Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Ω, ναι μου ηρθε η περιοδος χθες απογευμα. Εκανε τον κανονικο μου κυκλο τελικα. Ηθελα να ρωτησω το εξης. Διαβασα οτι μετα απο αποξεση ο πρωτος κυκλος ειναι διαφορετικος. Ειτε πιο ελαφρυς ειτε πιο βαρυς. Ισχυει?? Εμενα ειναι πιο ελαφρυς λιγο αιμα και οχι πονος

Τελειααααααααα!!! Καλημέρα , δεν μπορώ να κάνω like.. Μπράβο βρε κορίτσι, υπέροχο νέο..Τώρα θα ηρεμήσεις..υπόσχεσαι?? Είσαι χαρούμενη??
Εμένα ήταν κανονικός προς το βαρύ... είχα λίγο περισσότερο αίμα και λίγο παραπάνω πόνο..
Επίσης ζαλιζόμουν σε σημείο να κοντεύω να λιποθυμήσω, αλλά ίσως ήταν και ο φόβος μου..
Δεν στα έλεγα για να μη σε επηρεάσω αλλά τώρα που ήρθε μπορώ να μιλήσω ανοιχτά.. είδες ? από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το στήθος μου ενώ είναι μικρό ξεκινάει απο πιο πλάι , κοντά στην μασχάλη και όταν πρήζεται δεν το καταλαβαίνω και πολύ αλλά φοράω το νούμερο 2 ενώ αν ξεκινούσε από πιο μπροστά θα φορούσα σίγουρα το 1.
Βέβαια όταν είχε πρηστεί πριν καιρό για τον γνωστό λόγο (μην τον αναφέρω ξανά δεν θέλω) είχε πρηστεί απο παντου..χαχαχα απο πάνω στο πλάι και φαινόταν τόσο τεράστιο χαχαχα. Ομολογώ πως μου άρεσε όμως πονούσε τόσο πολύ που δεν αγγιζόταν ούτε γι' αστείο! Δεν μπορούσα να γυρίσω πλευρό τη νύχτα .. οπότε δεν το χάρηκα :P 
Αλλά ένα νούμερο πάνω το ήθελα, ψέματα να πώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι αφού μιλάμε για το στήθος??
Εσάς βρε κορίτσια πρήζεται πάντα πριν την περίοδο? Επίσης σας πονάει?
Γιατί εμένα νομίζω δεν με ενοχλεί πια πριν την περίοδο καθόλου..
Και επίσης αυτό το μήνα καμία ενόχληση , τίποτα .. οπότε θεωρώ πως δεν υπάρχει και περίπτωση να έχει επιτευχθεί εγκυμοσύνη.. Εφόσον λαμβάνω την προηγούμενη φορά υπόψιν , που είχε πρηστεί 6 μέρες μετά την ωορρηξία μου και τώρα τίποτα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Τελειααααααααα!!! Καλημέρα , δεν μπορώ να κάνω like.. Μπράβο βρε κορίτσι, υπέροχο νέο..Τώρα θα ηρεμήσεις..υπόσχεσαι?? Είσαι χαρούμενη??
Εμένα ήταν κανονικός προς το βαρύ... είχα λίγο περισσότερο αίμα και λίγο παραπάνω πόνο..
Επίσης ζαλιζόμουν σε σημείο να κοντεύω να λιποθυμήσω, αλλά ίσως ήταν και ο φόβος μου..
Δεν στα έλεγα για να μη σε επηρεάσω αλλά τώρα που ήρθε μπορώ να μιλήσω ανοιχτά.. είδες ? από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρει..

Aχ ηρεμησα δεν μπορω να πω. Μου εκανε εντυπωση που ηρθε οπως θα μου ερχοταν η περιοδος μου βασικα (λες και η αποξεση ηταν πρωτη μερα περιοδου). Μαλλον καταλαβε οτι θα παθω νευρικο κλονισμο αν αργουσε, γιατι δεν εχω συνηθισει :P Ειχα διαβασει οτι ειναι λιγο διαφορετικος ο πρωτος απο αυτο που εχουμε συνηθισει. Μεχρι στιγμης δεν εχω πολυ αιμα πχ, οσο εχω πρωτο δευτερη μερα περιοδου, και τωρα αρχισε αυτο το μουδιασμα χαμηλα αλλα σε υποφερτα πλαισια. Ισως βεβαια πχ χαλάσει το βραδυ ή αυριο. Αλλα ουτε ζαλιζομαι ουτε τιποτα. Τελοσπαντων, οπως και να χει ηρθε η κακομοιρα στην ωρα της....Αντε τον Μάιο γιατι θα αφησω να περασει ενας μηνας ακομα, θα ξεκινησω και εγω σιγα σιγα προσπαθειες με οποια εχει μεινει. Αν και σας ευχομαι ολες τον Απριλιο να εχετε θετικα νεα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kat-Cat μάλλον θα είμαι και εγώ μαζί σου :P Δεν το εύχομαι κι όλας όμως νομίζω οτι "δεν" αυτό το μήνα..
Τα καλά νέα είναι οτι η "ψυχή της παρέας" επανήλθε δριμύτερη χαχαχαχαχαχαχα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Να ρωτήσω κάτι αφού μιλάμε για το στήθος??
Εσάς βρε κορίτσια πρήζεται πάντα πριν την περίοδο? Επίσης σας πονάει?
Γιατί εμένα νομίζω δεν με ενοχλεί πια πριν την περίοδο καθόλου..
Και επίσης αυτό το μήνα καμία ενόχληση , τίποτα .. οπότε θεωρώ πως δεν υπάρχει και περίπτωση να έχει επιτευχθεί εγκυμοσύνη.. Εφόσον λαμβάνω την προηγούμενη φορά υπόψιν , που είχε πρηστεί 6 μέρες μετά την ωορρηξία μου και τώρα τίποτα .. 

εγω εγκυμοσυνη δε εχω νιωσει να ξερω πως ειναι το στηθος αλλα εγω ασποθμε στην περιοδο καθε φορα θα πριστει πολλες φορες και δεκα μερες νωριτερα και θα ποναει απλα αλλες φορες πολυ και αλλες λιγοτερο !!! τωρα δε ξερω αμα σε βοηθησα αλλα εχω ακουσει κοπελες που ηταν εγκυες και το στηθος του δε ειχε πριστει και δε πονουσε απο την αρχη οποτε μην λες οτι δεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Catενταξει ρολοι φτου φτου και μετα μου λες για ηλικιες !!!!!!!! ειδες το σωμα σε διαψευδει!!!! φτου φτου ετσι να εισαι παντα!!!!! κοριτση μου θα ειμαι συγουρα κα εγω μαζι σου!!!!!!!!!!!!!ετσι θα σε αφησω μονη αποκλειεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

εγω εγκυμοσυνη δε εχω νιωσει να ξερω πως ειναι το στηθος αλλα εγω ασποθμε στην περιοδο καθε φορα θα πριστει πολλες φορες και δεκα μερες νωριτερα και θα ποναει απλα αλλες φορες πολυ και αλλες λιγοτερο !!! τωρα δε ξερω αμα σε βοηθησα αλλα εχω ακουσει κοπελες που ηταν εγκυες και το στηθος του δε ειχε πριστει και δε πονουσε απο την αρχη οποτε μην λες οτι δεν!!!

Αχ κορίτσι... πάντα να βοηθήσεις με τις απαντήσεις σου όσο μπορείς.. σ'ευχαριστώ για την πληροφορία, εννοείται με βοηθάει πολύ.. :) 
Δεν θέλω να μπαίνω να googlάρω γιατί μετά θα καταλήξει σε διάφορα θέματα που θα με αγχώσουν..
οπότε τα συζητάω μαζί σας.. 
Εσύ γιατί ξεκινάς το Μάιο? Αδιαθέτησες αυτό το μήνα ή περιμένεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Αχ κορίτσι... πάντα να βοηθήσεις με τις απαντήσεις σου όσο μπορείς.. σ'ευχαριστώ για την πληροφορία, εννοείται με βοηθάει πολύ.. :) 
Δεν θέλω να μπαίνω να googlάρω γιατί μετά θα καταλήξει σε διάφορα θέματα που θα με αγχώσουν..
οπότε τα συζητάω μαζί σας.. 
Εσύ γιατί ξεκινάς το Μάιο? Αδιαθέτησες αυτό το μήνα ή περιμένεις?

οτι μπορω κανω μωρε μαρεσει αμα δω ανθρωπο να χρειαζεται οτι μπορω κανω!!!! 

εγω με το στηθος ημουνα παντα ετσι εννοω απο τα 15 που αδιαθετησα ναι καλα κανεις μην μπαινεις εγω το εκοψα μονο σε καποια που ειναι γιατρων μπαινω και του γιατρου μου διαβαζω. 

γιατι εμενα αυτος ο μηνας πηγε στον  κουβα που λεμε γιατι ελειπε ο συζηγος τις μερες τις γονιμες για επαγγελματικο ταξιδη προλαβαμε μονο λιγο στο τελος αλλα δε νομιζω να εγινε τπτ να περιμενω περιοδο τωρα τριτη τεταρτη θα ερθει !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anni7 Μακάρι βρε κορίτσι , δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. Κι εγώ Δευτέρα περιμένω.. δεν ξέρω πως έχει γίνει αυτό και περιμένω πάντα Δευτέρα χαχαχα.. εκεί να με τρώει όλο το Σ/Κ!
Με το στήθος μου και  εγώ πάντα είχα το πρήξιμο και τον πόνο απλά τον τελευταίο χρόνο, νομίζω, δεν είναι στάνταρ.
Μπορεί ένα μήνα να πρήζεται και 4-5 όχι..  Είναι που μεγαλώνω μάλλον και αλλάζει ο κύκλος και τα συμπτώματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

anni7 Μακάρι βρε κορίτσι , δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. Κι εγώ Δευτέρα περιμένω.. δεν ξέρω πως έχει γίνει αυτό και περιμένω πάντα Δευτέρα χαχαχα.. εκεί να με τρώει όλο το Σ/Κ!
Με το στήθος μου και  εγώ πάντα είχα το πρήξιμο και τον πόνο απλά τον τελευταίο χρόνο, νομίζω, δεν είναι στάνταρ.
Μπορεί ένα μήνα να πρήζεται και 4-5 όχι..  Είναι που μεγαλώνω μάλλον και αλλάζει ο κύκλος και τα συμπτώματα..

κοιτα τετοιες αλλαγες ειδα και εγω απο τα 25 μεχρι τωρα δλδ ασπουμε εγω ειχα πονους μονο την μερα που ερχοτανε τωρα ξαφνικα πεντε δεκα μερες εκει ξεκαρφωτα αισθανομαι πονους ξερεις αυτα που σε πιανουν και λεω τι εγινε αλλα τωρα καταλαβα οτι αλλαζει ο κυκλος και επισης επηρεαζουν και οι ελευθερες επαφες !!  επισης εμενα πριν δε με ποναγε η μεση τωρα με πιανει και η μεση αυτο που εμεινε σταθερο και δε αλλαξε ειναι οτι βγαζω και σπυρακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

anni7 Μακάρι βρε κορίτσι , δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. Κι εγώ Δευτέρα περιμένω.. δεν ξέρω πως έχει γίνει αυτό και περιμένω πάντα Δευτέρα χαχαχα.. εκεί να με τρώει όλο το Σ/Κ!
Με το στήθος μου και  εγώ πάντα είχα το πρήξιμο και τον πόνο απλά τον τελευταίο χρόνο, νομίζω, δεν είναι στάνταρ.
Μπορεί ένα μήνα να πρήζεται και 4-5 όχι..  Είναι που μεγαλώνω μάλλον και αλλάζει ο κύκλος και τα συμπτώματα..

λες αμα μεινεις να αλλαζεις καθε δευτερα εβδομαδα??? παιζει να γινει !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίζει ναι.. όταν έρθει με το καλό .. προς το παρόν δεν είμαι αισιόδοξη.. όπως πάντα δηλαδή! Επειδή το σκέφτομαι αρκετά λέω πως δεν θα έρθει γιατί ασχολούμαι πολύ κι έχω διαβάσει από πολλές κοπέλες οτι ήρθε όταν το έβγαλαν απο το μυαλό τους.. δύσκολο βέβαια! Πως το καταφέρνει κανείς? Πρέπει να έχεις πολλά να ασχοληθείς .. το Πάσχα δηλαδή που δε βάλαμε κώλο κάτω κι όλο είμασταν έξω δεν το σκεφτόμουν κι ήταν τέλεια!!!!
Θα δείξει όμως .. ας μην σας ζαλίσω άλλο κι εσάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον @anni7 και @ irene_D καταρχας σας ευχαριστω πολυ για το σαπορτ αληθεια. Εχω εχω αιμα τωρα αρκετο..κατεβηκε τελικα. Αλλα οπως καθε κυκλος. Με ξαφνιασε θετικα οτι ηρθε τοσο ρολοι παρολη την επεμβαση. Με αγχωνε μη χαλασει γιατι ρε γαμωτο ειχα πολυ σταθερο κυκλο και ηξερα ακριβως πως και τι. Καταδευτερον. Ευχομαι να ειστε ηδη ολες. Οποια δεν ειναι θα γκρινιαζει μαζι μου απτο μαιο και θα μοιραζεται αγχη! Αν και μας θελω αισιοδοξες. Γιατι η συλληψη θα ρθει. Το θεμα ειναι να παει και καλα μετα. Κατα τριτον εμενα το στηθος απο την ωορρηξια και μετα πρηζεται και ποναει πολυ ως την επομενη περιοδο που ξεπρηζεται. Ειχα ρωτησει γιατρο και μ χε πει καπως σχετιζεται με προγεστερονη αυτο και β φαση του κυκλου. Αλλα irene μου μη σε ανησυχει. Οταν ο κυκλος ειναι σταθερος σχετικα σπανια υπαρχει θεμα με ωορρηξια τουλαχιστον. Εξαλλου ηδη εμεινες μια φορα και πολυ προσφατα. Παλια σε πονουσε και σταματησε τωρα να σε ποναει?? Επισης ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μην γκουγκλαρεις. Το τι διαβαζα εγω τωρα που εψαχνα ποτε θα μου ρθει η περιοδος..μμμΑσε..Τα παιξα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κορίτσια ποτέ πριζεται κ πονάει ποτέ όχι! Κ στις δύο περιπτώσεις εγκυμοσυνη δεν υπήρχε οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να το παίρνουμε στα σοβαρά! Όπως μάλλον κ τίποτα δεν πρέπει να παίρνουμε Στ σοβαρά! @Kat-Cat μπράβο βρε κορίτσι αντε να συνέλθεις! Κ όλα καλά να πάνε από τον επόμενο μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Παίζει ναι.. όταν έρθει με το καλό .. προς το παρόν δεν είμαι αισιόδοξη.. όπως πάντα δηλαδή! Επειδή το σκέφτομαι αρκετά λέω πως δεν θα έρθει γιατί ασχολούμαι πολύ κι έχω διαβάσει από πολλές κοπέλες οτι ήρθε όταν το έβγαλαν απο το μυαλό τους.. δύσκολο βέβαια! Πως το καταφέρνει κανείς? Πρέπει να έχεις πολλά να ασχοληθείς .. το Πάσχα δηλαδή που δε βάλαμε κώλο κάτω κι όλο είμασταν έξω δεν το σκεφτόμουν κι ήταν τέλεια!!!!
Θα δείξει όμως .. ας μην σας ζαλίσω άλλο κι εσάς! 

δε μας ζαλιζεις καθολου τα ιδια σκεφτομαι και εγω ακριβως με εσενα!!!!!!!!!!! εμενα δε με αφησανε να το σκεφτομα γιατι καθε τσουγκρισμα και μια ευχη ολοι με μια φωνη!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Λοιπον @anni7 και @ irene_D καταρχας σας ευχαριστω πολυ για το σαπορτ αληθεια. Εχω εχω αιμα τωρα αρκετο..κατεβηκε τελικα. Αλλα οπως καθε κυκλος. Με ξαφνιασε θετικα οτι ηρθε τοσο ρολοι παρολη την επεμβαση. Με αγχωνε μη χαλασει γιατι ρε γαμωτο ειχα πολυ σταθερο κυκλο και ηξερα ακριβως πως και τι. Καταδευτερον. Ευχομαι να ειστε ηδη ολες. Οποια δεν ειναι θα γκρινιαζει μαζι μου απτο μαιο και θα μοιραζεται αγχη! Αν και μας θελω αισιοδοξες. Γιατι η συλληψη θα ρθει. Το θεμα ειναι να παει και καλα μετα. Κατα τριτον εμενα το στηθος απο την ωορρηξια και μετα πρηζεται και ποναει πολυ ως την επομενη περιοδο που ξεπρηζεται. Ειχα ρωτησει γιατρο και μ χε πει καπως σχετιζεται με προγεστερονη αυτο και β φαση του κυκλου. Αλλα irene μου μη σε ανησυχει. Οταν ο κυκλος ειναι σταθερος σχετικα σπανια υπαρχει θεμα με ωορρηξια τουλαχιστον. Εξαλλου ηδη εμεινες μια φορα και πολυ προσφατα. Παλια σε πονουσε και σταματησε τωρα να σε ποναει?? Επισης ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μην γκουγκλαρεις. Το τι διαβαζα εγω τωρα που εψαχνα ποτε θα μου ρθει η περιοδος..μμμΑσε..Τα παιξα. 

τπτ κοριτση μου αλιμονι με πολυ αγαπη το κανουμε !!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Εμένα κορίτσια ποτέ πριζεται κ πονάει ποτέ όχι! Κ στις δύο περιπτώσεις εγκυμοσυνη δεν υπήρχε οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να το παίρνουμε στα σοβαρά! Όπως μάλλον κ τίποτα δεν πρέπει να παίρνουμε Στ σοβαρά! @Kat-Cat μπράβο βρε κορίτσι αντε να συνέλθεις! Κ όλα καλά να πάνε από τον επόμενο μήνα! 

ναι ναι αλλοι κυκλοι ειναι ετσι αλλιως αλλα αυτο που ειπε και η @Kat-Cat οτι οι σταθεροι σπανιως δε κανουν  !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Λοιπον @anni7 και @ irene_D καταρχας σας ευχαριστω πολυ για το σαπορτ αληθεια. Εχω εχω αιμα τωρα αρκετο..κατεβηκε τελικα. Αλλα οπως καθε κυκλος. Με ξαφνιασε θετικα οτι ηρθε τοσο ρολοι παρολη την επεμβαση. Με αγχωνε μη χαλασει γιατι ρε γαμωτο ειχα πολυ σταθερο κυκλο και ηξερα ακριβως πως και τι. Καταδευτερον. Ευχομαι να ειστε ηδη ολες. Οποια δεν ειναι θα γκρινιαζει μαζι μου απτο μαιο και θα μοιραζεται αγχη! Αν και μας θελω αισιοδοξες. Γιατι η συλληψη θα ρθει. Το θεμα ειναι να παει και καλα μετα. Κατα τριτον εμενα το στηθος απο την ωορρηξια και μετα πρηζεται και ποναει πολυ ως την επομενη περιοδο που ξεπρηζεται. Ειχα ρωτησει γιατρο και μ χε πει καπως σχετιζεται με προγεστερονη αυτο και β φαση του κυκλου. Αλλα irene μου μη σε ανησυχει. Οταν ο κυκλος ειναι σταθερος σχετικα σπανια υπαρχει θεμα με ωορρηξια τουλαχιστον. Εξαλλου ηδη εμεινες μια φορα και πολυ προσφατα. Παλια σε πονουσε και σταματησε τωρα να σε ποναει?? Επισης ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μην γκουγκλαρεις. Το τι διαβαζα εγω τωρα που εψαχνα ποτε θα μου ρθει η περιοδος..μμμΑσε..Τα παιξα. 

Παλιά πονούσε σχεδόν σε κάθε κύκλο και πρηζόταν, οχι του θανατά αλλά πονούσε λίγο και τώρα όχι..
Δεν με αγχώνει γιατί τον Οκτώβρη έκανα ορμονολογικό έλεγχο που περιλαμβάνει τις τιμές της προγεστερόνης και όλα έδειξαν καλά.. τις έστειλα και στον γιατρό μου και μου το επιβεβαίωσε..
Απλά στη φάση αυτή επειδή έχω παράδειγμα απο την προηγούμενη φορά , που πρήστηκε , τώρα κάνω σύγκριση κατάλαβες? Το θέμα είναι οτι δεν θα έπρεπε :P γιατί δεν ήταν και πολύ τυχερή.. το μόνο κοινό είναι μια ημικρανία που με έπιασε μεγάλο Σάββατο και έκανα εμετούς.. sorry sorry sorry
Πρέπει κάποιος να μας φτιάξει τα pc και τα κινητά μας να μην μπαίνουμε καθόλου σε μηχανές αναζήτησης χαχαχαχαχαχααχα όπως κάνουν στα μικρά παιδάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Εμένα κορίτσια ποτέ πριζεται κ πονάει ποτέ όχι! Κ στις δύο περιπτώσεις εγκυμοσυνη δεν υπήρχε οπότε δεν νομίζω ότι πρέπει να το παίρνουμε στα σοβαρά! Όπως μάλλον κ τίποτα δεν πρέπει να παίρνουμε Στ σοβαρά! @Kat-Cat μπράβο βρε κορίτσι αντε να συνέλθεις! Κ όλα καλά να πάνε από τον επόμενο μήνα! 

Έτσι και εμένα.. πότε ναι και πότε όχι.. πιο συχνά δεν πρήζεται πια.. 
Πως είσαι εσύ κορίτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anni7 καλά άσε από ευχές άλλο τίποτα.. αν πιάσουν οι 3 από όλες του χρόνου θα έχουμε 2-3 παιδιά χαχαχαχαχα
Τι καλή που είσαι και πόσο υπομονετική!!! Σε θαυμάζω αλήθεια.. :)  Θα γίνει καλή μανούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από εξετάσεις μόνο μία δεν έκανα , την πιο σοβαρή νομίζω για τα αποθέματα "αυγών" που μου είπε κι ο γιατρός.. ίσως αργότερα αν δω οτι περάσει ο καιρός και δεν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

anni7 Μακάρι βρε κορίτσι , δεν ξέρεις ποτέ τι γίνεται.. Κι εγώ Δευτέρα περιμένω.. δεν ξέρω πως έχει γίνει αυτό και περιμένω πάντα Δευτέρα χαχαχα.. εκεί να με τρώει όλο το Σ/Κ!
Με το στήθος μου και  εγώ πάντα είχα το πρήξιμο και τον πόνο απλά τον τελευταίο χρόνο, νομίζω, δεν είναι στάνταρ.
Μπορεί ένα μήνα να πρήζεται και 4-5 όχι..  Είναι που μεγαλώνω μάλλον και αλλάζει ο κύκλος και τα συμπτώματα..

@Irene_D ,ποτέ μην προδικάζεις πραγματα!!Αν δεν έρθει,ποτε δεν ξέρεις..Το ίδιο κι εσύ, @anni7..Μπορει τώρα που δεν το πιστεύεις,να σκάσει μύτη το σπορακι!!???

@Kat-Cat, είδες πόσο σταθερό κύκλο έχεις!!Όλα τέλεια θα πάνε...Θα το δεις..Ειναι πολύ ευχάριστο αυτό!!!Θα ηρεμήσεις κιόλας..

Κορίτσια,εμένα το στήθος μου ότι του κατέβει κάνει!!Πονάει στην ωορρηξία,στην περίοδο δεν πονάει καθόλου..Αν πρηζεται,δεν το καταλαβαίνω,γιατί ούτως ή άλλως είναι μεγάλο..???

Απλά,όντως τώρα που μεγαλώνω βιώνω χειρότερα τη περίοδο..Ποναει υπερβολικά όμως η μέση σου και η κοιλια μου..Χωρις χάπια δεν την παλεύω..Και παίρνω τουλαχιστον 5 σε κάθε περίοδο!!Γεράματα λέγεται αυτό!!???

Κορίτσια,επειδή διάβασα σε ένα άλλο τοπίκ διάφορα,θελω να σας  ρωτήσω κάτι..Γινεται να έχεις σχετικά σταθερό κύκλο(με απόκλιση λιγων ημερών) και να μην έχεις ωορρηξία;?Εγώ την καταλαβαίνω από τα υγρά και επειδή πονάει η κοιλιά μου,Αλλά διάβασα ότι μια κοπέλα που εχει συμπτωματα ωορρηξίας,έχει κάνει τεστακια και δεν βγαίνουν θετικά...Αγχωθηκα λίγο όταν το διάβασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rena88 έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λες, στην πράξη είναι λίγο δύσκολο να το τηρήσεις, με καταλαβαίνεις! 
Για το άλλο θέμα της ωορρηξίας έχω ακούσει και εγώ πως μπορεί σε κάποιους κύκλους να μην κάνουμε ωορρηξία..αλλά αυτό δεν σημαίνει και κάτι κακό.Για να μην πω κάτι λάθος όμως καλύτερα να μιλήσουν τα κορίτσια που γνωρίζουν καλύτερα και τα έχουν ψάξει.. Εγώ , εαν δεν έχω μιλήσει με γιατρό να μου πει κάτι δεν το μεταφέρω γιατί μπορεί να  δώσω λάθος πληροφορία και δεν το θέλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

anni7 καλά άσε από ευχές άλλο τίποτα.. αν πιάσουν οι 3 από όλες του χρόνου θα έχουμε 2-3 παιδιά χαχαχαχαχα
Τι καλή που είσαι και πόσο υπομονετική!!! Σε θαυμάζω αλήθεια.. :)  Θα γίνει καλή μανούλα

χαχαχα ναι με την ευχη το εχω δινω πολυ σαν τις γιαγιαδες !!!!!!!! μακαρι και ενα και δυο πολλα μωρα για ολες!!!!!!!! 

την εχω την ατιμη την υπομονη !!!!!! ευχαριστω πολυ αμα οταν γινουμε μανουλες νομιζω μετα την αποκτας θες δε θες !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...