Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Κι εγώ.....πρώτη φορά που πήγα λέω αυτό είναι το νησί μου και πήγαινα σερί 3 χρόνια.Γνώρισα πολύ κόσμο αλλά πέρσυ απογοητεύτηκα πραγματικά.....παντού γαβ γαβ και πιου πιου άσε δε τα μεζεδοπωλεία που έκλεισαν και τα πειραν άσχετοι στο γιαλό! Τι να πω μακάρι κάποια στιγμή να γίνει ξανά ανθρώπινο..... δεν του αξίζει όλο αυτό με τα γκρουπ των ξένων που τα κάνουν παντού μπάχαλο.Ούτε στην Κω και τη Ρόδο τόσο πολύ.

Αχ,βρε κοριτσάκια!!Εμένα μου λέτε που δουλεύω στη Χερσόνησο του Ηρακλείου..Ειναι τόσο όμορφη περιοχή και οι τουρίστες την ασχημαινουν τόσο πολύ το καλοκαίρι..Πραγματικα έχει τόσο όμορφα μέρη που ακομα κι εγω που ειμαι Κρητικια δεν τα ηξερα αλλά οι περισσότεροι επιχειρηματίες απλά κοιτάνε το συμφέρον τους και δεν φροντίζουν το τόπο τους ..

@zoi.ko ,σου άρεσε η Ικαρία;?Εκεί λένε να πάμε φέτος διακοπές,αν βολέψει!!

@Μπλε ,πρέπει να ήσουν τρομερό πιτσιρίκι!!Γελάω μόνη μου!!???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 ήμασταν απέναντι στιτς Φούρνους.....πολύ ήρεμο νησάκι..... όλη μέρα παραλία, μπάνια και πολύ φαΐ ? ταραξα τις αστακομακαροναδες και τα σπιτικά γλυκά χαχαχαχαχα.Ακόμα τα σάλια μου τρέχουν ?.Ικαρία είναι πιο μεγάλο νησί, έχει πολύ ζωή και άλλους ρυθμούς. Ανάλογα τι θέλει ο καθένας ηρεμία η ξεκούραση. Η Αμοργός μου άρεσε πάρα πολύ την λάτρεψα!

Τόσες φορές έχω έρθει Κρήτη Χερσόνησο ποτέ ρε γαμωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Κι εγώ.....πρώτη φορά που πήγα λέω αυτό είναι το νησί μου και πήγαινα σερί 3 χρόνια.Γνώρισα πολύ κόσμο αλλά πέρσυ απογοητεύτηκα πραγματικά.....παντού γαβ γαβ και πιου πιου άσε δε τα μεζεδοπωλεία που έκλεισαν και τα πειραν άσχετοι στο γιαλό! Τι να πω μακάρι κάποια στιγμή να γίνει ξανά ανθρώπινο..... δεν του αξίζει όλο αυτό με τα γκρουπ των ξένων που τα κάνουν παντού μπάχαλο.Ούτε στην Κω και τη Ρόδο τόσο πολύ.

 

το γαβ το καταλαβα.το πιου τι ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χρόνια Πολλά!

Τελικά την έβγαλα μια βόλτα τη μικρή σήμερα. Ψιχαλιζε λίγο αλλά δ πτοουμαστε. Είχε όμως πολύ κρυο. Μέχρι κ σκούφο της έβαλα π τ είχα μαζέψει.

Κυκλάδες μόνο μήλο έχουμε πάει. Επειδή μέναμε σε νησί μέχρι τ 2014 δ φεύγαμε καλοκαίρι οπότε δ κάναμε κ διακοπές αλλού. Δ έχουμε γυρίσει πολλούς καλοκαιρινούς προορισμούς. Που θα παει ομως; κπ στιγμή θα πάμε κ εκεί. 

Αχ ναι σημερα δε μας εκανε πολυ τη χαρη ο καιρος, αλλα ολοι κουτσοβγηκαμε μια βολτα! Εχετε οοοοολη τη ζωη μπροστα σας και θα πατε σε πολλα νησακια! Αγαπω κυκλαδες γενικοτερα. @zoi.ko το ειδος τουρισμου δυστυχως μετραει πολυ. Εγω επειδη παω πολυ στοχευμενα κανω μακρυα τους διακοπες οποτε ειναι σα να μην τους βλεπω :P Αντε ρε παιδια ανυπομονω να ρθει το πασχα να σας πω την αληθεια και μετα πρωτομαγια. Εκει νομιζω οτι πια μπαινει το καλοκαιρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

το γαβ το καταλαβα.το πιου τι ειναι?

Χαχαχαχαχα rave η όπως αλλιώς λέγονται αυτά τα πιου πιου τα χορευτικά με ηλ. μουσική.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα rave η όπως αλλιώς λέγονται αυτά τα πιου πιου τα χορευτικά με ηλ. μουσική.?

χαχα!!!

ουτε που θα το φανταζομουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! κοριτσια χαθηκα γιατι επεσα για υπνο ελιωσα μετα συκωθηκ βγηκαμε εξω εφαγα καταλαβατε φαγητα παγωτα ολα διαιτα παντως χαχααχαχαχα και μετα ελιωσα καναπε με σηρα!!!!! 

ελπιζω να περασατε ομορφα εχθες!!!!! 

@zoi.ko στειλε το ηλεκτρονικο καταστημα να ριξω βλεφαρο!!!!! 

 

τι αλλα νεα σημερα ο καιρος ειναι και λιγο να παρουμε τις καμιλες μας ετσι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγω λίγο πεσμένη σήμερα αλλά θα συνέλθω νομίζω. Μπήκα και γκουγκλαρα διάφορα, και διάβασα πως μετα απο απόξεση μπορεί να γίνει και απόφραξη σαλπίγγων και σκιαχτηκα...Εκει που είδα οτι εχω διαβατές σάλπιγγες, λεω τωρα αυτό μου λειπε, να κανω συμφύσεις......(Αν εχει ρωτήσει καμια το γιατρό της, που έχει περάσει από παλίνδρομη, ας μου πει....). Κατά τα λοιπά τραγικός καιρός σε συνδυασμό με τη Δευτέρα μια οπτασία......Λεω να παω για κανα μασαζ εντος εβδομάδος μπας και χαλαρώσω λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγω λίγο πεσμένη σήμερα αλλά θα συνέλθω νομίζω. Μπήκα και γκουγκλαρα διάφορα, και διάβασα πως μετα απο απόξεση μπορεί να γίνει και απόφραξη σαλπίγγων και σκιαχτηκα...Εκει που είδα οτι εχω διαβατές σάλπιγγες, λεω τωρα αυτό μου λειπε, να κανω συμφύσεις......(Αν εχει ρωτήσει καμια το γιατρό της, που έχει περάσει από παλίνδρομη, ας μου πει....). Κατά τα λοιπά τραγικός καιρός σε συνδυασμό με τη Δευτέρα μια οπτασία......Λεω να παω για κανα μασαζ εντος εβδομάδος μπας και χαλαρώσω λίγο!

ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ! ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΙ ΑΠΟ ΚΕΙ Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ. ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΑ! ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγω λίγο πεσμένη σήμερα αλλά θα συνέλθω νομίζω. Μπήκα και γκουγκλαρα διάφορα, και διάβασα πως μετα απο απόξεση μπορεί να γίνει και απόφραξη σαλπίγγων και σκιαχτηκα...Εκει που είδα οτι εχω διαβατές σάλπιγγες, λεω τωρα αυτό μου λειπε, να κανω συμφύσεις......(Αν εχει ρωτήσει καμια το γιατρό της, που έχει περάσει από παλίνδρομη, ας μου πει....). Κατά τα λοιπά τραγικός καιρός σε συνδυασμό με τη Δευτέρα μια οπτασία......Λεω να παω για κανα μασαζ εντος εβδομάδος μπας και χαλαρώσω λίγο!

 καλημερα! ο καιρος αστα!!!

εγω τον ειχα ρωτησει για την αποξεση και μου ειχε πει οτι οκ δεν ειναι κατι να το κανουμε συνεχεια.αλλα δεν παθαινεις κατι. αν καναμε συμφησεις μετα την αποξεση....ολες προβλημα θα ειχαμε.

μην το σκεφτεσαι παντως...θα τις ματιασεις τις σαλπιγγες σου!μια χαρα κανουν τη δουλεια τους.

ηρεμησε κ ολα καλα θα πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κοριτσαρα μου δε πιστευω οτι θα εχεις καποιο θεμα εγω πιστευω αυτα γινοντουσαν πιο παλια που δε υπαρχουν τοσοι γιατροι η δε εκαναν σωστα την διαδικασια τοσες κοπελες εχουνε ατυχιες αλλα μπορει να κανουν και πεειδη δε ηθελαν την εγκυμοσυνη και μετα μια χαρα παιδακια εκαναν και  δε τους δημιουργησε θεμα θεωρω οτι εφοσον ο γιατρος σου ειναι αστερι και εγινε σωστα ολη διαδικασια δε πιστευω οτι θα εχεις καποιο θεμα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

 καλημερα! ο καιρος αστα!!!

εγω τον ειχα ρωτησει για την αποξεση και μου ειχε πει οτι οκ δεν ειναι κατι να το κανουμε συνεχεια.αλλα δεν παθαινεις κατι. αν καναμε συμφησεις μετα την αποξεση....ολες προβλημα θα ειχαμε.

μην το σκεφτεσαι παντως...θα τις ματιασεις τις σαλπιγγες σου!μια χαρα κανουν τη δουλεια τους.

ηρεμησε κ ολα καλα θα πανε.

Αχ σε ευχαριστώ!!! Γιατί μίλησα με μια φιλη μου που εκανε μια αποξεση λογω τυχαιας παλινδρομης και μου ειπε οτι την ξετιναξε ο γιατρος στις εξετασεις και την εβαλε να κανει ΚΑΙ σαλπιγγογραφια και σκιαχτηκα γιατι εγω δε θα κανω τιποτα απο αυτα. Μετα μπηκα και γκουγκλαρα και ειδα οτι μπορει να παθεις συμφησεις και λεω αυτο ηταν. Απο την αρχη τις μουρμουραγα αυτες τις σαλπιγγες. Τελικα εγινε η εμφυτευση αρα δουλευαν, τωρα αρχισα αλλο τροπαριο :P Σου χε πει δηλαδη οτι γενικα δεν ειναι αυξημενες οι πιθανοτητες απο κει που χεις διαβατες σαλπιγγες να βουλωσουν εξ αυτου του λογου ε?

ΥΓ. Μια και σχολιάσαμε και τον καιρό. Ηρθε η καθαριστρια και μου εκανε το σπιτι το Σαββατο το οποιο και χαζευα ποσο καθαρο ειναι, και σημερα ανοιξα παντζουρια πριν φυγω απτη δουλεια και το θεαμα του μπαλκονιου μου μαζι με κατι πευκοκαφε φυτα απο τα διπλανα δεντρα ηταν λες και προκειται για εγκαταλελειμμένο σπίτι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/3/2018 at 8:31 ΜΜ, ο/η Kat-Cat είπε:

καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Σας διάβασα μια μια. @zoi.ko συντομα θα σου φανει χρησιμο το μαγαζι με τα ειδη μπεμπε, @anni7 αμαξια??!!!! ουαου! @Scooby! νομιζω οτι αν δουλευα σε φαρμακειο, μαγαζι με γυναικα ρουχα, παπουτσαδικο κλπ θα χαλουσα ολο το μισθο σε καλλυντικα/ρουχα/κρεμες κλπ χιιχιχι, @Irene_D δεν ειναι πολυ ωραια να πηγαινει σε μαιευτηριο οχι για κακα μαντατα? Οπως πηγαμε εμεις, αλλα για ωραια νεα χαρουμενα? Μακαρι να μας ερθει και εμας συντομα αυτο. ΥΓ ο γατουλης μου επαθε στοματιδιδα απο αγνωστη αιτια και τον τρεχω σε γιατρους γιατι δεν του χει περασει ακομα. @Diwni αυτο που λες με τα μωρουδιακα, το παθαινω και εγω ειδικα τωρα που ψωνισα σε ανηψια βαφτιστηρα κλπ. Θελω να μπω καποια στιγμη να παρω και για μενα.....Νομιζω πως αν ερθει εκεινη η ωρα και παρω, θα τα απλωσω οπως εσυ σε ενα καναπε και θα κλαιω δεν ξερω.....@ misofeggaro να χαιρεσαι τον αντρα!!!! Οσο για τις αναγουλες, αλλες τις θελουμε να ξερεις ;) Ολα για καλο ειναι. @Rena88 αυτο με το ξενυχτι το χω κανει στο πανεπιστημιο οπου μετα απο μπουζουκια γυρισα τυπου 8 το πρωι, εκανα ενα μπανιο και πηγα και εδωσα μαθημα. Ε μετα επεσα σε κωμα κυριολεκτικα. Εννοειται δεν το ξανακανα ποτε στη ζωη μου :P Μολις μαζευτηκα απο το πρωι, βγηκαμε βολτα με αντρα μου, μου ψωνισε κατι πολυ ομορφο για να με κανει να νιωσω πιο καλα ο γλυκος μου, (θελω να ψωνισω και αλλααααα), συναντηθηκαμε με φιλους και χτες και σημερα, και με τις φιλες μου βεβαια οπου κανονισαμε ηδη διακοπες. Γενικα παραδοξως νιωθω πολυ καλα και ψυχολογικα δηλαδη. Ενταξει εχω τα σκαμπανεβασματα μου, ασυζητητι, και τα αγχη μου για το αν τελικα πανε ολα καλα, αλλα το φιλοσοφησα το θεμα που λενε, και γενικα γελασα με την καρδια μου σημερα! (Εφαγα και σαν την αρκουδα μετα απο χειμερια ναρκη). Αυτα!!

@

Καλημέρα σε όλες και καλή εβδομάδα να έχουμε..
Kat-Cat εννοείται πως η επίσκεψη στο μαιευτήριο πρέπει να είναι για ευχάριστα και μόνο!! 
Η επόμενη επίσκεψη να είναι για καλό.. 
Κορίτσια δεν προλαβαίνω να γράψω πολλά.. μπήκα για να σας καλημερίσω
 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ! ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΙ ΑΠΟ ΚΕΙ Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ. ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΡΙΑ! ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΠΕΙ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ....

ναι με εχει καψει......Αμα βρεθω με γιατρο θα τον ρωτησω, για την ωρα που ανταλλαξαμε κατι μεηλ, δε μου το σχολιασε το συγκεκριμενο ερωτημα. Απαντησε στα αλλα μονο. Γιαυτο και δεν ηξερα που να απευθυνθω.....@ anni7 ισως εχεις δικιο, απλα σκιαχτηκα. Λεω τοσο καιρο τις μουρμουραω αυτες τις σαλπιγγες οπως λεει και dim. Στοχο τις ειχα οτι δε θα δουλευουν και που ξερω αν δουλευουν και αν δεν εχουν φραξει κλπ. Τελικα δουλευαν. Τωρα μετα την αποξεση ξανα το ιδιο τροπαριο, μηπως επιβαρυνθηκαν απο κει και κανω συμφυσεις και τετοια κουλα. (Καθε μερα ειμαι και αλλιως. Μια ετσι μια γιουβετσι με τα αγχη μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι με εχει καψει......Αμα βρεθω με γιατρο θα τον ρωτησω, για την ωρα που ανταλλαξαμε κατι μεηλ, δε μου το σχολιασε το συγκεκριμενο ερωτημα. Απαντησε στα αλλα μονο. Γιαυτο και δεν ηξερα που να απευθυνθω.....@ anni7 ισως εχεις δικιο, απλα σκιαχτηκα. Λεω τοσο καιρο τις μουρμουραω αυτες τις σαλπιγγες οπως λεει και dim. Στοχο τις ειχα οτι δε θα δουλευουν και που ξερω αν δουλευουν και αν δεν εχουν φραξει κλπ. Τελικα δουλευαν. Τωρα μετα την αποξεση ξανα το ιδιο τροπαριο, μηπως επιβαρυνθηκαν απο κει και κανω συμφυσεις και τετοια κουλα. (Καθε μερα ειμαι και αλλιως. Μια ετσι μια γιουβετσι με τα αγχη μου)

Έχεις και παρέα σε αυτά τα άγχη.. δεν είσαι μόνη !! 
Τα έχω σκεφτεί κι εγώ αυτά όμως δεν googlαρω γιατί θα τρελαθώ..
Πιστεύω πως εαν ο γιατρός είναι καλός δεν υπάρχουν παρενέργειες..
Είμαι σίγουρη πάντως πως όλα είναι καλά και για τις δυο μας.. :D
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω λίγο τον πόνο μου?? έγινα ξανθιά :( 
Εγώ ζήτησα να μου κάνει μπαλαγιάζ με σκούρα βάση και να ανοίγουν λίγο κάτω
και αυτός με έκανε ξανθιά.. πφφφ
Αφήστε που με το ντεκαπαζ μου έκαψε το μαλλάκι μου..
Τέλος η βαφή είπα.. μόνο κούρεμα για να συνέλθει λίγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Έχεις και παρέα σε αυτά τα άγχη.. δεν είσαι μόνη !! 
Τα έχω σκεφτεί κι εγώ αυτά όμως δεν googlαρω γιατί θα τρελαθώ..
Πιστεύω πως εαν ο γιατρός είναι καλός δεν υπάρχουν παρενέργειες..
Είμαι σίγουρη πάντως πως όλα είναι καλά και για τις δυο μας.. :D
 

Μακαρι ρε συ! Μακάρι. Ειναι θεμα γιατρου και επουλωσης σίγουρα. Θέλω να πιστεύω οτι δνε εχει συμβει κατι, αλλα τρελαθηκα με τη φιλη μου που με μια παλινδρομη, την εβαλε να κανει σαλπιγγογραφια και 4 σελιδες εξετασεις οπως μου ειπε, τα παντα ολα (αφου εκλαιγε η κοπελα). Εδωσε δεν ξερω ποσα λεφτα, δεν της βρηκαν κατι βεβαια αλλα αγχωθηκα πολυ. Ειχα και αγχος εξαρχης με τις σαλπιγγες επειδη ηταν το μονο που δε φαινοταν με υπερηχο και παντα ελεγα αν και μηπως. Βεβαια μετα διαβαζα τις αιτιες αποφραξης και δεν ειχα καμια. Τωρα ομως εχω την αποξεση στο ιστορικο μου και εγω......:( ειναι η μερα αγχους σημερα. Τρωω αυτο το σοκ της σαλπιγγας ανα περιοδους :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Να πω λίγο τον πόνο μου?? έγινα ξανθιά :( 
Εγώ ζήτησα να μου κάνει μπαλαγιάζ με σκούρα βάση και να ανοίγουν λίγο κάτω
και αυτός με έκανε ξανθιά.. πφφφ
Αφήστε που με το ντεκαπαζ μου έκαψε το μαλλάκι μου..
Τέλος η βαφή είπα.. μόνο κούρεμα για να συνέλθει λίγο.. 

ελα μωρε, ωραιο θα ειναι! Ασε που τρίχες ειναι το χρωμα ειναι το πιο ευκολο πραγμα να αλλαξει. Αν μακρυνουν λιγο θα φερνουν σε μπαλαγιαζ παντως, ή σε ομπρε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς σαν έμπειρη στις σάλπιγγες θα σου πώ 'οτι δεν είναι τόσο εύκολο με την απόξεση να δημιουργηθούν προβλήματα στις σάλπιγγες.. σκέψου ότι πολλές περισσότερες πιθανότητες έχουν να δημιουργηθούν προβλήματα από εγχείρηση στην περιοχή αυτή αλλά και απο καισαρική.. κ όμως σχεδόν καμία δεν έχει μετά θέμα γονιμότητας.. σε καταλαβαίνω απόλυτα διότι έχασα την μία μου σάλπιγγα κ την άλλη την προσέχω σα τα μάτια μου.. λέμε τώρα.. δε μπορώ να κάνω κ τπτ αλλα ανησυχώ και γώ συνεχώς. Εγώ με μία σάλπιγγα κατάφερα να μείνω έγκυος μετά από απόξεση κιόλας.. κ αυτό λίγο καιρό πριν πάω για σαλπιγγογραφία.. αλλά όχι λόγω απόξεσης αλλά λόγω αφαίρεσης της μίας. Φοβόμασταν μήπως και η άλλη έχει θέμα.. αλλά μάλλον δεν είχε.. Άρα καταλαβαίνεις πόσο φοβάμαι να είναι καλά το μωράκι μου.. τώρα που το έχω δε μπορώ να φανταστώ να το χάσω κ μετά θα μπορέσω ξανά?? κ άλλα τέτοια.. 

Χωρίς να θέλω να σε αγχώσω εμένα το μόνο που ίσως μου δημιούργησε η απόξεση ή η εγχείρηση, είναι ότι λέπτυνε το ενδομήτριο μου.. Βέβαια μπορεί να ήταν πάντα έτσι κ δε μου το είχε πει κανείς γιατρός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat κοριταρα μου θα εισαι μια χαρα μην το σκεφτεσαι αν ειχε μια υποψια ο γιατρος πιστευω ως σωστος επιστημονας θα σε ειχε ενημερωση για το οτιδηποτε μην το σκεφτεσαι και στεναχωριεσαι κουκλα μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Μακαρι ρε συ! Μακάρι. Ειναι θεμα γιατρου και επουλωσης σίγουρα. Θέλω να πιστεύω οτι δνε εχει συμβει κατι, αλλα τρελαθηκα με τη φιλη μου που με μια παλινδρομη, την εβαλε να κανει σαλπιγγογραφια και 4 σελιδες εξετασεις οπως μου ειπε, τα παντα ολα (αφου εκλαιγε η κοπελα). Εδωσε δεν ξερω ποσα λεφτα, δεν της βρηκαν κατι βεβαια αλλα αγχωθηκα πολυ. Ειχα και αγχος εξαρχης με τις σαλπιγγες επειδη ηταν το μονο που δε φαινοταν με υπερηχο και παντα ελεγα αν και μηπως. Βεβαια μετα διαβαζα τις αιτιες αποφραξης και δεν ειχα καμια. Τωρα ομως εχω την αποξεση στο ιστορικο μου και εγω......:( ειναι η μερα αγχους σημερα. Τρωω αυτο το σοκ της σαλπιγγας ανα περιοδους :P

Πιστεύω πως οι γιατροί που βάζουν τις κοπέλες να κάνουν τόσες εξετάσεις το κάνουν με κάποιο σκοπό..
Ο δικός μου ο γιατρός πάντως ήταν πολύ σίγουρος πως όλα είναι εντάξει και αυτό μου το μετέφερε κι όλας
και έτσι τα λέω αισιόδοξα.. μη νομίζεις οτι είμαι τόσο cool τύπος.. το αντίθετο..
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ελα μωρε, ωραιο θα ειναι! Ασε που τρίχες ειναι το χρωμα ειναι το πιο ευκολο πραγμα να αλλαξει. Αν μακρυνουν λιγο θα φερνουν σε μπαλαγιαζ παντως, ή σε ομπρε.

έτσι είπα κι εγώ.. τρίχες είναι σιγά.. αλλά εχθές που λούστηκα έπαθα ένα σοκ γιατί έσπαγαν οι τρίχες..
μέχρι να τα στεγνώσω είδα κι έπαθα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 ακομα ο δολιος κραταει μικρο καλαθι ισιως γιαυτο δε μου λεει και τιποτα γιατι δεν εχουν βγει οι ειδικες ιστολογικες.

@Irene_D και γω πριν που ημουν ψυχραιμη ετσι σκεφτομουν. Οτι πολλοι γιατροι σε βλεπουν σαν πορτοφολι. εμενα πχ μου ειπε οτι αν βρεθει οτι ειναι τυχαιο γεγονος που 85% αυτο θα βρεθει δε θα κανω τιποτα. Επισης πχ μου ειπε τωρα που ειδε στην αποξεση αυτο το μικρο διαφραγματακι οτι αν ηταν στη θεση μου δε θα το πειραζε καν, και οτι δεν προκαλει προβλημα, και ειναι τοσο μικρο που γιαυτο δεν το βλεπαμε και με υπερηχο. Αλλος ισως σου λεγε ελα να το βγαλεις (να πληρωσεις και επεμβαση). Η βλακεια ειναι πως αμα γκουγκλαρεις ολα αυτα, συν τις πιθανοτητες δευτερης αποβολης μετα απο μια συν συν συν, παθαινεις εναν πανικο. Η βλακεια ειναι οτι μολις σταματησα να γκουγκλαρω εμεινα εγκυος τοτε, και τωρα τι μου ρθε να ξαναρχισω....Δεν ξαναψαχνω τιποτα. Τελος. απλα τρωγομουν με τα ρουχα μου, γιατι μεχρι να μου ρθει η περιοδος, ουτε στο γιατρο μπορω να παω για υπερηχο ουτε να ξεκινησω προσπαθειες και δεν εχω τι να κανω και κανω ηλιθιες ερευνες......Τιποτα, απλα θα περιμενω την περιοδο τωρα σιγα σιγα και τελος. Δεν ξανα γκουγκλαρω τιποτα. Σοκαριστηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...