Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sunshine 88 είπε:

Και από τι βλέπω και κοκκινομάλλισες εγώ έχω Πέμπτη ραντεβού στον γιατρό ?? ο γιατρός μου έχει πει ένα γλυκό την ημέρα και εγώ δεν χάνω την ευκαιρία αλλά στην αρχή το είχα παρακάνει με την νουτελα και την μερέντα λόγο άγχους που είχα κέικ με νουτελα κάθε τρεις και λίγο ?? τώρα μετά από την αυχενικη έχω μπει σε πρόγραμμα γιατί ηρέμησα και τρώω υγιεινά και μόνο ένα γλυκάκι μικρό 

Θα σου πω εμενα η διατροφολόγος μου επειδη δεν μπορουσα να ακολουθήσω για πολυ καμια διατροφή γιατι μετα αρχιζα να μην τρωω τπτ με εμετούς μου εχει πει και κανω το εξης, τρωω ο,τι μου κατέβει να φαω αλλα πολυ λιγο. Δλδ θα παραγγείλω μια κρεπα και θα φάω 3 μπουκιές μόνο. Ετσι και δεν το παρακανω και δεν παίρνω κιλα. 

Μωρουδιακα δεν θα πω ψεματα και εγω τα κοιταω αλλα λεω τα περισσότερα θα μου τα κάνουν δώρο για την αρχή. Τι να αγοράζω... εδώ εχω αφησει το δωμάτιο του για εντελως μετα την γέννα. Μπορω να κρατηθώ για τα ρούχα αλλα δεν θεωρω και κακο να παρεις ετσι κατι μικρό.

@Kat-Cat δεν στο λεω για να πεθάνεις στην δίαιτα αλλα οσο πιο αδύνατη εισαι τοσο πιο γρήγορα θα την δεις την κοιλίτσα οταν θα πιασεις το σπορακι χαχαχαχαχα. Εγω αρχισα να ανησυχώ περισσότερο αφου εμεινα εγκυος για το τι τρωω οχι μονο για το σπορι αλλα δεν θες να εχεις θεματα στις αιματολογικές σου οποτε το σκέφτεσαι πιο πολυ. 

Κοριτσια άνοιξη ηρθε να δειτε οτι θα πολλαπλασιαστουμε σιγα σιγα οι εγκυμονούσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Θα σου πω εμενα η διατροφολόγος μου επειδη δεν μπορουσα να ακολουθήσω για πολυ καμια διατροφή γιατι μετα αρχιζα να μην τρωω τπτ με εμετούς μου εχει πει και κανω το εξης, τρωω ο,τι μου κατέβει να φαω αλλα πολυ λιγο. Δλδ θα παραγγείλω μια κρεπα και θα φάω 3 μπουκιές μόνο. Ετσι και δεν το παρακανω και δεν παίρνω κιλα. 

Μωρουδιακα δεν θα πω ψεματα και εγω τα κοιταω αλλα λεω τα περισσότερα θα μου τα κάνουν δώρο για την αρχή. Τι να αγοράζω... εδώ εχω αφησει το δωμάτιο του για εντελως μετα την γέννα. Μπορω να κρατηθώ για τα ρούχα αλλα δεν θεωρω και κακο να παρεις ετσι κατι μικρό.

@Kat-Cat δεν στο λεω για να πεθάνεις στην δίαιτα αλλα οσο πιο αδύνατη εισαι τοσο πιο γρήγορα θα την δεις την κοιλίτσα οταν θα πιασεις το σπορακι χαχαχαχαχα. Εγω αρχισα να ανησυχώ περισσότερο αφου εμεινα εγκυος για το τι τρωω οχι μονο για το σπορι αλλα δεν θες να εχεις θεματα στις αιματολογικές σου οποτε το σκέφτεσαι πιο πολυ. 

Κοριτσια άνοιξη ηρθε να δειτε οτι θα πολλαπλασιαστουμε σιγα σιγα οι εγκυμονούσες....

εγω και οι διαιτες ειμαστε μαλωμενες αιωνες τωρα....Αχαχαχα, οποτε δεν υπηρχε περιπτωση και να κανω δηλαδη. Ασε που αμα με δει ο γιατρος μου να κανω θα με σφαξει. Ηδη με φωναζει σκιουλα (αν και δεν ειμαι ειναι τρελα υπερβολικος σε αυτο το κομματι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα κανει. Αν και σε καταλαβαινω, εγω κοιτουσα και πριν μεινω εγκυος φαντασου. αχαχαχα, Μετα τα εκοψα ειδικα μετα το πατατρακ μου. Εσυ κοιταζε, αλλα ξεκινα να ψωνιζεις σε κανα διμηνο. Μια χαρα θα ειστε! (ποσων εβδομαδων εισαι?)

Βαδίζω πως την 17 βδομάδα και εγώ παλιότερα είχα αγοράζει και τα χάρισα στην αδερφή του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sunshine 88 είπε:

Βαδίζω πως την 17 βδομάδα και εγώ παλιότερα είχα αγοράζει και τα χάρισα στην αδερφή του .

παλιοτερα σε αλλη εγκυμοσυνη σου εννοεις? Ρε γαμωτο η αληθεια ειναι οτι πχ οταν παω να αγορασω κατι για βαφτιστηρα ή ανηψια και βλεπω τα ρουχαλακια ηδη σεταρω στο μυαλο μου. ειναι τρελα. Δλδ εδω εμεις που δεν ειμαστε εγκυες πραγματικα τα λιγουρευομαστε. Αλλα απο την αλλη, οκ οπως νιωθεις. Καμια φορα ειναι και αυτες οι δεισιδαιμονιες που μας πιανουν, οι προλήψεις και οι προκαταλήψεις! (Εκανα γλωσσολογικη αναλυση νταξ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πιστεύω τπτ κορίτσια ουτε προλήψεις ουτε διάφορες τετοιες σαχλαμάρες. Πάντα μπορει να πανε στραβά τα πράγματα, ωστοσο Πρέπει να ζούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Δεν πιστεύω τπτ κορίτσια ουτε προλήψεις ουτε διάφορες τετοιες σαχλαμάρες. Πάντα μπορει να πανε στραβά τα πράγματα, ωστοσο Πρέπει να ζούμε!!!

ουτε εγω πιστευω, αλλα τυχερο βρακι εχω! αχαχαχχααχ. Πλακα κανω. Παλια με επηρεαζαν περισσοτερο. Ειχε τυχει να μην ξαναβαλω ρουχο που το χα βαλει και κατι μου πηγε εντελως χαλια. Τωρα θα το βαλω εννοειται, αλλα κολλαω λιγο (το ομολογω), να το βαλω στην ιδια πχ περισταση που μου χε παει σκατα. Δηλαδη ενω δεν τα πιστευω και τα κοροιδευω, λιγο μεσα μου ενα τσικ καμια φορα, με επηρεαζουν. (εννοειται οτι τα πραγματα μπορει να πανε στραβα/ή καλα, ανεξαρτητως αυτων δεν το συζηταμε ΚΑΝ αυτο, και επι της ουσιας προφανως δεν αλλαζει κατι αν αγορασες ή φορουσες κατι συγκεκριμενο μια μερα, θα πηγαινε το ιδιο ακομα και αν δεν το κανες. Ειναι στο φυση μας ωστοσο πολλες φορες, ψαχνοντας να βρουμε ισως απαντησεις ή παρηγορια σε κατι, ενδομυχα να επηρεαζομαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

ειδες που τον εφαγες τον κομμωτη? Θεμα καιρου είναι οχι βαφης! χιιχιχχ

@ scooby! καλημερα

Δυστυχώς το μαλλί παραμένει χάλια, θέλω να πω ότι μου το έκαψε, αλήθεια στο λεω δεν είναι παραξενιά.. ανυπομονώ να μακρύνει ξανά και να το κόβω κάθε μήνα να φεύγει η βαφή και το καμένο μαλλάκι .. απλά σήμερα έστρωσε καλύτερα από τις προηγούμενες μέρες. Τον κομμωτή μάλλον θα το αλλάξω ? δεν αλλάζω γνώμη σε αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω μια ζωη αγκαλια με τον διατροφολογο ημουνα!!!!!!!!!!! αλλα οκ δε με πειραζε γιατι οταν ηθελα να φαω κατι ξερετε τυπου παχυντικο το εκανα εκτος βεβαια απο οτι oταν ειχαμε αγωνιστικη!! και να σας πω μακαρι να μην παρω κιλα δλδ ιδανικα αυτο θα ηθελα οτι ειναι απαραιτητο για το μωρο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Δυστυχώς το μαλλί παραμένει χάλια, θέλω να πω ότι μου το έκαψε, αλήθεια στο λεω δεν είναι παραξενιά.. ανυπομονώ να μακρύνει ξανά και να το κόβω κάθε μήνα να φεύγει η βαφή και το καμένο μαλλάκι .. απλά σήμερα έστρωσε καλύτερα από τις προηγούμενες μέρες. Τον κομμωτή μάλλον θα το αλλάξω ? δεν αλλάζω γνώμη σε αυτό 

αχαχαχαχαχ, ισως να σκεφτεις να κανεις μια θεραπεια κερατινης. Εχω ακουσει οτι κανει θαυματα σε ταλαιπωρημενα μαλλια και τα κραταει και μονιμα χτενισμενα. Εχω δεις φωτος δλδ απο κομμωτρια μου με μαλλια πριν και μετα και εχω μεινει αφωνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

κοριτσια εγω μια ζωη αγκαλια με τον διατροφολογο ημουνα!!!!!!!!!!! αλλα οκ δε με πειραζε γιατι οταν ηθελα να φαω κατι ξερετε τυπου παχυντικο το εκανα εκτος βεβαια απο οτι oταν ειχαμε αγωνιστικη!! και να σας πω μακαρι να μην παρω κιλα δλδ ιδανικα αυτο θα ηθελα οτι ειναι απαραιτητο για το μωρο!!!!

εσυ εισαι και αθλητρια. Εγω πλην κατι χαζοδιαιτων στο λυκειο που οι περισσοτερες στρογγυλευαμε λογω εφηβειας/περιοδου κλπ και μιας διαιτας στο πανεπιστημιο να χασω τα κιλα των πανελληνιων, δεν ξανακανα. Εκτοτε τρωω σα βοδι μονιμα. Βεβαια αν πρηστω/παχυνω λιγο γκρινιαζω, αλλα ετερον εκατερον :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

παλιοτερα σε αλλη εγκυμοσυνη σου εννοεις? Ρε γαμωτο η αληθεια ειναι οτι πχ οταν παω να αγορασω κατι για βαφτιστηρα ή ανηψια και βλεπω τα ρουχαλακια ηδη σεταρω στο μυαλο μου. ειναι τρελα. Δλδ εδω εμεις που δεν ειμαστε εγκυες πραγματικα τα λιγουρευομαστε. Αλλα απο την αλλη, οκ οπως νιωθεις. Καμια φορα ειναι και αυτες οι δεισιδαιμονιες που μας πιανουν, οι προλήψεις και οι προκαταλήψεις! (Εκανα γλωσσολογικη αναλυση νταξ).

Πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι παλιότερα όταν πίστευα ότι μπορούσα να πιάσω παιδί με τον αέρα χαχαχα ο άντρας μου πιστεύει πολύ στα λόγια τον γιαγιάδων εγώ καθόλου αλλά κρυφά κρυφά κάτι θα αρχίζω να πάρω ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μολις βγήκα απ'το h&m καλε ξεφραγκιαστηκαμε!!! Αλλα τι όμορφα! 

Κορίτσια ναι ολες καπου το Ρίχνουμε οταν δεν είμαστε καλά αλλα να μην μας ελέγχουν τετοιες προκαταλήψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Ειμαστε Αθήνα λ περνάμε φοβερά! Το ταξίδι μας ποκυ καλο. Η μικρή έχει κατενθουσιαστει. Τις 2 πρώτες μέρες δ κοιμόταν μέσα στη μέρα μη τυχόν κ χάσει τπτ. Όχι ότι είναι παιδί μ άλλα τους έχεις τρελάνει όλους. Είναι συνέχεια χαμογελαστή, πηγαίνει σε όλες Τις αγκαλιές κ είναι πολύ κοινωνική.

Στη βάφτιση περάσαμε πολύ ωραία. Όλα ηταβ πολύ όμορφα. Χθες πήγαμε λ στο εκπτωτικο χωριό μια βόλτα. Αύριο φεύγουμε για Λάρισα κ Παρασκευή γυρναμε σπίτι μας.

Εγώ στην εγκυμοσύνη πήρα 13 κιλά κ τα έχασα τις πρώτες 40 μέρες. Μόνο η κοιλιά μ είναι ακόμη χαλαρή άλλα σιγά σιγά πιστεύω θα επανέλθει.

Όσο για τα πράγματα τ μωρου κτλ Εγώ δ έπαιρνα Όχι λογο προλήψεων άλλα σε περίπτωση π κάτι πάει στραβά τι θα τα έκανα; μετά τ 7ο νομίζω ξεκίνησα να ψωνίζω. Αλλά συμφωνώ με την @Μπλε μου φέρανε κ ένα σωρό. Ένα απλό παράδειγμα μ έφεραν 3 σετ πετσέτες, 3 μπρουρνουζακια καπες για νεογέννητο κ 2 μπουρνούζια για πιο μεγάλο παιδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

εσυ εισαι και αθλητρια. Εγω πλην κατι χαζοδιαιτων στο λυκειο που οι περισσοτερες στρογγυλευαμε λογω εφηβειας/περιοδου κλπ και μιας διαιτας στο πανεπιστημιο να χασω τα κιλα των πανελληνιων, δεν ξανακανα. Εκτοτε τρωω σα βοδι μονιμα. Βεβαια αν πρηστω/παχυνω λιγο γκρινιαζω, αλλα ετερον εκατερον :P

χαχαχαχαχαχα να ξερεις και εγω τρωω !!!!!!!!!!!! καταρχας εμεις ειμαστε ολες εδω μοντελα και μ0οντελα θα παραμεινουνε και ουσα εγκυουλες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Πρώτη μου εγκυμοσύνη είναι παλιότερα όταν πίστευα ότι μπορούσα να πιάσω παιδί με τον αέρα χαχαχα ο άντρας μου πιστεύει πολύ στα λόγια τον γιαγιάδων εγώ καθόλου αλλά κρυφά κρυφά κάτι θα αρχίζω να πάρω ??

αυτο να ξερεις ειχα καιεγω στο μυαλο μου οτι θα το πιασω με τον αερα αλλα εχ αλλαξει αποψη για πολλα που ακουγα γιατι με ειχανε φλωμωσει στην ψεματουρα ολες οτι εμειναν εγκυες μπαμ μπαμ !!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κοριτσια. Ειμαστε Αθήνα λ περνάμε φοβερά! Το ταξίδι μας ποκυ καλο. Η μικρή έχει κατενθουσιαστει. Τις 2 πρώτες μέρες δ κοιμόταν μέσα στη μέρα μη τυχόν κ χάσει τπτ. Όχι ότι είναι παιδί μ άλλα τους έχεις τρελάνει όλους. Είναι συνέχεια χαμογελαστή, πηγαίνει σε όλες Τις αγκαλιές κ είναι πολύ κοινωνική.

Στη βάφτιση περάσαμε πολύ ωραία. Όλα ηταβ πολύ όμορφα. Χθες πήγαμε λ στο εκπτωτικο χωριό μια βόλτα. Αύριο φεύγουμε για Λάρισα κ Παρασκευή γυρναμε σπίτι μας.

Εγώ στην εγκυμοσύνη πήρα 13 κιλά κ τα έχασα τις πρώτες 40 μέρες. Μόνο η κοιλιά μ είναι ακόμη χαλαρή άλλα σιγά σιγά πιστεύω θα επανέλθει.

Όσο για τα πράγματα τ μωρου κτλ Εγώ δ έπαιρνα Όχι λογο προλήψεων άλλα σε περίπτωση π κάτι πάει στραβά τι θα τα έκανα; μετά τ 7ο νομίζω ξεκίνησα να ψωνίζω. Αλλά συμφωνώ με την @Μπλε μου φέρανε κ ένα σωρό. Ένα απλό παράδειγμα μ έφεραν 3 σετ πετσέτες, 3 μπρουρνουζακια καπες για νεογέννητο κ 2 μπουρνούζια για πιο μεγάλο παιδάκι.

σουπερ η μικρη ειδες της αρεσε η αλλαγη μπραβο το κοριτσακι σου να περασετε υπεροχα !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κοριτσια. Ειμαστε Αθήνα λ περνάμε φοβερά! Το ταξίδι μας ποκυ καλο. Η μικρή έχει κατενθουσιαστει. Τις 2 πρώτες μέρες δ κοιμόταν μέσα στη μέρα μη τυχόν κ χάσει τπτ. Όχι ότι είναι παιδί μ άλλα τους έχεις τρελάνει όλους. Είναι συνέχεια χαμογελαστή, πηγαίνει σε όλες Τις αγκαλιές κ είναι πολύ κοινωνική.

Στη βάφτιση περάσαμε πολύ ωραία. Όλα ηταβ πολύ όμορφα. Χθες πήγαμε λ στο εκπτωτικο χωριό μια βόλτα. Αύριο φεύγουμε για Λάρισα κ Παρασκευή γυρναμε σπίτι μας.

Εγώ στην εγκυμοσύνη πήρα 13 κιλά κ τα έχασα τις πρώτες 40 μέρες. Μόνο η κοιλιά μ είναι ακόμη χαλαρή άλλα σιγά σιγά πιστεύω θα επανέλθει.

Όσο για τα πράγματα τ μωρου κτλ Εγώ δ έπαιρνα Όχι λογο προλήψεων άλλα σε περίπτωση π κάτι πάει στραβά τι θα τα έκανα; μετά τ 7ο νομίζω ξεκίνησα να ψωνίζω. Αλλά συμφωνώ με την @Μπλε μου φέρανε κ ένα σωρό. Ένα απλό παράδειγμα μ έφεραν 3 σετ πετσέτες, 3 μπρουρνουζακια καπες για νεογέννητο κ 2 μπουρνούζια για πιο μεγάλο παιδάκι.

Τι όμορφα κοριτσάκι!! Έτσι να το χαρείτε με την μικρή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η anni7 είπε:

αυτο να ξερεις ειχα καιεγω στο μυαλο μου οτι θα το πιασω με τον αερα αλλα εχ αλλαξει αποψη για πολλα που ακουγα γιατι με ειχανε φλωμωσει στην ψεματουρα ολες οτι εμειναν εγκυες μπαμ μπαμ !!!!!! 

Μόνο εγώ,βρε κοριτσάκια,είχα το φόβο ότι δεν θα μπορώ να κάνω εύκολα μωράκι;?

Πάντα αυτός ήταν ο φόβος μου και μάλιστα απορούσα με όλες τις κοπέλες που έπιαναν στο αέρα..Αλλα μάλλον δεν ίσχυαν αυτά που λένε..

@anni7 ,εσείς που είστε μοντέλα,θα παραμείνετε μοντέλα και σαν εγκυες (σαν τη Δούκισσα ένα πράγμα.. ☺☺☺)

Εμείς που είμαστε νταρντανομωρα,τι θα κάνουμε στην εγκυμοσύνη;????

@Diwni ,να την ευχαριστηθείτε την εκδρομή σας!!Είναι πολύ όμορφο που το μωράκι σας είναι κοινωνικό,αξιαγαπητο και προσχαρο!!Ποσο περήφανη μαμά νιώθεις;?;???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Μόνο εγώ,βρε κοριτσάκια,είχα το φόβο ότι δεν θα μπορώ να κάνω εύκολα μωράκι;?

Πάντα αυτός ήταν ο φόβος μου και μάλιστα απορούσα με όλες τις κοπέλες που έπιαναν στο αέρα..Αλλα μάλλον δεν ίσχυαν αυτά που λένε..

@anni7 ,εσείς που είστε μοντέλα,θα παραμείνετε μοντέλα και σαν εγκυες (σαν τη Δούκισσα ένα πράγμα.. ☺☺☺)

Εμείς που είμαστε νταρντανομωρα,τι θα κάνουμε στην εγκυμοσύνη;????

@Diwni ,να την ευχαριστηθείτε την εκδρομή σας!!Είναι πολύ όμορφο που το μωράκι σας είναι κοινωνικό,αξιαγαπητο και προσχαρο!!Ποσο περήφανη μαμά νιώθεις;?;???

Οχι και εγω ετσι πίστευα οτι θα δυσκολευτω να κανω παιδι και αποδειχτηκε αστείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Μόνο εγώ,βρε κοριτσάκια,είχα το φόβο ότι δεν θα μπορώ να κάνω εύκολα μωράκι;?

Πάντα αυτός ήταν ο φόβος μου και μάλιστα απορούσα με όλες τις κοπέλες που έπιαναν στο αέρα..Αλλα μάλλον δεν ίσχυαν αυτά που λένε..

@anni7 ,εσείς που είστε μοντέλα,θα παραμείνετε μοντέλα και σαν εγκυες (σαν τη Δούκισσα ένα πράγμα.. ☺☺☺)

Εμείς που είμαστε νταρντανομωρα,τι θα κάνουμε στην εγκυμοσύνη;????

@Diwni ,να την ευχαριστηθείτε την εκδρομή σας!!Είναι πολύ όμορφο που το μωράκι σας είναι κοινωνικό,αξιαγαπητο και προσχαρο!!Ποσο περήφανη μαμά νιώθεις;?;???

ΟΛΕς ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΤΕΛΑ ΦΙΛΕΝΑΔΑ!!!!!!!!! ΟΙ ΚΑΘΕΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΗΣ!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Οχι και εγω ετσι πίστευα οτι θα δυσκολευτω να κανω παιδι και αποδειχτηκε αστείο.

@Μπλε μου σημερα θυμαμαι θα πας και στον καινουριο γιατρο δε ειπες??? θα δεις και το μπεμπε!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Οχι και εγω ετσι πίστευα οτι θα δυσκολευτω να κανω παιδι και αποδειχτηκε αστείο.

Μακάρι να έχω κι εγω τη δική σου τύχη,βρε @Μπλε!!Περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρό..???

@anni7, τι γλυκούλα που είσαι!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως γίνεται κάθε φορά που έχω ρεπό να λέω ότι θα ξεκουραστώ και τελικά να γίνομαι ρεταλι......δεν το έχω καταλάβει!!! Εμένα κορίτσια από μικρή ο γιατρός με έλεγε μακαρονι.....τώρα ο γυναικολόγος μου μου λέει πως όταν μείνω έγκυος θα είμαι σαν καρφίτσα που έχει καταπιεί στραγαλι!?

@Μπλε με το καλό η νέα φωτογραφία!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Μακάρι να έχω κι εγω τη δική σου τύχη,βρε @Μπλε!!Περιμένουμε τα νέα σου από το γιατρό..???

@anni7, τι γλυκούλα που είσαι!!??

ευχαριστω πολυ κοριτσαρα μου!!!!!!! εγω κορισια αδιαθετησα παντως!!!!!!!! δε πειραζει παμε για μαιο!!!!! εμεις και τα γιαδουρακια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...