματα κλπ μεχρι τώρα γενικά δεν ειχα τοσο αγχος για το πως θα παει οσο εχουν αλλες κοπέλες και νοιωθω αχάριστη αλλα η αλήθεια είναι οτι ΥΠΟΦΈΡΩ χαχαχαχαχα. Δεν μπορω ρε παιδι μου να την χαρω καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε? Εγω οχι πολυ καλα. Πηγα στη β γιατρο για επιβεβαιωση οτι ολα καλα και ειδαμε μια κυστη 5 εκ. Μαλλον με ολη αυτη την εκρηξη ορμονων λεει. Μου γραψε ορμονολογικες. Τη ρωτησα αν επηρεαζει συλληψη και μου πε ναι ενδεχομενως. Μπορει δλδ να χαλασει και τον κυκλο μου. Αφηστε που αυτες ως θεραπεια εχουν αντισυλληπτικα νομιζω. Κλαμα κακο εγω. Και τωρα κλαιω. Πηρα γιατρο μου του τα ειπα. Θα παω δευτερα πρωι σε αυτον και βλεπουμε. Αυτος ηταν καθησυχαστικος. Η αλλη με αγχωσε παρα πολυ. Τελειο σουκου θα κανω παλι...Αυτα. ελπιζω τη δευτερα να χω καλυτερα νεα καπως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Εγω οχι πολυ καλα. Πηγα στη β γιατρο για επιβεβαιωση οτι ολα καλα και ειδαμε μια κυστη 5 εκ. Μαλλον με ολη αυτη την εκρηξη ορμονων λεει. Μου γραψε ορμονολογικες. Τη ρωτησα αν επηρεαζει συλληψη και μου πε ναι ενδεχομενως. Μπορει δλδ να χαλασει και τον κυκλο μου. Αφηστε που αυτες ως θεραπεια εχουν αντισυλληπτικα νομιζω. Κλαμα κακο εγω. Και τωρα κλαιω. Πηρα γιατρο μου του τα ειπα. Θα παω δευτερα πρωι σε αυτον και βλεπουμε. Αυτος ηταν καθησυχαστικος. Η αλλη με αγχωσε παρα πολυ. Τελειο σουκου θα κανω παλι...Αυτα. ελπιζω τη δευτερα να χω καλυτερα νεα καπως. 

Μισο μισό μην τρελαίνεσαι. Το θεωρω υπερβολικό το χαπια κλπ. Αρχικα θα δεις πρωτα αν μεγαλώνει. Καποιες φορές φευγουν μονες τους και εγω εκανα κυστη και έφυγε ηδη με την εγκυμοσύνη . Υπερβολικό το άγχος για μια κυστουλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Μισο μισό μην τρελαίνεσαι. Το θεωρω υπερβολικό το χαπια κλπ. Αρχικα θα δεις πρωτα αν μεγαλώνει. Καποιες φορές φευγουν μονες τους και εγω εκανα κυστη και έφυγε ηδη με την εγκυμοσύνη . Υπερβολικό το άγχος για μια κυστουλα.

Τι να πω. Στην ωοθηκη ηταν αυτη. 3 ειδαμε. 2 μικρες αλλα μια μεγαλη. Δεν ξαναειχα ποτε. Και επειδη τη ρωτουσα μππρει να επηρεασει το ενα ή το αλλο και μουνλεγε ναι μπορει σαλταρα. Θα παω δευτερα στον δικο μου. Κλαμα και κακο.παντως. ευχαριστω για την παρηγορια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Τι να πω. Στην ωοθηκη ηταν αυτη. 3 ειδαμε. 2 μικρες αλλα μια μεγαλη. Δεν ξαναειχα ποτε. Και επειδη τη ρωτουσα μππρει να επηρεασει το ενα ή το αλλο και μουνλεγε ναι μπορει σαλταρα. Θα παω δευτερα στον δικο μου. Κλαμα και κακο.παντως. ευχαριστω για την παρηγορια

Κοιτα και το διάφραγμα εμποδίζει υποτίθεται την σύλληψη και βλεπεις εμένα.... η δικια μου μου εχει πει πως οι κυστες μας ενοχλούν μονο αν μεγαλώνουν. Εχεις σοβαρές πιθανότητες μεχρι τον επομενο κυκλο να εχουν μειωθεί πολυ. Ουδέποτε και εγω δεν ειχα κυστες και εβγαλα στην εγκυμοσύνη και εσυ περασες μια εγκυμοσύνη και οι ορμονες μερικες φορες κάνουν τετοια. Θελει απλα μια παρακολούθηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κοριτσια τι κανετε? Εγω οχι πολυ καλα. Πηγα στη β γιατρο για επιβεβαιωση οτι ολα καλα και ειδαμε μια κυστη 5 εκ. Μαλλον με ολη αυτη την εκρηξη ορμονων λεει. Μου γραψε ορμονολογικες. Τη ρωτησα αν επηρεαζει συλληψη και μου πε ναι ενδεχομενως. Μπορει δλδ να χαλασει και τον κυκλο μου. Αφηστε που αυτες ως θεραπεια εχουν αντισυλληπτικα νομιζω. Κλαμα κακο εγω. Και τωρα κλαιω. Πηρα γιατρο μου του τα ειπα. Θα παω δευτερα πρωι σε αυτον και βλεπουμε. Αυτος ηταν καθησυχαστικος. Η αλλη με αγχωσε παρα πολυ. Τελειο σουκου θα κανω παλι...Αυτα. ελπιζω τη δευτερα να χω καλυτερα νεα καπως. 

@Kat-Cat ,αρχικά ηρέμησε..

Και μένα δεν μου ακούγεται τόσο τραγικό αυτό.. Δεν είναι οι 3 κυστες ιδιαίτερο πρόβλημα,κορίτσι μου...Κατσε να πάρεις και τη γνώμη του δικού σου γιατρού..Καποιοι γιατροί είναι ότι πιο υπερβολικοί από ότι πρέπει και σου λένε όλες τις παραμετρους που υπάρχουν..Που μπορεί καν να μην ισχύουν στη περίπτωση σου...

Επίσης,εγώ θεωρώ ότι από τη στιγμή που η περίοδος σου ήρθε ρολόι μετά την αποξεση δεν υπάρχει περίπτωση να σου χαλάσει τώρα..

Πήγαινε και στο δικό σου γιατρό και θα δεις ότι όλα θα είναι καλά!!!??

Αισιοδοξία και θετική σκέψη..Ναι,κοριτσάκι μου;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρισα σπιτι να συνεχισω το παραληρημα γιατι μπλανταξα στο κλαμα βασικα. Πηγα σε μια γιατρο που χα παει για β γνωμη για την αποξεση. Ειδε εξετασεις μου ολα καλα, ειδε μητρα ολα καλα, καθαρη, ολα φυσιολογικα διαστασεις ενδομητριο κλπ, βλεπει τη μια ωοθηκη βλεπει δυο κυστες μου λεει οκ ενταξει ειναι λιγο πιο μεγαλες αλλα επειδη κανεις νωρις ωορρηξια οκ, παει στην αλλη ωοθηκη βλεπει μια 5 εκ μου λεει δε συναδει με τον κυκλο και τις μερες που εισαι. Αρχισα να τη ρωταω δηλαδη μπορει να επηρεασει ωορρηξια συλληψη κυκλο την ιδια την εγκυμοσυνη αν μεινω και μου απαντησε ναι. Εκει παγωσα. ΠΡωτη φορα ακουω οτι εχω κυστες. Μετα να μου λεει εισαι πολυ αγχωμενη και θα διαλυσεις τις ορμονες σου δε θα εχεις καλες εξετασεις με τοσο αγχος γιατι θα επηρεασεις το συστημα κοκ. Μετα της λεω να μην ξεκινησω προσπαθειες το μαιο? Μου λεει χμμμμ, ε ξεκινα εξαλλου μαλλον δε θα κανεις και ωορρηξια με την κυστη οποτε δε θα γινει και κατι.....Της λεω να κανω τεστ ωορρηξιας να δουμε αν κανω ωορρηξια και μηπως αυτο που ειδαμε ειναι ωορρηξια νωρις μεχρι να κανω τις ορμονολογικες που μου γραψε λεει κανε. Εκανα ενα τωρα βγηκε αρνητικο μεν, αλλα με δευτερη αχνη γραμμη, δλδ οπως μου βγαινει περιπου 2 μερες πριν γινει θετικο. Παρεμπιμπτοντως ειχα κανει υπερηχο μεγαλη τριτη οπου ολα τελεια. Πηρα το γιατρο μου, του ειπα οτι βρηκαμε αυτην την κυστη και μου ειπενα με δει δευτερα αλλα οτι αν ειναι με νερο (οπως μου ειπε αυτη) να μην ανησυχω και να τις ξεχασω. Η μια με εστειλε αδιαβαστη, αυτος ο παλιος μου γιατρος λιγο με ηρεμησε (ευτυχωςακομα δε με εβρισε που πηγα για β γνωμη) αλλα και παλι σε αναμμενα καρβουνα ειμαι. Θα δειξει η δευτερα. ΠΑρα πολυ στενοχωρεθηκα. παρα πολυ...Ειχα ηρεμησει ηρθε περιοδος ολα καλα, και ξαφνικα αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 και @Μπλε ευχαριστω για το σαπορτ......Ηταν ξεκαθαρη οτι συνεβη αυτο απο την εκρηξη ορμονων λογω εγκυμοσυνης και μετα λογω αποξεσης (πανω-κατω) αλλα εχω τρομοκρατηθει.....Δε μου χει ξανασυμβει και επειδη οτι τη ρωτουσα μου απαντουσε ναι, με εστειλε αδιαβαστη τελειως. Ο δικος μου ειναι πιο κουλ, αλλα αυτη με εστειλε. Θα κανω τις ορμονολογικες τον αλλο μηνα να δουμε αν εχει επηρεαστει κατι κλπ, αλλα πραγματικα, τρομαξα πολυ. Κλαμα παλι μετα απο ποσο καιρο. Ημαρτον δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@Rena88 και @Μπλε ευχαριστω για το σαπορτ......Ηταν ξεκαθαρη οτι συνεβη αυτο απο την εκρηξη ορμονων λογω εγκυμοσυνης και μετα λογω αποξεσης (πανω-κατω) αλλα εχω τρομοκρατηθει.....Δε μου χει ξανασυμβει και επειδη οτι τη ρωτουσα μου απαντουσε ναι, με εστειλε αδιαβαστη τελειως. Ο δικος μου ειναι πιο κουλ, αλλα αυτη με εστειλε. Θα κανω τις ορμονολογικες τον αλλο μηνα να δουμε αν εχει επηρεαστει κατι κλπ, αλλα πραγματικα, τρομαξα πολυ. Κλαμα παλι μετα απο ποσο καιρο. Ημαρτον δηλαδη.

Ο δικος σου ειναι πιο κουλ γιατι σε ξερει και ξερει το ιστορικό σου και τον οργανισμό σου . Θεωρω οτι σε τρομοκράτησε. !!! Θελω να σου πω το εξης περι εγκυμοσύνης. Ξερεις ποσο παρανοϊκή ειναι γενικά η δική μου γιατρός και ομως με την κύστη που ειδαμε ουτε που φοβηθηκε για την εγκυμοσύνη αντιθέτως δεν ασχολήθηκε γιατί ηταν σίγουρη οτι θα φύγει.  

Ξανα λεω, η δικια μου που φωνάζει " μην δημιουργούμε παθολογίες γιατί εχεις δύσκολη εγκυμοσύνη"  

Πήγαινε στον δικο σου να παρεις την δικη του αποψη και γνωμη μου... Κανε τα τεστακια σου περίμενε τον επομενο κυκλο και ξεκινα τις προσπάθειες σου για το μωρακι σου και οι Κύστες θα φύγουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Ο δικος σου ειναι πιο κουλ γιατι σε ξερει και ξερει το ιστορικό σου και τον οργανισμό σου . Θεωρω οτι σε τρομοκράτησε. !!! Θελω να σου πω το εξης περι εγκυμοσύνης. Ξερεις ποσο παρανοϊκή ειναι γενικά η δική μου γιατρός και ομως με την κύστη που ειδαμε ουτε που φοβηθηκε για την εγκυμοσύνη αντιθέτως δεν ασχολήθηκε γιατί ηταν σίγουρη οτι θα φύγει.  

Ξανα λεω, η δικια μου που φωνάζει " μην δημιουργούμε παθολογίες γιατί εχεις δύσκολη εγκυμοσύνη"  

Πήγαινε στον δικο σου να παρεις την δικη του αποψη και γνωμη μου... Κανε τα τεστακια σου περίμενε τον επομενο κυκλο και ξεκινα τις προσπάθειες σου για το μωρακι σου και οι Κύστες θα φύγουν.

ναι ρε γαμωτο με εχει τρομοκρατησει παρα πολυ......Εκλεισα ηδη τη Δευτερα το πρωι στον δικο μου. Τι να πω, σιγουρα θα την παρακολουθουμε φανταζομαι ελπιζω να καλυτερευσει. Με ηρεμεις λιγο. Δεν εχω ξανααντιμετωπισει τιποτα ρε συ, και τωρα ολα μαζεμενα :( Διαλυθηκε το σουκου μου. Ελπιζω παναγιτσα μου να ακουσω κατι πιο ενθαρρυντικο τη Δευτερα να ηρεμησω. Τεστακια θα κανω και αυριο και μεθαυριο. Αν θετικοποιηθει ισως να ειναι καλο σημαδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Rena88 και @Μπλε ευχαριστω για το σαπορτ......Ηταν ξεκαθαρη οτι συνεβη αυτο απο την εκρηξη ορμονων λογω εγκυμοσυνης και μετα λογω αποξεσης (πανω-κατω) αλλα εχω τρομοκρατηθει.....Δε μου χει ξανασυμβει και επειδη οτι τη ρωτουσα μου απαντουσε ναι, με εστειλε αδιαβαστη τελειως. Ο δικος μου ειναι πιο κουλ, αλλα αυτη με εστειλε. Θα κανω τις ορμονολογικες τον αλλο μηνα να δουμε αν εχει επηρεαστει κατι κλπ, αλλα πραγματικα, τρομαξα πολυ. Κλαμα παλι μετα απο ποσο καιρο. Ημαρτον δηλαδη.

Από αυτό και μόνο να καταλάβεις...Ειναι δυνατόν σε ότι τη ρωτούσες να λέει ναι;?Εμενα η δική μου μου λέει πάντα ότι υπάρχει πιθανότητα να συμβεί αυτό αλλά όχι οτι θα γίνει και σίγουρα..

Κι εγώ νομίζω ότι θα πρέπει να εμπιστευτείς το δικό σου γιατρό που σε ξέρει τόσα χρόνια και οχι μια που σε είδε μόνο μια φορά...

Επίσης,κορίτσι μου,θεωρώ ότι επειδή ο γιατρός σου είναι τόσο χαλαρός και αυτή ήταν πιο απότομη μαζί σου,σε φρικάρε..

Αλλά πραγματικά,ηρέμησε,καλό μου..Θα πας στο δικό σου γιατρό,θα στα εξηγήσει με το δικό του τρόπο και θα σε ηρεμήσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena88 είπε:

Από αυτό και μόνο να καταλάβεις...Ειναι δυνατόν σε ότι τη ρωτούσες να λέει ναι;?Εμενα η δική μου μου λέει πάντα ότι υπάρχει πιθανότητα να συμβεί αυτό αλλά όχι οτι θα γίνει και σίγουρα..

Κι εγώ νομίζω ότι θα πρέπει να εμπιστευτείς το δικό σου γιατρό που σε ξέρει τόσα χρόνια και οχι μια που σε είδε μόνο μια φορά...

Επίσης,κορίτσι μου,θεωρώ ότι επειδή ο γιατρός σου είναι τόσο χαλαρός και αυτή ήταν πιο απότομη μαζί σου,σε φρικάρε..

Αλλά πραγματικά,ηρέμησε,καλό μου..Θα πας στο δικό σου γιατρό,θα στα εξηγήσει με το δικό του τρόπο και θα σε ηρεμήσει..

Με φρικαρε πολυ, και αφου με ειδε φρικαρισμενη μου λεει για ολα υπαρχουν λυσεις δεν ειναι τιποτα το τοσο φοβερο. Τουλαχιστον εχουν λεει απλα υγρο μεσα. Αφου μου απαντουσε ναι στο οτι μπορει να μην κανω ωορρηξια, να μου χαλασουν τον κυκλο, να προκαλεσουν αποβολη αν μεινω κλπ. Με εστειλε. Δεν ξερω μου κατεστρεψε ολο το σουκου. Θα ξαναπαω στο γιατρο μου τη Δευτερα θα κανω τις ορμονικες που μου εγραψε, αλλα απο κει και περα νομιζω θα πρεπει να πηγαινω στο γιατρο μου (ανεξαρτητως τι θα μου πει καλο ή κακο), γιατι θα τρελαθω οπως παω.....εκει που ηρεμω εκει ταραζομαι. Και να μου λεει και μην ταραζεσαι θα βγει χαλια μετα το ορμονικο σου. Μα πως.....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον εκανα ΚΑΙ ενα πρόχειρο γκουγκλ σερτς γιατι εσυ δεν πρέπει και δεν βρηκα ουτε εναν να λεει αυτα που σου ειπε αυτή. Ειδα οτι ΔΕΝ επηρεάζει την εξελιξη της εγκυμοσύνης και οτι γίνεται μια παρακολούθηση και σχεδόν παντα φευγουν μετα το πρωρο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Επισης απ οτι ειδα αυτες δημιουργούνται απ'την απότομη αυξηση της χοριακης. Με αλλα λογια τριχες κατσαρες σου ειπε. Αυτα για να ηρεμησεις εντελώς. Υπομονή μεχρι την Δευτέρα και ηρεμία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Με φρικαρε πολυ, και αφου με ειδε φρικαρισμενη μου λεει για ολα υπαρχουν λυσεις δεν ειναι τιποτα το τοσο φοβερο. Τουλαχιστον εχουν λεει απλα υγρο μεσα. Αφου μου απαντουσε ναι στο οτι μπορει να μην κανω ωορρηξια, να μου χαλασουν τον κυκλο, να προκαλεσουν αποβολη αν μεινω κλπ. Με εστειλε. Δεν ξερω μου κατεστρεψε ολο το σουκου. Θα ξαναπαω στο γιατρο μου τη Δευτερα θα κανω τις ορμονικες που μου εγραψε, αλλα απο κει και περα νομιζω θα πρεπει να πηγαινω στο γιατρο μου (ανεξαρτητως τι θα μου πει καλο ή κακο), γιατι θα τρελαθω οπως παω.....εκει που ηρεμω εκει ταραζομαι. Και να μου λεει και μην ταραζεσαι θα βγει χαλια μετα το ορμονικο σου. Μα πως.....?

@Kat-Cat 2 πραγματακια.

το 1ο ειναι οτι χωρις να θελω να σου κανω κριτικη, πιστευω εκανες λαθος που συνεχισες τους 2 γιατρους.οκ καλως πηρες 2η γνωμη στην αρχη (αν κ δεν πιστευω οτι χρειαζοταν γιατι ο κενος σακος ειναι κενος σακος, δεν ειναι κατι παθοφυσιολογικο που να χρειαζεται γνωμη και επισης απο οσα εχεις πει ο γιατρος σου πρεπει να ειναι σοβαρος ανθρωπος). ισως κανω λαθος.απλα σου λεω τη γνωμη μου με απολυτο σεβασμο.

το 2ο και σε οτι αφορα τις κυστες .... θα σου ξαναπω don't worry. μετα τον τοκετο περυσι κ αφου περασε ενα 3μηνο κ πηγα για τεστ παπ κ υπερηχο,μου ειπε ο γιατρος οτι εχω κατι κυστουλες στη μια ωοθηκη (δεν ξαναειχα ποτε στη ζωη μου).ρωτησα τι κ πως κ μου ειπε ειναι μικρες ξεχνα το κ προχωρα.

ξαναμενω εγκυος κ εχω το γνωστο κενο σακο. αντε παλι τα ιδια στον υπερηχο.

στο λεω για να σου δειξω οτι συμβαινει.δεν ξερω την ακριβη αιτια.υποθετω οτι τα ορμονικα σκαμπανεβασματα ειναι η αιτια.νομιζω λεγονται λειτουργικες κυστες κ δεν προκαλουν προβληματα εκτος αν ειναι πολυ μεγαλες.μια φιλη που γεννησε 2 φορες το επαθε κ τις 2 κ πηρε για λιγους μηνες αντισυλληπτικα. μην σε πιανει αγχος με το χρονο. το θεμα ειναι να εισαι οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat 2 πραγματακια.

το 1ο ειναι οτι χωρις να θελω να σου κανω κριτικη, πιστευω εκανες λαθος που συνεχισες τους 2 γιατρους.οκ καλως πηρες 2η γνωμη στην αρχη (αν κ δεν πιστευω οτι χρειαζοταν γιατι ο κενος σακος ειναι κενος σακος, δεν ειναι κατι παθοφυσιολογικο που να χρειαζεται γνωμη και επισης απο οσα εχεις πει ο γιατρος σου πρεπει να ειναι σοβαρος ανθρωπος). ισως κανω λαθος.απλα σου λεω τη γνωμη μου με απολυτο σεβασμο.

το 2ο και σε οτι αφορα τις κυστες .... θα σου ξαναπω don't worry. μετα τον τοκετο περυσι κ αφου περασε ενα 3μηνο κ πηγα για τεστ παπ κ υπερηχο,μου ειπε ο γιατρος οτι εχω κατι κυστουλες στη μια ωοθηκη (δεν ξαναειχα ποτε στη ζωη μου).ρωτησα τι κ πως κ μου ειπε ειναι μικρες ξεχνα το κ προχωρα.

ξαναμενω εγκυος κ εχω το γνωστο κενο σακο. αντε παλι τα ιδια στον υπερηχο.

στο λεω για να σου δειξω οτι συμβαινει.δεν ξερω την ακριβη αιτια.υποθετω οτι τα ορμονικα σκαμπανεβασματα ειναι η αιτια.νομιζω λεγονται λειτουργικες κυστες κ δεν προκαλουν προβληματα εκτος αν ειναι πολυ μεγαλες.μια φιλη που γεννησε 2 φορες το επαθε κ τις 2 κ πηρε για λιγους μηνες αντισυλληπτικα. μην σε πιανει αγχος με το χρονο. το θεμα ειναι να εισαι οκ. 

εκανα υπερτατη μ@λ@κια με τη δευτερη γνωμη τωρα.....Το καταλαβα γιατι ειδα την τοσο διαφορετικη αντιμετωπιση. Το εκανα καθαρα επειδη στην ουσια μου πε ο γιατρος μη με ξαναενοχλησεις μεχρι να μεινεις εγκυος (χαριτολογωντας το λεω, υπο την εννοια μου λεγε χαλαρωσε και ξεχνα το). Ηθελα να κανω υπερηχο εγω και την πατησα. Δευτερα θα παω στο γιατρο μου και απο κει και περα δεν ξαναπαω αλλου γιατι θα τρελαθω. ΚΑι μενα 2 μικρες μου βρηκε αλλα η μια ειναι 5 εκ δλδ ειναι μεγαλη. Γεματη υγρο μεν δεν εχει ευρημα. Μου πε οτι ειναι λογω ορμονων με εγκυμοσυνη και αποξεση, αλλα αρχισε να μου λεει ολα αυτα με τον κυκλο, την ωορρηξια την περιοδο την εγκυμοσυνη κλπ και στενοχωρεθηκα αφανταστα. Πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενη. Τι κλαμα εριξα δεν περιγραφεται. Δε θελω να παρω και αντισυλληπτικα γιατι με ειχαν καταστρεψει παλια ρε γαμωτο. Βεβαια προφανως θα κανω οτι μου πει ο γιατρος μου αν και θα στενοχωρεθω πολυ αν χρειαστει να παρω και γιατι παλια μου χαν διαλυσει λιγο τον κυκλο αλλα και γιατι δε θα μπορω να ξεκινησω προσπαθειες βεβαια. :( Ειμαι πολυ στενοχωρημενη. Δεν ξερω ρεπαιδια, αλλα ειχα συνηθισει τον γιατρο μου που παντα προσπαθει να με ξεαγχωνει 11 χρονια τωρα, και τα παιξα τελειως. Να φυγω κλαιγοντας??? Ειχα να το παθω τοτε απτα 20 μου. Σε ευχαριστω για την απαντηση σου παντως..Θα ειμαι στον κοσμο μου παλι και κολλημενη με το θεμα μου και ζητω συγγνωμη αλλα εχω σαστισει. Ισως τη δευτερα να μου περασει λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Λοιπον εκανα ΚΑΙ ενα πρόχειρο γκουγκλ σερτς γιατι εσυ δεν πρέπει και δεν βρηκα ουτε εναν να λεει αυτα που σου ειπε αυτή. Ειδα οτι ΔΕΝ επηρεάζει την εξελιξη της εγκυμοσύνης και οτι γίνεται μια παρακολούθηση και σχεδόν παντα φευγουν μετα το πρωρο τρίμηνο της εγκυμοσύνης. Επισης απ οτι ειδα αυτες δημιουργούνται απ'την απότομη αυξηση της χοριακης. Με αλλα λογια τριχες κατσαρες σου ειπε. Αυτα για να ηρεμησεις εντελώς. Υπομονή μεχρι την Δευτέρα και ηρεμία!!!

Ευχαριστω κοριτσι μου. Μακαρι να παω τη Δευτερα και ναμου πει ναι οκ τη βλεπω, αλλα οπως μου πε και στο τηλ αυτος που τον πηρα οταν του ειπα οτι ειναι γεματες υγρο (οπως μου ειπε αυτη) μου πε ξεχνα τες. Ελα λεει να τις δουμε αλλα αν εχουν οντως υγρο ξεχνα τες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εκανα υπερτατη μ@λ@κια με τη δευτερη γνωμη τωρα.....Το καταλαβα γιατι ειδα την τοσο διαφορετικη αντιμετωπιση. Το εκανα καθαρα επειδη στην ουσια μου πε ο γιατρος μη με ξαναενοχλησεις μεχρι να μεινεις εγκυος (χαριτολογωντας το λεω, υπο την εννοια μου λεγε χαλαρωσε και ξεχνα το). Ηθελα να κανω υπερηχο εγω και την πατησα. Δευτερα θα παω στο γιατρο μου και απο κει και περα δεν ξαναπαω αλλου γιατι θα τρελαθω. ΚΑι μενα 2 μικρες μου βρηκε αλλα η μια ειναι 5 εκ δλδ ειναι μεγαλη. Γεματη υγρο μεν δεν εχει ευρημα. Μου πε οτι ειναι λογω ορμονων με εγκυμοσυνη και αποξεση, αλλα αρχισε να μου λεει ολα αυτα με τον κυκλο, την ωορρηξια την περιοδο την εγκυμοσυνη κλπ και στενοχωρεθηκα αφανταστα. Πηγα για μαλλι και βγηκα κουρεμενη. Τι κλαμα εριξα δεν περιγραφεται. Δε θελω να παρω και αντισυλληπτικα γιατι με ειχαν καταστρεψει παλια ρε γαμωτο. Βεβαια προφανως θα κανω οτι μου πει ο γιατρος μου αν και θα στενοχωρεθω πολυ αν χρειαστει να παρω και γιατι παλια μου χαν διαλυσει λιγο τον κυκλο αλλα και γιατι δε θα μπορω να ξεκινησω προσπαθειες βεβαια. :( Ειμαι πολυ στενοχωρημενη. Δεν ξερω ρεπαιδια, αλλα ειχα συνηθισει τον γιατρο μου που παντα προσπαθει να με ξεαγχωνει 11 χρονια τωρα, και τα παιξα τελειως. Να φυγω κλαιγοντας??? Ειχα να το παθω τοτε απτα 20 μου. Σε ευχαριστω για την απαντηση σου παντως..Θα ειμαι στον κοσμο μου παλι και κολλημενη με το θεμα μου και ζητω συγγνωμη αλλα εχω σαστισει. Ισως τη δευτερα να μου περασει λιγο.

ειμαι υπερ της 2ης γνωμης αλλα για σοβαρα θεματα. αλλιως τρελενεσαι. οι κυστες δεν ειναι κατι κ θα στο πει κ ο γιατρος σου.

θελω να πω κ κατι αλλα να μην με παρεξηγησετε. μην σκατε για αυτα τα απλα που αλλαζουν (εν προκειμενω το λεω για σενα που κλαις) γιατι η ζωη ειναι τοσο που..... και εκει που σκας για κατι σου φερνει κατι χειροτερο. αν σκατε για αυτα τα "σχετικα απλα", τι θα κανετε αν συμβει κατι πραγματικα πολυ ασχημο. δεν ειμαι και ουτε το παιζω παντογνωστης.....αλλα εχω παθει αυτο με το χυλο και το γιαουρτι και σας το λεω σε ολες σαν συμβουλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

ειμαι υπερ της 2ης γνωμης αλλα για σοβαρα θεματα. αλλιως τρελενεσαι. οι κυστες δεν ειναι κατι κ θα στο πει κ ο γιατρος σου.

θελω να πω κ κατι αλλα να μην με παρεξηγησετε. μην σκατε για αυτα τα απλα που αλλαζουν (εν προκειμενω το λεω για σενα που κλαις) γιατι η ζωη ειναι τοσο που..... και εκει που σκας για κατι σου φερνει χειροτερο. αν σκατε για αυτα τα "σχετικα απλα", τι θα κανετε αν συμβει κατι χειροτερο. δεν ειμαι καινουτε το παιζω παντογνωστης.....αλλα εχω παθει αυτο με το χυλο και το γιαουρτι και σας το λεω σε ολες σαν συμβουλη.

μωρε ετσι ειναι οπως τα λες. αλλα υπαρχει και το στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα. Δηλαδη πρωτα σου συμβαινει το πολυ ασχημο και μετα λες α, καθομουν και εκλαιγα γιαυτο το πραγμα. Εξαλλου το χω ξαναπει και εγω προσωπικα,επειδη διαβαζω εδω μεσα ολα τα θεματα, ειτε αφορουν μανουλες, ειτε αφορουν εξωσωματικες ειτε οτιδηποτε, βλεπω και τρομερες δυσκολιες και ατυχιες και νιωθω πολυ ασχημα που γκρινιαζω πολλες φορες για τα δικα μου, οταν το κανω. Εως και αχαριστη. Σκεφτομαι βεβαια οτι ο καθενας μας μπορει να μπει στη θεση του αλλου, και φυσικα και εγω η ιδια. Εκεινη την ωρα ετσι οπως μου τα λεγε μου φανταζε σα να χα δεν ξερω και γω τι. Σοκαριστηκα δεν ξερω. Δεν ξερω αν ηταν ο τροπος της ή κατι αλλο. ΠΑντα ειχα και πολυ ομαλα θεματα με την περιοδο, ειδικα τα τελευταια 11 χρονια και ημουν κοσμαρα μου με το ολο θεμα το γυναικολογικο. Αν δεν ειχα παρει το γιατρο μου (που μου πεσαν τα μουτρα που ειπα παιρνω β γνωμη γιατι επουδενι δεν την πηρα γιατι δεν τον εμπιστευομαι. ειναι πολυ καλος γιατρος παω παρα πολλα χρονια και συστημενος απο ενδοκρινολογο) ακομα θα ημουν στα πατωματα. Νιωθω ρε παιδι μου οτι εκει που πας λιγο να ξεπερασεις το ενα γεγονος ερχεται το αλλο. Αν μου το λεγε να μια κυστη αλλα οκ νταξει ελα να την παρακολουθουμε θα το χα παρει αλλιως. Με τσιτωσε παρα πολυ. Θα δω και τη Δευτερα τι θα μου πει ο γιατρος μου και ελπιζω να ξημερωσει λιγο πιο ηρεμη εβδομαδα ψυχολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μωρε ετσι ειναι οπως τα λες. αλλα υπαρχει και το στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα. Δηλαδη πρωτα σου συμβαινει το πολυ ασχημο και μετα λες α, καθομουν και εκλαιγα γιαυτο το πραγμα. Εξαλλου το χω ξαναπει και εγω προσωπικα,επειδη διαβαζω εδω μεσα ολα τα θεματα, ειτε αφορουν μανουλες, ειτε αφορουν εξωσωματικες ειτε οτιδηποτε, βλεπω και τρομερες δυσκολιες και ατυχιες και νιωθω πολυ ασχημα που γκρινιαζω πολλες φορες για τα δικα μου, οταν το κανω. Εως και αχαριστη. Σκεφτομαι βεβαια οτι ο καθενας μας μπορει να μπει στη θεση του αλλου, και φυσικα και εγω η ιδια. Εκεινη την ωρα ετσι οπως μου τα λεγε μου φανταζε σα να χα δεν ξερω και γω τι. Σοκαριστηκα δεν ξερω. Δεν ξερω αν ηταν ο τροπος της ή κατι αλλο. ΠΑντα ειχα και πολυ ομαλα θεματα με την περιοδο, ειδικα τα τελευταια 11 χρονια και ημουν κοσμαρα μου με το ολο θεμα το γυναικολογικο. Αν δεν ειχα παρει το γιατρο μου (που μου πεσαν τα μουτρα που ειπα παιρνω β γνωμη γιατι επουδενι δεν την πηρα γιατι δεν τον εμπιστευομαι. ειναι πολυ καλος γιατρος παω παρα πολλα χρονια και συστημενος απο ενδοκρινολογο) ακομα θα ημουν στα πατωματα. Νιωθω ρε παιδι μου οτι εκει που πας λιγο να ξεπερασεις το ενα γεγονος ερχεται το αλλο. Αν μου το λεγε να μια κυστη αλλα οκ νταξει ελα να την παρακολουθουμε θα το χα παρει αλλιως. Με τσιτωσε παρα πολυ. Θα δω και τη Δευτερα τι θα μου πει ο γιατρος μου και ελπιζω να ξημερωσει λιγο πιο ηρεμη εβδομαδα ψυχολογικα.

εγω δεν το λεω για θεμα αχαριστιας. δεν σε θεωρω αχαριστη επειδη κλαις.το λεω καθαρα σαν συμβουλη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...