Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά από αρκετές μέρες αποχής,κούρασης και τρεξίματος!Ελπιζω να είστε όλες καλά!Σας διαβαζα λίγο όποτε μπορούσα και είχα κουράγιο αλλά δεν είχα να πω και κάτι σημαντικό.....ο χρόνος πλέον είναι πολύ περιορισμένος στο σπίτι.Σε λίγο θα κλείνουμε ραντεβού και με τον άντρα μου λόγω τελείως αντίθετων ωραρίων. Όπως καταλαβαίνετε αυτός ο μήνας πήγε χαμένος μ'αυτά και μ'αυτά!Τέλος πάντων ευελπιστώ για τα καλύτερα κάποια στιγμή! Αλλάζω λοιπόν θέμα και κερνάω μια και την Παρασκευή γιορταζα!

γλυκα.jpg

Χρονια πολλά και απο μενα!!! Εύχομαι του χρονου τέτοια μερα να γιορταζεις με το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D @Athena D. @Kat-Cat @Dim83 σας ευχαριστώ πάρα πολύ τα καλύτερα για όλες μας!

Από όσα διαβάζω εγώ θα πω ότι στην τελευταία μου επίσκεψη στο γυναικολόγο μου είπε ότι πολλές φορές,σε πολλούς κύκλους η ωορρηξία γίνεται αμέσως μετά την περίοδο και υπάρχουν και πολλές περιπτώσεις που σου έρχεται ενώ η σύλληψη έχει γίνει (αυτό το ξέρω καλά από φίλη που όταν έμαθε ότι είναι έγκυος δεν το πίστευε γιατί μια εβδομάδα πρίν ήταν αδιαθετη).Οπότε όλα είναι σχετικά και φυσικά η κάθε περίπτωση τόσο διαφορετική που ότι και να λέμε,ότι κι αν προσπαθούμε να ερμηνεύσουμε ως σημάδι......τα γεγονότα πάντα θα μας εκπλήσσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Χρονια πολλά και απο μενα!!! Εύχομαι του χρονου τέτοια μερα να γιορταζεις με το μωρακι σου!

Ααααααααχ μακάρι κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ.... ας το έχω και στην κοιλιά μου δε με πειράζει χαχαχαχαχα τα καλύτερα για όλες μας άλλωστε πιστεύω ότι το αξίζουμε στο έπακρο!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko χρόνια πολλά κοπέλα μ να χαίρεσαι το ονοματάκι σου! Κ ότι επιθυμείς σ ευχομαι!

Θα κάνω κ σήμερα πιο αργά κ θα σας ενημερώσω! Πολύ περίεργος μήνας έχω απίστευτα νεύρα βρε κορίτσια με το παραμικρό εδώ κ 1 εβδομάδα! Δεν ξέρω τ έχω πάθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Scooby! σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τυχαίνει πολλές φορές τέτοιες μέρες τα νεύρα να είναι τσίτα.....κι εγώ το παθαίνω κάποιους μήνες.Δεν ξέρω αν είναι αρμονικό (χωρίς να έχω ρωτήσει το γιατρό μου) αλλά εκεί το αποδίδω!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Scooby! σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τυχαίνει πολλές φορές τέτοιες μέρες τα νεύρα να είναι τσίτα.....κι εγώ το παθαίνω κάποιους μήνες.Δεν ξέρω αν είναι αρμονικό (χωρίς να έχω ρωτήσει το γιατρό μου) αλλά εκεί το αποδίδω!??

Δε θελετε να ξερετε ΤΙ νευρα ειχα οταν περιμενα αυτην την περιοδο. Σιγουρα ηταν και οι ορμόνες αλλα και το άγχος βεβαια αν θα ρθει δε θα ρθει. Ενιωθα οτι θα σκασω. Ηθελα να κοπαναω οποιον εβρισκα. (Γλυκουλα). Αλλά ευτυχως κραταει λιγο μετα επανερχομαι κοκ. Ολες το παθαινουμε αυτο Scooby γιατι και τσιτωμενες ειμαστε και αγχωμενες και στο μυαλο μας ειναι κολλημενο ΚΑΙ αυτο το θεμα συν τα ποσα αλλα θεματα που μπορει να εχει η καθε μια μας (επαγγελματικα, σπιτιου, υγειας, οικονομικα κλπ). Λιγο θελει ο ανθρωπος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ειναι σχετικά όλα. Διαβαζα άλλες κοπέλες πχ την πρώτη περιοδο την περασαν με ελάχιστο αιμα που κρατησε 2 μερες. Βεβαια νομιζω με ανακουφιζει περισσοτερο που εχω αιμα γιατι νιωθω να καθαριζω και απο τα τελευταια παρα να ειχα πχ καφετια ή λιγο. Ψυχολογικα καθαρα δηλαδη. Χτες και εγω ολη μερα εξω αρχικα και δουλειες μετα. Σημερα σαπιζω σπιτι. Ειναι και περιεργος ο καιρος....Μουντιλα. Ποτε ΔΕΝ περιμενεις περιοδο εσυ?

Αύριο ήταν η αναμενόμενη περίοδος όμως νομίζω αδιαθέτησα σήμερα.. πφφφ συνέβη κάτι περίεργο που δεν θέλω να το αναφέρω αυτή τη στιγμή τουλάχιστον.. πάντως ξεκίνησε καφέ φόρεσα σερβιετα αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει λερωθεί.. μόνο στο χαρτί όταν τσέκαρα καταλαβαίνεις! Μη μπαίνω σε ανατριχιαστικές λεπτομέρειες ?

ποναει λιγάκι όπως πάντα και ουσιαστικά είναι η δεύτερη μετά την απόξεση ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Αύριο ήταν η αναμενόμενη περίοδος όμως νομίζω αδιαθέτησα σήμερα.. πφφφ συνέβη κάτι περίεργο που δεν θέλω να το αναφέρω αυτή τη στιγμή τουλάχιστον.. πάντως ξεκίνησε καφέ φόρεσα σερβιετα αλλά μέχρι στιγμής δεν έχει λερωθεί.. μόνο στο χαρτί όταν τσέκαρα καταλαβαίνεις! Μη μπαίνω σε ανατριχιαστικές λεπτομέρειες ?

ποναει λιγάκι όπως πάντα και ουσιαστικά είναι η δεύτερη μετά την απόξεση ...

Αχ γλυκουλα εισαι φρεσκια μωρεεεεεεε και συ. Εσυ εκανες προσπαθειες μετα την πρώτη ε? Εμενα η δευτερη μετα την αποξεση θα ειναι 11 Μαιου, αλλα επειδη ο μεν ενας γιατρος μου ειπε ξεκινα τοτε, η δε αλλη μου πε ξεκινα τωρα, λεω ετσι για να μην το ρισκαρω να ξεκινησω το Μαιο. (Λες και θα συλλαβω με την πρωτη βεβαια, αλλα ειπαμε εχουμε και μια γκαντεμια :P ) Δεν ξερω τι συνεβη και βεβαια μην το αναφερεις αν δε θες. Μπορει να ειναι και προεορτια που λεμε. Θα δεις ως αυριο. Παντως πανω κατω τις ιδιες μερες εχουμε τωρα που ξεκινησα και εγω. Παρασκευη απογευμα μου ρθε, οποτε στην ουσια απο χθες μετραω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα είμαστε μαζί αφού στο ειπα!! Χαχαχα

ολα καλά! Ξέρεις τι σκέφτομαι, ότι και με την πρώτη να ξεκινήσεις ο οργανισμός ξέρει ποτε είναι έτοιμος να υποδεχτεί ένα νινί και να το κρατήσει 9 μήνες ασφαλή,  όποτε τότε θα γίνει το θαυματακι.. η φύση όπως έχουμε καταλάβει γνωρίζει καλύτερα από εμάς !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ο κύκλος μου ενώ τον προηγούμενο μήνα ήταν 28 μέρες αυτόν είναι 26.. είναι αυτό το 2-3 μέρες που σε κάνουν άνω κάτω στους υπολογισμούς και επειδή κουράστηκα να μετράω θα το αφήσω κι όπου με βγάλει :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε κοιτα, μετα την αποξεση ειδικα ειναι πολυ πιθανο να αλλαξει λιγο ο κυκλος σου. Ξεκιναμε απο κει. Επισης το 26-28 δεν ειναι καν αποδιοργανωση. Τιποτα δεν ειναι. Κανονικος κυκλος και σε ασφαλη πλαισια. Σου ευχομαι να μεινεις τον Απριλιο και να μη με περιμενεις το Μαιο. Παντως εχω ετσι ενα θετικο προαισθημα ρε παιδι μου δεν ξερω, ειναι και γενικα η θερινη περιοδος γεματη εγκυμοσυνες. επειδη ευνοουν ετσι και οι συνθηκες, θα φυγει και αυτος ο γενικα κακος χειμωνας για τις περισσοτερες, το μαιο ζευγαρωνουν και τα γαιδουρακια,χιχιχιχι, ε κατι θα κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά από αρκετές μέρες αποχής,κούρασης και τρεξίματος!Ελπιζω να είστε όλες καλά!Σας διαβαζα λίγο όποτε μπορούσα και είχα κουράγιο αλλά δεν είχα να πω και κάτι σημαντικό.....ο χρόνος πλέον είναι πολύ περιορισμένος στο σπίτι.Σε λίγο θα κλείνουμε ραντεβού και με τον άντρα μου λόγω τελείως αντίθετων ωραρίων. Όπως καταλαβαίνετε αυτός ο μήνας πήγε χαμένος μ'αυτά και μ'αυτά!Τέλος πάντων ευελπιστώ για τα καλύτερα κάποια στιγμή! Αλλάζω λοιπόν θέμα και κερνάω μια και την Παρασκευή γιορταζα!

γλυκα.jpg

@zoi.ko ,χρόνια πολλά!!Να χαίρεσαι το ονοματάκι σου και και το επιθυμείς να γίνει σύντομα πραγματικότητα!!Και του χρονου τριπλη ευχομαι!!??Όντως σε χάσαμε..Πρεπει να έχει πέσει πολυ δουλειά,ε;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 σε ευχαριστώ πολύ??!!! Βασικά έχουν έρθει τα νέα προϊόντα και η εταιρεία πλέον έχει νέο concept και στήσιμο μαγαζιών......στο πρώτο μαγαζί που γίνονται οι δοκιμές είναι το κεντρικό που είμαι (για την ώρα τουλάχιστον) οπότε έχουμε λαλήσει..... στησε-ξεστησε όλη μέρα συν τους πελάτες οπότε καταλαβαίνεις......μια τρέλα!!!!!Γυρίζω σπίτι κάνω μπάνιο τρώω το κατιτίς και τέζα στο κρεβατάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Rena88 σε ευχαριστώ πολύ??!!! Βασικά έχουν έρθει τα νέα προϊόντα και η εταιρεία πλέον έχει νέο concept και στήσιμο μαγαζιών......στο πρώτο μαγαζί που γίνονται οι δοκιμές είναι το κεντρικό που είμαι (για την ώρα τουλάχιστον) οπότε έχουμε λαλήσει..... στησε-ξεστησε όλη μέρα συν τους πελάτες οπότε καταλαβαίνεις......μια τρέλα!!!!!Γυρίζω σπίτι κάνω μπάνιο τρώω το κατιτίς και τέζα στο κρεβατάκι μου!

Πωπωπω πίκρα!!!Ελπίζω να μπείτε σύντομα σε μια σειρά και να έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο και περισσότερη ενέργεια!!??

Αν και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!Ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει,όλη μου η ενέργεια απορροφάται από τη δουλειά!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως κοριτσια σημερα ο καιρος ειναι απλα τραγικος. Μας εκανε πολυ ωραιες μερες, αλλα αυτο με τη σκονη δεν το μπορω ρε γαμωτο. ειναι χειροτερο απο καθε τι. Σε ριχνει και ψυχολογικα αυτη η σκ@τιλα. Αφου σημερα σαπισα ολη μερα σπιτι, που γενικα κυριακες δεν πολυπαιζει αυτο. Καμια διαθεση να ντυθω κλπ για βολτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Πωπωπω πίκρα!!!Ελπίζω να μπείτε σύντομα σε μια σειρά και να έχεις περισσότερο ελεύθερο χρόνο και περισσότερη ενέργεια!!??

Αν και σε καταλαβαίνω απόλυτα!!Ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει,όλη μου η ενέργεια απορροφάται από τη δουλειά!!???

Άστα.....είναι κι αυτή η σκόνη ρε παιδί μου που δε λέει να μας αφήσει..... αρρωστιλα τελείως.....το κεφάλι μου το νιώθω 100 κιλά!Κι εγώ ευελπιστώ σε καμιά 15αρια μέρες να έχω βρει τους ρυθμούς μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια βασικα καλησπερα!!!! τι κανετε?????

Γεια σου κορίτσι. Εδω δουλίτσα. Νυσταζω προσωπικα πολυ! Εσυυυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,κοριτσάκια!!Κι εγώ ετοιμάζομαι να πάω στη δουλειά και βαριέμαι απίστευτα!!Το μονο που θέλω να κάνω είναι να πάω για ύπνο..???

Από το πρωί τρεχω για εξωτερικές δουλειές και τώρα νυσταζω πάρα πολύ!!

Συμπάσχουμε όλες!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Σ/Κ δεν κάναμε τίποτα ... ξεκουράστηκα μεν αλλά βαρέθηκα λιγάκι.. το άλλο ελπίζω να μας κάνει καλό καιρό μπας και βγούμε καμία βόλτα. Κατά τα άλλα ούτε εμένα είναι το καλύτερο μου που δουλεύω πάλι αλλά τι να κάνω;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια?. 

Εκανα εχτές τεστάκι το οποίο βγήκε αρνητικό. Άργησα να τα ξεκινήσω η αλήθεια είναι! Ίσως έγινε νωρίς η καθόλου.! Την βλέπω την απογοήτευση κ αυτόν τον μήνα! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τπτ κοριτσια μια απο τα ιδια βαριεμαι και εγω απιστευτα!!!!!!!!! 

εμεις βγηκαμε μονο εχθες το μεσημερι για φαγητο !!! καλα ηταν και ο καιρος χαλια και εγω ελπιζω το σκ να φτιαξει !!! ολη την εβδομαδα ειχε ζεστη και νταλα ηλιο το σκ του ηρθε να χαλασει !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Scooby! είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?. 

Εκανα εχτές τεστάκι το οποίο βγήκε αρνητικό. Άργησα να τα ξεκινήσω η αλήθεια είναι! Ίσως έγινε νωρίς η καθόλου.! Την βλέπω την απογοήτευση κ αυτόν τον μήνα! :(

ποτε δε περιμενεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...