Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

κοριτσια αυτο με την ωορυξια εγω ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε σε σταθερους κυκλου χωρις προβληματα δλδ πολυκιστικες οι αλλα δε γινεται να μην κανεις αυτο συμβαινει σε μικρες ηλικιες δλδ οταν μας πρωτο ερχονται η οταν παμε  προς εμμηνοπαυση φυσικα θα υπαρχουν και εξαιρεσεις οι οποιες υπαρχουν για να επιβεβαινουν τους κανονες!!!! οποτε θεωρω οτι εφοσον δε εχετε κανονηστους κυκλου η προβληματα τα οποια ευθυνονται για τετοιους κυκλους μην το σκεφτεστε !!! ενταξει γιατρος δε ειμαι εννοοιτε απλα λεω τι μου ειπε σε εναν γενικο κανονα ο γιατρος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D καλά είμαι βρε κορίτσι μου! Λίγο στον κόσμο μου λίγο αρνητική να το πω! Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει! Θα συνέλθω π θα πάει.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anni7 είπε:

κοριτσια αυτο με την ωορυξια εγω ρωτησα τον γιατρο και μου ειπε σε σταθερους κυκλου χωρις προβληματα δλδ πολυκιστικες οι αλλα δε γινεται να μην κανεις αυτο συμβαινει σε μικρες ηλικιες δλδ οταν μας πρωτο ερχονται η οταν παμε  προς εμμηνοπαυση φυσικα θα υπαρχουν και εξαιρεσεις οι οποιες υπαρχουν για να επιβεβαινουν τους κανονες!!!! οποτε θεωρω οτι εφοσον δε εχετε κανονηστους κυκλου η προβληματα τα οποια ευθυνονται για τετοιους κυκλους μην το σκεφτεστε !!! ενταξει γιατρος δε ειμαι εννοοιτε απλα λεω τι μου ειπε σε εναν γενικο κανονα ο γιατρος!!

Απλά αγχώθηκα με αυτό που διάβασα...Και λέω..Λες να μην κάνω ωορρηξία και να μην το έχω πάρει χαμπάρι!!!Αν και όποτε πάω στη γιατρό  (για παπ),μου έχει πει ότι κάνω κανονικά..???

Εγώ έχω πολυκυστικες ωοθήκες..Αλλα στα όρια..Δεν φαίνονται στον υπέρηχο μόνο στις αιματολογικές -ορνονικες εξετάσεις...Αλλα δεν έχω και κανένα σύμπτωμα πολυκυστικων..Σχετικα σταθερός κύκλος (από όταν ξεκινήσαμε ελεύθερα μου κάνει νερα!-ισα για να αγχώνομαι!!) ,τριχοφυια δεν έχω,ούτε πολλά παραπανίσια κιλά (αδύνατη δεν με λες,αλλα είναι έτσι το σκαρι μου)..

Θα ήθελα να κάνω τεστ ωορρηξίας αλλά επειδή γενικά σαν άνθρωπος έχω άγχος,ξέρω ότι αυτό δεν θα με βοηθήσω...

Sorry για το πρήξιμο,αλλα ψιλοφρικαρα!!???

@Skooby! ,γιατι εισαι αρνητική,καλό μου;?;Τι έπαθες;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω νιώθω ότι μ στοίχησε πολύ η αποτυχία τ προηγούμενου μήνα! Αλλά κιολλας βρε κορίτσια μ βγαίνουν τα τεστακια αρνητικά χτες κ σήμερα! Τον προηγούμενο μήνα σαν σήμερα ήταν θετικό σήμερα χτες αρνητικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Δεν ξέρω νιώθω ότι μ στοίχησε πολύ η αποτυχία τ προηγούμενου μήνα! Αλλά κιολλας βρε κορίτσια μ βγαίνουν τα τεστακια αρνητικά χτες κ σήμερα! Τον προηγούμενο μήνα σαν σήμερα ήταν θετικό σήμερα χτες αρνητικά! 

Δεν ξέρω απο τεστακια,κορίτσακι...Δεν έχω κάνει ποτέ..Αλλα ξέρω ότι η ωορρηξία δεν είναι δεδομενη σε κάθε κύκλο!!!Μπορεί να έρθει αργότερα..Ο κύκλος γενικά διαταράσσεται από το άγχος,οπότε λογικό είναι να διαταραχθεί και η ωορρηξια μας..Μην αγχώνεσαι και θα τη δεις τη δεύτερη γραμμουλα..Και στο τεστ ωορρηξίας και στο τεστ εγκυμοσύνης..???

Απλά μην σε παίρνει τόσο από κάτω!!Αλήθεια..Ειναι κρίμα να χάλας τη διάθεση σου για κάτι που θα έρθει σίγουρα κάποια στιγμή...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Παλιά πονούσε σχεδόν σε κάθε κύκλο και πρηζόταν, οχι του θανατά αλλά πονούσε λίγο και τώρα όχι..
Δεν με αγχώνει γιατί τον Οκτώβρη έκανα ορμονολογικό έλεγχο που περιλαμβάνει τις τιμές της προγεστερόνης και όλα έδειξαν καλά.. τις έστειλα και στον γιατρό μου και μου το επιβεβαίωσε..
Απλά στη φάση αυτή επειδή έχω παράδειγμα απο την προηγούμενη φορά , που πρήστηκε , τώρα κάνω σύγκριση κατάλαβες? Το θέμα είναι οτι δεν θα έπρεπε :P γιατί δεν ήταν και πολύ τυχερή.. το μόνο κοινό είναι μια ημικρανία που με έπιασε μεγάλο Σάββατο και έκανα εμετούς.. sorry sorry sorry
Πρέπει κάποιος να μας φτιάξει τα pc και τα κινητά μας να μην μπαίνουμε καθόλου σε μηχανές αναζήτησης χαχαχαχαχαχααχα όπως κάνουν στα μικρά παιδάκια!!

καλε δεν ειναι κατι. Ενα συμπτωμα ειναι απο μονο του τιποτα αλλο. Ειδικα εσυ που χεις κανει και ορμονολογικες. Δεν υπαρχει καμια περιπτωση. Επισης μη συγχεεις την εγκυμοσυνη την προηγουμενη. ΟΤαν ειναι χρωμοσωμικη ανωμαλια, τα συμπτωματα δεν αλλαζουν σε σχεση με φυσιολογικη εγκυμοσυνη. Τα ιδια ειναι χωρις εμβρυο. Και μενα με πονουσε πολυ το στηθος τοτε, αλλα εμενα πχ με ποναει γενικα μετα την ωορρηξια, ειμαι δεν ειμαι εγκυος. Και τωρα πονουσα. Δεν πονανε ολες και σε καθε κυκλο. Καλα τα γκουγκλαρισματα χαλαρα πρεπει να τελειωσουν. Δε γινεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

@Irene_D ,ποτέ μην προδικάζεις πραγματα!!Αν δεν έρθει,ποτε δεν ξέρεις..Το ίδιο κι εσύ, @anni7..Μπορει τώρα που δεν το πιστεύεις,να σκάσει μύτη το σπορακι!!???

@Kat-Cat, είδες πόσο σταθερό κύκλο έχεις!!Όλα τέλεια θα πάνε...Θα το δεις..Ειναι πολύ ευχάριστο αυτό!!!Θα ηρεμήσεις κιόλας..

Κορίτσια,εμένα το στήθος μου ότι του κατέβει κάνει!!Πονάει στην ωορρηξία,στην περίοδο δεν πονάει καθόλου..Αν πρηζεται,δεν το καταλαβαίνω,γιατί ούτως ή άλλως είναι μεγάλο..???

Απλά,όντως τώρα που μεγαλώνω βιώνω χειρότερα τη περίοδο..Ποναει υπερβολικά όμως η μέση σου και η κοιλια μου..Χωρις χάπια δεν την παλεύω..Και παίρνω τουλαχιστον 5 σε κάθε περίοδο!!Γεράματα λέγεται αυτό!!???

Κορίτσια,επειδή διάβασα σε ένα άλλο τοπίκ διάφορα,θελω να σας  ρωτήσω κάτι..Γινεται να έχεις σχετικά σταθερό κύκλο(με απόκλιση λιγων ημερών) και να μην έχεις ωορρηξία;?Εγώ την καταλαβαίνω από τα υγρά και επειδή πονάει η κοιλιά μου,Αλλά διάβασα ότι μια κοπέλα που εχει συμπτωματα ωορρηξίας,έχει κάνει τεστακια και δεν βγαίνουν θετικά...Αγχωθηκα λίγο όταν το διάβασα!!

Αχ διαβαζουμε και αγχωνομαστε......Στους σταθερους κυκλους ειναι λιγο δυσκολο να μην κανεις. ΟΤαν λες αποκλιση λιγων ημερων ποσων? Επισης αν δεν εχεις καποιο ιδιαιτερο διαγνωσμενο θεμα γιατι να μην κανεις? Εμενα μου χε φυγει η απορια οταν αποφασισα να παω για παπ στη μεση του κυκλου καποια χρονια οποτε ειδαμε και στον υπερηχο. Μετα μου το επιβεβαιωναν τα τεστακια. Αν εχεις και τα συμπτωματα δυσκολο να μην κανεις. Τα τεστ σε αγχωνουν εχεις πει ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι όλα θα γίνουν για όλες μας! Έχει ο Θεός! Απλά λίγο περίεργα νιώθω κ δεν γίνεται και θετικό κ έχω φρικάρει! Θα δείξει κ αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Scooby! είπε:

Δεν ξέρω νιώθω ότι μ στοίχησε πολύ η αποτυχία τ προηγούμενου μήνα! Αλλά κιολλας βρε κορίτσια μ βγαίνουν τα τεστακια αρνητικά χτες κ σήμερα! Τον προηγούμενο μήνα σαν σήμερα ήταν θετικό σήμερα χτες αρνητικά! 

σε ολες βγαινει καθε φορα διαφορετικες μερες θετικο. Δε σου λεω οτι βγαινει με δεκα μερες διαφορα αλλα υπαρχει διακυμανση 2-3 ημερων καθε φορα. Δεν ξεκιναει να φαινεται η γραμμουλα σιγα σιγα? @ Rena88 σιγουρα θα κανεις μην αγχωνεσαι. Τα τεστακια αν τα παρεις περισσοτερο θα τα παρεις για να δεις ποτε ακριβως κανεις. διαφορετικα αν ακολουθεις τον κανονα μερα παρα μερα θα πιασεις σιγουρα τη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ διαβαζουμε και αγχωνομαστε......Στους σταθερους κυκλους ειναι λιγο δυσκολο να μην κανεις. ΟΤαν λες αποκλιση λιγων ημερων ποσων? Επισης αν δεν εχεις καποιο ιδιαιτερο διαγνωσμενο θεμα γιατι να μην κανεις? Εμενα μου χε φυγει η απορια οταν αποφασισα να παω για παπ στη μεση του κυκλου καποια χρονια οποτε ειδαμε και στον υπερηχο. Μετα μου το επιβεβαιωναν τα τεστακια. Αν εχεις και τα συμπτωματα δυσκολο να μην κανεις. Τα τεστ σε αγχωνουν εχεις πει ε?

Συνήθως 2-3 μέρες πάνω κάτω..Απο 28-31 κυμαίνεται..Με πολλούς μήνες να έρχεται ακριβώς στις 28 μέρες βέβαια αλλά ώρες ώρες έχει τις αποκλίσεις του..Κι εγώ οπότε έχω πάει για παπ,βλέπουμε το ωάριο..Δεν έχω κάνει ποτέ τεστακια αλλά νομίζω οτι θα με αγχώσει περισσότερο αυτή η διαδικασία..Αλλα μπορεί και να τα δοκιμάσω κάποια στιγμή...Θα το σκεφτώ..Προς το παρον εφαρμοζουμε το μερα παρα μερα..

Ευχαριστω,βρε κορίτσια γιατί πραγματικά όταν τον διαβασα αυτό,σκέφτηκα μήπως και συμβαίνει κάτι τέτοιο σε έμενα;?Αλλά μάλλον απλά μπαίνουν άσχημες ιδέες στο μυαλό μου χωρίς λόγο!!Θα το αποβαλλω όμως..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Συνήθως 2-3 μέρες πάνω κάτω..Απο 28-31 κυμαίνεται..Με πολλούς μήνες να έρχεται ακριβώς στις 28 μέρες βέβαια αλλά ώρες ώρες έχει τις αποκλίσεις του..Κι εγώ οπότε έχω πάει για παπ,βλέπουμε το ωάριο..Δεν έχω κάνει ποτέ τεστακια αλλά νομίζω οτι θα με αγχώσει περισσότερο αυτή η διαδικασία..Αλλα μπορεί και να τα δοκιμάσω κάποια στιγμή...Θα το σκεφτώ..Προς το παρον εφαρμοζουμε το μερα παρα μερα..

Ευχαριστω,βρε κορίτσια γιατί πραγματικά όταν τον διαβασα αυτό,σκέφτηκα μήπως και συμβαίνει κάτι τέτοιο σε έμενα;?Αλλά μάλλον απλά μπαίνουν άσχημες ιδέες στο μυαλό μου χωρίς λόγο!!Θα το αποβαλλω όμως..???

Κοριτσαρα μου,νομιζω δε χρειαζεται να αγχωνεσαι καθολου. Καταρχην ο κυκλος σου θεωρειται σταθεροτατος κ ενας κυκλος, ειναι σταθερος κ καταληγει σε μια δεδομενη αιμορραγια εξαιτιας της ωορρηξιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 συμφωνω απολυτα με τη @Rosemary. Εχεις σταθερο κυκλο οποτε μην αγχωνεσαι. εξαλλου εχει δει και ο γυναικολογος στο τεστ παπ οποτε δεν υπαρχει περιπτωση. Εφοσον σε αγχωνουν τα τεστ και εφαρμοζετε το μερα παρα μερα δε θα το χασετε. Εμενα ο γιατρος μου εξαλλου σας εχω ξαναπει οτι μου ειπε πετα τα (επειδη ξερει οτι ειμαι αγχωδης). Σε εμενα βεβαια ολως περιεργως λειτουργησαν λυτρωτικα. Σε καθε περιπτωση με το μερα παρα μερα δε θα χασεις ποτε τη φαση που θα γινει. Καλα αυτο που διαβαζουμε κατι και νομιζουμε οτι το χουμε......Εγω διαβαζα για τις συμφυσεις και ελεγα δε θα μου ρθει η περιοδος γιατι θα χω κανει συμφυσεις πχ, και δωστου μοιρολοι....Αστα να πανε τα αναγνωσματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D ερώτηση γιατι κατι ανεφερες. Η πρώτη περίοδος ειχε πολυ αιμα ειπες? Γιατι εγω τελικα εχω ΠΟΛΥ αιμα. Βεβαια δεν εχω καθολου πονο, και γενικα εχω αρκετη ευεξια και ενεργεια. Αλλα εχω ΠΟΛΥ αιμα και πολυ κοκκινο ζωηρο κιολας. Θα κλεισω ενα ραντεβου με γυναικολογο γιατι ειχαμε πει στο τελος της περιοδου να κανουμε εναν υπερηχο (με αυτη που παιρνω και β' γνωμη δηλαδη γιατι με τον αλλο εκανα) και τωρα σκεφτομαι ποσο καιρο θα κρατησει αυτο για να υπολογισω το τελος της περιοδου. Κανονικα εγω στις 5-6 μέρες καθαριζω τελειως, αλλα στη συγκεκριμενη φάση χμμμμμ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελα μου  Scooby!! Αν θες να εισαι σιγουρη κανε τεστ απο την ωρα που θα τελειωσει η περιοδος ...Ισως να ειναι αγχωτικο λιγο ,αλλα απο οτι διαβασα και απο οτι καταλαβα ,ωορρηξια μπορεις να εχεις οποιαδηποτε στιγμη.Και αυτο μπορει να αλλαξει απο μηνα σε μηνα.Εμεις μια φορα που το παρακολουθησαμε με τον γιατρο ,ειχα ωορρηξια την 20η μερα.Ενω εχω κυκλο 28-30 ημερων.Και αυτο το μηνα που δεν εκανα τιποτα ,μονο ειχα επαφες ελευθερα και ωραια ,οποτε μου κατεβηκε ,μαλλον ειχα ωορηξιατην 8η -9η μερα.Θα φανει με σιγουρια αυριο...Γ αυτο σου λεω..μην  αγχωνεσαι.Ελευθερες επαφες οσο πιο συχνα μπορεις και ποτε δεν ξερεις~!Τις ευχες μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. Καλημέρα κοπέλα μ? Α ναι με κανονικό κύκλο μπορεί να είναι τόσο αργά? Σευχαριστω πάρα πολύ με ηρεμισες λίγο!περιμένουμε τα νέα σου κ σ ευχομαι όλα τα καλά! 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μετά από αρκετές μέρες αποχής,κούρασης και τρεξίματος!Ελπιζω να είστε όλες καλά!Σας διαβαζα λίγο όποτε μπορούσα και είχα κουράγιο αλλά δεν είχα να πω και κάτι σημαντικό.....ο χρόνος πλέον είναι πολύ περιορισμένος στο σπίτι.Σε λίγο θα κλείνουμε ραντεβού και με τον άντρα μου λόγω τελείως αντίθετων ωραρίων. Όπως καταλαβαίνετε αυτός ο μήνας πήγε χαμένος μ'αυτά και μ'αυτά!Τέλος πάντων ευελπιστώ για τα καλύτερα κάποια στιγμή! Αλλάζω λοιπόν θέμα και κερνάω μια και την Παρασκευή γιορταζα!

γλυκα.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

@Athena D. Καλημέρα κοπέλα μ? Α ναι με κανονικό κύκλο μπορεί να είναι τόσο αργά? Σευχαριστω πάρα πολύ με ηρεμισες λίγο!περιμένουμε τα νέα σου κ σ ευχομαι όλα τα καλά! 

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! 

 

Καλημέρα κ απο μενα! Συμφωνώ με την Αθηνουλα! Από προσωπική εμπειρία, εγω ειχα κυκλο 30-31-32 ημέρες. Στο πρωτο χρονο προσπαθειων τη μια φορα εκανα ωορρηξια 11η μέρα και μια αλλη φορά 27η! Ειμαι σίγουρη οτι συνέβη εται γιατι κ τις δυο φορες τη κατάλαβα 100% και εμεινα έγκυος...(ασχετο που δε προχωρησαν)! Ολους τους αλλους μηνες η ωορρηξία μου, επειδη τη παρακολούθησα γινοταν 17,18η 19η ημερα...

Ακομα κ σταθερό κυκλο να εχουμε, θα υπάρξουν μια δυο φορες το χρόνο που θα έχουμε ειτε μεγαλη καθυστέρηση, ειτε θα μας ερθει νωριτερα (αυτο αντιστοιχα σημαινει, αργοπορημένη ωορρηξια ή νωριτερη για διαφορους λόγους). 

Να μην αγχώνεσαι οσο μπορεις, αν και σε νιωθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά από αρκετές μέρες αποχής,κούρασης και τρεξίματος!Ελπιζω να είστε όλες καλά!Σας διαβαζα λίγο όποτε μπορούσα και είχα κουράγιο αλλά δεν είχα να πω και κάτι σημαντικό.....ο χρόνος πλέον είναι πολύ περιορισμένος στο σπίτι.Σε λίγο θα κλείνουμε ραντεβού και με τον άντρα μου λόγω τελείως αντίθετων ωραρίων. Όπως καταλαβαίνετε αυτός ο μήνας πήγε χαμένος μ'αυτά και μ'αυτά!Τέλος πάντων ευελπιστώ για τα καλύτερα κάποια στιγμή! Αλλάζω λοιπόν θέμα και κερνάω μια και την Παρασκευή γιορταζα!

γλυκα.jpg

Χρόνια πολλα κ ευτυχισμενα!!!!Με ολα τα καλα του κοσμου!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2018 at 11:07 ΠΜ, ο/η Irene_D είπε:

Να ρωτήσω κάτι αφού μιλάμε για το στήθος??
Εσάς βρε κορίτσια πρήζεται πάντα πριν την περίοδο? Επίσης σας πονάει?
Γιατί εμένα νομίζω δεν με ενοχλεί πια πριν την περίοδο καθόλου..
Και επίσης αυτό το μήνα καμία ενόχληση , τίποτα .. οπότε θεωρώ πως δεν υπάρχει και περίπτωση να έχει επιτευχθεί εγκυμοσύνη.. Εφόσον λαμβάνω την προηγούμενη φορά υπόψιν , που είχε πρηστεί 6 μέρες μετά την ωορρηξία μου και τώρα τίποτα .. 

Καλημερα! ?

Εμενα τκ στηθος μου ειχε βγαλει τη πιστη απο τοτε που ξεκινησα προσπαθειες για το μωρακι μας! Τοοοοοσα χρονια 7 μερες πριν τη περιδοδο πρηζοταν πολυ και πονουσα! Θυμάμαι τα καλοκαιρια συχτηριζα γιατι ενιωθα αβολα με τα μαγιό.... απο τοτε που ξεκινησαμε προσπαθειες το στήθος μου ΑΤΑΡΑΧΟ καθ'όλη τη διάρκεια του κυκλο για σχεδον ενα χρονο ολόκληρο...ακομα κ οταν εμεινα εγκυος το στηθος μου πριστηκε πολυ αργότερα...

Τίποτα δεν ειναι δεδομενο, οπότε συνεχιζε να ελπίζεις!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/4/2018 at 9:52 ΠΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Ω, ναι μου ηρθε η περιοδος χθες απογευμα. Εκανε τον κανονικο μου κυκλο τελικα. Ηθελα να ρωτησω το εξης. Διαβασα οτι μετα απο αποξεση ο πρωτος κυκλος ειναι διαφορετικος. Ειτε πιο ελαφρυς ειτε πιο βαρυς. Ισχυει?? Εμενα ειναι πιο ελαφρυς λιγο αιμα και οχι πονος

Καλημέρα!! Χαιρομαι που αδιαθετισες! Ολα λειτουργουν οκ τωρα!! Με το καλο οι νέες σας προσπαθειες για το μωρακι σας! 

Εμενα μετα την αποσεξη ήρθε στις 40 μερες και η περίοδος μου ηταν ελαχιστα πιο βαρυα απο οτι συνήθως! Οχι κατι ιδιαίτερο όμως...κ αν θυμάμαι καλα δε με πονουσε κιολας η κοιλια μου παρολο που σχεδον παντα ένιωθα πονακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko πολύχρονη κοριτσάκι και χαρούμενη!!! Θα βρειτε τους ρυθμούς σας τον επόμενο μήνα μην ανησυχείς. Ηταν ο πρωτος τώρα που ψαχνόσασταν και εσείς. Ασε που οπως ειπε (βασικα ΜΟΥ την ειπε) ο γυναικολόγος μου η προσπάθεια για τεκνοποίηση πρέπει να ειναι και λίγο ευχαρίστηση.

@Scooby! να μην αγχώνεσαι, η ωορρηξια δεν ειναι στανταρ. Οπως μπορει να χεις αποκλιση στον κυκλο 2-3 μερε ετσι εχεις και σε αυτή

@Petalouditsa28 σε ευχαριστώ που απάντησες. Εμενα ήρθε την 28η μέρα (όπως ακριβώς μου ρχεται και η περίοδος δηλαδή, γιατί εχω κυκλο 27 ημερών και την 28η ερχεται περίοδος). Δεν εχω πόνο όπως είπες και εσυ, πλην ενος μουδιασματος την πρώτη μερα χαμηλα, αλλα κατεβηκε πολυ αιμα τελικα. Ζωηρο κοκκινο. Ισως και να καθαριζει δεν ξερω, παντως ανακουφιστηκα και χαρηκα πολυ που δε μου χαλασε/αναστάτωσε τον κυκλο, γιατι μπορώ να υπολογίσω πάλι όπως υπολόγιζα και τον επόμενο (που θα ξαναρχίσουμε προσπάθειες). Παρασκευή θα κλείσω ραντεβου για εναν υπέρηχο που θα ειμαι τελος περιόδου να δουμε και μετά απο αυτήν πώς ειναι τα πράγματα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

@Irene_D ερώτηση γιατι κατι ανεφερες. Η πρώτη περίοδος ειχε πολυ αιμα ειπες? Γιατι εγω τελικα εχω ΠΟΛΥ αιμα. Βεβαια δεν εχω καθολου πονο, και γενικα εχω αρκετη ευεξια και ενεργεια. Αλλα εχω ΠΟΛΥ αιμα και πολυ κοκκινο ζωηρο κιολας. Θα κλεισω ενα ραντεβου με γυναικολογο γιατι ειχαμε πει στο τελος της περιοδου να κανουμε εναν υπερηχο (με αυτη που παιρνω και β' γνωμη δηλαδη γιατι με τον αλλο εκανα) και τωρα σκεφτομαι ποσο καιρο θα κρατησει αυτο για να υπολογισω το τελος της περιοδου. Κανονικα εγω στις 5-6 μέρες καθαριζω τελειως, αλλα στη συγκεκριμενη φάση χμμμμμ,

Καλημέρα!!   Εχθες δεν ξανά μπήκα έκανα δουλίτσες , μαγείρεμα κλπ 

Λοιπον, η περίοδος μου είχε λίγο περισσότερο αίμα και πονούσα και λίγο παραπάνω.. ζαλάδες και ενοιωθα αδυναμία !! Καμία σχέση με τη δίκη σου περίπτωση, ευτυχώς για σένα κοριτσάκι!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια μετά από αρκετές μέρες αποχής,κούρασης και τρεξίματος!Ελπιζω να είστε όλες καλά!Σας διαβαζα λίγο όποτε μπορούσα και είχα κουράγιο αλλά δεν είχα να πω και κάτι σημαντικό.....ο χρόνος πλέον είναι πολύ περιορισμένος στο σπίτι.Σε λίγο θα κλείνουμε ραντεβού και με τον άντρα μου λόγω τελείως αντίθετων ωραρίων. Όπως καταλαβαίνετε αυτός ο μήνας πήγε χαμένος μ'αυτά και μ'αυτά!Τέλος πάντων ευελπιστώ για τα καλύτερα κάποια στιγμή! Αλλάζω λοιπόν θέμα και κερνάω μια και την Παρασκευή γιορταζα!

γλυκα.jpg

Πολύχρονη κορίτσι μου!! Ο,τι επιθυμείς! Υγεία , ευτυχία και πολλή αγάπη στη ζωή σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα!!   Εχθες δεν ξανά μπήκα έκανα δουλίτσες , μαγείρεμα κλπ 

Λοιπον, η περίοδος μου είχε λίγο περισσότερο αίμα και πονούσα και λίγο παραπάνω.. ζαλάδες και ενοιωθα αδυναμία !! Καμία σχέση με τη δίκη σου περίπτωση, ευτυχώς για σένα κοριτσάκι!! ?

ναι ειναι σχετικά όλα. Διαβαζα άλλες κοπέλες πχ την πρώτη περιοδο την περασαν με ελάχιστο αιμα που κρατησε 2 μερες. Βεβαια νομιζω με ανακουφιζει περισσοτερο που εχω αιμα γιατι νιωθω να καθαριζω και απο τα τελευταια παρα να ειχα πχ καφετια ή λιγο. Ψυχολογικα καθαρα δηλαδη. Χτες και εγω ολη μερα εξω αρχικα και δουλειες μετα. Σημερα σαπιζω σπιτι. Ειναι και περιεργος ο καιρος....Μουντιλα. Ποτε ΔΕΝ περιμενεις περιοδο εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και καλη κυριακη!

@zoi.ko χρονια πολλα εστω κ καθυστερημενα!πολυχρονη και παντα χαρες!

@Scooby! εγω εχω κανει ωορηξια απο την 14η μερα μεχρι κ 27η. δεν ειναι αυτο το συνηθες βεβαια αλλα εχει συμβει. μην σε αγχωνει το ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...